Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja u utorak ulazim u 19. nedelju i srecom jos uvek mogu da  spavam na stomaku i pomalo na boku, na ledjima nikako, nekako me zateze stomak.

Ja sam danas ceo dan provela u kuhinji, budem li nastavila ovako, bicu kao tenk;)pravila sam kolace, pogacice sa sirom, lazanje za rucak i belu corbu, strasno, a ima nas troje u kuci, ustvari tri i po:baby:

Bubu 2 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi bila frka da spavam na stomaku :mellow: bas bih imala trip. 

A za jedenje mi nista ne pricaj. Sa V kad sam bila trudna imala sam manju kilazu za 4 kg u startu i nisam se puno ugojila a sad vala kako je pocelo a tek krece gojenje bice veselo :D ali skinuce se :D

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Hvala vam zene sto brinete. Ok sam, mene tako bole prepone, donji stomak i krsta kad preteram, ali posle prodje.

Jutros sam poranila, isla da vadim krv pa u prodavnicu, pa kad sam dosla rasirila ves i dala deci dorucak. Sad one gledaju crtani, a ja stavila da kuvam suljpa sa suvim kostima..njam. Veceras ce mm voditi dete na balet, pa idemo do svekijevaca. Bas mi se spava, rano sam ustala i cim potrpam decu i ja cu da spavam.

macka maza i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu najverovatnije u petak do laba da uradim kks, urin i ogtt test :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure!

Kam odmaraj.Tako i ja uradim nesto pa sednem,pa opet...ali uvece osetim kad legnem koliko mi je potreban odmor.

Ja u cetvrtak na expertni idem.Jedva cekam.Pa posle sledece nedelje i ja treba ks da uradim.Sta pijete Mama Vit ili Elevit?Znam da je isti...samo razlika u ceni.Ja sam ostala verna Mama Vitu...mada mi je dr sada preporucila Elevit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Pregnacare, to mi je dr preporucila. Ne pijem posebno folnu, ima je unutra valjda dovoljno. I pijem referum i c vit. Ali mislila sam da menjam, da uzmem mamavit. Nije mi se svidelo sto pise proizvod sadrzi vit k pa nemojte da ga pijete ako koristite antikoagulativnu terapiju. Ja ne koristim ali sta to znaci?

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam ovako laicki mislim da ima veze sa zgrusavanjem krvi nesto...Sve je to manje vise isto...samo zavisi od distributera koje medic.radnike ima pa dr ti preporuci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobar dan trudničice! Da li ste vredne ili odmarate? Ja koristim Elevit, u prvoj sam koristila centrum, u drugoj mamavit, a sad po preporuci dr elevit (uz to folnu, c vitamin, magnezijum) i utrogestan koji stavljam, ne pijem, Sutra idem po doznake i da uradim briseve, a kks ću da ostavim pred 2.2. kad imam uz zakazan. Kam i ja sam aktivna, ali ti si nas sa svojim tempom sve prešišala, uspori malo. Kad dodje beba, svakako htela ne htela, bićeš u šestoj brzini :-) Učiteljice, čestitamo uspešnu polovinu trudnoće. Ja sam ušla u 15 nedelju, tj. 14+2.

download (6).jpg

Izmenjeno od strane shana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vidim na netu i uporedim sastavim svih tih vitamina. Ne znam da li je ok piti sve vreme samo jedan ili menjati.

Shana, ma ja se tako junacim dok ne zakukam. Evo danas sam legla sa decom oko 12:30 i jos lezim. Naterala sam ih mukice da spavaju jos jednu turu iako su u 14 htele da ustaju. Hahaha

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem obican oligovit, plus vitamin C, folnu i dalje( to je zbog koagulacije, zbog moje posteljice)i magneyijum direkt. Moj ginekolog je apsolutno protiv dodatnih vitamina, ukoliko je krvna slika dobra, meni je gvozdje 26, pa i ne smem neke jake komlekse vitamina.

Mene od jutros mci bol u levoj dojci i spusta se prema ruci, bas me brine, ne znam koliko je normalno, a sa posla sam se vracala pesaka sa 5 kesa u ruci , po ovoj zimi, cim sam stigla kuci pocela i kicma da me boli.Posteljica mi je inace na zadnjem zidu, i sve me u kicmu udara.Valjda je to od ploda...samo me ovo u grudima brine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr je protiv vestackih vitamina, kaze da treba sve unositi prirodno, a kada se piju vitamini onda se opustimo. Savetuje samo folnu. a ja ponekad pijem i magnezijum direkt. Lakse bi mi bilo da pijem vitamine i ne razmisljam ali eto ipak sam ga poslusala. Povecala sam unos voca, zitarica i kostunicavih plodova. Kao zdravo se hranim :D. Svratila danas do zdrave hrane pa uzela jos i neke gumene bombone, nisam mogla da odolim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me bilo neko vreme, a vi ste bas bile aktivne :) pa nisam uspela sve da ispratim. Jeste li radile ekspertski i gde? 

Htela sam da zakazem u Frontu ali mi je neko rekao da trenutno ne zakazuju jer im valjda ne radi jedan UZ, pa samo zakazuju svojim pacijentima ili hitnim slucajevima. Ne znam da li se situacija promenila? Meni na izvestaju iz IMD stoji da se savetuje EUZ ali ne znam da li je to njima dovoljno. 

Koja jos drzavna klinika radi EUZ? Gde su jos strucni? Nisam iz BG a kod nas de to radi samo privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nije me bilo neko vreme, a vi ste bas bile aktivne :) pa nisam uspela sve da ispratim. Jeste li radile ekspertski i gde? 

Htela sam da zakazem u Frontu ali mi je neko rekao da trenutno ne zakazuju jer im valjda ne radi jedan UZ, pa samo zakazuju svojim pacijentima ili hitnim slucajevima. Ne znam da li se situacija promenila? Meni na izvestaju iz IMD stoji da se savetuje EUZ ali ne znam da li je to njima dovoljno. 

Koja jos drzavna klinika radi EUZ? Gde su jos strucni? Nisam iz BG a kod nas de to radi samo privatno.

Bubu, ja sam u potrazi da li ću ekspertski uz da radim gde sam i prethodne dve trudnoće, mada su poprilično skupi ili da jurim negde gde je jeftinije, ali ne znam da li će mi sve odraditi kao i do sad što sam navikla. Svakako će da bude privatno. Ja mislim da su mi u prošloj trudnoći za fetalnu ehokardiografiju dali uput za Institut za majku i dete, ali nije moglo da se zakaže.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Ja pijem mamavit. A sto se mg tice jel to onaj u kesicama uzimate ili koji? I od kad se on uzima i zasto?

A slatkise sam pocela opasno da tamanim. t1810.gif

Bubu, ja sam radila euz privatno, u Rumi. Moj dr u dz mi je rekao da su dobili napismeno i pokazao,da se uputi za konkretno S.Mitrovicu daju samo ako lekar posumnja da nesto nije ok. Ne znam da nije tako svuda... 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnocu vodim privatno i mogu tamo da urdim ekspertski ali bih i da malo iskoristim osiguranje koje placam sama sebi, a ponekad se pitam cemu nam sluzi zdravstveno. Na IMD sam radila AC i na otpusnoj listi pise da se savetuje EUZ ali mi nisu zakazali kod njih. Na osnovu te recenice imam osnov da trazim uput, ali dzaba mi uput ako ne zakazem. 

Cipelic, ni ja ne bi dobila upute da nisam radila AC na IMD, pa sam imala zakazan i dabl, i onda su morali da mi daju upute. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudničice! Da li ste vredne ili odmarate? Ja koristim Elevit, u prvoj sam koristila centrum, u drugoj mamavit, a sad po preporuci dr elevit (uz to folnu, c vitamin, magnezijum) i utrogestan koji stavljam, ne pijem, Sutra idem po doznake i da uradim briseve, a kks ću da ostavim pred 2.2. kad imam uz zakazan. Kam i ja sam aktivna, ali ti si nas sa svojim tempom sve prešišala, uspori malo. Kad dodje beba, svakako htela ne htela, bićeš u šestoj brzini :-) Učiteljice, čestitamo uspešnu polovinu trudnoće. Ja sam ušla u 15 nedelju, tj. 14+2.

download (6).jpg

Tacnije 19+1 sam tako da jos malo pa pola :D

Ja pijem obican oligovit, plus vitamin C, folnu i dalje( to je zbog koagulacije, zbog moje posteljice)i magneyijum direkt. Moj ginekolog je apsolutno protiv dodatnih vitamina, ukoliko je krvna slika dobra, meni je gvozdje 26, pa i ne smem neke jake komlekse vitamina.

Mene od jutros mci bol u levoj dojci i spusta se prema ruci, bas me brine, ne znam koliko je normalno, a sa posla sam se vracala pesaka sa 5 kesa u ruci , po ovoj zimi, cim sam stigla kuci pocela i kicma da me boli.Posteljica mi je inace na zadnjem zidu, i sve me u kicmu udara.Valjda je to od ploda...samo me ovo u grudima brine

Pa ne znam sta bi to moglo biti hmmm

Moj dr je protiv vestackih vitamina, kaze da treba sve unositi prirodno, a kada se piju vitamini onda se opustimo. Savetuje samo folnu. a ja ponekad pijem i magnezijum direkt. Lakse bi mi bilo da pijem vitamine i ne razmisljam ali eto ipak sam ga poslusala. Povecala sam unos voca, zitarica i kostunicavih plodova. Kao zdravo se hranim :D. Svratila danas do zdrave hrane pa uzela jos i neke gumene bombone, nisam mogla da odolim :D

Jaooo ne spominji mi gumene bombone a naročito onr kisele jako sam se navadila kako sam trudna :D

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, magnezijum se uzima jer opusta misice pa deluje kod grceva, kontrakcija.. Takodje ga piju trudnice koje imaju grceve u nogama. U svim ovim kompleksima vitamina ga ima, valjda..bar ga u pregnacare koji ja pijem ima u duplo vecoj dozi nego sto su dnevne potrebe. Tako da ga ja ne uzimam dodatno. Ali u pocetku sam pila onaj sumeci, onaj maximag plus.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje! Preselila sam se i ja kod vas 14nedelja i 2dana :) Kako ste vi? Ja sam naapokon prestala sa svakodnevnim  povracanjem i pocela da normalizujem obroke :rolleyes: Radila sam i dabl pa cekamo rezultate... i tako :) ne pijem nikakve vitamine,dr mi nista nije pomenuo. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, gde ste, nema nikoga od jutros? Krećem u Dom zdravlja po recept za utrogestan, uput za komisiju za doznake i da vidim briseve da mi uzme. Od juče kijavica, nos kao slavinu da sam odvrnula. Hoćemo li se više rešiti virusa, gripa, prehlada...uf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje! Preselila sam se i ja kod vas 14nedelja i 2dana :) Kako ste vi? Ja sam naapokon prestala sa svakodnevnim  povracanjem i pocela da normalizujem obroke :rolleyes: Radila sam i dabl pa cekamo rezultate... i tako :) ne pijem nikakve vitamine,dr mi nista nije pomenuo. ..

Ticana, ja sam 14+3, termin 22.7, tebi znači 23.7.? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

28.7 :) po dr 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo ne spominji mi gumene bombone a naročito onr kisele jako sam se navadila kako sam trudna :D

E bas sam te uzela, malo od jabuke malo od breskve :D

Ticana, dobro dosla. :babymommy:

Ticana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ponovo vratim na ekspertski UZ. Danas sam uspela da dobijem Narodni Front broj za zakazivanje i oni mi kazu da to sada zakazuje izabrani dr direktno kada odem po uput. Prosto mi nemoguce da kod nas to funkcionise. Stalno nesto menjaju, a onda doktori u DZ pojma nemaju proceduru ili mi daju pogresan uput. 

Da li je neko u skorije vreme zakazivao bilo kakav uz u frontu a ne zivi u BG? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.