Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ama sve sto pojedoh i popih povratila sam. :( uzela sam sad onaj prasak za rehidrataciju pa cu po malo. Popila sam veceras probiotik pa valjda ce da smiri i zeludac ne samo creva jer me zeza ovo povracanje ne dijareja. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i ja isto to, deca su mi prenela. I to u vreme kad sam imala najgore mucnine. 

Meni pomaze caj od nane, bas mi smiri stomak. Gricni neki suvi keks, nemoj mnogo kolicinski ni da jedes posto povracas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Nista spavala nisam. Ustanem oko 3 u wc i vise ne zaspim do svitanja. Onda dremnem jos malo, jedan sat i gotovo. Muz odveo stariju da da urin jer se zalila da je pecka kad piski. Eno ih sede u pekari i cekaju rezultat. Malecka jos spava a ja cu da sad zamesim cufte. Posle sam sama sa njima, mm ide na put. Poslednja dva dana imali goste, umorna sam i nista mi se ne radi.

Nocas mi se ucinilo da mi se beba javlja, jer me malo nesto pritiskalo u donjem levom kvadrantu. Jutros ukapiram da su bila creva.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ok danas nisam nocas povracala tako da verujem smirilo se ali me tako misici bole sva sam nekako slaba i jedem po malo a gladnaaaa :wacko:

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima! Učiteljice, baš si se namučila, ali važno je da se sad to smirilo. Mi juče sa decom bili kod kumova na rodjendanu, posle 1h kući došli, pa odvalili do 11h sa spavanjem :-)

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od jutros veliko spremanje, resih da sklonim jelku i one silne ukrase od NG, subota mi je jedini dan kada stignem nesto u kuci da spremin, nedelja peglanje i ostalo i onda opet posaooo....resila sam da radim do februara, iako mi je doktor jos 05.01.2017 otvorio bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja samo odlazem to sklanjanje ukrasa. Valjda cu sutra sve mi zao :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco, odmaraj sad da dodjes sebi... Eno i mm sklanja jelku, deca razgledaju kakve su sve slatkiss dobile jucr od jedne drugarice i samo se odusevljavaju a ja kuvam i razmisljam kakve sam snove nocas imala...khm...ne smem ni da priznam :o pravi oni trudnicki heehehe...

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi sve odlažemo da raskitimo kuću, ja sve odlažem, sad smo pomerili da prodje Sveti Sava i onda ćemo, hehehehe, izgovori, izgovori :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno ste u 19. nedelji trudnoće.
Do srećnog događaja još 152 dana.
Uspešno ste savladali 46% trudnoće.

Vaša težina raste iz nedelje u nedelju. Evo koliko teži vač stomak u ovom trenutku:
– dete: oko 200 g
– placenta: 170g
– plodova voda: 320 g
– materica (pre trudnoće teži svega 50 g): 320g
– dojke: 180 g
– dodatna količina krvi i zadržana tečnost

Evo da dodam nesto sto je meni bilo interesantno, za sve koji su tu kao i ja , uskoro 19. nedelja i tezina ploda i koliko odlazi na ostalo.Dakle, samo na to ide nekih max. 1,5 kg

učiteljica, merima i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@VesnaBesna ja sam u tom periodu imala jake kontrakcije koje nisam osecala ali su izazvale krvarenje. Isto kao i ti, bila sam na strogom mirovanju od 13. nedelje zbog hematoma i taman je to sve prolazilo i smirivalo se i bila sam pocela po malo da se krecem kada me to snaslo. Dr mi je rekao da zbog tog tipa kontrakcija nije potrebno, a nije bi pozeljno strogo mirovanje, vec samo terapija. Kod mene nisu napravile probleme. Kasnije su se par puta videle na uz, ali ja ih i dalje nisam osecala. Sutra sam pune 34 nedelje i i dalje ne znam kako kontrakcija izgleda. Imala sam jednom neki cudan osecaj stezanja, tacnije grcenje, ali mislim da se beba tada gurala i guzicala. Pila sam utrogestan do 28. sada pijem samo magnezijum direkt.

merima i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, dobro je da je proslo..mozda onda i nije bio virus, mozda si samo malo prehladila stomak.. jedi supice, pij caj... dehidrirala si od povracanja pa si zato malaksala :babymommy:

@Ragdoll85  isto  covece. krajem 12 imala hematom, i taman pomiislih super sad ce normalno da tece trudnoca,kad ono jok... Nocas sam sanjala da sam prokrvarila, i pred jutro me probudi jak menstr bol... srecom trajalo je sat dva i proslo.. ali konstantno mi je stomak tvrd i napet.

Znaci mnogo procitati da je neko imao slicno iskustvo i da je sve dobro proslo, hvala ti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ti napomenem jos jednom da sam se ja javila doktoru. Isprati, pa ako vidis da se ponavlja, javi se obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zenice..c0139.gif  Mi smo nasu u nedelju sklonili i jelku i ukrase. Uvek tako, cim prodje srpska nova godina cao zdravo. A okitimo je oko katolickog Bozica i dosta. Uvek se zezam da ne znam jesam li srecnija kad je kitim ili kad je sklanjam :lol:

Uciteljice,ajd nek je proslo. Samo pijuckaj tecnosti koliko mozes.

Vesna,hoces ti ici kod dr za to?

Nina,ja cu do polovine aprila,ako Bog da raditi. Tako sam nesto mislila,ako bude kao do sad. Mada cu videti da mozda mart i april budem na 4 sata. A ovo za ned trudnoce. Ja to sve iscitam svake ned. Bukvalno sve sajtove pregledam sta pisu za tu ned trudnocd :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ti napomenem jos jednom da sam se ja javila doktoru. Isprati, pa ako vidis da se ponavlja, javi se obavezno.

hocu naravno, planiram da idem u ponedeljak. ako nista bar da proveri stanje grlica, da li se nesto promenilo od pre dve nedelje. jer od terapije nemaju vise sta da mi daju, vec imam max dozu

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bio je virus Vesna jer sam zakacila od sina on imao dan pre :wacko: i njemu isto trajao. :wacko:

E Nina bas je super ovo gde nalazis te info? Ja sam sutra punih 19 pa ulazim u 20.ned :wub: jos malo pa pola :baby::rolleyes:

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uciteljice, dobro je da ti je bolje. Samo da ne povracas vise, poceces vec da polako jedes. Pij jos neki dan probiotik.

Vesna, idi do dr za svaki slucaj. I meni se desavalo u prosloj trudnoci. Pogotovo jer sam imala mnogo stresova. A nekad bih se bukvalno raspadala od bolova, a posle sve prodje. U svakom slucaju proprati.

I ja imam danas bolove, jer sam sad tek legla. Od jutros od 8 sam stalno nesto radila..obroci, sudovi, pospremala kucu, brisala podove..sad lezim i boli me stomak.
 

Izmenjeno od strane k a m
učiteljica i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrot1902.gif, sta radite? Mi cekamo picu, taja nam je majstor. Tj ja cekam, a on i L se bakcu testom. ^_^ 

Ledja su me nocas razbila! Krsta ubila. Ne znam da li sam se otkrila ili mozda na ledjima spavala,al bas je bez veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas....

Mene boli nisko stomak...mislim tinja onako,pa sam sela malo da odmorim.

Uciteljice jel bolje danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce Cipelicka tako i mene ubise ledja ako se okrenem nocu na ledja sva ukocena. :wacko:

Ja danas ko nova hvala Bogu. I juce sam bila ok ali ceo dan gladnaaaaa od one dijete. Vala danas normalno jedem samo necu preterano. A i beban se bas razigrao danas :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce Cipelicka tako i mene ubise ledja ako se okrenem nocu na ledja sva ukocena. :wacko:

Ja danas ko nova hvala Bogu. I juce sam bila ok ali ceo dan gladnaaaaa od one dijete. Vala danas normalno jedem samo necu preterano. A i beban se bas razigrao danas :D 

Uciteljice, i on se raduje sto te prosao virus :D danas punih devetnaest? nama sutra :baby:

jel se trudite da spavate na levom boku? ja zaspem na levom, ali to samo dok ne zaspim i dok mogu da se kontrolisem... u snu se obavezno okrenem i spavam na ledjima celu noc.... sreca sa bolom u ledjima nemam problem..mozda je jos stomak mali pa zato

moj bebac se juce zvanicno javio :wub: kucka me od tada redovno, sva se rastopim iako je ovaj minus napolju :babymommy:

macka maza i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da danas punih 19.jos malo pa polovina trudnoce :wub: 

A to za spavanje i kod mene nekad tako mada uglavnom spavam na levom ili desnom boku. Cesto se nocu budim pa ako se nadjem na ledjima samo se okrenem opet na bok. :) 

Jupi za bebana koji se javio :wub: dusaaaa

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene. Ja nocu spavam na strani ali i levoj i desnoj naizmenicno.

Vesna, bravo za bebana!

Mi smo se jutros rano vozili do manastira, dosli tek oko podne i odmah spremili decu i otisli u Sumarice na sankanje. Naravno ja se nisam sankala iako obozaaavam. Ali smo dalje parkirali auto pa smo pesaka kroz sneg..Crkla sam, stomak me zaboleo kad smo dosli kuci, a noge led ledeni. Sad treba da idemo kod prijatelja koji imaju petoro dece, obecali smo, a ne znam kako cu..najradije bih lezala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bre Kam smanji malo tempo. Znam da nekad preteramo svi ali moras malo ukociti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene. Ja nocu spavam na strani ali i levoj i desnoj naizmenicno.

Vesna, bravo za bebana!

Mi smo se jutros rano vozili do manastira, dosli tek oko podne i odmah spremili decu i otisli u Sumarice na sankanje. Naravno ja se nisam sankala iako obozaaavam. Ali smo dalje parkirali auto pa smo pesaka kroz sneg..Crkla sam, stomak me zaboleo kad smo dosli kuci, a noge led ledeni. Sad treba da idemo kod prijatelja koji imaju petoro dece, obecali smo, a ne znam kako cu..najradije bih lezala.

stvarno bre, k a m, opasno mi nabijas komplekse :D:D ja ni do prodavnice ne idem, i opet sva kilava.

Salu na stranu, nemoj preterivati bas, ako te zaboli stomak znaci da je vreme da legnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.