Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Shana, a sto radis kvadripl test?u poslednje vreme bas retko cujem da to neko radi, samo dabl eventualno tripl i ekspertski uz koji je i najbitniji.Moj gin.je nije bio ni za tripl da radim, posto je dabl ok, obavezan je ekspertski uz i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, a sto radis kvadripl test?u poslednje vreme bas retko cujem da to neko radi, samo dabl eventualno tripl i ekspertski uz koji je i najbitniji.Moj gin.je nije bio ni za tripl da radim, posto je dabl ok, obavezan je ekspertski uz i to je to

Nina,  doktorka koja mi vodi i ovu treću trudnoću kaže da mi je rezultat dabl testa dobar i da bi procenila da li ima uopšte potrebe da me šalje na AC (a ona smatra da nema potrebe), ona bi da ukrsti rezultate i kvadripl testa i nakon njega bi uradila u 20 nedelji ekspertski 4d uz i onda bi procenila da li idemo na ac. U prethodnoj trudnoći smo isto nakon dabl, uradili kvadripl iz neke sigurnosti i predostrožnosti i sve bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pisala a nigde nema:huh:sad mi se ne da da duzim.

Vaistinu se javi! Ovde decu u prvom raz vode, posle ne.

Moj dr ni dabl ne priznaje, samo ekspertni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uz je svakako najbitniji a ostalo je samo statistika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oj zenske, ja dodjoh iz trke i frke... Beba me suuuuta, ne prestaje  :wub: sto sam srecna sto je sutra petak...to mi je omiljeni dan :P ne znam da li ste culi kakva se katastrofa odigrava u Italiji, zemljotresi, nevreme...a i letos su imali jak zemljotres, mom svekru se sve u stanu ispomeralo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure!

Nadja citala sam...strasno.

Mene glava danas boli...moram jos jednu kafu da skuvam.Igram se sa sinom,pa mi smesno kako decake i devojcice razlicite stvari interesuju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana a kako da radis AC posle 20 nedelje kada se radi izmedju 16-18 nedelje? Nije mi jasna doktorica ako ti je dabl dobar i prvi ekspertni isto ne znam zasto bi te uopste slala na dalje testove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bas gledam sto ac tako kasno. 

Moja beka nesto mirna od sinoc malo me brine :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bas gledam sto ac tako kasno. 

Moja beka nesto mirna od sinoc malo me brine :unsure:

ne brini, desavace se, imaju one svoje faze..bitno je da se javlja...videces kad dodjes u deveti kako ce ti biti neobicno st se samo mrda a ti navika da lupka..mozes da je razrdas necim..slatko slano hladno kiselo..

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste prvi put osetile bebu?Ja sam do sada osecala kao neko kuckanje,a zaboravila sam kada je pocelo u proslim trudnocama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

narode jel normalno da vec ponekad osecam kontakcije 19-a nedelja? :huh:

sinoc mi se prvi put desilo, od jutros dva puta... ceo stomak se stegne, stvrdne skroz, i kao da imam kamen unutra... nije bolno, vise onako osecam napetost neku :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao stomacici. Ja isla do zubara jutros, jednu plombicu staru zamenila. Ostali zubi su mi svi ok, ostala mi jos jedna stara plomba, malo da odmorim pa cu i nju sledeceg meseca. 

Elena, i ja se  pitam kada cu osetiti bebicu. Zaboravila sam kada sam u prethodnih trudnocama, ali cini mi se bas u ovom periodu. 

Sto se tice vodjenja dece u skolu.. ja sam isla od drugog dana sama. Prvog danas je bila ona priredba, drugog dana su me odveli, a ja sam rekla da ne dolaze po mene jer cu sama da se vratim. Bilo je puno nas iz istog kraja, tako da smo svi zajedno isli. Pritom sam imala 15-20 min do skole i imala da predjem 2 pruge! Jednog decka iz naselja je baba dugo vodila i svi su ga zbog toga zezali. Danas se situacija znatno promenila, koliko cujem svi roditelji vode decu skoro do treceg razreda. I jeste neko vreme bez veze doslo, ljudi se ne osecaju bezbedno. Npr. mm je odrastao u ovom naselju gde smo mi sada i kaze da je napolju uvek bilo puno dece. Sada nema nigde deteta da se vidi. Gde ja sada da pustim decu da se igraju, i sa kim? Sve se promenilo, na gore. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

narode jel normalno da vec ponekad osecam kontakcije 19-a nedelja? :huh:

sinoc mi se prvi put desilo, od jutros dva puta... ceo stomak se stegne, stvrdne skroz, i kao da imam kamen unutra... nije bolno, vise onako osecam napetost neku :o

pa i nije bas, mozda se desilo eto, ali ako se bude ponavljalo i to cesto idi do lekara...kontrakcije tek negde oko sedmog osmog se cesto javljaju( mislm na one lazne) a i tad ih treba ispratiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i nije bas, mozda se desilo eto, ali ako se bude ponavljalo i to cesto idi do lekara...kontrakcije tek negde oko sedmog osmog se cesto javljaju( mislm na one lazne) a i tad ih treba ispratiti

bila prosli ponedeljak na uzv zbog bolova, pise vidjena kontrakcija ali mi nisu nista dali jer sam vec na max dozi utrogestana i progesterona... grlic razmeksan i uloziv za clanak prsta, ali unutrasnje usce je zatvoreno/T oblik i 30 mm

uzela sam sad onaj magnezijum direkt, on bi valjda trebao da opusta misice, i videcemo da li ce se ponavljati. u ponedeljak svakako dr iz doma zdravlja radi na uzv, pa cu mu se javiti ako se nastavi. ne znam sta drugo, nisam pametna :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna, slazem se, odmaraj, nema ti druge. Ja cim se vise setam, sav mi se stkmak stvrdne, a ako dugo sedim, pocne da me boli. Znam da trudnoca nije bolest, ali ipak je drugo stanje i moramo slusati sta nam javlja telo...

VesnaBesna, Ana87 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana a kako da radis AC posle 20 nedelje kada se radi izmedju 16-18 nedelje? Nije mi jasna doktorica ako ti je dabl dobar i prvi ekspertni isto ne znam zasto bi te uopste slala na dalje testove.

Zoe, u pravu si, ja sam pogrešno navela u psotu, ona će sad 2.2., uraditi uz i tog dana ću uraditi kvadripl test, tada ću biti 16 nedelja i taman je rekla, ako tad nešto ne bude se poklapalo idemo na AC, ako sve bude ok, onda standardno još jedan ekspertski fetalna ehokardiografija tamo od 20 nedelje. Ja sam za sve što može da otkloni bilo koju sumnju. Za sad je jedina bojazan i rizik zbog godina, inače rezulatati i sama trudnoća za sad se uspešno nose sa godinama :-) samo tako da se nastavi što i svima vama želim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto je najveci fazon od 12-e sam na strogom mirovanju, ustajem do toaleta, ujutru samo da uzmem dorucak iz frizidera,  odem po bocu do doma zdravlja, na kontrolu i to je to... Kucne poslove nista, ne kuvam, ne perem sudove.. cak sam i tusiranje svela na najmanju mogucu meru ma koliko to grozno zvucalo :o

ali eto opet se odnekud i  zbog necega pojavise te kontrakcije, mada negde po internetu citam da se desava da se pojave oko petog meseca te lazne kontrakcije, i ako nisu bolne i preceste nisu za zabrinutost.... ajd sad budi pametan.. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne brini, desavace se, imaju one svoje faze..bitno je da se javlja...videces kad dodjes u deveti kako ce ti biti neobicno st se samo mrda a ti navika da lupka..mozes da je razrdas necim..slatko slano hladno kiselo..

Znam da posle krece haos od mrdanja bebca i da je svaka beba za sebe ali mi valjda cudno jer mi je prvi bebac bio bas bas zivahan ama nikad sem nocu nije mirovao. Osetila sam ga par puta danas pa mi lakse. 

narode jel normalno da vec ponekad osecam kontakcije 19-a nedelja? :huh:

sinoc mi se prvi put desilo, od jutros dva puta... ceo stomak se stegne, stvrdne skroz, i kao da imam kamen unutra... nije bolno, vise onako osecam napetost neku :o

Dobro je da si uzela Mg pomoći ce sigurano api svakako ako se desava i dalje idi do lekara. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nadrljala drage moje trudnice. Sinac imao stomacni pre dva dana i danas meni krenulo iznenada prvo povracanje, pa sve neka jeza ali nemam temperaturu hvala Bogu i onda dijareja. Sva sam nikakva. Ovo je vec drugi stomacni u ovoj trudnoci. Prvi sam imala sredinom novembra. Jao samo brzo da prodje. Sinu je trajalo bukvalno 24h.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala stomacni posle Bozica, a evo MM vec drugi put od Nove Godide. Stomacni nije toiko opasan u trudnoci, gore su prehlade i grip praceni temperaturom.

Sto se tice kontrakcija, ja ih imam onako lagane uglavnom popodne, predvece, kada dodjem sa posla, koristim Mg direkt i mnogo m je lakse, 18 sam nedelja

VesnaBesna i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tooo Nina utesi me sestro, sad mi je lakse malo :babymommy: doduse od jutros mi se nisu vise javljale kontrakcije, nadam se da i nece

Uco, i ja mislim da stomacni nije strasan u trudnoci... naravno bolje bi bilo da te nije strefio, ali u ovoj pomami virusa ne mozes se odbraniti od svega ...ima li kakva narodna medicina da je delotvorna kod tih stomacnih? mozda caj od kamilice moze malo da ublazi?

 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedem supicu pa posle ako se smiri povracanje uzecu bananu i pirinac bareni. E sta da se radi sto kazes od virusa nekad ne mozemo pobeci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna, dobro da su se smirile kontrakcije. :) i nek se ne vraćaju do porodjaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da popijes slobodno probiotik. Meni je najefikasniji linex, odmah popijem 2 kapsule i znatno se smanje simptomi. Ali uzmi koji imas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.