Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam bebu prvi put osetila u 19-oj nedelji, a pre toga samo treperenje u stomaku. Nekada je toliko nemairna, ceo dan osecam pokrete, ali kad je nema dva-tri dana ja se zabrinem...i sve tako iznova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak smo saznali da cemo dobiti decaka. Nisam ni ocekivala ovoliko rano da nam kazu pol-ali doktor je rekao da sumnja da je decak. Provericemo na sledecem UZ :)

Bravo ANA sto ubavo sto si doznala sto e bebeto na 4D te gledaa ili na obicen UZ jas ke odam za edna nedela i bas sakam da doznaam sto e bebusko>

Jeste li osetile bebu??? Ovo treperenje u stomaku mi izgleda jaaako poznato :)

i jas go osetiv i 101 % sum sigurna deka e bebusko !

Pozdravce trudnicki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao buduće mame evo i ja vam se pridružujem. U ponedeljak mi stižu rezultati dabl testa. Da li možda znate koje su to vrednosti koje treba da očekujem? To je jedina stvar od koje imam strah, samo to da bude ok i ja ću da pevam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Jana je pod rukom prvi put osetila lupkanje bebe iz stomaka :D Kako je sva bila zbunjena širom raširenih okica!!!

Baš sam posebno srećna, jer smo nakon mnogo muka i nadanja konačno i to doživeli :wub: :wub: :wub:

Mogu samo da zamislim kolika je to radost :) Prvi dodir dva najdraza bica! Jos malo da porastemo pa cu da vidim kakva je to sreca ;)

Mina, sto se tice vrednosti sa dabl testa-znam da ne valja kad je mala vrednost. Meni je sad u drugoj trudnoci 8851 i mirna sam, ali mi je u prvoj trudnoci bio samo 681 i to me je jako uplasilo jer sam citala da treba da bude mnogo veca brojka. Medjutim lekar je rekao da je to sasvim ok i da ne brinem-i evo moje bistrice zdrave i prave trckara oko mene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao buduće mame evo i ja vam se pridružujem. U ponedeljak mi stižu rezultati dabl testa. Da li možda znate koje su to vrednosti koje treba da očekujem? To je jedina stvar od koje imam strah, samo to da bude ok i ja ću da pevam!

Mina78, na temi "Double test i triple test" članice su pisale o tome a za početak bih ti izdvojila ovaj post KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno :) jedino od toga mi je frka. Samo da rezultati budu ok i biću mirna. Znači da se nadam što većem broju! Hvala još jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mojih rezultata, nadam se da ce ti biti od pomoci.

Free bhCG 1,14 MoM

PAPP-A 1,56 MoM

NT 1,6mm ...1,05 MoM

Less than 1:10000

E sada normalni rezultati su da ovo sto je u MoM ne prelazi 2, mada ne mora da znaci, ova prva dva parametra su hromozomi iz krvi i upucuje na to da li postoji sklonost ka dijabetesu u trudnoci, ako su rezultati preko 2 onda je malo povecana verovatnoca za dijabetesom i to nemoj da te opterecuje, to je zanemarljivo. Ono sto je glavno za odredjivanje da li ce beba biti rodjena sa daunoviim sindromom je NT, odnosno debljine koze na vratu bebe.

NT je debljina koze na vratu bebe i normalna vrednost je do 2.2mm, tj do 2MoM. Ako je to ispod 2 rezultati se odlicni i nema brige. Ako su vrednosti iznad 2 onda salju na tripl test, da vide sto su vrednosti povisene.

Less than je verovatnoca da li ce biti beba rodjena sa daunovim sindromom, i to je normalno do 1:250, inace ako je ispod 250 upucuju na triple test, meni je 1:10000 sto je odlicnoni nije bilo potrebe za triple. I na rezultatu se gleda taj prvi broj pod imenom Less than, inace postoji jos neki broj koji je dosta manji, pa nemoj da te to zbuni i brine dok ne odes kod geneticara na tumacenje dabl testa. Taj drugi broj je bio 1:850 ali to nije verovatnoca za daunovim sindromom, vec samo prva brojka koja pise.

Nadam se da sam bila od pomoci, javi kakvi su rezultati. Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja ako te boli mnogu a ako ne pominuva najdobro e da odes na doktor da ne se iskomplicira poveke Pozdrav ti posakuvam da ozdraves pobrzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Užasno me boli grlo!

Ovo je treći put za mesec dana, a lečila sam se čajevima, supama i limunadama, tečnostima za ispiranje grla, oblogama od rakije dok me miris skoro ne ošamuti...sve samo da ne moram antibiotike. I dokle više, ne znam ni sama?

Ma, dođe mi da pojedem ogroman sladoled i popijem litar coca cole, pa nek bude šta bude. Dok sam se pazila prehlade, nikako me nije zaobilazila!

Ima li neko neki predlog?

tanja i ja trenutno mucim muku sa grlom, meni pomaze domaci propolis, otopim ga u ustima i progrgoljim ga u grlu, a moze i samo da se proguta.... juce je pocelo da me boli evo danas vec prolazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u apoteci dali propolis sprej, naprskas i prodje. Samo sto sam ja imala jake mucnine pa sam samo jednom prsnula-i toliko je odvratan da sam pre prihvatila bol u grlu od ukusa propolisa. Moja sestra kaze da joj je pomoglo od 2-3 prskanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala slicnih problem skoro, grlo me toliko bolelo da sam bila promukla i sinusi proradili, ali nikakve tablete, cak i one samo za sisanje(strepsils i septolete) mi nisu preporucili farmaceuti. Ali su mi dali tantum verde tecnost za ispiranje grla, 3 puta dnevno po jedan poklopcic grguces i to ispljunes i deluje kao anestezija, sve utrne grlo , jezik, usta na nekih 20 min, i pomaze. Za samo dva dana sve je proslo, i prehlada i alergija na ambroziju. OVo je super zato sto ne ide u krvotok, vec se samo njime ispira grlo...Neverovatno da mi je tako brzo sve proslo...

Ozdravi nam brzo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navratih samo da vas pozdravim c0103.gif

Idem u sredu na uz, bebana je pocela sve vise i jace da sutira,narocito nocu :wub: :wub: a ja nekada lepo spavam,a nekada me sve boli,ledja,kicma,karlica,trnu ruke....a o bradavicama da ne pricam .....ali sve ja to volim i podnosim i necu da se zalim puno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati dubl testa su super! Presrećna sam! Muž me je častio novim čizmama i tašnom. Još sam i profitirala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati dubl testa su super! Presrećna sam! Muž me je častio novim čizmama i tašnom. Još sam i profitirala :lol:

Super! A i blago tebi kad imas tako pazljivog muza! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Užasno me boli grlo!

Ovo je treći put za mesec dana, a lečila sam se čajevima, supama i limunadama, tečnostima za ispiranje grla, oblogama od rakije dok me miris skoro ne ošamuti...sve samo da ne moram antibiotike. I dokle više, ne znam ni sama?

Ma, dođe mi da pojedem ogroman sladoled i popijem litar coca cole, pa nek bude šta bude. Dok sam se pazila prehlade, nikako me nije zaobilazila!

Ima li neko neki predlog?

Tanja, sezona je virusa tako da mislim da jedino i dalje da nastaviš da konzumiraš ovakav vid "ishrane". A što se tiče sladoleda i cole, ja bih vala (da sam trudna) uzela a nek sve ide u... :) Naravno ne da uzmeš Hotelsko pakovanje i dve litre :P

Rezultati dubl testa su super! Presrećna sam! Muž me je častio novim čizmama i tašnom. Još sam i profitirala :lol:

Divnoooo... Eto načina kako i ja da dođem do novih čizmica... Samo još da ostanem u drugom stanju :D hem... verovatno će onda te čizmice sačekati sledeću zimu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati dubl testa su super! Presrećna sam! Muž me je častio novim čizmama i tašnom. Još sam i profitirala :lol:

Super!Reci muzicu da ce biti jos pretraga hehe nek' spremi lovu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati dubl testa su super! Presrećna sam! Muž me je častio novim čizmama i tašnom. Još sam i profitirala :lol:

e bas lepo....... danas cu ja muzu da izbacim sve rezultate i predlog da mi kupi nesto:))))) mozda upali!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :) i moji rezultati dabl testa su dobri i ja sam presrecna ... sada sam u 14 nedelji i osecam se superrrr samo da tako i potraje ... :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod moje doktorke. Dala mi je da pijem utragestan i da primam injekcije progesterona. Treba još da dodam Mama vit i folnu. Malo sam se smorila. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod moje doktorke. Dala mi je da pijem utragestan i da primam injekcije progesterona. Treba još da dodam Mama vit i folnu. Malo sam se smorila. :(

Mina, znam da nije lako, ali izdrzaces! Ja sam drugarici od pocetka trudnoce pa jedno 3 meseca svakog drugog dana davala injekcije progesterona, morala je da miruje, itd. i hvala Bogu eno njen sincic ima godinu dana, medenko maleni! Sve to prodje...kad znas da moras i zbog koga moras i nije tesko. I ja sam pod nekom terapijom, i moram da mirujem ali izdrzavam nekako jer ipak to je sve privremeno!

Mazi tibu i odmaraj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.