Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja nemam,samo imam redovnu stolicu,ali je razlicita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet kasnim, ali sta cu kada sam sve manje, ako uopste, gospodar svog vremena :)

Bili smo na pregledu jos prosle nedelje, Dr kaze da je sve na broju i kako trebe. Kako udje voda u usi kad se bebac pojavi na ekranu, pa to mrda pa jos i kad covek cuje kako srce kuca sve ostalo zaboravis, jedva se nekako setismo i za pol da pitamo i decak je :) Nije bas kako sam mastao godinama, ali nije da mi je bilo bitno jednom kad je do svega doslo, sto se i potvrdilo, uvek sam mastao o devojcici ali eto, i stvarno nije bitno, ono bitno je da je sve ok. 

Vecina dosadasnjih tegoba devojku polako prolaze ili su vec prosle, ali dolaze neke nove, bol u krstima, ne moze da se namesti u krevetu nikako iako stomak jos nije veliki, nekad cak i na stomaku lezi bez problema, ali noge nemirne, samo se vrti.

Cintia, Kikiriki, sakovac i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie bas mi je drago...a ovo je izgleda neka godina decaka....nek su nam zivi i zdravi nasi mali borci :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie, baš mi je drago da je sve u redu... I sa bebom i sa devojkom... Kao što vidiš, sve mi ovde imamo neke tegobe, ali ništa strašno, sve je to deo trudnoće... Ja sam u 24-oj nedelji, do pre tri nedelje nisam spavala duže od tri sata u toku noći zbog bolova u ledjima... Nije postojao položaj koji mi odgovara... I samo odjednom prestali bolovi, sad mogu kako hoću... :-) 

merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisto da podelim sa vama mozda ce nekom trebati ove spavacice. ima ih na fb stranici brebica pidzamice ekstra kvaliteta...meni su ekstra

FB_IMG_1478170063771.jpg

FB_IMG_1478170044968.jpg

FB_IMG_1478170048111.jpg

FB_IMG_1478170039933.jpg

Oddie, ma.za.m, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekstra su ti na slikama ili si probala pa iz iskustva?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,tako je i meni bilo,a sad fino spavam.u trudnoci je sve po fazama.naidje faza ovoga,pa onoga,i tako ukrug.kad joj bude jos porastao stomak neka stavi jastuce pod stomak i medju kolena i milina.mozda ce joj se desiti lupanje srca,da se ne uplasi,tad samo treba kolicinski po obrocima manje da jede,a vise puta dnevno,jer se stomak podize i pritiska srce.sve je to normalno za trudnocu.

cestitam na deckicu <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

btw,nisam se pohvalila,popravila sam zub.naravno da je mogao da se popravi,nego je zubarka iz dz namerno prodala pricu kako ne moze da bih isla na to njeno cuveno lecenje paradentoze...a to sam slucajno saznala od jos jedne trudnice,kojoj je,(!!!)prodavala apsolutno istu pricu,jos joj stavila vizitku u knjizicu da bi ova isla kod nje privatno...samo daj pare...ccccc

ne kazem da ne treba leciti,ali koliko zuba ima u vilici,za svaki anestezija i obrada...hmmmm,malo bi mi to bilo mnogo u trudnoci

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i meneee :) kod nas nista novo, u sred 16.nedelje sam sada, malo se napravila pauza izmedju UZ pa se smaaaram :) ne znam sta radi bebaaac i kako napreduje, ali u ponedeljak imam UZ pa cemo da vidimo, mozda saznamo i pol :)  brzo se umaram, verovatno mi je gvozdje jos vise opalo, sutra cu da vadim krv pa da se odusevim... ne mirujem vise onoliko striktno jer je za sada sve u redu, ali se pazim i dalje dosta... mucnine popustaju polako a ja se bacam na zdravu ishranu da nadoknadim ova 2 meseca nejedenja i povracanja (i dalje imam 1kg manje u odnosu na 1.mesec)... pa sam kupila sve i svasta u zdravoj hrani, mada jos uvek nemam apetit bas narocito ali snalazim se nekako :)  prestala sam sa utrogestanom polako, izbacivala sam ga postepeno... 

sakovac, Nira, Melissa i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ti je doktorka rekla da izbacis utrogestan ili si ti samoinicijativno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekstra su ti na slikama ili si probala pa iz iskustva?

 

narucila jednu mada ce mi trebati u aprilu ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN extra izgledaju. Ja imam dosta tih spavacica (ne tako lepih) od prethodna dva dojenja i moram da kazem da su super stvar. Jako su prakticne.

Sutra idem na expertski uz privatno. Sad mi kazu iz ordinacije da kosta 10000. Bas je mnogo. A nisam mogla da zakazem drzavno, nema termina. :angry: Za te pare ocekujem i masazu ledja i stopala i da pregled traje sat vremena! :D I da doktor prica sa mnom i da mi se posveti, posveti i posveti.

Merima super za zub.

missN, Nira, Melissa i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ručak za poneti... :-) Ja sam prvi ekspertni uz platila 6000 i jos 2800 dabl test...  Za ovaj drugi su mi rekli da je 7000... 

Jecy i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ekspertni zakazala u palmoticevoj u bgd 6000

A imam i zakazano u visegradskoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN extra izgledaju. Ja imam dosta tih spavacica (ne tako lepih) od prethodna dva dojenja i moram da kazem da su super stvar. Jako su prakticne.

Sutra idem na expertski uz privatno. Sad mi kazu iz ordinacije da kosta 10000. Bas je mnogo. A nisam mogla da zakazem drzavno, nema termina. :angry: Za te pare ocekujem i masazu ledja i stopala i da pregled traje sat vremena! :D I da doktor prica sa mnom i da mi se posveti, posveti i posveti.

Merima super za zub.

za te pare ocekujem da napravi cudo

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice posvecivanja lekara,sad mi je sa jedne strane zao sto nisam kod jednog drugog dojtora,kod koga sam dva puta bila do sad,vanredno...covek je smiren,i ono sto kaze kaze sa apsolutnom sigurnoscu i uvek bude u pravu.dok mi je moja doktorka u fazonu aj te ne gledam vise...mada ni ona ne gresi,ali eto ne objasni mi za taj grlic...secam se da kad mi je rekla da je 1.5 cm,ja sam je samoinicijativno pitala da li da mirujem i tek onda je ona rekla 'pa miruj'.pa sam ja to shvatila doslovce.nije da mi je nesto falilo od lezanja,hvala Bogu,ali kao da nema svoj stav,nego se povodi prema misljenju pacijenta.dok ovaj doktor ima stav i jasno i glasno ga izrice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

narucila jednu mada ce mi trebati u aprilu ^_^

kako se osecas,da li deluje lek?

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana87 neznam zasto ali ja celo vreme mislim da ti nosis decacica:D valjda sam pobrkala nesto, kod nas nema nista novoga beba ujutro bila jako aktivna a inace se ne javlja pre podne al zato uvece lupka duugo..

Ujutro idem vadit krv sat vremena posle kad popijem glukozu el to o anaj ogtt test ili?? Jel se netko razumije u to??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ekspertni platila 6000, trajao 40 min pregledi dobili cd sa slikama. Jeste skupo ali ajde drzavno za 10 min zavrse sve ovako je bar temeljno i ja gledam sve posto ima monitor. Generalno u dz imaju jako puno pacijenata nema sanse da se posvete svima u neku ruku ih razumem kod moje pored zakazanih termina svaki dan dodje bar jos 5,6 trudnica vanredno treba i njih ugurati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se osecas,da li deluje lek?

bolje, od ponedeljka nije mo boleo stomak. malo mi se srce uzlupa od leka. sutra idem na kontrolu. 

Kad ti je merila grlic? 1,5 cm je malo kako sam ja cula. Meni je sad 37,6 mm i doktorka kaze valjalo bi je duzi al nije strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure ! , a i decki :D

Ja u utorak isla na ekspertni , državno , i odem sinoć da odnesem mom dr izveštaj kaze sl pregled je fetalna ehokardiografija, ni taj pregled ne radi u dz nego privatno ili u Betaniji . U prvoj trudnoći sam imala samo jedan pregled koji je obuhvatio i expertni i fetalnu . . . Bas me iznervirao sa slanjem privatno. Ja svejedno imam kod Novakov vec zakazano, to mi je najbitnije . . . , ali me nervira ! , sta da nemam da idem privatno ? ! 

Btw, sve je super na ekspertnom, 410 gr i devojčica def :wub:

Dobila uput za abdominalnog i vaskularnog hirurga, zbog bola u preponi i kapilara popucalih . . . Uskoro cu na bolovanje pa polako, od dr do dr:)

Zoe86, sakovac, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto nama i jedne devojčice... :-) I meni smeta to što se dosta stvari radi privatno, jer ima dosta njih koji jednostavno ne mogu ds izdvoje toliki novac... Ja sam uzela da pišem sve od prvog dana od kako smo krenuli sa pregledima i pisacu do kraja trudnoće, jer me stvarno zanima koliko će sve to na kraju biti. Pisem bukvalno svaki pregled, svaki lek... Skoro sve smo išli privatno pre trudnoće, u toku pripreme za vto, a od početka trudnoće bukvalno sve privatno... Nije da se bahatimo, nego imamo jako veliko poverenje u Dr Bjelicu i držimo se njega. Ali, svakako smatram da cene uopšte nisu realne, trebalo bi svakom omogućiti da bira, a ne da bude primoran da ide u dom zdravlja, a to ne želi... 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN,to je spolja izmereno,ceo mi je 40mm...pa pisala sam vec...daleko bilo da je ceo 1.5cm,bila bih na strogom mirovanju sa serklazom...dobro je,samo guraj...

Nira,ja jedino sto vitamine i magnezijum placam.utr.mi je besplatan,dabl bio 2250 din.u svakom sl.jesu ovi iz dz malo nervozni,ali da je nesto alarmantno,posvetili bi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolje, od ponedeljka nije mo boleo stomak. malo mi se srce uzlupa od leka. sutra idem na kontrolu. 

Kad ti je merila grlic? 1,5 cm je malo kako sam ja cula. Meni je sad 37,6 mm i doktorka kaze valjalo bi je duzi al nije strasno

a tvojih 37.6 je sasvim ok,ne valja da se spustio ispod 20,tj.2cm CEO.pisala je Kikiriki vec o tome,da postoje dve mere,ceo,koji se vidi na uz,i spoljasnji,koji opipavaju rukom.eto.to je sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.