Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

zato sto tri dr kazu tri razlicita misljenja....

a sta ti kaze nasa dr za progesteron?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta ti kaze nasa dr za progesteron?

da inekcije nemaju vise funkciju, da posteljica super izgleda i da je utrogestan dovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda nisi ih ukinula na svoju ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama, super što si sve to odradila. Prvi put čujem da neko rh pozitivan radi antitela. Ja ih radim, ali sam rh negativna, a mm pozitivan. A to za rad po kući, ja i dalje sve kao i pre. Kad mi bude nezgodno zbog stomaka, mm će da preuzme. Uključujući i usisavanje, a niko mi nikada nije pomenuo da ne treba tj. ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam kupon za 4D ultrazvuk u jednoj ordinaciji u Beogradu. Zakazno je za 12.07. u 11h. Pošto ću ja tada biti u porodilištu, i nisam u mogućnosti da taj kupon iskoristim, da li neka od vas želi da ide umesto mene? Možemo preko pp da se dogovorimo oko preuzimanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja prvi put čujem da neko ko je rh+ radi antitela...ja ih radila i prethodni put i sad, ali sam rh-....baš u ponedeljak idem ponovo...ali pretpostavljam da će biti ok jer sam primila rogam...a isto kao Inama, jutros radila vaginalni i cervikalni, ali tek sledećeg četvrtka rezultati...

A što se sređivanja kuće tiče, ja sam u prvoj sve vreme sama radila po kući i nisam imala nikakvih problema jer sam se super osećala...čak sam dan pred porođaj sama generalno sredila celu kuću...to je verovatno bio onaj sindrrom „gnežđenja“...a sada mi sve prilično teško pada, mada i dalje radim, ali me i mm odmenjuje povremeno...nadam se da će možda sa ovim pojasom da mi bude sad lakše....nego ja ponovo da pitam da li neko ima iskustva sa pojasevima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sad fino da se javim, i ispisem sve kako dolikuje, mada mi i tastatura nesto steka :D uglavnom, bili smo kod sestre da zakazemo termin za konsultacije za ac,i zakazano mi je 10.07. u 10h :D cuj zakazano, rekla mi je da dodjem,bice bas guzva ali citiram "zavrsicete to taj dan", znaci da se pripremim na cekanje... tek kad odem na genetiku vidim koliko je ovakvih slucajeva,uzas... uglavnom, posto smo ja i mm bili radoznali da saznamo koliko se ac placa privatno, umalo me srce nije strefilo kad sam cula- 500eura! pa ljudi strasno... isti dr ti radi i privatno i u klinickom...stvarno nisu normalni sa njihovim cijenama, kao da svi lezimo na parama,pih...

nebitno, poznajem dr koji radi ac kod nas pa ako on bude u smjeni a vjerovatno hoce,radice mi je on, a ako ne, ko se zatekne,sta da se radi... svejedno mi tu neka veza nista ne pomaze.

sta vi radite? jesu li ponovo pocele vrucine? ovdje duva vjetar kao lud, a ja imam osjecaj da cu da se ugusim, ako to ima ikakvog smisla :D hahahah malo sam ludja u ovoj trudnoci :D

imam jos jedno pitanje, poneka u dnu stomaka, ispod oziljka od cr osjetim blagi bol, vise onako tup.obicno ustanem i prosetam malo i on prodje,ali zna da traje po nekoliko minuta...e sad ne znam jel moze ovako mala bebica da pritiska taj dio, ili je to sto se siri materica,ili od rane od cr proslog...jel imala neka od vas slicnih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke. samo jedno brzinsko pitanje. Da li je vama zabranjeno usisavanje u trudnoci?

Da li su uopste povezani?

Meni nije zabranjeno, ali se pravim da jeste. :lol: Šalu na stranu, imam baš ozbiljan problem sa bolovima u leđima tako da ne smem ni da pomislim da budem savijena toliko dugo. Mm je preuzeo usisavanje cele kuće, ja izbegavam čak i nošenje onih "lakših" tereta niz stepenice, ne pentram se baš više kojekuda, a ovih dana planiram i da ga nateram da oriba tepih. :D

goga.ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija_Mara ja nisam imala carski rez ali sam pre 2 godine imala operaciju mioma - sa klasicnim rezom kao kod carskog. Od kad sam trudna vise puta sam osetila tupe, probadajuce bolove ispod oziljka, a i inace taj deo me cesto bolucka.

Nakon pregleda kod doktora nije mogao nista drugo da kaze nego da su ti bolovi zbog reza. Sve ostalo je uredu. Rekao mi je da se to materica rasteze i da oko svakog reza postoje neke priraslice koje se sad isto tako razvlace i prave te bolove.

Po njegovim recima, u trudnoci ce materica narasti toliko da te priraslice nece moci da prate njen rast i razgrnuce se u stranu. Mozda ce onda i boluckanja biti manje... :)

Naravno, najbolje je da pomenes to svom doktoru pa da on iskljuci ostale moguce razloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam joj rekla prosli put goga, ona mi je rekla da si takvi bolovi uobicajeni, ali ako postanu jaci ili ako dugo traju obavezno da se javim... mislim samo da je rano da me bebac koji ima 6cm tako pritiska, to valjda dodje kasnije :D hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blondy,posalji mi cenu u pp u koja klinika je u pitanju jer sam preko moba,pa nece nesto da salje poruku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se javnem na brzinu,bolesna sam,grlo otislo,slinavim...sreca nemam temperaturu ali sam slaba bas.Borim se sa tim vec treci dan,ali ide na bolje.

Mene nekad probode stidna kost kao da se razdvaja onako pred porodjaj i to dve sekunde jako i kraj,a bolove te oko rane rane od carskog imam samo kad se naprezem,kijam,kasljem....ovaj put sam jako srecna sto ne koristim utrogestan,prosli put sam koristila do sedmog meseca pa sam sama prekinula.Ovih dana trebam da zakazem taj expertni i tako...pa posle opet sve analize ispocetka,brisevi,mokraca,antitela...trista stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što baš usisavanje? To najviše mrziš ili?

Ako mogu da biram ja bih da se zabrani širenje veša :lol:

Ima neka babska priča oko usisivača, zaboravila sam koja :)

Double je cool, mrzi me da slikam i prepisujem :)

Gde ja idem sa rezultatima double testa, u dz? mene nešto mrzi, nosiću joj to kad odem po doznake tamo 30. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, Inama, koja je 'vaša' doktorka? jel neka specijalna, oću i ja kod nje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda nisi ih ukinula na svoju ruku

pa bilo je odabrati ciji savet da poslusam...ipak sam ja odlucila sta mi zvuci kao logicno.

Inama i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, Inama, koja je 'vaša' doktorka? jel neka specijalna, oću i ja kod nje :D

e pa to je Inamina doktorka kod koje vodi trudnocu, radi privatno, ima jako pristupacne cene u odnosu na ostale. mene je privuklo sve to zajedno na gomili, to sto je hvali, cena i sto mi je jako blizu a htela sam sto pre da odem i neke sumnje otklonim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao treba valjda 100 postova ili tako nesto da bi se videlo to...aj poslacu ti sliku u pp ako zelis...:)

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence nabudži te postove na kaladontu i asocijacijama :D

Jao jedva čekam da se porodim :P

Sad sam u onoj fazi kad počinjem da se širim, a zbog građe i sala na stomaku se još ne vidi stomak, pa se ne osećam kao trudnica već kao moržica :D

Magarence i BlueFairy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

već kao moržica :D

Mene moj muz zove "cisterna" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene moj muz zove "cisterna" :D

hehehehe....sto su mi oni vickasti :D ja mom dajem da me zeza sto sam sva okruglasta i iskreno mi ni ne smeta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama, super što si sve to odradila. Prvi put čujem da neko rh pozitivan radi antitela. Ja ih radim, ali sam rh negativna, a mm pozitivan. A to za rad po kući, ja i dalje sve kao i pre. Kad mi bude nezgodno zbog stomaka, mm će da preuzme. Uključujući i usisavanje, a niko mi nikada nije pomenuo da ne treba tj. ne valja.

pa i meni nije jasno to sa antitelima. U prvoj trudnoci sam samo radila krvnu grupu, kazu u Institutu za transfuziju krvi da su to neke nove analize. Jel jos neko isao skoro tamo, i meni nije bas jasno zasto se to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Mnogo si lepsa tako kao bucka",sta je sa ljudima,sta je sa mozgom kad tako kazu trudnici???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Mnogo si lepsa tako kao bucka",sta je sa ljudima,sta je sa mozgom kad tako kazu trudnici???

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kazu da sijam i da nikad nisam bila lepsa,a ja 12kg teza! Mm me samo zaljubljeno gleda i mazi i pazi :) mada ima i onih koji kad me vide,pitaju :"debela,kako ide?"-sto je najzanimljivije,to me po pravilu pitaju debeli,kroz salu :) ne smeta mi nista od komentara na izgled,niti mi smeta pipkanje stomaka jer se do sad desilo samo da mi je jedna koleginica mm,s kojom nisam bliska pipnula,ostalo sve bliski ljudi :) sutra idem na svadbu,jedva cekam :) malo da igram i pokusam da skakucem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.