Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Samo da se javim - danas smo usli u 34. nedelju. Imam osecaj da sam ogromna i naduvena... nos mi se uduplao, sama sam sebi fuj kada se pogledam u ogledalo. Ali... pritisak je dobar, secer u normali, mlada dama aktivna, i jos 6 nedelja je ostalo tako da - necemo se zaliti. 

Jedno pitanje - kada da spakujem torbu za porodiliste i kada da pocnem da perem/peglam bebine stvari?

Пилче voli ovo

Objavljeno

Jasam spremala tako da do 9-og meseca imam sve spremno. Tipa soavacice,papuče,otrebna kozmetika,ulošci,peskiri.... Mm sam spremila odelo za izlazak takodje. Briseve i dokumentaciju sam pocetkom devetog. :)

svakako bolje da torba ceka spakovana nego da odeš ne spremna :)

a sto se tiče toga kako se osećaš,to je normalno....ja srećom nisam oticala ali bila sam ogromna. Stomak,dupe....još malo i proći će. Bitno daje sve super. :)

vi živite u Engleskoj ili sam loše razumela? (Izvini na pitanju,ne moraš da odgovoriš ako ne želiš,pitam jer minje želja da putujem u Engelsku)

Objavljeno

Jasam spremala tako da do 9-og meseca imam sve spremno. Tipa soavacice,papuče,otrebna kozmetika,ulošci,peskiri.... Mm sam spremila odelo za izlazak takodje. Briseve i dokumentaciju sam pocetkom devetog. :)

svakako bolje da torba ceka spakovana nego da odeš ne spremna :)

a sto se tiče toga kako se osećaš,to je normalno....ja srećom nisam oticala ali bila sam ogromna. Stomak,dupe....još malo i proći će. Bitno daje sve super. :)

vi živite u Engleskoj ili sam loše razumela? (Izvini na pitanju,ne moraš da odgovoriš ako ne želiš,pitam jer minje želja da putujem u Engelsku)

Objavljeno

Da, u Engleskoj smo. Ovde ne moram nikakvu dokumentaciju da spremam, sve je digitalno, na aplikaciji koju imam na telefonu - sva dokumenta i nalazi su tu i u mom digitalnom dosijeu kome imaju pristup sve bolnice uz moj potpis a moja izabrana bolnica sve vreme. UK je divna zemlja, znam da je tesko dobiti vizu i da je skupo putovanje (i boravak ovde) - ali veruj mi da vredi. London da ne pominjemo, manji gradovi i sela, priroda... ocuvani istorijski centri... cista magija. 

Znaci nije rano da polako spremam torbu. A bebece stvari - jesi li prala u osmom ili si cekala do devetog meseca? 

Objavljeno

onda odlicno sto be moraš i o dokumentima da misliš. Briga manje.... 

Ne sećam se tačno,ali pocetkom devetog čini mi se. I krevetac sam spremila tada i komodu. Dve nedelje pre porodjaja i kadicu...

da,svakko to Neće biti skoro. Mora beba da poraste... minimum 3godine da ima i dok ne skinem pelene ne verujem da ćemo. A dosta zavisi i finasijski kad ćemo moći. Nj svakko nadam se da ćemo uspeti da odemo na makar 5dana. Moram svakko i da ispotam šta sve treba i koliko kovcanodprilike. 

Engleska koje jedna od zemalja koje bih volela posetiti. A dok nebudeme mogli Italij,Španija,Egipat....ParizSlovaka i Austrija ili Nemacka. A da i Češka i Poljska. Nešto od toga će sigurno biti :D

Objavljeno

Da se javim posle nedelju dana u bolnici. Napisala sam vec da sam u 34-oj nedelji pocela ozbiljno da oticem u licu i rukama ali posto je pritisak bio ok nisam tome pridavala vaznosti. Na pola 35-te nedelje, usred noci, skocio mi je pritisak i primili su me hitno u bolnicu sa dijagnozom preeklampsija. Sva srece uhvaceno je na vreme, proteini u urinu tek na gornjoj granici tako da su uspeli lekovima da zaustave sve i da me sasvim stabilizuju. Nadam se da cu za koji dan kuci na 2 nedelje pa onda nazad u bolnicu do porodjaja. Sada smo usli u 36-tu nedelju tako da se bas primaklo. Pisem ovo da podsetim sve trudnice da proveravaju krvni pritisak u osmom mesecu i da ne ignorisu otecenost jer moze da bude MNOGO opasno i za mamu i za bebu. Mene je iznenadilo sto me nisu odmah poradjali jer sam mislila da se samo to moze u preeklampsiji - ali su mi objasnili da to zavisi od stepena preeklampsije i da ako se uhvati rano, moze da se zaustavi i stabilizuje dovoljno da se bebi da jos vremena da sazri bez ugrozavanja maminog zivota. Naravno, rezim je jako strog - lekovi za pritisak, blagi sedativi, vitamini, kompletno neslana hrana, odredjena kolicina tecnosti svaki dan, strogo lezanje... ali to je nista u poredjenju sa time sto moja beba ima sanse da bude u terminu ako izguramo jos dve nedelje ovako. 

Пилче, mozza i KruelaDeviL volite ovo

Objavljeno

sena,drži se! Želim vam da izgura te i da prodje sve sto bolje da može. Javljaj nam se obavezno!:babymommy:

Bralac i Sena13 volite ovo

Objavljeno

Sutra ulazimo u 38-mu nedelju :)  Pocinje sitno odbrojavanje. Prijem u bolnicu zakazan za sledeci petak - ne znam koliko ce cekati sa porodjajem ali - to je to, stigli smo skoro do samog kraja. Namestaj sklopljen, krpice oprane - jos malo da se opegla i ocisti i spremni smo... jos samo da docekamo mladu damu :D 

Objavljeno

Sena uz tebe smo, jos malo i stize bebac:angel::wub:

Sena13 voli ovo

Objavljeno

Dobto jutro mamama i buducim mamama...

posto meni moja malena djavolska devojcica nije htela u krevetac (evo prodje 1,5godina), i nece ga koristiti, pa sam resila da ga prodam. Ako je neko zainteresovan za prenosivi krevetac bez ostecenja i dusek koji je nov neka mi pise u inbox. Prodajem oba za 5h. Ko zeli slike cu poslati. U Bg-u mogu da dovezem  na adresu.

Objavljeno

Seno,srećno! Mislimo na tebe i čekamo lepe vesti!:wub::babymommy:

pa dobro,Mmaka majku mu njegovu,zar tako samo da odeš i ne javis se? Gde si ti,kako ste?:*

Sena13 voli ovo

Objavljeno

Kruela vidis kakvo sam djubre :) e pa pocela sam da radim i nema vremena da odmorim a kamoli da pisem.... dobro smo,odvikavamo se polako od sike :) kako ste vi?

Objavljeno

Mmaka,spominjali smo te,nestala si. Tvoja Masa je imala rodjendan u u maju,ispravi me ako gresim. Pisi nam kad nadjes malo vremena

Objavljeno

Mozza kraj aprila :) pa evo ukratko- vrtic je super prihvatila, jede sve, prohodala 3 dana pre 1godine, na nosu id ekad je stavim, nece da prica i odvikavamo se od sike. Ovo poslednjejoj je najteze. A da, i kosa joj je skoro do pola ledja :) 

Objavljeno

Mozza kraj aprila :) pa evo ukratko- vrtic je super prihvatila, jede sve, prohodala 3 dana pre 1godine, na nosu id ekad je stavim, nece da prica i odvikavamo se od sike. Ovo poslednjejoj je najteze. A da, i kosa joj je skoro do pola ledja :) 

Objavljeno

mozza voli ovo

Objavljeno

Ma naucice sve u vrticu a za odvikavanje ne bih znala sta da kazem,sako strpljenje. Tako dugu kosicu vec ima,mora da je mnogo slatka sa snalicama ili kikicama :wub:

Objavljeno

Ma naucice sve u vrticu a za odvikavanje ne bih znala sta da kazem,sako strpljenje. Tako dugu kosicu vec ima,mora da je mnogo slatka sa snalicama ili kikicama :wub:

nece snalice samo gumi e, njih ne moze da skine ahhaha

Objavljeno

Znaci i ona zna sta hoce,nema cak ni na prevaru. Moja ima kratku kosicu pa jedva cekam da poraste

mmaka voli ovo

Objavljeno

Samo da javim da sam se porodila pre 5 dana. Preeklampsija se pogorsala poslednjih dana i beba je prestala da raste, a onda je doslo do naglog skoka pritiska i zavrsila sam na hitnom carskom i par dana na intenzivnoj. Dobro u svemu tome je da sam rodila zdravu devojcicu, iako nesto manju nego sto bi trebalo za taj gestacijski uzrast (2.6kg sa punih 38 nedelja). Ona je super, svi parametri su dobri, lepo klopa i obavlja sve sto treba - ja sam jos kilava ali se nadam da cu za par dana dovoljno da se oporavim da nas puste kuci. 

Objavljeno

Sena13, čestitam na curici. :wub: dobro je da se na kraju sve završilo kako treba. Uskoro ćete kući da uživate. 

Sena13 voli ovo

Objavljeno

Cestitam i ja, zive i zdrave bile :wub:bitno da je sve sad u redu sa bebom. A mami zelim brz oporavak :baby:

Sena13 voli ovo

Objavljeno

Sena, čestitam! Bitno da je zdrava a lako i brzo će porasti. Tebi želim brz oporavak i da uživas sa svojom devojčicom. :babymommy:

Sena13 voli ovo

Objavljeno

Cestitaaaan, lepa vest za dobro jutro:wub: polako oporavices se ti brzoo, a oona ce ruckati i pofasti brzo:wub:

Sena13 voli ovo

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.