Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Samo da se javim - danas smo usli u 34. nedelju. Imam osecaj da sam ogromna i naduvena... nos mi se uduplao, sama sam sebi fuj kada se pogledam u ogledalo. Ali... pritisak je dobar, secer u normali, mlada dama aktivna, i jos 6 nedelja je ostalo tako da - necemo se zaliti. 

Jedno pitanje - kada da spakujem torbu za porodiliste i kada da pocnem da perem/peglam bebine stvari?

Пилче voli ovo

Objavljeno

Jasam spremala tako da do 9-og meseca imam sve spremno. Tipa soavacice,papuče,otrebna kozmetika,ulošci,peskiri.... Mm sam spremila odelo za izlazak takodje. Briseve i dokumentaciju sam pocetkom devetog. :)

svakako bolje da torba ceka spakovana nego da odeš ne spremna :)

a sto se tiče toga kako se osećaš,to je normalno....ja srećom nisam oticala ali bila sam ogromna. Stomak,dupe....još malo i proći će. Bitno daje sve super. :)

vi živite u Engleskoj ili sam loše razumela? (Izvini na pitanju,ne moraš da odgovoriš ako ne želiš,pitam jer minje želja da putujem u Engelsku)

Objavljeno

Jasam spremala tako da do 9-og meseca imam sve spremno. Tipa soavacice,papuče,otrebna kozmetika,ulošci,peskiri.... Mm sam spremila odelo za izlazak takodje. Briseve i dokumentaciju sam pocetkom devetog. :)

svakako bolje da torba ceka spakovana nego da odeš ne spremna :)

a sto se tiče toga kako se osećaš,to je normalno....ja srećom nisam oticala ali bila sam ogromna. Stomak,dupe....još malo i proći će. Bitno daje sve super. :)

vi živite u Engleskoj ili sam loše razumela? (Izvini na pitanju,ne moraš da odgovoriš ako ne želiš,pitam jer minje želja da putujem u Engelsku)

Objavljeno

Da, u Engleskoj smo. Ovde ne moram nikakvu dokumentaciju da spremam, sve je digitalno, na aplikaciji koju imam na telefonu - sva dokumenta i nalazi su tu i u mom digitalnom dosijeu kome imaju pristup sve bolnice uz moj potpis a moja izabrana bolnica sve vreme. UK je divna zemlja, znam da je tesko dobiti vizu i da je skupo putovanje (i boravak ovde) - ali veruj mi da vredi. London da ne pominjemo, manji gradovi i sela, priroda... ocuvani istorijski centri... cista magija. 

Znaci nije rano da polako spremam torbu. A bebece stvari - jesi li prala u osmom ili si cekala do devetog meseca? 

Objavljeno

onda odlicno sto be moraš i o dokumentima da misliš. Briga manje.... 

Ne sećam se tačno,ali pocetkom devetog čini mi se. I krevetac sam spremila tada i komodu. Dve nedelje pre porodjaja i kadicu...

da,svakko to Neće biti skoro. Mora beba da poraste... minimum 3godine da ima i dok ne skinem pelene ne verujem da ćemo. A dosta zavisi i finasijski kad ćemo moći. Nj svakko nadam se da ćemo uspeti da odemo na makar 5dana. Moram svakko i da ispotam šta sve treba i koliko kovcanodprilike. 

Engleska koje jedna od zemalja koje bih volela posetiti. A dok nebudeme mogli Italij,Španija,Egipat....ParizSlovaka i Austrija ili Nemacka. A da i Češka i Poljska. Nešto od toga će sigurno biti :D

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.