Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro zene, mi od danas 11.nedelja I nesto malo slatko se nazire. :wub:

2018-12-13-08-15-15.jpg

Kam, srecno danas!

Mozza, cekamo slicicu sa nestrpljenjem. :)

 

mozza, k a m , tiaa i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sluzav cep mora uvek biti i krvav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sluzav cep mora uvek biti i krvav?

Moj je bio krvav, ali koliko sam citala ne mora da bude. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Juce sam imala bas ceste kontrakcije i jak napon za wc,kad sam se okupala za spavanje i piskila bilo je sluzavo na papiru,ali bez krvi...sa U se nesecam da mi je ispao cep,a sa proslom jutro pre nego sto sam otisla na porodjaj ispao je krvavi

Sve sam mislila belo pranje,ali papir je suv,samo koliko izlazi utrogestan

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ako je cep toga bas treba da bude doosta, nije samo onako malo kao kad se obrises, a imas sekret. Moze da bude i providan, prozet kao koncicima krvi ili krvav i moze da ispada i danima pre porodjaja. Ja sam se sa K porodila 3 dana posle ispadanja cepa. Prati pa ako se ponovi idi kod dr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sa M sam danima pre porodjaja imala bledo roze sekret. Piskim i posle brisanja svaki put po malo roze sekreta. Isla sam i kod dr i ona je rekla to su samo pripreme, bila sam zatvorena. Posle nekoliko dana mi je pukao vodenjak, 17 dana pre termina.

E a sta ce ti sad Utrogestan, pred kraj? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky,moj nije bio krvav. Samo prosaran,kam Kam sto kaze. Ispap 8illi 9.sep a porodjaj krenuo 24....vodenjak tj. 

Kam,mislim da ne bi trebalo da utice na rezultate ne spavanje.m..iako Pise da pre vadjenja kr i treba spavati 8h i ne konzumirati alkohol 24h pre i lejove nikakve jake i to slicno ali mislim da je to vise formalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog kontrakcija ista terapija je ostala posto 24og ulazim u 9ti,a imam svaki dan kontrakcije radila nesto ili neradila nista,meni do U vrtica treba 2min i ja mislim da cu se poroditi dok je odvedem zato mi daju jos sve i povecali mi dozu tableta za smirenje,sad pijem dve dnevno kad naidje jako bolna kontrakcija...a sto se toga tice bilo je onako ljigavo nije bilo kao obican sekret,mada meni je dr radio bris,danas ili sutra cu znati rezultate 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, pitala ja laborantkinju. Jer se zamalo onesvestih koliko mi se spava. Pa kaze ne bi trebalo fizioloski da utice. Ako budu losi rezultati da kazem da nisam spavala. Kaze mozda zbog testa niste spavali..ma rekoh ne, inace ne spavam u trudnoci....

Cvrky, koristi dok ne udjes u deveti, ali Utrogestan zacemetira grlic, bar je takvo moje iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos jedno vadjenje za pola sata i palim da nesto jedem. Ov sto imaju sa 100gr imaju i treci sat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je trenutno grlic izmedju 1 i 1,5cm i mekan,ali zatvoren...tako mi bilo na polovini 9tog sa U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskrena da budem nisam bas bila toliko azurna tokom trudnoce sa utrogestanom,stavim jedno vece i onda mesec dana nista i tako sam jedno 2,3 meseca,smetalo mi i bilo neprijatno i bolno kad stavim,u poslednja 2,3 meseca koristim redovno bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, kod tebe se pretpostavljam vise vidi uvece ili kad se najedes, a ujutru skoro ravan stomak. Tako je moje iskustvo. Jedva cekam slicice kad ti jos poraste stomak. Stvarno lepo izgledas. :wub:

Cvrky87, tvoj mali Aleksa se stvarno ne da. Na prvoj slici ga vidim, ali na druge dve slabo. On nema vise ni mesta u stomaku, pa se sigurno sav zgrcio I skupio. :) A mozda ti je u pitanju samo obilniji sekret. Ja ga ponekad imam, pogotovo kada dugo lezim ili sedim, pa naglo ustanem, imam osecaj da sam pisnula malo. A nezgodno je tebi procenitI, zbog utrogestana, jer I on izlazi povremeno.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ves stalno vlazan i uvek imam osecaj da je vodenjak,ali nije,a ovo sam se bukvalno obrisala i kao slina iz nosa,nije do sada bilo tako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, vi ste se bas raspisale :)

Cvrky divna slicka :) 

kam sta si radila u laboratoriji? Glukozni test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se nisam slikala pre 3 nedelje pa da vidite razliku, meni stomak inace zalepljen za kicmu tako da je ovo vec "stomacina". :D

Kam, jel gotovo? Kakav je rezultat? 

Kika, kako si? Nema te.

Inace, pricala sa sefom I produzili mi homeoffice do daljnjeg. Jako puno mnogo sam srecna sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas,malo je mutno jer dr kaze da se od sala na stomaku malo teze vidi ali je pokusala da uslika koliko se moze,gledala mi je protoke kroz pupcanik i posteljicu i kaze sve je super,beba i dalje kasni ali sada 6 dana a prosli put je bilo 10 mada kaze da niko to ne moze da izmeri tacno a ja mislim da sam verovatno ostala trudna kasnije jer nikad redovne cikluse nisam imala,bitno je da smo mi ok

Evo i slicica ali se slabije vidi

 

https://postimg.cc/G4VmzgML

 

k a m , Mara98, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, mi od danas 11.nedelja I nesto malo slatko se nazire. :wub:

2018-12-13-08-15-15.jpg

Kam, srecno danas!

Mozza, cekamo slicicu sa nestrpljenjem. :)

 

miliccam,ti si jedna veoma zgodna trudnica ;)

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza nemoj da brines ako je sve uredu na uz nema brige,ako su protoci uredu,bitno je da beban dobija sto mu treba

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, tvoja beba mi izgleda kao da spava, ili je samo zazmurila tada. Vazno da je sve u redu. Koje velicine je sada? :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza :wub: I meni deluje kao da spava sa sve podignutom rucicom. Bas mi je drago da je sve dobro, 6 dana je ok a I ko to tacno zna, to je samo statistika. Hvala ti na komplimentu! :)

Cvrky, ovo tvoje poslednje bolje da ne otvaram, samo sto sam jela a zeludac mi slab. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, ja sam otvorila. Inace, nisam gadljiva, mogu svasta videti I podneti. Ali ne znam sta bih ti rekla, nemam iskustva sa sluznim cepom. Kao sto su ti savetovale ostale clanice, ti to prati. Pa ako bude potrebe, zovi dr da pitas. Ne znam da li mozes, tj da li imas br. Meni je moja dr dala privatni br da je zovem za bilo sta, ali ne volim da uznemiravam zenu, osim ako nije nesto hitno bas. Ne znam kakav dogovor imas sa svojim dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.