Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, koliki ti je d-dimer? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, koliki ti je d-dimer? 

Ne znam sad da li se dobro razumem u ovo,u izvestaju od sinoc stoji Quick-INR: 1,05 ne znam da li je to to,ima jos dosta oznaka sto ne znam sta znace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je protrombinsko vreme. Ne znam koja je oznaka ali bi trebalo da pise bas d-dimer, mislim da nema neke skracenice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kad bi san mogao da se akumulira pa da se iskoristi kasnije to bi bilo super. Ja u trudnocama uopste ne spavam, a ni posle porodjaja. Udari me euforija, nedelju dve skoro uopste ne spavam. A ovo nespavanje u trudnoci nije slucajno, citala sam. Tako se organizam sprema za nespavanje kad stigne beba. 

Ja zavrsila kod hematologa, sad sam predala kod ginekologa i cekam za terapiju. Izasla sam jutros u 7, daj Boze da do 4,5 stignem kuci. Kod hematologa..Hgb mi se popravio sa 97 na 107, dr je zadovoljna. Ali zato d-dimer znacajnooo skocio. Povecala mi dozu Fraksiparina. I pored njega skace, tako da je sreca sto ga primam, jer ko zna sta bi bilo da ga ne primam. Za popravljenje zuba, kaze Zar sad? Trebalo bi dan pre intervencije da obustavim terapiju. Sreca me sad zub ne boli, a ako me zaboli pojma nemam sta cu. Opet smo komentarisale moje vene, kaze sve ce gore biti. A za zurenje bebe pita ko me je gledao. Kad je cula, kaze ok..ali bolje da zuri nego da kasni u svakom slucaju. Videcemo ogtt dal je ok, ako jeste onda je samo to sto mi je sad zbog F jako pojacana cirkulacija, bolje se beba snabdeva krvlju i onda i bolje napreduje. 

Mozza, bas me prepade. I mene je sinoc uhvatilo nesto oko srca, ali treperenje, drmalo me malo... Cuvaj se!

Koliki ti je d dimer i koliko je skocio od prosle kontrole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosli smo od gin,grlic je 1-1,5,mekan,ali zatvoren,a ctg im pokazao jednu kontrakciju,pa su mi povecali dozu tableta za smirenje,za dve nedelje kontrola,uzeli mi bris i dali sta sve od analiza da uradim

mmaka i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Cvrky. Jeste li radili UZ ovaj put? 

Analim, sreca moja da se dobro osecam, inace stvarno ovoliki napori nisu za trudnicu. I sreca moja da me je mm jutros odvezao inace bih morala da ustanem u pola 6 i na stanicu po mrazu. 

Ja jedino sutra nemam nista, a onda u cetvrtak ogtt, u petak UZ, u ponedeljak redovna kontrola, u utorak endokrinolog..pfff

E prase sam, deca i ja spremale bolonjeze i najela sam se...uzas. Sto se testa tice ne znam koliko mi je dosta. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,meni dr stalno radi uz kad dodjem do kompa sutra pokazacu vam bebana

Uglavnom sve je super,ali su me grdili i rekli da smanjim sa aktivnostima

mozza i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je protrombinsko vreme. Ne znam koja je oznaka ali bi trebalo da pise bas d-dimer, mislim da nema neke skracenice. 

Nisu mi to radili sinoc,nigde ne pise d-dimer a prosli put kad sam bila kod hematologa bio je 1,03 ne razumem se da li je to dobro ili lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,ne preostaje ti nista samo da malo usporis tempo,ti vec sitno brojis :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu mi to radili sinoc,nigde ne pise d-dimer a prosli put kad sam bila kod hematologa bio je 1,03 ne razumem se da li je to dobro ili lose

Ok je to za veliku trudnocu, drze ga terapijom do 1,50. Bila je neka starija trudnica sa mnom, pred kraj joj je bio preko 3 pa su povecali terapiju fraksiparinom na 1(odnosno 10000 jedinica). Meni je isao do 1,4 provericu u nalazima. U trudnoci normalno raste a mi ga terapijom drzimo u granicama.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki ti je d dimer i koliko je skocio od prosle kontrole?

leni, pre mesec dana je bio 118, a danas 721. Njima samo pisu ref vr 0-230, znam da su u trudnoci drugacije ref vred, ali ne znam po kojima se kod nas racuna. Ali svud gde sam gledala u ref vred sam za II trimestar. Nego sto je ona rekla da je bas znacajno skocio. Povecala mi je dozu na 5000 i.j. dakle ne vise od 0.4, nego onaj od 0.6, on ima 5700 jedinica, a ja da do kontrole aplikujem po 5000 i.j. Samo sto mi je kliknulo da se i pored F ovoliko povecava za kratko vreme. Sta bi onda tek bilo da ga ne primam, otisao bi u nebesa. Sto posto je to prosli put bio problem. Tek sam 21.ned, sta da ocekujem do kraja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

analim,sobrica je divna. :wub:

cvrky,super sto je sve u redu. Inace.ja.razmisljam o takvoj posteljini ali ne znam boju....mada sto vise gledam vise ne znam. 

Inace danas sam imala naporan dan. Plakala 4 puta jer me strah nekih rezultata nevezano za mene vec za blisku osobu.....ne zelim da pisem o tome jer postujem odluku da ne govorim nikome ni ko ni sta. Ali molim boga da bude sve u redu! Ali molim! Kao na iglama sam....ja sam panicar uoosteno i mene inkad je vilica bolela plakala sam sta ako.imam tumor a ovo me brine isto a sad i hormoni.i osoba bliska i sve i stvarno.nisam ziva. Jis ja.sva srecna danas sto sam primila trudnicko i platila racune i odvojila.za pilice i gorivo sipala i ostao novac i i da.ovo. i razmisljam da li je moguce kad mi se nesto.konacnk slozi da nesto.mora da kopka. Ooet.kazem samo.molim.Boga da je sve u sve u redu. 

Jos na svw danas sredjujem.konacno sve jer je.sredjeno i okreceno. Crkla sam naravnk i prilikom tusiranja primetim krv. Zovem mm,da.mi.papir gledam.nista....sreca pa sve moram da.pipnem i omirisem. Uzela sam to u ruke i skontala da je od carapa. Imala sam crvene carape i.kako sam usla u kaduskinulo mi se sa stopala valjda a nisam primetila.i.tman krenem.da.perem intimni deo primerim dole u.kadi....a izgledalo je.kao sluzava krv. Sreca nista.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,nadam se da ce sve biti ok i da rezultati nece biti losi,kad panicis sve izgleda mnogo gore od realne situacije,svi mi brinemo zbog necega a nekad strah preuvelica sve. Kakve to imas carape :D moj brat je jednom kupio kosulju i sve boje se ocrtale na njegovom telu a izgledao je kao da su ga tukli :D

Analim, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se nadam. 

Ma.skroz obicne,normalne pamucne carape. Nego znas kad skines carape pamostanu kao one cica mace?e nesto na taj fazon. Kao konicic...ne znam. A carape.crvene i to u vodi izgledalo.kao krv.  :D

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem u dz da trazim od dr da mi da da idem da rad im one nalaze na hiv,hepa,....

Gledam sinoc poslednje nalaze od U koji su bili dve nedelje pred porodjaj....bez konttakcija,grlic 1cm,mekan i zatvoren i na ctg bez kontrakcija i posle dve nedelje rodila se moja mrvica:)

A nas bata bez kontrakcija,grlic 1-1,5cm,mekan i zatvore sa kontrakcijama na ctg-u....ma eto i njega uskoro :)

Kruela mogu potpuno da te razumem,jer sam kroz te faze prosla i previse mnogo puta u svom zivotu i imam predospozicije,a iskreno strah,moja majka je htela bratu i meni da uradi tumor markere pa su je dr pitali da li je sigurna da ce moci ziveti sa saznanjem da smo pozitivni i ostalo je na tome.Strasno je kad se neko blizak tebi razboli,ali uvek treba biti pozitivan i nemisliti odma na najgore...drzimo fige da je sve ok

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako ja na dan termina sve zatvoreno, zapecaceno, grlic dug 1cm I drzi, kaze dr neces ti jos dve nedelje pa ce morati da ti izazovu porodjaj a meni kontrakcije krenule posle par sati. Mozda od stresa ili da mu dokazem suprotno posto je kreten. :D

 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma cim su oni meni dali da se soremam papioroloski za porodjaj necu ja jos dugo :)

A dole me ubi od bola od pregleda

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, sve te razumem jer i sama sam se mnogo puta tako osecala. Ne daj da te briga toliko paralise. Ja sam isto panicar, ali iskreno od kad imam decu prestala sam da za bliske ljude toliko groznicavo brinem. Zato sam sad brigu usmerila na decu. Sta god da cujes, a nadam se da ce sve biti ok, znaj da za sve ima resenja. Nije kraj, resenje uvek postoji, tako razmisljaj. Ja sam u trudnoci sa M imala jako puno stresova. K mi je tada ostala sama na intenzivnoj nezi , a imala je samo 2 god. Dr su nas lagali da mora sama, a ustvari nisu hteli da dozvole jer sam bila trudna. Tri dana i tri noci je kukala neprestano vezana za krevet, ne pitaj u kakvom je stanju izasla. I sad mogu da placem kad se setim toga. Dobrica moja malena. A ja dobila kontrakcije, zamalo da izgubim bebu. Samo sto je to proslo saznamo da tata ima karcinom. Ostatak trudnoce mi prosao u brizi i sekiraciji. U devetom mesecu spremala dve slave u roku od 5 dana i pritom krvarila. Tog jutra se probudim u 5:00, pogledam na sat i pomislim na njega, da ulazi u tom trenutku u bus za bg jer ide prvi put kod onkologa. Krenem da ustanem i pukne mi vodenjak, 17dana pre termina. Do uvece se porodim i to bas tog dana, na praznik. Posle mog porodjaja je mesecima ziveo sam u bg jer je isao na zracenje na vma, nisam mogla da odem da ga vidim. Kad se najzad operisao opet nisam mogla da odem da ga vidim jer smo svo cetvoro bili bolesni. Sve je prosao potpuno sam. Ali moj tata je junak, i hvala Bogu dobro je. Vec pet godina nema znakova bolesti. Svake godine sprovodi Brojsovu totalnu terapiju gladovanjem, 42dana. Ne poznajem nikoga sa toliko jakom psihom kao sto je on. Nekada je govorio zelim samo da dozivim da K krene u skolu, sad kad zivimo svi zajedno naravno opet ima druge motive ali zeli da zivi. A jos je zanimljivo sta se meni desavalo u toj trudnoci. Celu trudnocu ja sam se smejala nocu u snu, spavam i smejem se i tako probudim samu sebe. Ne jednom, dvaput..nego redovno. Mnogo cudno, posle trudnoce mi se to nikada nije ponovilo. Ali verovatno se moje telo branilo tako, da bi zastitilo bebu. I rodila se ona, prava je veselica, ulepsava mi zivot svakoga dana. Hvala Bogu da sam je rodila, ona je moja srecica. Porazavajuce mi je kad shvatim da sam i ja nekad bila drugacija, pitam se hocu li vise ikada. A ti, brini koliko moras, ali misli i na sebe i na bebu. Verujem da ces nam za par dana ovde sa olaksanjem napisati da je sve u redu. I ne brini, sve, sve je resivo. 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, jesi li usla u deveti? Svejedno si jako blizu i moze to da krene uskoro, a i za mesec dana. Znas i sama kakav je deveti mesec. I bolovi i neizvesnost i svasta...Odmaraj koliko mozes. I meni je proletela tvoja trudnoca. Secam se kad sam procitala za tvoju bebu, i meni je jos bilo sveze, nisam mogla danima da se povratim. Nagradice Bog tvoju hrabrost. Bice sve dobro, mora. 

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po dr 24og ulazim u 9ti to je ustvari po menstruaciji ,bicu 26 nedelja punih i 37...tako da imam dve nedlje da guram...odradila sam danas ponovo krvnu sliku i rezus zbog prezimena i odradila ono za zgrusavanje krvi,bice to sutra sve goto,a onda sutra kod dr po upute i da mi da doznake i da radik kks,bio i urin

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vam se cini ovaj krevetac,pise da dete moze da spava u njemu do 8 godine jer se razdvaja i da onaj gornji deo sluzi za povijanje bebe a ne znam koliko je to prakticno i koliko dugo beba moze da se povija na tome ili se za tu namenu kupuje nesto drugo

 

20181212_130316.jpg

Analim, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da kupujem bih uzela ivakav,ali sam cula id par zena da nije bas. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moji su bratanici uzeli takav, cuveni transformers posto se rasklopi kasnije pa I vece dete tu moze da spava a fioke budu komodica, pa prakticno imate vec deciju sobu. E sada kod njih je krevetac mogao da se ljuljuska odnosno nije bio fiksiran I to mu je ogroman plus. Sto se tice presvlacenja, malo je usko ali moze dete tu dugo da se presvlaci, narocito kasnije kada se beba puno ne rita, kada moze da sedi itd,  bratanica se par puta zveknula o ivice ali je ona bas zivahna. Moji su generalno zadovoljnI krevetom, ali ga nisu dugo ni puno koristili posto je ona na kraju spavala u bracnom sa njima. A sada (3 godine) spava na velikom krevetu 140 cm posto je sa ovog cesto padala. Mislim da je ovo ok resenje za manjak prostora recimo, posto je sve na jednom mestu.

Izmenjeno od strane miliccam
dodala
mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vam se cini ovaj krevetac,pise da dete moze da spava u njemu do 8 godine jer se razdvaja i da onaj gornji deo sluzi za povijanje bebe a ne znam koliko je to prakticno i koliko dugo beba moze da se povija na tome ili se za tu namenu kupuje nesto drugo

 

20181212_130316.jpg

ja sam gledala takav, nisam ga uzela iz razloga jer sam mislila da posle bude krevet samac ( da ga moze i posle koristiti) a njegova duzina je oko 150cm (ceo krevet) sto mi nije islo u prilog. Imam prenosivi krevetac i kupila sam krevet samac duzine 190cm, i ne razmisljam o krevetu vise. Tako sam i malom kupila krevet i evo 5ta godina krevet i dalje kao nov. a platila sam ga sa sve dusekom 20hilj. Jbga ja sam gledala na duze staze

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije da bas imamo novac za bacanje ako ispadne da i nije nesto,meni je ovaj zapao za oko pa hajde da pitam iskusnije mame :) videla sam i lepa kolica ali jos moram da proverim da nisu neka od 20 kg pa da teglim kao bilder :D

Primetila sam da mi kosa manje opada i pocinje nova da raste i to me je obradovalo ovih dana a sutra ujutru idem na 4D pa ako budemo imali srece da vidimo nasu bebicu sem ako se nije nezgodno okrenula :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.