Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo mene kući :angry: otvorena 3 cm, ali grlić i dalje 1,5 cm. Da dođem opet u 13h. Kako me šetaju, ovo je sprdnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene kući :angry: otvorena 3 cm, ali grlić i dalje 1,5 cm. Da dođem opet u 13h. Kako me šetaju, ovo je sprdnja.

bez nervoze krece to..brze ces se kuci otvoriti nego dablezis tamo..zato danas ides opet da vide od 3cm na dalje kojom ce brzinom ici...ajdr glava gore stize bebica:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece ti Utrogestan naskoditi. Dobro operes ruke i stavi slobodno

A sta smem sada po pitanju ovog peckanja da radim? Dal da skuvam malo zalfije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaMa i Venera, jos malo i stizu bebci!

Hvala za Utrogestan neca79, ali imam jos i od prosle trudnoce kutiju, a ova dr mi je juce prepisala 3 kutije. Nisam pocela da ga koristim, jer ga ja nikad ne pijem samo koristim vaginalno. E sad mi se zadnjih dan ajavlja dole neko peckanje. Ako mi je mm preneo ponovo Eserihiju, ima da nadrlja. Napatila sam se sa njom i  prosli put, znaju zene koliko sam kukala. Sinoc sam se samo oprala odmenjskom vodom. Ne bih nista sada stavljala dole ako ne mora. Tj. videcu za neki dan. Ako bude ok i braonkasto krvuckanje se ne navrati onda ok, ako treba koristicu naravno. Koristila sam ga u svakoj trudnoci, neobicno bi mi i bilo bez njega.

uradi bris a svakakp mozes tantum rosa rastvor pa ispiraj spolja. Ja pola kesice ujutru pola uvece. Odmah bude lakse

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja sam imala kandidu na pocetku trudnoce i koristila sam rastvor vose i sode birkabone i pred spavanje se ispirala sa time,direktno unutra sa spricem ubrizgavala i onda stavim vaginalno utragestan,tako sam 5 dana

k a m i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mislila sam da ne sme vaginalno ispiranje cvrky. kako u spric, koje velicine? ja bih mozda tako mogla sa zalfijom. ne bi trebalo da smeta zalfija. a i neca me dobro podseti na tantum rosu, mogla bih uzeti i nju, nisam sto godina. znaci sme u trudnoci ona? ne bih briseve ovako rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mislila sam da ne sme vaginalno ispiranje cvrky. kako u spric, koje velicine? ja bih mozda tako mogla sa zalfijom. ne bi trebalo da smeta zalfija. a i neca me dobro podseti na tantum rosu, mogla bih uzeti i nju, nisam sto godina. znaci sme u trudnoci ona? ne bih briseve ovako rano.

mislim da bris nece smetati..ja sam ga radila u danima implatacije isto me peckanje mucilo. Iznutra sme i tantum rosa kupi irigator onda nezniji je samo ne guraj skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u 8oj nedelji radjen bris vaginalni jer mi dr nasao sekret i kad su javili nalaz,zvali su me iz klinike i rekli da se ispiram time,imas medicinsku sodu sa kojom smes da se ispiras u trudnoci,ja sam koristila spric pod 5 ml,u prvi bude rastvor sa mlakom vodom,a onda jos uzmem dva sprica mlake vode,posle dve nedelje dr nije video nikakav sekret,sve je bilo cisto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nista na svoju ruku ne uzimam,nego tek kad dr kaze,sad sam recimo zbog bakterija u mokraci pila palitrex,sklona sam svemu u trudnocama,tj sve me uhvati sto nevalja

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bez nervoze krece to..brze ces se kuci otvoriti nego dablezis tamo..zato danas ides opet da vide od 3cm na dalje kojom ce brzinom ici...ajdr glava gore stize bebica:wub:

ja sam i kuci preležala, čim sam došla legla da spavam do sad :lol: idem sad opet, pa ću da vidim šta kaže :) :wub:

azdajana i ala mala i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama jos malo i stize beba:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam i kuci preležala, čim sam došla legla da spavam do sad :lol: idem sad opet, pa ću da vidim šta kaže :) :wub:

A jao pa neka buse vodenjak i beba da izadje... Sta se zezaju :D verujem da ludis vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni busenje vodenjaka nije pomagalo, i prvi i drugi put, stala na 4 prsta i ni makac dalje. Da ne bi indukcije verovatno bi se jos uvek otvarala! :D

mmaka, k a m i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A sta smem sada po pitanju ovog peckanja da radim? Dal da skuvam malo zalfije?

A sta mislis da uzmes vaginalete Lactogyn? One ne smetaju ni u jednom stanju a popravice vaginalnu floru. Mozda bi mogla i kantarinovo na ulozak, ne verujem da smeta. Ima i ona fora sa svinjskom mascu ali ne znam sme li u trudnoci. 

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislis da uzmes vaginalete Lactogyn? One ne smetaju ni u jednom stanju a popravice vaginalnu floru. Mozda bi mogla i kantarinovo na ulozak, ne verujem da smeta. Ima i ona fora sa svinjskom mascu ali ne znam sme li u trudnoci. 

Lactogyn joj neće mnogo pomoć (pa bzvz da trpa i to i utrogestan) , one se koriste posle terapije da normalizuju ph vrednost vagine nakon upotrebe jačih vaginaleta ili antibiotika. A kod nje nije problem ph vrednost već ipak nešto ozbiljnije. 

@k a m stavljaj ti slobodno utrogestan, a za peckanje nemoj na svoju ruku ništa najbolje što pre kod dr pa brisevi i terapija. Kada dodje do peckanja sigurno je neka infekcija ili slično. Ja sam imala razne gluposti i pre trudnoće i tokom. Za sada jedino što možeš je da ispiras čajevima ali samo spolja, ne bi trebalo ubrizgavati nista. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene se nesto desava, kontrakcije stalno pa i jace ali  jos nisu redovne pa cekam, sluzavo roze ide, mislim da je ovo nasa noc:baby: 

*Cvrky87*, mmaka, bepce i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ajmo zenske samo hrabro, navijamo!!!:baby:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je čep pošao, dr se više obradovala nego ja :lol: primila me na patologiju, pregledala me, napredujemo u smislu otvaranja i skraćivanja ali nije mi rekla koliko. Ctg sad miran, neki naleti kontrakcija do 50, ništa je to. Ona je dežurna ujutro do 7, nada se da ćemo to da završimo, mada ja ne vjerujem. 

mmaka, k a m , blesava i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Držim fige za ženske :baby:i nadam se da će biti brzo i lako!!

Poljupci i pozdravi za sve okruglice i zgodnice. 

*Cvrky87*, blesava i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hrabro mamiteeeeeee Javljajte se!

Ma nije mi toliko lose, kako sam predstavila. Ponekad mi se javi peckanje i kao malo pojacan sekret. Ja sam malo pre nego ostadoh trudna radila sekret i papa i sve mi je bilo cisto, nikakva infekcija, nista. Cak sam je pitala da koristim nesto preventivno, rekla je ne treba nista. Mozda je ovo nesto trenutno, pojma nemam. Evo citav dan skoro nista. Mada nije iskljucena E.coli, ako to bude mm da bere kozu na siljak. :D

Izmenjeno od strane k a m
MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaMa, drzim fige da sve prodje u najboljem redu! ;-)

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.