Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo me sa izvestajem. Prvo sam imala sat vremena cekanja pre uz dojke. Isla sam do hematoloske ambulante da vidim sta cu. Moja dr je juce radila poslednji dan ambulantu i otisla na odmor. U utorak ce da radi neka zamena, a ko je to ko zna. Bas sam se snuzdila. Kasnije se setim, odem do klinike, popnem se na hematologiju i nadjem dr u lekarskoj sobi. Ne vredi mora tako, inace nista ne bih uradila. Prvo se iznenadila, ali sve saslusala, citala stare nalaze, rezultate i kaze ovako: bitno je da sto pre odem kod ginekologa da se utvrdi da li je trudnoca u materici. Vanmatericna moze da daje iste simptome. Znaci nema veze sto je samo tackica.. ako se vidi samo gestacijski mesak, samo da je u materici. Onda ujutru da uradim KS i d-dimer i da dodjem odmah kod nje, ne cekajuci rezultate da mi napise izvestaj da mogu da mi daju terapiju, da je nekako nadjem na klinici. Onda krecem privatno kod nje jer ona sad zvanicno ne radi, na odmoru je, i sad je bitno da se na pocetku to proprati i analize ce da mi kaze koje da uradim. A kad se vrati sa odmora kontrole mogu u hematoloskoj ambulanti na 3 nedelje. Pa sam isla na taj uz, ajde kad je evc zakazan. Kad su culi da sam trudna stavili me u neki cosak da cekam, jer je tu i mamograf u istom delu. Dr me je odmah primila i zavrsila sam zacas. Sve je ok, samo ta cista, nista posebno. Posle cekaj tatu koji je danas imao kontrolu kod onkologa, tu sam se nasekirala jer sam ga 2h cekala u krugu klinickog centra. Nije ni zavrsio na kraju, ja trk kod ginekologa. Sestre mi prave problem, nisu htele da mi uzmu knjizicu. Em nije moja dr, em ova danas ne radi sa trudnicama, em pa nije to tako laaako utvrditi trudnocu. E ljudi moji, pa ne mozes doci do dr od njih. Pritom su dru odnosu na njih normalni, a one samo gledaju da oteraju pola i smanje guzve. Kao kad dodje dr da je ja pitam da li ce da me primi. Ok, ostala da cekam, a zamalo da se rasplacem u cekaonici. Ujutru me ceka hematolog, dodjem trudna i oni me vrate. Nista, resim da ako me ne prime da cu popodne privatno otici. Posle svih pacijenata udjem i ispricam dr i ona mi kaze to je toliko rano, 4. nedelja, ali ajde da vidimo. I vaginalnim uz me pogleda i vidi se tackica u materici. Ali kao toliko je malo da ona napise na izvestaju SUSPEKTAN gestacijski mesak 5.00mm. Kao mozda bolje da sam uradila betu, da vidi hematolog. Ali znam da je sigurno jako visoka jer se jutros crtica pojavila bukvalno odmah. Ne bih da gubim tu jos 2 dana ali videcu sutra sta kaze hematolog. Onda naravno, moja dr nece da radi do 10.09, kao ni ova dr kod koje sam danas bila. Ko ce da me prepise sutra tu terapiju pojma nemam, niti kod koga cu do tog 10.. jer bi valjalo i neke analize valjda da uradm. Nista ne znam, luda kuca! Vratila sam se kuci u 3-pola4, izmrcvarena, premorena, ceo dan me boleo i stomak i glava. Sutra me ceka slican dan.

da,luda kuca!!!! Idi sve obidji i ne nerviraj se i ne trci nigde! Neka se lepo ugnezdi biber :) 

Venera i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi baš jasan momenat da je grlić i dalje dug 1 cm (prekjuče je bio 1,5 cm) a ja počela da se otvaram. Ja sam mislila da grlić mora da se skrati i omekša pa tek onda da počnem da se otvaram. Nemam pojma, ne razumijem se, pa možda lupetam. Ujutro sam opet na ctg, i ti isto je li? Inače, ova dr danas je prva koja je uzela nalaz dabl testa i izračunala da je meni zapravo sjutra termin :huh: i sad osjećam toliki pritisak u donjem dijelu stomaka, kao kad naponi krenu, imam osjećaj da ću se upiškiti u gaće, odem na šolju i ništa, obučem se, samo krene da curka iz mene. Išla sam u apoteku da vidim te neke uloške koji razlikuju urin i plodovu vodu, ove u apoteku me gledaju kao da sam im tražila glavu motora od golfa 3, otprilike. Nikad čule za takvo nešto da postoji. Uf, al se ja raspisah. I bebu nikako ne osjećam. <_<

:):)  beš takve apotekarke

MaMa_723 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa_723 sad sam mm nasmejala sa ovim motorom od golfa 3,posto mi imamo golf 3 gti,nekad mislim da ga voli vise od mene:lol:

@k a m odakle si ti?

ja vozim golfa 3, zato sam njega i napisala :lol: pu pu, da ne prizivam kvar ni meni ni vama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cesto u wc, nekad isto ne znam jel se znojim ili nesto curka, ali opet ne moze toliko puno da iscuri da bas ne primetim;) Bebu osetim fino ali je dosta mirnija, dole mi bas veliki pritisak , sad me i prepone bole. Koza me vec pocinje na stomaku peci koliko se zategla.  I ja sutra na ctg plus pregled, sta znam ja sam gledala i svi mi se termini poklapaju,pa i sa dabl uz, ciklusi mi bili redovni i znam kad je otprilike doslo do trudnoce. Zato me i brine sto sam vec skoro nedelju prebacila a i prvi porodjaj bio ranije. Sutra cu vise znati:)

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cesto u wc, nekad isto ne znam jel se znojim ili nesto curka, ali opet ne moze toliko puno da iscuri da bas ne primetim;) Bebu osetim fino ali je dosta mirnija, dole mi bas veliki pritisak , sad me i prepone bole. Koza me vec pocinje na stomaku peci koliko se zategla.  I ja sutra na ctg plus pregled, sta znam ja sam gledala i svi mi se termini poklapaju,pa i sa dabl uz, ciklusi mi bili redovni i znam kad je otprilike doslo do trudnoce. Zato me i brine sto sam vec skoro nedelju prebacila a i prvi porodjaj bio ranije. Sutra cu vise znati:)

ovaj pritisak i ovaj napon koji mi se noćas stvorio, nisam do sad imala. Bukvalno, ali bukvalno imam osjećaj da će da ispadne iz mene, ne umijem to da opišem. Onih pravih kontrakcija nemam, ali da me sve nešto boli-boli me. Ne znam hoće li mi pregled raditi sjutra. Poraniću na ctg ujutro, pa ću da vidim šta kažu. Ajde bre, da završavamo ovo :P vještica kaže prvo ti, pa ja. Zato ja ni ne krećem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,luda kuca!!!! Idi sve obidji i ne nerviraj se i ne trci nigde! Neka se lepo ugnezdi biber :) 

:babymommy::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m e jbg ne znam nikog tamo da mogu pomoci...ja sam inace rodjena u Kraljevu i zivela do 8me godime tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raportira MaMa Georgina B)

Ctg reaktivan, kontrakcija nema, otvorena 1 prst, grlić mek, dug 1-1,5 cm. 

"Ukoliko se ne desi do sjutra ništa, dođite da Vam pomognemo da se porodite."

Hvala lijepo, doviđenja. :D

MakiJana, Venera, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raportira MaMa Georgina B)

Ctg reaktivan, kontrakcija nema, otvorena 1 prst, grlić mek, dug 1-1,5 cm. 

"Ukoliko se ne desi do sjutra ništa, dođite da Vam pomognemo da se porodite."

Hvala lijepo, doviđenja. :D

samo da ima pl vode dovoljno i da posteljica nije prezrela

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam jos tu, ctg uredan ,sve u redu,za dva dana kontrola i tada ce odluciti sta dalje:rolleyes:

Kaze mi babica, ne brini svakako ce izaci:D

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da ima pl vode dovoljno i da posteljica nije prezrela

Da, rekli mi da je posteljica dosta vec zrela, sta znaci prezrela? jel ima to neki uticaj? Ne zelim previse da citam sad oko svega.. Pl vode ima dosta

MaMa_723 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, rekli mi da je posteljica dosta vec zrela, sta znaci prezrela? jel ima to neki uticaj? Ne zelim previse da citam sad oko svega.. Pl vode ima dosta

Prezrela je kada pocinje da nema nikakve funkcije vise. Tada bi te odmah poradjali, ne brini

neca79, miliccam, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Kako ste?

mama,venera zelim vam da ove nedelje upoznate bebe konacno. :babycrib:

ja inace primecujem razlike uzmedju prve i ove trudnoce..  i inace to sto se kao kaze(mislim bapske price ali mi je zanimljivo iz zezanja) da kako ti spavas u prvom trimestru tako ce beba....e o da sam  nadrljala. :D sa V mi se poklopilo to. Hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, rekli mi da je posteljica dosta vec zrela, sta znaci prezrela? jel ima to neki uticaj? Ne zelim previse da citam sad oko svega.. Pl vode ima dosta

Kada je baš prezrela beba ne dobija ono što joj je potrebno za rast i razvoj. Mislim da to može biti veći problem u ranoj trudnoći nego sada. 

Meni je posteljica bila III stepen i sa jedne strane prezrela ali je bilo dovoljno pl vode i M je napredovala pa su rekli da će me pustiti 10 dana posle termina  ( osim ako se u medjuvremenu nešto ne zakomlplikuje).

Da nešto nije u redu oni bi te odmah porodjali, budi bez brige. 

Venera i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da tako sam i mislila, hvala zene:babymommy:

Jao ja sam moje obe trudnoce prva tri meseca prespavala, tolika pospanost neverovatno.. a maleni nije bas neka spavalica:D 

 

miliccam i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i inace to sto se kao kaze(mislim bapske price ali mi je zanimljivo iz zezanja) da kako ti spavas u prvom trimestru tako ce beba....e o da sam  nadrljala. :D sa V mi se poklopilo to. Hahaha

Kod nas to niđe veze, ja sam prvi trimestar prespavala, dešavalo mi se da na poslu zaspim, ma glavu nisam mogla da dignem a Mila evo već 11 meseci ne spava , msm noću i nekako a danju nikako. 

Venera i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja U spava kao top kad zaspi,ali dok ne zaspi haoooos,od malena pre 10 nije,a sad zna i do 1,2 nocu biti budna

Venera i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče je dr gledala plodovu vodu, kaže da fali ali terminski, ništa alarmantno. Posteljicu nije pominjala. Danas mi uz nisu ni radili. A moja dr mi je još u ponedjeljak rekla da je posteljica prezrela, u KBC mi to niko nije pominjao. Ma ne mogu više da razmišljam, sad bih najradije prespavala do sjutra ujutro. Zove me mm maloprije i razgovor teče ovako:

Mm:"Šta si mislila ručku danas? Nemoj nešto komplikovano da se maltretiraš."

Ja:"Picu."

Mm:"Ma pravićeš nam je ka se oporaviš, ne budi šašava da se mučiš da razvlačiš tijesto......." (inače je moje tijesto za picu nadaleko čuveno kao najbolje :D )

Ja:"Nisi me razumio-naruči picu i donesi."

E tako, pa od sjutra neka razmišljaju šta će. Mada mi stiže sestra u subotu sa klincima ( ona živi u Bg), tako da neću mnogo biti opterećena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se potrefilo. Presoavaka sam prva tri meseca i V takodje. Posle se nesto ne secam...nikad nije bio problematican tek od 5.meseca kad je zbog bronhitisa  nauvio da soava na rukama pa sam ga usoavala tako. Ali nije bio ni to problem vec je bio problem sto je tako plakao da je to bio haos. Spavalo mu se a nije mogao da se uspava...i onda po 1h vremena nekad. A mozda sam ja i bila ne iskusna pa nisam znala i sta tacno. Videcmo u reprizi sad. Bas jedva cekam da vidim kakva ce biti beba....da li ce liciti fizicki,po karakteru....sve. i pol me interesuje samo zato sto zelim da znam kog pol cu imati decu....koje ime ce imati...ma sve. Ja kako cu se snaci. Prosto jedva cekam a ima jos da guram :D iako to brzo prodje.

inace u prvoj sam spavala kao.top,sad se nocu.pdobudim i wc i ne mogu da zaspim. Drugo u prvoj zatvor nenormal sad nikad bolja,redovnija stolica....mucnine u prvoj nusta sad imam gadjenje. Za sad. :) 

danas je aplikacija ibavestila da sam 9 nedelja. Toliko jos do.kraja a opet kad pre i ta 9-ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po aplikaciji o pracenju pms i ostalo 17+2,a po bebcu sam 18ta:)

Sto se tice svega ova mi najlaksa,nebudim se nocu za wc,spavam kao top :)

MaMa_723 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, treba mi misljenje neko iskustvo ili bilo sta posto sam sludjena. 16ta nedelja sam. Danas sam isla kod ginekologa sa rezultatima genetskog skrininga. Naime na rezultatu mi pise da je rizik od nekog poremecaja 1:23 i to je jako zabrinulo mog ginekologa koji mi je toplo preporucio da odem na amniocintezu. Inace stvarno ne salje zene na amniocintezu, jako je poscecen doktor zato sam se i zabrinula. Ali sam cula dosta losih iskustava sa amniocintezom i bukvalno kuva mi mozak od razmisljanja sta da radim. Da li da poslusam ginekologa i odem na amniocintezu ili prosto da se nadam da ce sa mojom bebom biti sve u redu i da je to samo jedan pogresan rezultat?

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, treba mi misljenje neko iskustvo ili bilo sta posto sam sludjena. 16ta nedelja sam. Danas sam isla kod ginekologa sa rezultatima genetskog skrininga. Naime na rezultatu mi pise da je rizik od nekog poremecaja 1:23 i to je jako zabrinulo mog ginekologa koji mi je toplo preporucio da odem na amniocintezu. Inace stvarno ne salje zene na amniocintezu, jako je poscecen doktor zato sam se i zabrinula. Ali sam cula dosta losih iskustava sa amniocintezom i bukvalno kuva mi mozak od razmisljanja sta da radim. Da li da poslusam ginekologa i odem na amniocintezu ili prosto da se nadam da ce sa mojom bebom biti sve u redu i da je to samo jedan pogresan rezultat?

napisi rizike pojedinacno. Ja radila 3 amnio i nikad problema nije bilo. Odakle si?

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko imas godina?

Imas nifty test. Skup,ali.menja amnio. E sad ima zene koje su radile te testove pa su one adekvatnije da dajumodgovore. Ja znam samo uz citanja.

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.