Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mina, znam da nije lako, ali izdrzaces! Ja sam drugarici od pocetka trudnoce pa jedno 3 meseca svakog drugog dana davala injekcije progesterona, morala je da miruje, itd. i hvala Bogu eno njen sincic ima godinu dana, medenko maleni! Sve to prodje...kad znas da moras i zbog koga moras i nije tesko. I ja sam pod nekom terapijom, i moram da mirujem ali izdrzavam nekako jer ipak to je sve privremeno!

Mazi tibu i odmaraj!

Mirovala bih ja rado ali imam ćerku od 3 god. koja traži pažnju. Pa dok skuvam, pospremim, poigram se sa njom, odleti mi vreme. Joj samo da sve bude kako treba. Ja sam inače već isprimala 15 inekcija na tri dana, od tih silnih hormona ću da poludim. Ljudi plakala sam dok sad gledala Robin Huda!!! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovane članice

neki postovi su prebačeni u temi Trudnoća i briga oko malog deteta KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki kako ste jas sega uste malku odam na sostanok so bebusko pa moze i ke doznaam kakvo e masko ili zensko Pozdravce od mene do site vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bila kod doktorke,jos proverim antitela u utorak i do 29.12. ne moram vise ici,tek onda da svom cedu cestitam NG preko UZ :D

Inace,merila sam se danas vaga pokazuje 79.2 kg,cak se i dotorica iznenadila gde mi od tih 12-13kg,kaze da sam joj ista samo da mi je stomak veliki.Jedna trudnica sto je bila bas pre mene,kaze ima jos 20-ak dana do porodjaja a manji joj stomak od mog ;):unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirovala bih ja rado ali imam ćerku od 3 god. koja traži pažnju. Pa dok skuvam, pospremim, poigram se sa njom, odleti mi vreme. Joj samo da sve bude kako treba. Ja sam inače već isprimala 15 inekcija na tri dana, od tih silnih hormona ću da poludim. Ljudi plakala sam dok sad gledala Robin Huda!!! :blink:

Uh, onda ti nije bas jednostavno da misrujes. Ali moras naci neko resenje...nekako...samo se nemoj nervirati, bice sve OK! Samo misli pozitivno, nema razloga da ne bude ok!

A sto se tice plakanja - ja placem i kad je nesto tuzno i kada je nesto jako lepo...pomerila sam sve granice i samo bih plakala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste vi osetile bebu po prvi put? Ja pre 3 dana osetila blago golickanje,i sutradan opet malo,juce nista. :( Nocas sam slabo spavala,stalno razmisljam zasto je ne osetim...

Kazu drugi trimestar najlepsi i da se tad trudnica opusti i uziva, a ja nikako to i da uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste vi osetile bebu po prvi put? Ja pre 3 dana osetila blago golickanje,i sutradan opet malo,juce nista. :( Nocas sam slabo spavala,stalno razmisljam zasto je ne osetim...

Kazu drugi trimestar najlepsi i da se tad trudnica opusti i uziva, a ja nikako to i da uradim.

Ja oko 19te nedelje osetila bebicu prvi put...

Bas je nemirna, uvek znam kad je budna , a kada spava :D

Osetim je svakog dana po nekoliko puta, cak i mm kad stavi ruku na stomak i pokazem mu na koje mesto se sutira, oseca i on kako se beba sutira, ali kad je nekad nema dva dana ja se zabrinem, nekako sam navikla da je uvek tu...ali nasla sam resenje.

Ugrejem peskir na pec i stavim na stomak i ona uvek "dodje", pocne da sutira, prija joj toplota na stomaku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace to za toplotu i peskir sam procitala na forumu i upailo je...sad znam kako da dozovem bebicu, ali nece bas uvek :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebu osetila sa 20 nedelja pomalo, a sada mi pravi sou program po stomaku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da trudnice kojima je prva trudnoca bebu osete nesto kasnije,oko 19-20 nedelje...Ma mozda sam se ja malo i utripovala da sam je osetila.Ne znam.Toliko zelim to da samo na to i mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste vi osetile bebu po prvi put? Ja pre 3 dana osetila blago golickanje,i sutradan opet malo,juce nista. :( Nocas sam slabo spavala,stalno razmisljam zasto je ne osetim...

Kazu drugi trimestar najlepsi i da se tad trudnica opusti i uziva, a ja nikako to i da uradim.

U 19.nedelji...i tad nisam bila sigurna dal je to bilo to,vec sam pisala o tome :lol:

Sada ga zovem Tulumbo,a sad mogu i da vidim kako se pomera koza na tibi kad udari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 19.nedelji...i tad nisam bila sigurna dal je to bilo to,vec sam pisala o tome :lol:

Sada ga zovem Tulumbo,a sad mogu i da vidim kako se pomera koza na tibi kad udari :)

Da, i ja vidim kako se pomera koza kada udari...ja moju bebicu zovem Svrcolina, ono kao Svrca kad je neko sladak, ali se nadamo devojcici i onda nasa maja Svrcolina :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u sredu na uz,sve je ok,kaze da mi je secer nizak :blink: i nista vise,nikakva terapija,ukinuo mi je i utrogestan,imam 66kg :rolleyes: i beba je okrenuta glavom nanize,nista mi vise nije rekao,sledeceg meseca opet kontrola,a do tada sutiramo i rastemo :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste vi osetile bebu po prvi put? Ja pre 3 dana osetila blago golickanje,i sutradan opet malo,juce nista. :( Nocas sam slabo spavala,stalno razmisljam zasto je ne osetim...

Kazu drugi trimestar najlepsi i da se tad trudnica opusti i uziva, a ja nikako to i da uradim.

Nemoj da se plašiš, ja sam u prvoj trudnoći osetila bebu u 19 nedelji, a onda je mirovala više od nedelju dana. Sećam se da je i meni bila frka ali mi je doktorka rekla da je sve to normalno. Sada sam ponovo trudna i sutra ulazim u 15 nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo 'treperenje" osetila negde u 18oj nedelji, a vec u 20oj sam znala da je to sigurno beba! :) Sada mi pravi show po stomaku, posebno kad nesto kuvam to je da ne poverujes koliko se uznemiri! :D Ima da bude neki gurman :lol: Opusti se, osetices malo kasnije ali znam da si nestrpljiva, i ja sam bila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam pravila veliko premanje,uvece sam vala osetila posledice,ledja su me ubijala..Danas je vec dobro.

Nego,zene,udjoh ja u dvocifren br. do termina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam pravila veliko premanje,uvece sam vala osetila posledice,ledja su me ubijala..Danas je vec dobro.

Nego,zene,udjoh ja u dvocifren br. do termina :D

Jeeeeeeeeeeeeeeee,jos malo a :D Blago tebi :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeeeeeeeeeeeeee,jos malo a :D Blago tebi :wub: :wub: :wub:

Ne brini sad ce to tebi doci,dok trepnes-eto ga,kako vreme brzo ideeeeee :wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas pred nekoja den bev na pregled i se e vo red so bebusot samo sto uste ne se gleda kakvo e izgleda ke treba da pocekame a bebusko pocna veke aktivno da me klocka vo vecernite casovi e poaktivno Pozdravce devojki se citame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas pred nekoja den bev na pregled i se e vo red so bebusot samo sto uste ne se gleda kakvo e izgleda ke treba da pocekame a bebusko pocna veke aktivno da me klocka vo vecernite casovi e poaktivno Pozdravce devojki se citame

Здраво драги мои ... уживаат секое движење на бебе, затоа што тоа го сакаат кога им се кажува, и пука мене ... мојот македонски не е најдобар, но ќе разбере :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas upisala u "Klub debelih zena" :lol: Prvog utorka u decembru mi krece skolica za trudnice,jedva cekam!!! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas upisala u "Klub debelih zena" :lol: Prvog utorka u decembru mi krece skolica za trudnice,jedva cekam!!! :D :D

Jel treba za to neki uput? Ja u cetvrtak idem kod doktorke pa cu je pitati da se prijavim za vezbe, cula sam da pocinju oko 27-me nedelje. A onda cemo mm i ja ici i u skolu roditeljstva, kazu da je i to super, moram da vidim i to sa doktorkom kad da krenemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ne treba uput,u dispanzeru za zene ima okacen telefon patronaze(gde se prijavljuje u skolicu za trudnice ko hoce).I meni su prosli mesec rekli da se javim krajem novembra,a da se u u skolicu ne krece pre 28.nedelje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.