Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Markeri ti nisu sigurni,ti kompjuterski procenti da li ce i sta ce biti... dovoljno je da rastvori koje koriste za te markere nisu svezi i rezultat je odmah drugaciji...Kozarov ti je extra doktorica, i da nesto nije u redu

ne bi krila, otvoreno bi ti rekla, ne brini.Znam kako ti je, i ja sam se tako osecala, plakala sam od straha i muke.Expertni UZ ti je sigurica, jer da ima neka anomalija ili neki sindrom jasno bi se videlo.Znam puno slucajeva da su rezultati tih testova bili losi, bukvalno za abortus, a ono bebci nikad zdraviji...

I ako ce ti biti lakse nazovi doktorku Kozarov, reci da si bila kod nje, procitaj joj nalaze, pa ce ti ona reci, ne moras zbog toga ici kod nje, samo nazovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na uz,bebana lepo napreduje....ljubi je majka :wub:

Ja sam se ugojila od proslog pregleda 3 kg....znaci pocelo je moje buckanje :P

Neke vrednosti iz nalaza krvi su mi na donjoj granici moram malo pojacati unos vitamina, gvozdja pogotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na uz,bebana lepo napreduje....ljubi je majka :wub:

Ja sam se ugojila od proslog pregleda 3 kg....znaci pocelo je moje buckanje :P

Neke vrednosti iz nalaza krvi su mi na donjoj granici moram malo pojacati unos vitamina, gvozdja pogotovo.

Super!!!

Je l' znate pol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!!!

Je l' znate pol?

t2712.gif

its-a-girl.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2712.gif

its-a-girl.gif

Jaooo,diiivno!!! Ja obožavam devojčice... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravooo svima,rekoh i ja da vam se pridruzim :wub: Kako ste mi trudnice?Ja od kada sam usla u cetvri,priznajem nema vise mucnina,zatvora....uh mogu da odahnem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Jelo :) Uzivaj sada malo ovde sa nama,u ovom divnom tromesecju.

Mene ledja otkidaju prosto vise ne znam sta da radim,fino mi je dok me masiraju ali cim legnem muke pocinju.... :angry:

U cetvrtak idem na onaj test za glukozu da se proveri,jer radila neka vec?Jel to ono kad te drze tamo tri sata i teraju da pijes vode sa secerom?! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Jelo :) Uzivaj sada malo ovde sa nama,u ovom divnom tromesecju.

Mene ledja otkidaju prosto vise ne znam sta da radim,fino mi je dok me masiraju ali cim legnem muke pocinju.... :angry:

U cetvrtak idem na onaj test za glukozu da se proveri,jer radila neka vec?Jel to ono kad te drze tamo tri sata i teraju da pijes vode sa secerom?! <_<

Hvala Ivo na dobrodoslici :) :) :) Ja nisam radila taj test jos uvek,pa ne znam :rolleyes: A rado bih ti pomogla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Jelo :) Uzivaj sada malo ovde sa nama,u ovom divnom tromesecju.

Mene ledja otkidaju prosto vise ne znam sta da radim,fino mi je dok me masiraju ali cim legnem muke pocinju.... :angry:

U cetvrtak idem na onaj test za glukozu da se proveri,jer radila neka vec?Jel to ono kad te drze tamo tri sata i teraju da pijes vode sa secerom?! <_<

Imaš par strana u nazad o tom testu... ne sećam se ko je pisao o tome....

Ja taj test nisam radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav buduce mamice :rolleyes: Nesto smo se sve ucutale proteklih dana...ja sam bas uzivala u ovom lepom vremenu i ispijanju kafice u gradu :lol: , a sad ova uzasna kisa :angry: 21. nedelja tece, prosla polovina trudnoce i sad je konacno poceo sin da me udara i da se migolji :lol: Ne znam za vas, ali ja se ponekad osecam kao da nisam trudna, tako sa lakocom podnosim trudnocu, nadam se da ce tako biti i do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vas žene u petak napuštam... prelazim u III trimestar... kako vreme leti...još malo pa gotovo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vas žene u petak napuštam... prelazim u III trimestar... kako vreme leti...još malo pa gotovo :lol: :lol: :lol:

Dobro je, ja sam mislila da samo meni leti :D

Uzivaj jos malo, onda krece zurka :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leti vreme, uskoro i mi u treci.... ja sam na strozijem mirovanju dr mi preti bolnicom, skracen mi je grlic, razmeksan i ima kontrakcija, nosim pojas i smem da skidam samo za kupanje.... tako da se vise ne zezam i odmaram :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na uz, sve je ok, 176g ima...e sad ja ne znam dal je to dovoljno ili ne, ali dr kaze da je zivahan i da je sve dobro. 20min mi je radio uz, a onda i sa sondom.Posteljica mi je na prednjem zidu,dosta je nisko,grlic je zatvoren,ali ne smem nista tesko da dizem,da se naprezem da ne bi doslo do otvaranja. Odnose da zaboravimo. veceras radim i tripl test jer na dubl ima nekih odstupanja, tj. hcg i pappa mi je povisen.Cetvrtak geneticar...ali sad mi je bar lakse kad sam videla mog bebana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je dr rekao u 16-oj nedlji da radim tripl test,ali milim da necu raditi jer nisam ni jedan radila ni u prvoj trudnci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas sam sanjala da sam se porodila i bas je bilo brzo i lako,a bebac je bio preslikan mm :lol: Juce sam bila kod mojih pa smo pricali o tome verovatno mi je bilo u glavi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ceo dan povracam :( popijem gutljaj vode i posle par min bljujem! Uzas! Sada mi je malo bolje, mucim se od 7h jutros :( mislim da su bratovi klinci zakacili virus, pa sam ja od njih jer su i oni povrcali :( :( :( Beba se ceo dan rita i sutira, jadna oseti i ona da nesto nije uredu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak smo saznali da cemo dobiti decaka. Nisam ni ocekivala ovoliko rano da nam kazu pol-ali doktor je rekao da sumnja da je decak. Provericemo na sledecem UZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa došlo vreme da se selim.... dolaziću ja da vidim kako ste :rolleyes:

Uživajte u najlepšem trimestru :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice, nije me dugo bilo...Sada sam 23-ca nedelja, bila na expertnom UZ i bebica ima 400g, a ja se ugojila 4 kg. Sada je beba dosta veca, nego na ranijim UZ. Kaze doktor da cekamo devojcicu, a dve nedelje ranije mi doktorka u DZ kaze da je decak...vise ne znam sta da mislim... Inace ja odlicno podnosim trudnocu, nikakve mucnine, povracanja, tegobe...cak sam za mesec dana organizovala svadbu i svaki dan pesacila kilometre...bila sam i u Rimu pre nekoliko dana i to autobusom, bez ikakve mucnine sam podnela put od 18 sati u jednom pravcu, cak sam i prespavala pola puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki D,"vidimo" se za koju nedelju :lol:

Ja sam danas bila da merim secer u krvi,rezultati su odlicni.Ali brate 4h sedenja/stajanja na hadnom i promaji,hodnik pun bolesnih ljudi....Kaze meni doktrica do kraja trudoce svakih mesec dana na kontrolu.Sto se toga tice danas su me videle prvi i poslednji put <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li osetile bebu??? Ovo treperenje u stomaku mi izgleda jaaako poznato :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li osetile bebu??? Ovo treperenje u stomaku mi izgleda jaaako poznato :)

A.N.A. ja sam moju osetila u 19.nedelji :lol: Tebi je ovo druga trudoca pa sigurno osecas mnogo ranije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. ja sam moju osetila u 19.nedelji :lol: Tebi je ovo druga trudoca pa sigurno osecas mnogo ranije :rolleyes:

Ma ni u drugoj se ne može tako rano osetiti... ja sam tek sa punih 17 nedelja osetila bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da ste u pravu, a mozda i niste ;) Videcemo. Vremenom bi trebalo da postane sve jace ukoliko je to taj poznati znak bebe... Javicu u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.