Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj a kod mene radovi tek poceli pre par dana,uzasan je haos!Bilo je strasno dok smo praznili tu sobu a kad pomislim sta me ceka kad zavrse jos me veca panika hvata! I na sav taj haos jos mi se Natasa nesto prehladila,celu noc nisam spavala!

Sta su ti rekli na pregledu,jel su te pregldali? Kad ides na komisiju?

Ja isla jutros da vadim krv za antitela i bas sam umorna.

:P :P znam kako ti je. Ja danas ceo dan ležim i kuliram, neću ništa da pipnem a čeka me gomila veša za peglanje :lol:

Idem sutra popodne na pregled, a u četvrtak ujutro na komisiju B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neka trudnica kao ja da mora ceo dan biti u krevetu?Uh,kako je to strasno.Samo uvece malo prosetam.Sada sam 25 nedelja,i brojim dane do sledeceg pregleda a to je u 28,pocetkom oktobra.Imam problem sa apetitom.Cini mi se mogla bih ceo dan bez hrane.Plasim se da to ne utice lose na bebu.Jel ima neko savet?I nervira me kad mi kazu kako sam se ugojila.

Jedva cekam skolicu,ako je uopste bude,da upoznam jos neku trudnicu ;)

eIy6Yaa.jpgeIy6p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neka trudnica kao ja da mora ceo dan biti u krevetu?Uh,kako je to strasno.Samo uvece malo prosetam.Sada sam 25 nedelja,i brojim dane do sledeceg pregleda a to je u 28,pocetkom oktobra.Imam problem sa apetitom.Cini mi se mogla bih ceo dan bez hrane.Plasim se da to ne utice lose na bebu.Jel ima neko savet?I nervira me kad mi kazu kako sam se ugojila.

Jedva cekam skolicu,ako je uopste bude,da upoznam jos neku trudnicu ;)

eIy6Yaa.jpgeIy6p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO TRUDNJACICE!ZEZA ME KOMP,PA VAS CITAM S FONA,A BAS ME MRZI S NJEGA DA KUCKAM.TREBA DA IDEM DO GRADSKE DA ZAKAZEM EKSP.UZ,VIDIM DA SU NEKE OD VAS ISLE,PA ME ZANIMAJU ISKUSTVA,I STA ONI TU TACNO GLEDAJU?PO CEMU SE RAZLIKUJE OD OBICNOG UZ?POZ ZA SVE!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO TRUDNJACICE!ZEZA ME KOMP,PA VAS CITAM S FONA,A BAS ME MRZI S NJEGA DA KUCKAM.TREBA DA IDEM DO GRADSKE DA ZAKAZEM EKSP.UZ,VIDIM DA SU NEKE OD VAS ISLE,PA ME ZANIMAJU ISKUSTVA,I STA ONI TU TACNO GLEDAJU?PO CEMU SE RAZLIKUJE OD OBICNOG UZ?POZ ZA SVE!!

Cao Doorsy, isla sam ja u gradsku na euz! Gledaju nabore na bebinom vratu, posteljicu, anatomiju ploda, unutrasnje organe... znaci detaljan pregled ploda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola trudnice! Posto ovdje niko ne zna u kojem je trimestru, nedelji, mjesecu(ukljucujuci i mene) :lol: :lol: Evo sto sam ja nasla, nadam se da ce pomoci.

Mada mi ovo bas i ne odgovara, ja sam racunala da sam vec neko vrijeme u 5.mjesecu, po ovome izgleda da nisam, nego da sam tek usla <_< A zeljela bih da sam u 9.mjesecu da sto prije upoznam svoju beebu :D

post-45515-1315899870_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto tu ne valja racunica.Trudnoca treba da traje 40 nedelja a ne 42.Nekako mi nelogicno da neko bude trudan 30 nedelja i da je to sest meseci.

Marijachi ja sam tako lezala nekih mesec-mesec ipo dana(samo krevet i wc) i znam kako ti je.Vise ne znas kako da se namestis a poludis u kuci.Zasto si na strogom mirovanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po lunarnim ( tako doktori računaju)

0-4 1.mesec I trimestar

5-8 2.mesec I trimestar 1 pun+određen broj dana

9-12 3.mesec I trimestar 2 puna + određen broj dana

13-16 4.mesec II trimestar 3puna+određen broj dana

17-20 5.mesec II trimestar 4 puna + određen broj dana

21-24 6.mesec II trimestar 5 punih+određen broj dana

25-28 7.mesec III trimestar 6 punih + određen broj dana

29-32 8.mesec III trimestar 7 punih + određen broj dana

32-36 9.mesec III trimestar 8 punih meseci + dani...

36-40 10.mesec III trimestar 9 punih meseci + dani....

Evo sad sve detaljno napisano, alo nekom nije jasno pojasniću :) slobodno pitajte :)

Mama Vanja ti si već u šestom mesecu, odnosno 5 punih meseci i nekoliko dana...ne vidim sad tiker :)

A ja ulazim u šesti za tri dana odnosno kad budem u 20+1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola trudnice! Posto ovdje niko ne zna u kojem je trimestru, nedelji, mjesecu(ukljucujuci i mene) :lol::lol: Evo sto sam ja nasla, nadam se da ce pomoci.

Mada mi ovo bas i ne odgovara, ja sam racunala da sam vec neko vrijeme u 5.mjesecu, po ovome izgleda da nisam, nego da sam tek usla <_< A zeljela bih da sam u 9.mjesecu da sto prije upoznam svoju beebu :D

Ma nije ovako,po ovome ti u 9. mesec ulazis tek u 39 nedelji a ja koliko znam u 9. se ulazi u 36 nedelji.Zar ne?

Evo sad sam ovo nasla na internetu i mislim da je tacno racunanje:

1 mesec: 1-5 nedelja

2 mesec: 6-9 nedelja

3 mesec: 10-13 nedelja

4 mesec: 14-17 nedelja

5 mesec: 18-21 nedelja

6 mesec: 22-26 nedelja

7 mesec: 27-31 nedelja

8 mesec: 32-36 nedelja

9 mesec: 37-40 nedelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto tu ne valja racunica.Trudnoca treba da traje 40 nedelja a ne 42.Nekako mi nelogicno da neko bude trudan 30 nedelja i da je to sest meseci.

:D :D 40 punih nedelja ti je verovatni termin porođaja a može i da bude + - dve nedelje zato je navedena i ona 42 nedelja na kalendaru ( tad postaješ Georgina na forumu :lol: :lol: :lol: )

Eno sve sam obijasnila u pretnodnom postu za nedelje :)

I da.... mogla bi već staviti tiker, stalno razmišljam dokle si stigla...znam da si otprilike 26 ili 27 nedelja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije ovako,po ovome ti u 9. mesec ulazis tek u 39 nedelji a ja koliko znam u 9. se ulazi u 36 nedelji.Zar ne?

Evo sad sam ovo nasla na internetu i mislim da je tacno racunanje:

1 mesec: 1-5 nedelja

2 mesec: 6-9 nedelja

3 mesec: 10-13 nedelja

4 mesec: 14-17 nedelja

5 mesec: 18-21 nedelja

6 mesec: 22-26 nedelja

7 mesec: 27-31 nedelja

8 mesec: 32-36 nedelja

9 mesec: 37-40 nedelja

Tvoja računica sa neta je za redovne mesece, ali dr tako ne računaju, već po lunarnim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo hvala vam Maki i Vladana, taman sam se zabrinula :D

Bas sam strucnjak :lol: :lol:

Woohoo 6. mjesec! :D

A kakav Vam je to EUZ? Meni dosad doktorica nista nije pominjala slicno. Da li je to obican UZ, samo sto se detaljnije gleda ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo hvala vam Maki i Vladana, taman sam se zabrinula :D

Bas sam strucnjak :lol: :lol:

Woohoo 6. mjesec! :D

A kakav Vam je to EUZ? Meni dosad doktorica nista nije pominjala slicno. Da li je to obican UZ, samo sto se detaljnije gleda ili nesto drugo?

EUZ je ekspertni ultrazvuk, i na običnom dr ako je stručnjak može da vidi sve, ali ovo je bolji aparat, gledaju se svi organi, gledaju se krvni sudovi, plodova voda, posteljica .... već sam zaboravila, ali pitaću dr danas na pregledu. Čini mi se da se radi od 22-26 nedelje...tako je neko gore u postovima naveo :) baš sad ću da potražim rezultate iz prethodne trudnoće :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EUZ je ekspertni ultrazvuk, i na običnom dr ako je stručnjak može da vidi sve, ali ovo je bolji aparat, gledaju se svi organi, gledaju se krvni sudovi, plodova voda, posteljica .... već sam zaboravila, ali pitaću dr danas na pregledu. Čini mi se da se radi od 22-26 nedelje...tako je neko gore u postovima naveo :) baš sad ću da potražim rezultate iz prethodne trudnoće :)

Ja mislim da kod nas u Crnoj Gori tog aparata nema, ni od jedne trudnice odavde nisam cula za to :unsure:

I ja cu bas pitati. Ja sam na ultrazvuku i pregledu 21.09. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da kod nas u Crnoj Gori tog aparata nema, ni od jedne trudnice odavde nisam cula za to :unsure:

I ja cu bas pitati. Ja sam na ultrazvuku i pregledu 21.09. :)

Evo sad sam gledala... radila sam drugi euz u 20. nedelji, gledao je standardne mere bebe, sve organe, količinu plodove vode, položaj posteljice i položaj bebe, krvne sudove u pupčaniku i napisao ehokardiografiju za 4-6 nedelja, a sledeći nalaz mi je iz doma zdravlja u 27 nedelji....

Ja sam uz radila u 12.nedelji i posle toga nisam :lol: valjda ću uskoro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuc..kuc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuc..kuc...

Ko jeeeee????? :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam onaj mali remorker koji je postao trudna Woman...jel mogu da udjem kod vas??? :rolleyes: :rolleyes:

Doslo vreme za ovu temu :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jap pa ti si onaj crveni klan :lol: :lol: Naravno da možeš, samo da ti odmah kažem da kasniš... trebala si pre dve nedelje da se prebaciš kod nas :lol: :lol: :lol:

Kako si? Vidim da je muka prošla i da je dabl OK, super :) sad možeš da uživaš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako crveni klan....i samo ja sam clan :lol: :lol:

Kasnim,kasnim al ipak sam stigla, jutros sam zvala za rezultat i rekose mi da su sve vrednosti u granicama normale b0216.gif pa sam sad happy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlično!!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Woman,dobrodosla opet :P

Znaci ja ulazim polako u peti mesec...Ala je brzo proslo!! Nadam se da ce mi bebac cestitati rodjendan jednim sutom da se oglasi,bilo bi lepo sa njene/njegove strane :D

Ja u petak idem na UZ,jedva cekam,nedelja nikako da odmice vec,sreca sto je "sabajle"u 7h,pa necu morati da odbrojavam sate :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka MAKI, meni je doktorica rekla da je samo pitanje vremena kada ce dokazati da previse UZ nije zdravo za bebu. Tvoja bebica bar nece morati da brine o tome :D

WOMAN dobrodosla u klub, i cestitam na rezultatima ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka MAKI, meni je doktorica rekla da je samo pitanje vremena kada ce dokazati da previse UZ nije zdravo za bebu. Tvoja bebica bar nece morati da brine o tome :D

WOMAN dobrodosla u klub, i cestitam na rezultatima ! :)

:lol: :lol: :lol: Ja idem u dz a kod nas se rade čini mi se samo 3-4 uz, veruj mi da više nije ni potrebno, naravno pod uslovom da je sve u redu i da je trudnoća uredna. Meni je bitno da ja svaki dan osetim ovu moju malu divljakušu i ne brinem ;) obožava da šuta batu u glavu kad se približi da čuje šta beba radi :lol:

A kad ideš kod privatnika svaki put ti radi uz samo da bi uzeo pare B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Ja idem u dz a kod nas se rade čini mi se samo 3-4 uz, veruj mi da više nije ni potrebno, naravno pod uslovom da je sve u redu i da je trudnoća uredna. Meni je bitno da ja svaki dan osetim ovu moju malu divljakušu i ne brinem ;) obožava da šuta batu u glavu kad se približi da čuje šta beba radi :lol:

A kad ideš kod privatnika svaki put ti radi uz samo da bi uzeo pare B)

I ja idem u DZ, a sada treba da radim 3. UZ, a sve je bilo manje-vise u redu :) Izgleda da sve zavisi od doktora :)

Da li ja to citam izmedju redova da cekate djevojcicu?? :D Bilo bi super, da ova moja g-djica ima drugaricu na forumu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.