Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky,ja sam mislila da je rano da me vec bole kosti,do sad nisam imala nikakvih tegoba i ono odjednom samo me uhvati i ne pusta a do trudnickog imam jos nekih mesec dana.

Devojke srecno danas kod doktora i javljajte se :)

hvalaa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kam, Kika srecno i saljite nam slike, ja obozavam slike sa UZ da gledam. :wub:

hvala, ja saljem obavezno :wub::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin krajem januara,ali posto vec imam kontrakcije dobila sam bensedin od 2mg koji je dozvoljen piti u trudnoci,mene zna dole boleti kao da cu svaki cas dobiti porodjajne bolove.Mada meni se kukovi polako spustaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan pijes bensedin? Znam da nije stetan i vecina trudnica ga pije,ja sam alergicna na njega i imam teske halucinacije i tikove pa pretpostavljam za mene ima nesto drugo.Jedino mogu da idem na bolovanje ako mi odobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas napadao sneg,ali vec se topi.....bolje da nije ni padao. A gledam vremesnku za lar dana treba da bude i 13stepeni. Uzas. 

kunert-silver-kolica-za-bebe-set-3u1-dez

 

Mi imamo ovakva kolica....ja sam htela drugaciji dezen(crna kolica sa tackicama u boji)ali nije bilo vise.pa smo uzeli ova. Sad mi se svidjaju druga kolica ali sigurno necu kupovati. Ova.jos godinu,dve i prodajem.

Nasi psi su takodne napolju. Kad je minus dajem ih u garazu jer su tamo cevi razvzcene od grejanja...i to preko.noci da se ugreju. Imaju kucicu od cigle.smo im pravilk i stiropor.je dao mm da ne duva. Imaju 3cebeta tamo. Ali unutra nista. Ni macku. Dlake svuda. Ja nemam zivce toliko da cistim.  Za bebu ne brinem.jer psi nisu napadni....ali videcemo. Samk ne dam da lizu lice  ni meni ni detetu. To mi je fuh. Prvo se ociste sami sebe a posle mene...jeste...ti.i.kad vidim da.dozvoljava neko na bebama.tek.rodjenjim....mislim njihva stvar ali ne kupaju detetom samo vodom jer steti hemikalija a pas prvo sebi sve olize pa dodje detetu to nije stetno. Ja mnogo volim zivotinje i hranim i ulicne i sve to ali neke stvari ne. 

Kam,kika javljajte! :)

kika,uzv sondom bi trebalo samo.do 12 nedelje.

mozza, mmaka i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem dijazepam od 2mg nije bilo bensedina,prepisan mi jedan uvece pred spavanje,a nesto mi se ne pije bas svako vece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sa nadim trudnicama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo javljam se. Cekam bus na stanici. Nasetala sam se i naravno ponovo natovarila. Kod dr sam se zadrzala samo pola sata, brzo sam zavrsila. Urin sam davala, to je ok. Kilaza 52kg, sto ce reci +5kg od pocetka. 90/60. Sledeca kontrola 17.12. a pre nje ogtt 13.12. Iako je endokrinolog rekla u 20.nedelji, ali eto moja dr pametuje. Za UZ mi je rekla da dodjem za dve nedelje, ali da bude petak. Posto planiram sledeceg ponedeljka na 4d, onda cu kod nje otici za 3 tj.3ipo. Inace ovo mi je prvi put da cekam 4 ned, uvek idem na dve. Ali dok zavrsimo sa proslavama ove nedelje, pa da idem sledece rasterecena. 

Kika, kad ti ides?

KikaC96, blesava, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa dobro je kam,a jel ti imas secer kad ides na ogtt?

Ja sam isla na 4 nedelje,sad na 3 nedelje pa cu na nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam hiperinsulinemiju, ali svejedno ovde svi idilu obavezno na ogtt. Ja sam u svakoj trudnoci isla i bio je ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja.sam isla u predhodnim,ali sad dr smatra da nema potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo javljam se. Cekam bus na stanici. Nasetala sam se i naravno ponovo natovarila. Kod dr sam se zadrzala samo pola sata, brzo sam zavrsila. Urin sam davala, to je ok. Kilaza 52kg, sto ce reci +5kg od pocetka. 90/60. Sledeca kontrola 17.12. a pre nje ogtt 13.12. Iako je endokrinolog rekla u 20.nedelji, ali eto moja dr pametuje. Za UZ mi je rekla da dodjem za dve nedelje, ali da bude petak. Posto planiram sledeceg ponedeljka na 4d, onda cu kod nje otici za 3 tj.3ipo. Inace ovo mi je prvi put da cekam 4 ned, uvek idem na dve. Ali dok zavrsimo sa proslavama ove nedelje, pa da idem sledece rasterecena. 

Kika, kad ti ides?

Sad dosla, sve super. Beba je jako nemirna, non stop mrda. :) videla sam nogicuuu :baby:

mere su super, ima jae otkucaje. Rekao mi je da dodjem za dve nedelje, nije mogao da vidi pol posto beba pravi zurku :D

Nema slicice, sve sto slikao je mutno. :D

Izmenjeno od strane KikaC96
mozza, Analim, miliccam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe mali nemirko :)

sad sam mirna :D ja mu kazem ds non stop ososecam bebu. A on ce meni "pa nije ni cudo, gledaj kako si mrsava" oplaka sam. :D (inace je doca porodicni prijatelj) 

Rekao mi je da ne uzimam referum vise, da nastavim sa sumecim :) 

k a m i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, super za bebicu, mada meni se evo nesto javlja da je kod tebe ipak jedna nemirka (ili nemirnica)  :D 

Videcemo za dve nedelje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, super za bebicu, mada meni se evo nesto javlja da je kod tebe ipak jedna nemirka (ili nemirnica)  :D 

Videcemo za dve nedelje. 

videcemo.. :) najbitnije je da je beba dobro <3

miliccam, *Cvrky87*, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,bice to sportista nema spavanja :)

Kam,tih 5 kg se vidi u stomaku,po slikama koje sam videla izgledas lepo i sve je u stomaku,a jel ti gleda stomak kad ne radis uz i da li te pregleda vaginalno,ja sam takodje radila ogtt i dr rekao da je sve ok tako da ne moram da se brinem jos i za to

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,bice to sportista nema spavanja :)

Kam,tih 5 kg se vidi u stomaku,po slikama koje sam videla izgledas lepo i sve je u stomaku,a jel ti gleda stomak kad ne radis uz i da li te pregleda vaginalno,ja sam takodje radila ogtt i dr rekao da je sve ok tako da ne moram da se brinem jos i za to

bice bice.. pokusava doca da ukljuci oda se cuju otkucaju, a beba kako on ukljuci tako krene da sutira :D oplaka sam ovaj pregled :D

k a m , mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, nije mi gledala stomak. Niti me vaginalno pregledala. Samo mi je sestra merila P i tezinu i dr gledala rezultate. Malo smo popricale oko onih vena. Vaginalno me u pocetku nije pregledala jer sam krvarila, posle u 12. kad mi je uzimala briseve, pa u 14. kad sam dobila upalu besike. Mislim da ce da me sledeci put pregleda, u petom gledaju stanje grlica i da li treba serklaz. 

Sto se kukova tice nije cudno da te bole, kao i kicma. Siris se, kosti se razmicu, posebno kad je prva trudnoca. Moze biti raznoraznih senzacija. Moja drugarica je vukla nogu od sedmog meseca. Beba je pritiskala neki nerv, cim se porodila sve je nestalo. 

Kika, super za bebicu! Nema veze za slicice, najvaznije je da je sve i redu.

Milicice, jel na osnovu otkucaja mislis da je Kikina beba devojcica? :)

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicice, jel na osnovu otkucaja mislis da je Kikina beba devojcica? :)

 

na osnovu otkucaja, nemirnoce, mucnina, I toga sto je sanjala da je decak (osim ako se nije salila) a I nekog osecaja :D

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ste dobro prosle na pregledima I da je sve ok. :baby:

Ja nisam radila ogtt, pretpostavljam jer mi je krvna slika u sustini dobra za trudnicu. Imam tek male oscilacije. Ali najvaznije je da mi je glukoza uvek oko 4-5, u normali.

Ja sam do sada dobila oko 9kg, a 30-a nedelja sam, sto je navodno ok. Nadam se da se necu razvaliti I natuci kg u ova poslednja dva meseca, s obzirom na praznike, rodjendane I slave. A tesko mi je da odolim hrani. Bilo bi lepo kada ne bih dobila vise od 5kg do kraja. Vecina kaze da se na kraju najvise ugoji, ali videcemo.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja cu onda da se raspadnem do kraja jer uz ovaj bol u levom kuku se prikljucio i bol u levoj preponi,mozda se beba tako namestila,nema veze izdrzi se to,ja se samo istripovala da nije mnogo rano za to.

Analim,sad je najteze odoleti hrani,sve nadolazece slave rodjendani i imendani a mi slavimo dva bozica i kako da ne jedem sve one poslastice kad me mame :D 

k a m , Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja.evo sutra u 32 nedelju i 4,5kg...dr zabranio ugljene hidrate,a ja se u subotu kod sveki razvalila od pancerota da mi pola noci nije bilo dobro:lol:

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na osnovu otkucaja, nemirnoce, mucnina, I toga sto je sanjala da je decak (osim ako se nije salila) a I nekog osecaja :D

 

sanjala dve noci za redom :D 

ja imaimam osecaj da je zensko, ali sta znam. 

bitno mi je samo da je beba zdrava I da je sve ok. :)

mmaka, blesava, *Cvrky87* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.