Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Vidim mame da vas ima dosta koje ste se odlucile za epidural,bravo. Jel strava kad prestane da boli? :D Ja sam imala dogovor sa anesteziologom za epidural,ali ga nazalost nisam dobila,jer bebini otkucaji nisu bili bas dobri. Ali je na kraju sve ispalo dobro. :)

Naravno da je super kada ne boli. Ja sam osetila sada bol ali manju jer sam se brzo otvarala pa nije epidural skroz ni stigao da deluje.. ali opet mnoooooogooooo lakse nego bez njega.. osetis leplepo i kontrakcije i i napone ali ne boli, divota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bez epidurala,a mislila sam sad ce biti tesko,ali dva napona i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je kad ti potrefe pravo mesto. Meni prvi put nista nije delovalo, a sada su mi se oduzele noge i leva strana, a desno sam sve osetila. Kaze anesteziolog da je igla skrenula- desava se. Ali dobro, barem me desna strana nije bolela :D

mmaka, Tasa021, MakiJana i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari u pripremama za Uskrs nisam stigla juce da vam pisem. Bila sam kod svoje dr juce i pricala za epidural. Rekla mi je da mi ne treba anestezuolog... Nego dr da nadjem (sto je cc 300e). Tri puta me je pitala da li imam dr u bolnici i kod koga cu... Ja joj rekla da nemam a onda ona tako u cudu rece... Pa moras naci nekog ako hoces anesteziju, nisu ti svi dr za to bas a i nece... Da bi me na kraju jer je toliko bila iznenadjena sto nemam doktora u bolnici pitala: Pa dobro kako si se ti porodila prvi put?! Samo si se pojavila u bolnici i oni te porodili? I ona frapirajuca faca, kako ti je to samo uspelo...

Da se razumemo nije meni zao love ali se gadim na bezobrazluk i neljudskost pogotovo kod onih koji bi je najvise trebali imati! Jako sam besna i zbog toga teram inat. Nadam se samo da mi se nece obiti o glavu. Nije meni toliko briga za bol jednom sam obavila, uspecu opet...vise mi je do korektnog tretmana pogotovo zbog ove komplikacije koje imam... 

Da ne mracim vise. Od sledece nedelje idem na preglede u bolnicu pa cu da probam nekog normalnog, videcemo :) Uzivajte u prazniku! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bozeeeeeeee neverovatno! Pa eto i ja koja nikoga nisam imala u misovicu prvi out sam se tamo porodila.. tako da ja nzn sta bi rekla da me neko tako pita, kako si se porodila?!! Tvoj posao je da poradjas/dajes anesteziju/lecis.... proklete im bile pare koje uzimaju!!!!!!!!!!!!!

ja se izvinjavam ako neko ima nekog u zdravstu, ali zbog mita koji nismo imali drugi put da damo, ostali smo bez majke!!!! Tako da nikomenikada nisam, niti cu dati pare da bi uradio svoj posao!

moja baka je pre par godina morala na hitnu operaciju, otisla je na kontrolu kod doktora, dala mu kesu ( piće i 100e), on je uzeo 100e i pitao je: “sta Vam dodju one tri devojke?” Ona kaze- unuke. 

On joj odgovara:” ovo (100e) cete njima dati,i vratio joj novac”!!!!

to je ljudskost i rad sa ljubavlju! 

Zaista nemam reči za trazenje novca ili placanje za nesto, ok ako hocete da Vas u porodilistu gledaju kao malu bebu, onda se placa apartman a ne doktor! Jer kada uzmete apartman istog trenutka svi se drugacije ponasaju prema Vama

ja se izvinjavam na ovolikom postu, ali sam uzasno ogorcena na kompletno zdravstvo, pogotovo kada su u pitanju zivoti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo cu reci da je manje vise i na zapadu isto, mozda se radi na nekom lepsem nivou ali  u biti se svodi na isto, moram reci da sreca igra veliku ulogu, mozda neka dobra preporuka i to je to..isto sam cicija za takve stvari ali posto sam pre par godina kad sam imala vanmatericnu nadrljala ne usudjujem se tek tako ici pa ko se zadesi, imam srecu da sve druge dr. i deciji ne placam privatno a sa ginekolozima nisam te srece, ne trazim neku posvecenost nego jednostavno odgovornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, zgrožena sam...

Tasa021 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u Pancevu se neplaca epidural. Nisam trazila doktora koji ce me poroditi,nego koji bude tamo kada se pojavis,taj te i poradja. Mene je poroda divna doktorka Pajic,nije ni dinar trazila. Posle 4 meseca,porodila je moju zaovu,zena dala broj telefona,da je zove kada krene porodjaj,da dodje. I kada je zaova zvala,ona vec bila u Beogradu,tamo zivi i vratila se zbog nje,da je porodi. Nosili su joj pare,nije zena htela da uzme. Svaka joj cast. A za ovo sto pricate,stvarno strasno.

Venera, mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala zakazan apartman,ali sam lezala na ginekologiji tako da nista od toga,ali mogu reci da su u mitrovici na ginekologiji svi bili divni prema meni,od cistacice do dr,ne mogu da se pozalim,a jedino sto su dobili bili su kolaci iz poslasticarnice u kojoj moja mama radio,keks,kafa i sok i to posle vec nedelju dana i vise provedenih sa mnom

Dragana88, Dacha76, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morgen  B)

A tek kod nas kako to sve funkcioniše :D

eevvo npr.moja dr radi u bolnici nekih 25km od mene ali tu se mozes samo prirodno poroditi, ne daj boze neke komplikacije idess hitnom dalje, jos nekih 45km, ako i tu treba npr vakuum ili sta znam nesto drugo se zakomplikuje salju te u Banja Luku nekih 50km

uu BL se malo izbece na tebe ako odmah njima dodjes bez hitne, ali i to prezvaces i budu ok, msm meni su bili pre 6 godina, ja sam po izlasku iz sale drugi dan pocastila babicu i to ne bih da mi cimerka iz sobe nije trubila kako je to obicaj :o

 

i onda na ovo sve kad ja kazem idem u BL da se porodim okolina kaze pa daleko je e jbg...

 

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu vaskrse! Puno zdravlja, sreće, obilja, mira i blagostanja vama, drage moje, i vašim najmilijima od srca želimo V.i ja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu Vaskrs!Srecan Uskrs vama i vasim porodicama!

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Samo sam htela da vas sve pozdravim i pozelim vam divne trudnoce i lagane porodjaje.

Mi smo juce usli u treci trimestar (7. mesec),tako da se selimo tamo.

Puno pozdrava i sve najbolje!

Venera, zvezda, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Samo sam htela da vas sve pozdravim i pozelim vam divne trudnoce i lagane porodjaje.

Mi smo juce usli u treci trimestar (7. mesec),tako da se selimo tamo.

Puno pozdrava i sve najbolje!

a sto se selis?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svima srecan Uskrs i od nas :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu! Kako ste?

Mene ubija koliko se pomera.Nije ni cudo koliko sam pojela cega :D

tako je i mene sinoc.mm drzao ruku na stomaku 45 min i krstio se sta radi..onda sam lepo iskoristila tu prilikubda zakukamneto vidiiis kako je meeni..jadna jaaa..tako nocu pa ne spavam..jadna umornaa hahaha mada nije to daleko od istine

MakiJana i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.