Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Anonimka, dobrodosla! :baby:

Nina, onda su ovo ipak udarci. Samo zaboli kad se vrti pa na sekund. Ne stvrdne se stomak. 

A te bakute i dede su posebna prica. Kao da negde zure. To im dogadjaj izaci do poste i socijalnog. Smejala sam se zimus u socijalnom. Baba jedna dosla da preda za novu zdravstvenu i kad je sluzbenica izdala potvrdu zena joj kaze da pre marta-aprila nece biti gotove kartice, da nema potrebe da dolazi ranije. Ima potvrdu, za dr, ako joj bude trebalo. A baba ce: "docu ja sledece nedelje". Mi se svi valjali, sluzbenici doslo da place. To je njima dogadjaj da posle kod kuce da pljuju sve redom kako je svuda guzva. Sad nesto nisam imala potrebe da upadam u guzve, al u prvoj trudnoci sam radila do otvaranja porodiljskog tako da sam imala dosta poslova da obavim u socijalnom, poreskoj, penzionom i bankama i tad su zaista svi bili divni. E sad cu videti kad budem isla na komisiju kako cu proci, jer tamo je uvek guzva. Jednom su nakrpili sluzbenika poreske uprave koji ima kanc pored komisije kad je covek krenuo da se probija kroz guzvu da udje u svoju kancelariju "sta je, jesi i ti trudan???":lol: A Nina cerka joj je bas lepo odgovorila. Matora kokoska da glumi trudnocu, pa da je zviznes za izjavu.

miliccam i Anonymous volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anonymous dobrodosla :)

Shana tako i ja ako primete primete ako ne cutim bolje nego da se svadjam. Ali redovno je samnom i dete od 2 god pa hoce prodavci da kazu da me puste. :)

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahah Cipelic umirem od smeha na babu sto kaze docice sl.nedelje :lol: ma stvarno su biseri ko da ce im neko ukrasti nesto haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nece skoro pustati preko reda, jednom sam u banci stajala skoro 45 minuta, i kad mi je prekipilo (Radio jedan slater) uzela lepo i otisla i rekla da sam trudna, i onaj lik iz obezbedjenja me snimao od glave do pete po fazonu gde mi je stomak, reko to sto je neko trudan ne mora da znaci da ima stomak. Tako da ja odo na salter a vi kako ocete.. 

I on meni mrtav ladan, ajte ako ste trudni. Reko, da necete mozda i nalaze da vam donesem sledeci put i snimak sa uz? 

No, hvala zene na dobrodoslici. 

Pisemo se vec, praticu ja vas ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske, i mi guramo polako.. ono sto mi se desava u poslednjih par dana koza pecka svrbi izludecu. Nemam nikakav osip.. kad legnem istusirana, namazana narocito.. sad i u toku dana uhvatim sebe dok setam cesem se kao luda stomak ledja deo izmedju grudi i vrata.. Veceras se istusiram i vidim taj gornji deo iznad grudi ceveen kao osip, namazah kokos i umiri se. Evo legla sam, ne mogu da se smirim od peckanja-da li je neka sluucajno imala slicno iskustvo :( Pomagajtee.. sutra idem na redovnu kontrolu, reci cu doktorki svakako ovo postaje zabrinjavajuce :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti nije neka alergija, mozda na tu kremu, mleko koje mazes... u svakom slucaju pitaj dr. Hoce i od sirenja koze svrab, al opet proveri.

nesny-nensy i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nensy, to se koza rasteze, sasvim normalno, samo se mackaj...

Nadja, Ljudmila ce se zvati ako je zensko. Znaci sledeci put da pitam :D

Nina, trebala si babu mlatnuti necim po glavi i da joj kaze sedi dole i cuti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem se kokosovim uljem, bebi uljem, saljic..sad cak 2x dnevno u toku dana i uvece. Mnogo me nervira, tako mi nabija nervozu aaaa:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Cipelic , pitaj doktora. 

Mislim da je svrab normalan zbog širenja kože, ali mi peckanje i crvenilo ne zvuče baš kao uobičajeni simptom.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • to crvenilo i peckanje moze da bude i od krema koje nanosi da joj jednostavno ne prijaju...mackaj se onim sa cime se inace mazes, to mackanje nece spreciti da dobijes strije ukoliko je takva genetika, ali moze da ublazi kao i unos dosta tecnosti cime se stvara elasticnost koze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kokos sam inace mazala i ranije, pre trudnoce.. mazem ga konstantno puna 4 meseca sada je tek pocelo peckanje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduce mame, za one koje ne znaju imamo temu spisak trudnica i ja bas volim kada vidim da je taj spisak podugacak ali sada se nesto smanjio. Pa ko zeli moze da se upise. :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da znamo ali dosta bilo zimski trudnica koje su se porodila a nas na prolece/leto slabo ima. Ne znam dal su se sve iz trimestrw upisale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  

Your baby

10 weeks

5g

20 w

300g

30w

1500g

40w

3500g

The Placenta

20g

170g

430g

650g

Amniotic Fluid

30g

350g

750g

800g

The Uterus

140g

320g

600g

970g

Your Breasts

45g

180g

360g

405g

Blood Volume

100g

600g

1300g

1250g

Fluid Retention

100g

500g

800g

1300g

Body Fat

210g

1580g

2760g

3200g

Total

650g

4000g

8.5kg

12.5kg

miliccam, učiteljica i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna zanimljivost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa po tome sam sad dobra sa kg. Al jedem sve sto mi se nadje pod rukom. Samo mislim na hranu.:rolleyes:

 

miliccam, Bubu 2 i MalaNina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja po ovome imam 3 kg vise :lol: i ne deluje tako strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je super! Taman mogu još više da jedem , ipak mi fali još 3kg do 20. nedelje.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm, ja sam u minusu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako u minusu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro veče! Mi se vratili iz bioskopa, gledali ''Lepotica i zver'', divan crtani, baš su ga dobro ekranizovali. Beba lupkala skoro ceo film, svidela joj se muzika :-) Inače kada smo se vraćali, tu ukraju grade nam nov parkić koji treba tek da bude gotov u aprilu, ali su postavili neke sprave dečije. Grupa dečaka uzrasta 12-13 god., koja divlja na tim spravama,kao huligani i ja onako trudna, sa dva deteta, kažem :'' kako vas nije sramota, park nije ni gotov, a deca kojima je namenjen neće zbog vas takvih ni imati priliku da se igra na novom igralištu''. Ne možete da verujete, kad su krenuli da mi odgovaraju u fazonu šta bre hoćeš itd. i ja uzmem i okrenem komunalnu policiju i prijavim, Rekli su da će svako veče u periodu od 18 do 21h obilaziti park i opominjati, ali da ne mogu ništa maloletnicima, da je to posao za policiju. Ja bih rekla veliki posao za njihove roditelje koji nisu svoj posao ''odradili'' kada je za to bilo vreme. Užasno sam besna u kakvom društvu i deo takvog društva će nam odrastati i odrastaju deca.

Izmenjeno od strane shana
Bubu 2 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost ni policija tu nista ne bi mogla, kad kuca to nije resila.Iskreno da vam kazem ja imam cerkicu koja je zaista divna i kulturna i mirna, nikad nikog u zivotu gurnula nije, otela iz ruke i slicno...i sada kada cekam decaka, malo se plasim, kako ga vaspitati da bude dobar, a opet da ne bude ni meta takvih nekih huligana, ali  i da ne bude neki divljak.Ne znam,ali brinem se kako cu se snaci, nekako mi je sa devojcicama lakse, mozda i gresim-_-

Bila sam do doktora sada, jedva me primio samo je pogledao reyultat D-dimera kaze ok ne moram fraxiparin, cak ni aspirin, uzela bris i on je dobar, a za kontrakcije nisam ni stigla da pitam.Idem 25.03. pa cu tada, a do tad Mg i mirovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana strasno bas strasno. Ja poludim kad vidim tako nevaspitanu i bahatu decu. 

Nemoj Nina da brines znam puno decaka danas koji su mirniji od devojcica i dece ce svakako biti onako kako ga vaspitamo. Super za rezultate :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste od jutros drage trudnice? Nina jel ima jos kontrakcija? Meni su stale hvala Bogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.