Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dnevne uloske koristim jos od 13. nedelje, kada sam pocela sa utrogestanom. Nemam problema, ali ih koristim vrlo obazrivo. Menjam ih na 1-1,5h maksimalno, nikada parimisane vec one najobicnije - libresse ima pakovanje od 50 kom koji izgledaju kao oni stari ulosci, pre nego su se pojavili ovi sa krilcima, samo manji i tanji. Nocu ih ne stavljam nikada, iskljucivo pamucni ves koji odmah ujutro bacam na pranje. Ako sam duze van kuce, a znam da necu uspeti da odem do toaleta, takodje ih ne stavljam, vec presvucem ves cim dodjem kuci. Utrogestan ne koristim vec dugo, ali mi je sekret pojacan citavu trudnocu, pa ne znam kako bih bez njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam nemoj da se plasis zeno ima dosta zena te bakterije pa se rese a neke kubure i celu trudnocu pa ne krene nista pre vremena. Prosto je od zene do zene. Ti samo pokrij to terapijom i ne brigaj toliko. 

Kazem ti moj ti je savet ili vatu odnosno one mrežaste uloske da koza moze da dise ili samo ves menjaj ako treba po 10x na dan. Ako je bas problem ides negde na duze van kuce stavi dnevni ali posle kad dodjes skines. 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene, tako cu i da uradim. Nisu ni ovi koje ja uzimam parfimisani, isto izgledaju kao pamucni..ali ovo sa bakterijama je pocelo da mi smeta, pa bolje da ih izbegavam. Stavljacu samo kad moram.

 

Ragdoll85 i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam i ja sam jedinica:)

Sto se ulozaka tice da probas sa onim za porodilje.. a za pokrete, verovatno se dosta kreces pa ni ne skontas kad te drmne,a jos su ti blagi.

shana ja sam citajuci tvoj post prvo pomislila da nije jos jedna beba. Super za curicu:baby:.

Mislim da imamo ime za decaka. Sinoc je mm predlozio i svidja mi se. Jos da se i L svidi. ;)

učiteljica, k a m i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam, super za mamu, da ne moras da se sekiras oko toga bar... za gvozdje i taj problem ti nista pametno ja ne umem reci, jer se zaista ne razumem... ali ne dozvoli da ti neka sujetna doktorka kvari raspolozenje i da ti se obraca kako ona hoce... tvoje zdravlje i zdravlje tvoje bebe je u pitanju, raspituj se, kopaj, trazi informacije od raznih doktora...

shana, nemoj previse da se opterecujes oko mioma, meni su takodje videli u cetraestoj nedelji, i svi se bogzna kako isprepadali i moj dr i sestre, i ovi u Frontu...na sledecoj kontroli niko nista ne pominje, sve ok, niko ga ne vidi 
u sustini bebica ga je vec nadrasla tako da koliko sam shvatila ne moze on tu nesto mnogo da napravi osim da nas nervira

veoma mi je drago sto vidim da nisam jedini zderonja ovde :D:D:D  Znaci sto se hrane tice u poslednje vreme, bez ogranicenja sam i u kolicini i u vrsti 

shana i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha bez ogranicenja u kolicini i vrsti :D

Danas mi se dva puta ucinilo da sam osetila pokrete. Mozda je to to ali nisam sigurna jer su mnogo nezni. A kad lezim prosto od svog pulsa ne mogu da se usredsredim. :D hahaha

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Koliko ste kg dodale do sad? Ja 1,5 kg. Startovala sam sa 47,5 a u ponedeljak mi izmerise 49. Ona sestra samo prevrnula ocima. :D

Ali moja vaga se ne poklapa sa njenom. Bas cu se veceras kod mojih izmeriti.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moje, ja sam se veceras isprepadala. Bili kod svekijevaca i ja resih da posle vecere popijem dve totheme. I posle poceli da me nesto bole zglobovi na desnoj ruci i rame. Pa kad smo dosli kuci vadi uputstvo za lek, pa citaj po netu za trovanje gvozdjem, pa za talasemiju...Sad sam sve pozatvarala jer sam seuplasila. Sve se bojim tog talozenja po organizmu jer kazu da moze da bude toksicno. I sve brinem da glavu ne izgubim. :(

Vuciguraj,ajde pitaj sestru ako zna za tu dozu 2x2 da nije preterana? Da li ste uopste cule da je neko tako pio? I pitam se sto se kod mene ne iskoriscava ine vezuje za taj glupi hgb.

U vezi jela..ne povracam sad toliko, mada imam mucnine idalje. I jedem fino, mogu da jedem. Sad sve pazim sta jedem zbog ovih lekova grdnih koje pijem. Jos poceh i probiotik..pa palitrex, polyginax, utrogestan, tothema, vit c, pregnacare...jadna moja bebica :'( Jos i ne osecam pokrete jos uvek.

Ajd ti lepo kod hematologa, ona ce ti najbolje reci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice, dobro veče i od mene! Hvala na podršci, sa vašim komentarima odmah mi bude lakše :-) Inače sam i dana nervozna. Još uvek nije gotov nalaz urinokulture, ladno mi sestra na šaletru kaže, možda se negde zagubio idite na pedijatriju potražite ili pozovite na ovaj broj ako ne bude do ponedeljka. Ma došlo mi da ih sve tamo oduvam. Nego ću ja lepo večeras palitreks, neće škoditi i ako su bakterije u urinu, a svakako će grlo da popusti. Krvna slika lepo ukazuje na bakterijsku upalu i crp, šta sad ja čekam. Baš ako su izolovali neku bakteriju da paliktreks ne pomaže, onda sam se zeznula, ali promeniću terapiju. Ne smem da čekam više strah me zbog ovog povišenog crp. Mada se generalno ok osećam, čak manje curi nos, manje i grlo boli. Kam, a ja mislila da sam mrsava sa 51 startnih, do prošlog meseca sam već bila na 54, a sad ne smem ni da stanem na vagu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da išla sam sa klincima da gledamo ''Vajanu'', tako je lep crtani, oduševili smo se, jedan od boljih. Ko nije gledao sa dečicom, topla preporuka :-)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Koliko ste kg dodale do sad? Ja 1,5 kg. Startovala sam sa 47,5 a u ponedeljak mi izmerise 49. Ona sestra samo prevrnula ocima. :D

Ali moja vaga se ne poklapa sa njenom. Bas cu se veceras kod mojih izmeriti.

Ja sam pocela sa 48kg, sada imam 51kg, ali se osecam kao da imam 60 kg, nekako sam naduvena, a tek sam u 20 nedelji.Merim se uvek ujutru,kod kuce, onu njihovu vagu ne racunam

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa Nina, sve same mršavice :-) Ja još i debela pored vas :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lele bas ste mrsavice :D ja sam do sad 5 kg nabacila ali imam vecu kilazu od vas. Usla sam u trudnocu sa 4 kg viska to mi ostalo od prosle trudnoce sto nisam skinula. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ispiranje možete i tantum rosu, meni je to doktorka preporučila u prethodnoj trudnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Probudila sam se oko 5 i naravno vise nisam zaspala. Ovi moji jos svi spavaju. Sad sam stavila rozbratnu za supu. Mislila sam da se malo prepodne provozamo autom van grada ali je vlazno, nocas je izgleda padala kisa. Videcu kako ce da bude oko podneva. Ova dva dana moram uhvatiti muza da pomogne oko ciscenja. Sinoc sam se kod mojih merila i isto pokazuje 49. Moja majka misli da mi je sve ovo od nejela, ali ja jedem stvarno. Jedino sam sad slatkise ogeanicila zbog ogtt testa, jer mi samo jos to fali u ovoj trudnoci. Njen savet je da udarim po slanini i belom luku. Hahaha Uzela sam sinoc od njih sokovnik, jer smo onaj koji su nam svekijevci pozajmili odavno sredili. Mi imamo blender pa ja u njega sve potrpam ili kod tate u nutri bulet ubacim samo cveklu..ali racunam mozda je bolje samo sok, bez cvrstih delova, mozda ide direktno u krv. Lepo provedite dan!! I kuckajte da ne budem ja najgora. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, dajem joj jos tri nedelje, tada cu ponovo vaditi krv pa cemo videti. Resila sam da je poslusam, da pijem kako je rekla. Uz to koristim sve prirodno sto cujem, pa cemo videti. Nadam se poboljsanju.

Da li ste cule za preparat Melofer za KS, prouzvodi ga josif pancic? Citam da sadrzi med, koprivu, sipurak i sarplaninsku travu. Jedino za ovo poslednje ne znam dal smemo pa cu ih zvati da pitam. Ni u ovom caju sto pijem ne znam cega ima ali ovaj travar tvrdi da smem da ga pijem.

Shana, bojim se vaginalnog ispiranja u trudnoci. Moja dr mi je rekla na pocetku trudnoce da smem sodom bikarbonom kao prevencija kandidi jer sam pila palitrex ali ja sam samo jedno vece i nisam vise smela. Sad sam je pitala ponovo i kao nema potrebe jer vec koristim vaginalete. Ali mislim da bi to ovu eserihiju najbolje potamanilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, bela slanina je stvarno odlicna za krvna zrnca, pa te nije slagala. 

Malo mi je ta tvoja dr agresivna sa svom tom terapijom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E leni, ja retko koju slaninu volim. Tj volim onu suvu tanku. Ove sto izgledaju kao barene ne volim. Ali jedem i cvarke i slaninu i beli luk.

Sad se testiram za vikend kad je muz kuci da vidim mogu li ja to da tako pijem. Procitah negde na netu da je jedna pila 3x2, iako je max doza ovo sto je meni dala 2x2. Ma ceo zivot sam anemicna, i deca povukla na mene..prezivecu valjda i ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a vidis,ja cula nikako ne ispirati vaginu, ni tantum rosom u trudnoci..pogotovo ne sa onim aplikatorom!! ovako da se plaknete kamilicom da, ali nista unutra! tu samo vaginalete.i najbolje pitajte doktora.ovo je meni moja napmenula, mada ja nsam imala potrebe za ispiranjem.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nisam pitala sesttu,ali mi je hematolog u trudnoci prepisala Tothemu 2x1,sto naravno nisam pila jer mi je stezala stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci mnogo gvozdja steze stolicu? meni je gvozdje 23-kao da nisam trudna.pijem mamavit moguce da je od toga.razmisljala sam da batalim sa vestackim vitaminima- ionako jedem stvarno mnogo i voca i povrca i mesa i trudim se da jedem sve zdravo i kuvano...sta vi mislite? magnezijum zadrzavam zbog misica, i dr se slaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene 

nova sam ovde,ceprkam po temama al nigde da nadjem o prenatalnim testovima 

ima li neka od vas iskustva sa tim posto su razlike u cenama od 395 do 700 e za iste stvai koje ispituju?

Pa mi nije jasno sto je za jednu te istu analizu kod jednih 400e a kod drugih 700e. To su ogromne razlike u ceni 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene 

nova sam ovde,ceprkam po temama al nigde da nadjem o prenatalnim testovima 

ima li neka od vas iskustva sa tim posto su razlike u cenama od 395 do 700 e za iste stvai koje ispituju?

Pa mi nije jasno sto je za jednu te istu analizu kod jednih 400e a kod drugih 700e. To su ogromne razlike u ceni 

koliko imas godina? pitam, ne znam da li radis zbog godina ili iz svojih razloga...a cene se razlikuju od lab.do lab.kao i od grada do grada- ko kako osljari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje ste vi mrsavice Sunac ti :) Sam` da cujem da se neka pozalila na kilazu :angry::D:D

ja bogme 64 cepam uveliko. krenula sam sa nekih 58-59-60, ne znam tacno. sa jedne strane mnogo mi deluje jer sam tek na polovini, ali opet s` obzirom da sam 20 nedelja zakucana za krevet i da se maltene ne krecem, tesim se da ovih 5-6 kg i nije preterano mnogo

kam treci put citam ovu stranu od jutros i svaki put procitam tvoj post porodila sam se oko 5, pa se zbunim na kojoj sam ja to temi jesam zalutala... e mozak moj trudnicki :D

za ispiranje bilo cime nisam, spolja ok, ali unutra..hm... svakako i ako planirate, nista pre konsultacije sa doktorom

merima bolje sto ti je gvozdje na gornjoj granici, nego da se patis sa tim... ako te ne smara da pratis sta jedes i da li si unela dovoljno svih potrebnih minerala i vitamina, pa mozes i da prekines...ili sacekaj jos malo da prodje i ova nova tura viroza, pa onda prekini....

iskreno, da je drugo doba godine ja te vestacke dodatke ishrani ni pomisljala ne bih, jer mi mama salje iz sela bukvalno sve.. ovako koristim mamavit, i sigurna sam da je i on dosta doprineo jacanju imuniteta, te su me virusi zaobilazili u sirokom luku, do sada :)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuu, zgoljavice jedne... Ja sam slonica sa svojih 77 sad! 2 kg sam dobila od pocetka trudnoce. A usla sam sa 10 ak viska. Meni je ok od 60-65. Kad sam L rodila sledeceg leta sam imala 65 i meni se bas svidjalo, a hvalili me i drugi:D. Posle ih nabacila. A nije da sam sad neka bandera, 173cm imam. I to sam sa viskom kg mozda zadnjih 7-8 godina, do tad mrsa mrsava bila, mada ovoliko nisam imala od porodja sa L. Najmanje na ovu moju visinu sam imala u cetvrtoj godini srednje 51kg. Nije mi toliko ni bilo lose sto se izgleda tice, al zdravstveno uzas. Zeludac mi se pomerio, bilo katastrofa. Valjda zato se i ne potresam oko viska kg. Stava sam da je mnogo lakse skinuti ih, nego ugojiti se. A slaninu cepam, ko bi rekao jel da :D i to onu sto kazu sapunjaru. Barena mi je fuj. Nego prava domaca, baba susila. Jedan red mesa ovo belo ostalo. To samo deda i ja jedemo, ostali svi vole prosaranu, muz cak i tu barenu.

Bubu 2 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.