Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Sw Aha pa znaci ima nade. Meni je termin tek u junu pa mozda i izglasaju do tad nesto. :) a nas grad resio da daje svim bebama u 2017.autosediste   

Ako pričaš o Novom Sadu, onda smo u istom gradu... :-) Pretpostavljam da znas da Novi Sad daje neki novac za prvu bebu, oko 20-ak hiljada, tako su nam u skolici rekli... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vam cast kada ste vec zakazale more sa malim bebama. B) A kada je sve u redu sto da ne. 

Mi idemo kod mojih na CG primorje pa bar ne moram da rezervisem. ;) Prosto ne mogu da odolim da preskocim citavo leto da ne odem. A termin mi je 1jula, ni tamo ni vamo. :P Mozda odemo u maju, u junu ulazim u 9. pa mi malo kasno za putovanje. A nakon porodjaja cu da vidim kakva bude situacija. Ma samo da sve prodje kako treba, lako cemo da putujemo ;)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to su pominjali da ce povecati roditeljski jer je od 1.01. ukinut povracaj PDV-a. Ali koliko se secam to je bila neka cifra od 1.500din. Ako je tako opet smo na gubitku. :huh: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako pričaš o Novom Sadu, onda smo u istom gradu... :-) Pretpostavljam da znas da Novi Sad daje neki novac za prvu bebu, oko 20-ak hiljada, tako su nam u skolici rekli... 

Ne ne grad Vrsac je u pitanju. Nas grad je za prvu bebu davao 30.000 din ali mi sad cekamo drugu tako da od grada sediste a od drzave onih 150.000 na 24 rate. 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja od onog povracaja PDV-a nisam imala nikakve vajde jer me prvi put odbili a ne znam ni zasto posto sam ispunjavala sve uslove. Sl.put sam racune sve drugarici dala ali nisam uzela pare ostavila sam joj nije bila neka cifra pa smo dobili pokloncic od nje. Tako da meni vise pase taj roditeljski da se poveca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo pravo na povraćaj pdv-a, zbog primanja, tako da i nama više odgovara da se poveca roditeljski dodatak... Bilo bi lepo da smisle nešto što će svima odgovarati, jer nekome mnogo više znači taj pdv... jos da imamo nekog pametnog da to smisli... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo pravo na povraćaj pdv-a, zbog primanja, tako da i nama više odgovara da se poveca roditeljski dodatak... Bilo bi lepo da smisle nešto što će svima odgovarati, jer nekome mnogo više znači taj pdv... jos da imamo nekog pametnog da to smisli... 

:lol: da, da, slazem se. Bas si me nasmejala :lol:

Pa drzava je na dobitku kako god da okrenes. Prosta racunica, na kolica ili krevetac koji kosta 12.000din PDV je 2.000din, da ne raunam dalje, pelene za 2g, hrana...  (nadam se da je moja racunica tacna jer mi ovaj trudnicki mozak ne funcionise bas najboljeB)) I dalje mi nije jasno zasto na te artikle jednostavno ne ukinu PDV i skrate pricu. 

Ajde da gledamo malo sa pozitivne strane, sada ce svi dobiti baj odredjeni deo. :) 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad sam se ja porodila, pre skoro 5godina. Dobijalo se od Republike 30000, Vojvodine 30000 i nase opstine nekih 10000. Dva meseca posle, kad smo mi dobili, ukinuli od pokrajine, jer kazu nije po ustavu. Inace, do tad se od pokrajine za blizance dobijalo 400000. Sve ukinuto:angry:

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic od pokrajine se i dalje dobija 400000 za blizance a 600000 za trojke nije se to ni prekidalo, pokrajina daje i za trece dete 12000 na 24 rate. Sto se tice pdv-a to sam cula da su mnogi odbijeni bez razloga i nikad nisu uvazili sve racune tako da du ljudi dobijali manji povrat, nisu jos usvojili povecanje dodatka tako da ce verovatno biti povrat jos od 1-15.2. e sad ne znam da li su to racuni do 1.1.2017. ili do 1.2. i sta sa bebama rodjenim u januaru nemaju pravo na povrat a povecanje jos nije usvojeno. Uglavnom i to povecanje ce biti mizerno ni blizu sumi povrata jer se za drugo,trece i cetvrto dete pare daju na 24 rate tako da bi rata bila uvecana za 400,500 dinara mozda ni toliko jedino za prvo posto se daje odjednom ima efekta.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koliko ce iznositi taj roditeljski dodatak sa povecanjem?

Nas grad ne daje apsolutno nista. Niti u porodilistu niti novcano. Pre 3,4god je kao davao neku pomoc za nezaposlene porodilje, pa su jako kasnili sa tim. Zene se parnicile da ostvare svoja prava i tako se to neslavno zavrsilo, to su ukinuli.

Zapanjim se kad cujem kakve pakete dobijaju bebe u bg.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste se ne osecam normalno. Spavam ujutru do 9. Pa posle podne ponovo sa decom. I stalno mi se spava, umorna sam i glava mi pada. Od jutros sam se sva nesto tresla i mislila sam secer ali jela sam i nista. Sad pijem kafu da vidim hoce li pomoci. Ustala sam, ispeglala muzu dzemper, ispratila ga na posao, sredila se, probudila decu i mazila se i valjala sa njima pola sata. Mozda sam naglo skocila jer je posle toga krenula slabost. Pojma nemam sta mi je, ni za sta nisam. Mama srecom dosla i donela sarmu, nista ne kuvam. Ali me ceka ciscenje i da posle odem po rezultat detetu. Ko zna kakav mi je Hgb. Opet mi se spava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Kam pritisak proveri obavezno.

Ja sam dosla sa exuz...sve je u redu.Sada sam 23+1 tako da mi se termin porodjaja pomerio za jednu nedelju.23.maja.Ipak je kuronja od 540gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka Maza, divno :wub: . Super za dobre rezultate.

Kam da pritisak se prvo proverava. Meni za pospanost pomaze jedna jutarnja kafa, razbudi me i valjda mi podigne pritisak pa mogu da funkcionisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni nas grad nista ne daje za zaposlene porodilje. Nezaposlene su imale po 10.000 prvih 12meseci. Mislim da se to jos isplacuje. A u porodilistu se dobija poklon paket, reklamni uzorci kremica, pampers neseser sa 2 pelene unutra i gomilu flaera... Smesno. U porodiliste, pre izlaska moras da doneses najmanje pakovanje pampersa.

Svi se selimo za BG :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas vala za nezaposlene porodilje ne daju nista a to je bas bezveze jer ukinuse od pokrajne parice ali ajd. 

MMazo divnooo :wub: i ja jedva cekam uz za 10-tak dana :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Kam pritisak proveri obavezno.

Ja sam dosla sa exuz...sve je u redu.Sada sam 23+1 tako da mi se termin porodjaja pomerio za jednu nedelju.23.maja.Ipak je kuronja od 540gr.

Bravo za bebca :baby:

Stvarno svaka cast svima koji se odluce da sa velikim stomakom ili malom bebom putuju na more. Mi ne mrdamo ove godine :mellow:

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala.

Ja sam bila u sedmom mesecu sa V kada sam isla.Ako je trudnoca uredna savetuje se da je sedmi i osmi mesec idealan da se ide na more.Ja sam dobro prosla.Nije mi ni put bio naporan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic od pokrajine se i dalje dobija 400000 za blizance a 600000 za trojke nije se to ni prekidalo, pokrajina daje i za trece dete 12000 na 24 rate. Sto se tice pdv-a to sam cula da su mnogi odbijeni bez razloga i nikad nisu uvazili sve racune tako da du ljudi dobijali manji povrat, nisu jos usvojili povecanje dodatka tako da ce verovatno biti povrat jos od 1-15.2. e sad ne znam da li su to racuni do 1.1.2017. ili do 1.2. i sta sa bebama rodjenim u januaru nemaju pravo na povrat a povecanje jos nije usvojeno. Uglavnom i to povecanje ce biti mizerno ni blizu sumi povrata jer se za drugo,trece i cetvrto dete pare daju na 24 rate tako da bi rata bila uvecana za 400,500 dinara mozda ni toliko jedino za prvo posto se daje odjednom ima efekta.

jesi sigurna? Posto komsinica je prosle god u okt rodila blizance i nije dobila nista od pokrajine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za bebca! 

Kam, moze biti hemoglobin. Drugarici je tako bilo, tek posle skontala sta je,jer dr joj nije davao na mesec i po da radi kks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sto nije dobila radim na takvom mestu da imam uvid u budzet pokrajine pa znam ukinuto je samo za prvo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda neko drpa pare :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pritisak mi je inace nizak, oko 100/50, a jutros cak bio 110/65 tako da ne verujem da je to. Hgb mi je bio 95 i pijem lekove ali meni to nista ne pomaze. Inace sam anemicna a u trudnocama posebno. Isla sam kod hematologa na 3-mesecne kontrole, bez terapije, samo kontrola jer je bio granicni, oko 117.. I imala sam kontrolu zakazanu za 21.01. i meni moha dr gin ne dade uput, kao ne treba da idem jer mi je ona vec dala terapiju. Kao ako bude trebalo dace mi kasnije. A bas je briga kako da se ja pojavim kod coveka kad nisam otisla kad je trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da je novi pok. premijer ukinuo obzirom kakav stav ima veliki vodja o trudnicama i porodiljama haha, za trece dete sigurno ima jos uvek skoro je drugarica dobila resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je kod vas u dz da li se kupuje glukoza za ogtt test ili imaju tamo? Nemam pojma kako je kod nas ali se opet nadam ako mora da se kupi da ima u svakoj apoteci. Radim ujutru :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.