Nedelje trudnoće i termini porodjaja

odgovora

Objavljeno

Pa to jeste, ali mi je cudno da u 21. veku to bude "okvirno".... Ne znam ni ja zashto me to nervira toliko, neshto mi je kao vazno da znam tacno gde sam... u kojoj nedelji... :P

Oni računaju po datumu poslednje menstruacije, a taj njihov kalendarčić podrazumeva da ciklus traje 28 dana.

E sad, ovulacija se najčešće dešava 14 dana PRE naredne menstruacije. Tako da, ako je tebi ciklus na 34 dana, onda ti je ovulacija bila negde 20.ti dan ciklusa. Idi u nazad od toga 2 nedelje i od tog datuma računaj trudnoću.

Nadam se da si me razumela :rolleyes:

Ako ne, napiši kad si imala poslednju menstruaciju pa ćemo računati zajedno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za racunanje ali nije to problem umem i ja da uradim to, posebno sa udzbenikom iz ginekologije za srednju medicinsku, koji sam nabavila za te i slicne svrhe :D Nego me nervira shto cu onda po toj racunici otici ranije u bolnicu mozda... a ne bi moralo tako...Eto samo to npr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ti jedna "babska " prica....hahaha kod mene se poklopilo....Kazu da se prvi udarac bebe oseti tacno na plovini trudnoce, tek kada sam se porodila i stavila sve na papir, ispalo je tacno......ma nista kod njih nije sigurno i tacno, sve im je nesto plus - minus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao!

Ja sam mama četvorogodišnjeg dečaka a sada čekam devojčicu i u 29. nedelji trudnoće sam. Tek sam u ovoj trudnoći shvatila u čemu je poenta kod računanja starosti trudnoće.

Naime, svaka trudnoća traje punih 40 nedelja. To znači da računanje počneš od prvog dana poslednje menstruacije i odbrojiš 40 nedelja. Dan kada se završi 40. nedelja je mogući termin porođaja.

Da bih sebi olakšala ja sam uzela veliki kalendar i na njemu obeležila broj nedelje koja počinje pored svakog datuma. Na primer, to u mom slučaju znači da ja svakog četvrtka ulazim u novu nedelju trudnoće :)

Nadam se da ću ti biti od koristi... Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao!

Ja sam mama četvorogodišnjeg dečaka a sada čekam devojčicu i u 29. nedelji trudnoće sam. Tek sam u ovoj trudnoći shvatila u čemu je poenta kod računanja starosti trudnoće.

Naime, svaka trudnoća traje punih 40 nedelja. To znači da računanje počneš od prvog dana poslednje menstruacije i odbrojiš 40 nedelja. Dan kada se završi 40. nedelja je mogući termin porođaja.

Da bih sebi olakšala ja sam uzela veliki kalendar i na njemu obeležila broj nedelje koja počinje pored svakog datuma. Na primer, to u mom slučaju znači da ja svakog četvrtka ulazim u novu nedelju trudnoće :)

Nadam se da ću ti biti od koristi... Pozzz

Skoro pa tako.

Za potpuno tačan termin bi trebalo, kao što sam i napisala, od dana ovulacije oduzeti 2 nedelje i od tog datuma računati + 40 nedelja. Prethodno važi samo za one koje imaju ovulaciju tačno 14.ti dan ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro pa tako.

Za potpuno tačan termin bi trebalo, kao što sam i napisala, od dana ovulacije oduzeti 2 nedelje i od tog datuma računati + 40 nedelja. Prethodno važi samo za one koje imaju ovulaciju tačno 14.ti dan ciklusa.

cao ja sam snjeza i nova sam jel bi mogao neko da mo pomogne strasno me bune nedelje trudnoce ja sam zadni menzes imala 15.marta termin mi je 22 decembar a danas je 15 septembar da li sam ja usla u 7. mjesec i da li sam 27 nedelja ako moze pomos hvala ja izracunala tako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao ja sam snjeza i nova sam jel bi mogao neko da mo pomogne strasno me bune nedelje trudnoce ja sam zadni menzes imala 15.marta termin mi je 22 decembar a danas je 15 septembar da li sam ja usla u 7. mjesec i da li sam 27 nedelja ako moze pomos hvala ja izracunala tako :rolleyes:

Dobrodošla na forum..Jesi u 27. nedelji trudnoće, a 22. septembra ulaziš u 7. mesec.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TeaBlea termin ti je isti kao i meni. Dan, dva gore dole :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihi,mogla sam 'ladno... :lol: :lol:

Ali kakva sam torba ce mi uskoro stajati sa svim stvarcicama i cekace zajedno samnom... ;)

Znaci koleginice... :) Moguce... :lol: A najvise su mi ostale reci profesorke:Ako vam se grudi zapale,stvore cvorovi,ragade,sve prepustajte svekrvi,jer vas ona jedino nece zaliti(kad bude masirala jel'da)! To mi je toliko ostalo urezano da sam 100%bila posvecena mojim lubenicama.... :lol: :lol: :lol:

ha ha ha

znaci ja sam u sedamnaestoj nedelji+2 i ja sam u cetvrtom mesecu, a kada me ljudi pitaju onda sam u petom?

ni meni nije jasno a cetvrti put sam trudna. Uglavnom osinem otprilike kada me pitaju.koji sam ja mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jedna stvar nikako nije jasna, koja njihova racunica je tacnija, kada racunaju koja smo nedelja trudnoce ili ona koju ultrazvucno potvrde?

Na proslom UZ trebalo je da sam trudna 12+3, a ispalo je punih 13, ne bi me to zacudilo da danas umesto 17+3 (ili 18, ako se uzme proslomesecni UZ), moja beba UZ je stara 19+6, i sada mi uopste nije jasno koja sam ja nedelja trudnoce i koji podatak da racunam za tacan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 14.2. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor na zadnjem pregledu rekao da mi se ne uklapa zbog neredovnih menstruacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 16 april ali je na UZ beba 7-10 dana veca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 31.januar

Ali imam tako neki osecaj da ce ranije da izadje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je termin 29.7,ali i ja imam neki osecaj da ce ovog puta biti pre termina za razliku sa sinom kojeg sam prenela 4 dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je 16.5. po zadnjem uz tacno se poklapa sve...pa cemo da vidimo

I meni je istog dana termin kao i tebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je po doktorki 24+2, odn. da sam imala menstruaciju na 28 dana kapiram da bi to i bilo tako, ali ja sam imala na 23-24 dana tako da mi je sigurno veća trudnoća. A to mi je doktorka potvrdila i na UZ, rekla mi je da mi je realno trudnoća veća za 7 do 10 dana odnosno da sam sad ili 25+2 ili 25+5. I ja ne znam kako da računam da li sam u 25. nedelji ili 26. ali iskreno da vam kažem ja sam uzela bebcov način računanja koji je negde između ta dva pa kapiram da beba svakako će izaći kad joj bude za to vreme ma koliko mi računali :) Mada ta veća brojka greje dušu :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zezassss???....superrr a kog pola je bebica??

pa izgleda da je opet decak,danas sam bila na ultrazvuku ali ginekolog nije siguran...a tvoja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Milice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je 27.06 i deckic je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego sto sam ostala trudna jako sam zelela da mi druga beba bude devojcica,ali sad mi je sasvim sve jedno.Ma samo neka je zivo i zdravo i da sve protekne kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.