Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ja sam sve lepo videla i komentarisala! :) Stvarno si jako lepa trudnica ( da ne ureknem)!!!

Hvala :wub: :wub: :wub:

Bicu jos lepsa kad se porodim i stomak i otok spadnu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka...pu pu da ne ureknem :) jako si slatka trudnica i tiba je jako lepa. Meni je više otišlo u kukove i guzu, a malo u stomak tako da ću posle porođaja morati nekako da to dovedem u red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :wub: :wub: :wub:

Bicu jos lepsa kad se porodim i stomak i otok spadnu :lol: :lol: :lol:

Ti si lepa svakako, uzivaj samo ;)

Vidi ti se stomak vise jer si niza i uzih kukova, ja sam ipak malo krupnija i visa pa mozda zato moj stomak izgleda manji..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka...pu pu da ne ureknem :) jako si slatka trudnica i tiba je jako lepa. Meni je više otišlo u kukove i guzu, a malo u stomak tako da ću posle porođaja morati nekako da to dovedem u red.

Onda pravo kod muza na dijetu :lol::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si lepa svakako, uzivaj samo ;)

Vidi ti se stomak vise jer si niza i uzih kukova, ja sam ipak malo krupnija i visa pa mozda zato moj stomak izgleda manji..... :D

Zato ce tvoj neststi posle porodjaja, a ovolika loptica od mog tesko :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda pravo kod muza na dijetu :lol::lol: :lol:

Ma nije ni svestan šta će ga snaći :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ce tvoj neststi posle porodjaja, a ovolika loptica od mog tesko :unsure:

ma ne sekiraj se, bice sve super i u najvoljem redu ;)

Nije me bilo, tusirala sam se, spremam se za lalanje, ujutro vadim krv...

Jaooo, kad god se tusiram pa vidim ovih par strija na grudima :angry: a mackam se 2x dnevno, imam citav ritual u kupatilu i ne vredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne sekiraj se, bice sve super i u najvoljem redu ;)

Nije me bilo, tusirala sam se, spremam se za lalanje, ujutro vadim krv...

Jaooo, kad god se tusiram pa vidim ovih par strija na grudima :angry: a mackam se 2x dnevno, imam citav ritual u kupatilu i ne vredi...

I ja imam nekoliko strija po grudima jer ih nisam od pocetka mazala. Nadam se da ce kasnije izbledeti, sad su mi svetlo crvene :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam nekoliko strija po grudima jer ih nisam od pocetka mazala. Nadam se da ce kasnije izbledeti, sad su mi svetlo crvene :(

tako to biva...bordo - crvene pa onda bele a bitno da su uvek tu :angry: mazem ih od kako sam saznala da sam trudna ali ne vredi... a sta sad, to je sve od nasih bekica ;)

Odjavljujem se, odoh da legnem pa kada zaspem... ;)

Laku noc i lepo spavajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako to biva...bordo - crvene pa onda bele a bitno da su uvek tu :angry: mazem ih od kako sam saznala da sam trudna ali ne vredi... a sta sad, to je sve od nasih bekica ;)

Odjavljujem se, odoh da legnem pa kada zaspem... ;)

Laku noc i lepo spavajte...

Ne opterecujem se njima po grudima, samo da mi ne izadju po stomaku ili butinama.

Laku noc i da sto pre zaspis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš čudno za taj febricet. Moja mama je lekar, koliko ja znam trudnice to ne bi trebalo da piju. Kad sam imala temperaturu rekli su mi da smem samo andol, a ja sam alergična pa nisam mogla (febricet je inače za temperaturu i bolove, kao miralgin),

a fiziološki ne razumem zašto ne smeš. To je slana voda.Ja svaki dan ispiram nos preventivno, jer je klinac bio slinav pa da me ne uhvati. Skoro sam uzimala efedrin kroz inhalaciju, imala sam laringitis, znam da imaju i kapi i daju se i bebama. Ne bih da se pravim pametna, ali da pitaš ti još nekog doktora?

Pitala sam,svi preporucuju febricet u trudnoci,ali i fizioloski.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam,svi preporucuju febricet u trudnoci,ali i fizioloski.... :rolleyes:

pa, rekoh ti ja :) nekada i mi med. sestre nesto znamo :D

jesi probala moj narodni lek? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske. Kako je hladno danas,vetar nenormalno duva i sneg pada,a ja taman mislila da ce biti lepo vreme negde da se proseta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas! Sneg pada li pada...mislim da nema nameru da prestane. Ja jutros poranila, ne bih ja da me moja Sofija nije drmnula u rebra pa sam zvezdice prebrojala, ali neka :) Odem ja kod mojih jutros da ih vidim i da izgnjavim bratovu dečicu i čujem ja najmlađi plače(ima 3 meseca sad)..Ali to nije plakanje već viče: AJ JAJ AJ JAJ! Ja pogledam, a moj brat mu secka noktiće, a ovaj maleni se žali. Jao kako sam se ismejala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske. Kako je hladno danas,vetar nenormalno duva i sneg pada,a ja taman mislila da ce biti lepo vreme negde da se proseta :(

D. jutro!

Pa, jel' ti ne pratis vremensku prognozu? :D

Rekose do 16-og ovako, tako da znas...

ja sam bila da izvadim krv, pa za sat vremena idem ponovo ( moram 2h nakon jela opet), prvi put otisli kolima a sada cemo busom, nema sanse sa nasim letnjim gumama da se kotrljamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D. jutro!

Pa, jel' ti ne pratis vremensku prognozu? :D

Rekose do 16-og ovako, tako da znas...

ja sam bila da izvadim krv, pa za sat vremena idem ponovo ( moram 2h nakon jela opet), prvi put otisli kolima a sada cemo busom, nema sanse sa nasim letnjim gumama da se kotrljamo...

Pratim,ali se tesim da oni lazu :lol: a bas sam planirala da danas setam malo, kola danima ne mogu da upale tako i da hocu negde moram busom :angry:

A sto dva puta vadis krv,jel to ono za zuticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pratim,ali se tesim da oni lazu :lol: a bas sam planirala da danas setam malo, kola danima ne mogu da upale tako i da hocu negde moram busom :angry:

A sto dva puta vadis krv,jel to ono za zuticu?

ne. SUK (secer u krvi) naste i 2h posle jela... zbog one Th sto mi je dala endokrinolog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne. SUK (secer u krvi) naste i 2h posle jela... zbog one Th sto mi je dala endokrinolog...

A to. Sad pojedes cokoladu i odmah odes da vadis krv :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice samo da vam mahnem... Koja ne mora na pregled nek ne izlazi iz kuće :)

Što se tiče uložaka, mrežasti su odlični za posle porođaja, ja sam kući jedan dan krenula sa always i da prostite, umalo mi nije izgorela cica od iritacije... Što rekla Dea - valjda od najlona (inače niukad pre i posle tih 40 dana nisam imala problem sa standardnim ulošcima)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene evo ja samo da vam mahnem,sedim vec dva sata i citam sta ste sve ispisale....Ja sam vam u lezecem stavu vec danima zabrenjena mi je svaka aktivnost a ja ev ustala da vas procitam.....pametnica uzela od ponedeljka da raspremi kucu generalno,reko lakse mi sad nego kad udjem u deveti i popenjem se na stolicu pa na kuhinju da bi dohvatila odozgo one visece delove.....i tako uzivela se ja i zaboravila gde stojim pa kad sam poletela odozgo cinilo mi se da je pod kilometrima daleko,a tu gde sam pala na sredini ima kao neki stocic od kuhinje koji je fiksan ne pomera se pa sam u njega gadjala mledjima i glavom :blink: ....zvala doktora on kaze da odmah dodjem da vidi....i tako mene od tada ubijaju ledja a on mi rekao da ne ustajem sto manje da se krecem i sedim,beba se spustila i tako....TAKO DA OSTAVIVITE SVE,J.....S RASPREMANJE.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A DA I POCELA SAM DA SE OTVARAM :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,samo mrezaste uloske i najlakse vam je i mrezaste gacice:)

Ivancice kako mozes da koristis always uloske,kako ti ne smeta taj najlon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A DA I POCELA SAM DA SE OTVARAM :unsure:

Bas sam se pitala ovih dana sto te nema...sad samo odmaraj i ne pomisljaj nista da radis. Cuvaj sebe i bebicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa, rekoh ti ja :) nekada i mi med. sestre nesto znamo :D

jesi probala moj narodni lek? :unsure:

Jesam Olja,ali mi nije pomoglo :huh: Ali hvala na dobroj nameri :D Dva tri dana i nadam se da cu se ihalacijom i Marisolom malo povratiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ce tvoj neststi posle porodjaja, a ovolika loptica od mog tesko :unsure:

:rolleyes:

Ne mora da znači. Meni je stomak nestao odmah nakon porođaja, a bio je veliki. I ja sam sitna, a kukovi su mi stravično uski, zato i idem na carski. Videla sam žene koje su izgledale kao da se nisu porodile, tj. stomak im je bio isti kao i pre porođaja, ali ja mislim da to sve može da se sredi vežbama i pravilnom ishranom. Najvažnije je da ti i beba budete ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.