Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da li neko ima predlog kako da se resim glavobolje, od jutros me razbi glava :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, konacno si nasla one koje ti se svidjaju. Videcu ako mi budu trebale, ja sam kupila 20kom, a u onom paketicu cu dobiti jos 10. Tako da ako mi zatrebaju, uzecu. Jos koliko ides u skolicu?

pa, odem kad mi dune, iskreno :lol: Ovo do sada sto sam tamo cula sve vec znam, jedino mi je bilo super sto su nam izdiktirali spisak za porodiliste... u poned. imamo sledeci cas ali ne verujem da cu ici, cimam se po snegu i minusu bzvz...

A kupila si vec pelene? Ja mislila jos si u potrazi :D ja sam kupila ovih 6 da vidim kakve su i sad kada ih operem kako se ponasaju :D ali mislim da cu kupiti jos 24 pa sam mirna... jesu malo skuplje ali su i kvalitet, stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea ja sam bas pitala za lezanje na ledjima dr i rekla mi je da nije dobro, pa cak ni na desnu stranu nije isto preporucljivo, najbolje na levoj da se lezi jer tako ne pritiskas nikakve vene koje idu do bebane :) I ja se trudim isto da lezim na strani, i sto je dobro i jesam uvek na levoj, mada sam dosta i na ledjima...

Uh kad bi to bilo tako lako...stvarno imam problem sa tim ležanjem, ali hvala ti što si pitala i trudiću se da ležim samo na levoj strani od sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima predlog kako da se resim glavobolje, od jutros me razbi glava :(

Skuvaj tursku kafu i nacedi malo limuna, stvarno pomaze. Ja , npr. , popijem pola a u drugu polovinu nacedim par kapi i popijem, nije ruzno, tj i ne oseti se... pokusaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima predlog kako da se resim glavobolje, od jutros me razbi glava :(

Smes da popijes febricet,bilo u tabletama ili prasku...Tako kaze moja dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smes da popijes febricet,bilo u tabletama ili prasku...Tako kaze moja dr

Meni moja dr rekla da smem samo paracetamol... Bilo kako bilo nemam sad nikakav lek ovde tako da moram da se strpim dok se mm ne bude vracao sa posla pa da kupi... Hvala u svakom slucaju :)

A za tursku, nju ne podnosim da pijem :(

Ma najbolji lek za moju glavu jeste da izbacim mm iz kuce, posto je on najcesci uzrok glavoboljama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja dr rekla da smem samo paracetamol... Bilo kako bilo nemam sad nikakav lek ovde tako da moram da se strpim dok se mm ne bude vracao sa posla pa da kupi... Hvala u svakom slucaju :)

A za tursku, nju ne podnosim da pijem :(

Ma najbolji lek za moju glavu jeste da izbacim mm iz kuce, posto je on najcesci uzrok glavoboljama....

Paracetamol je isto sto i febricet....

pa, progutaj bolje malo kafe nekako nego da pijes lek... moj predlog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paracetamol je isto sto i febricet....

pa, progutaj bolje malo kafe nekako nego da pijes lek... moj predlog ;)

Ja mislim da kad bi popila moju kafu da bi se ubila, i onako mi svi po kuci kukaju kako im kuvam prejaku kafu :D

Sad sam probala malo da pustim kosu, posto mi je vec par dana stalno vezana, a zna i od toga da me boli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke :D

Milanka jel ti to nesto nije dobro pa zato tm kod kuce?

Ma jok,bio samnom jutros do DZ pa ga mrzelo da ide na posao i vratili se kuci da spavamo :lol:

pa, odem kad mi dune, iskreno :lol: Ovo do sada sto sam tamo cula sve vec znam, jedino mi je bilo super sto su nam izdiktirali spisak za porodiliste... u poned. imamo sledeci cas ali ne verujem da cu ici, cimam se po snegu i minusu bzvz...

A kupila si vec pelene? Ja mislila jos si u potrazi :D ja sam kupila ovih 6 da vidim kakve su i sad kada ih operem kako se ponasaju :D ali mislim da cu kupiti jos 24 pa sam mirna... jesu malo skuplje ali su i kvalitet, stvarno...

Jesam,kad sam isla da kupim stvari za bebu tad sam kupila i pelene,ok su,mada ih jos nisam prala pa videcu kako ce se pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da kad bi popila moju kafu da bi se ubila, i onako mi svi po kuci kukaju kako im kuvam prejaku kafu :D

Sad sam probala malo da pustim kosu, posto mi je vec par dana stalno vezana, a zna i od toga da me boli..

mozda ti je i od gumice za kosu, da, desavalo se i meni.

Mene nekada prodje bilo koju kafu kada popijem, valjda mi se navikao organizam pa kad je ne popijem imam glavobolju....

jaooo, jedva cekam da se porodim pa da popijem jednu Guaranu, to mi nedostaje 9 meseci :D a da - tek kad prestanem da dojim smem, uh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam,kad sam isla da kupim stvari za bebu tad sam kupila i pelene,ok su,mada ih jos nisam prala pa videcu kako ce se pokazati.

Ja sam danas kupila jos 2 carsava za krevet ( ona sa gumicom, fina), nepromocivu prostirku za krevetac ( cisto da mi se nadje), 2 para rukavica, veliki peskir za kupanje, kupko, 3 portiklice....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke :D

Milanka jel ti to nesto nije dobro pa zato tm kod kuce?

Dea ja sam bas pitala za lezanje na ledjima dr i rekla mi je da nije dobro, pa cak ni na desnu stranu nije isto preporucljivo, najbolje na levoj da se lezi jer tako ne pritiskas nikakve vene koje idu do bebane :) I ja se trudim isto da lezim na strani, i sto je dobro i jesam uvek na levoj, mada sam dosta i na ledjima...

Ma jok, isao samnom jutros do DZ pa ga mrzelo da ide na posao i vratio se samnom kuci da nastavimo da spavamo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas kupila jos 2 carsava za krevet ( ona sa gumicom, fina), nepromocivu prostirku za krevetac ( cisto da mi se nadje), 2 para rukavica, veliki peskir za kupanje, kupko, 3 portiklice....:)

Meni je od odece ostalo da kupim odelce za izlazak iz porodilista,jos neke pantalonice i zeke. A od vecih stvari kolica,kadicu i ogradicu za krevetac. Kad se malo olepsa vreme,idemo i to da dokupimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je od odece ostalo da kupim odelce za izlazak iz porodilista,jos neke pantalonice i zeke. A od vecih stvari kolica,kadicu i ogradicu za krevetac. Kad se malo olepsa vreme,idemo i to da dokupimo.

ja cu sutra da kupim kadicu, bokal, kutijicu za sapun... i za mene Lanolin, blaznice za grudi i mrezaste gacice. Idem svakako da vadim krv ujutro, pa da i to obavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam jedno pitanje.......Kad radite ctg, papir prikazuje dve vrsta krivulja, talasa - da ih tako nazovem. U gornjem delu tog stampanog su srcani tonovi bebe, a dole ispod valjda kontrakcije???? Nisam sigurna, zato pitam......

E sad, ja danas imala ctg, i u tom donjem delu bas su bile visoke "frekvencije" ili sta vec izrazeno u %. Lupam izraze, ali nadam se da razumete :o

Cak beba nije ni bila mnogo aktivna u tom periodu, pomerila se svega 3,4 puta za 30 min. Pre tri dana kad sam imala prosli ctg, nije pestala da se rita, pa ti % nisu bili tako visoki kao danas. Da li to ista znaci? Doktorka u DZ samo pogledala onaj nalaz, i kaze ako se ne porodim do 17. da dodjem tad na sledeci ctg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam jedno pitanje.......Kad radite ctg, papir prikazuje dve vrsta krivulja, talasa - da ih tako nazovem. U gornjem delu tog stampanog su srcani tonovi bebe, a dole ispod valjda kontrakcije???? Nisam sigurna, zato pitam......

E sad, ja danas imala ctg, i u tom donjem delu bas su bile visoke "frekvencije" ili sta vec izrazeno u %. Lupam izraze, ali nadam se da razumete :o

Cak beba nije ni bila mnogo aktivna u tom periodu, pomerila se svega 3,4 puta za 30 min. Pre tri dana kad sam imala prosli ctg, nije pestala da se rita, pa ti % nisu bili tako visoki kao danas. Da li to ista znaci? Doktorka u DZ samo pogledala onaj nalaz, i kaze ako se ne porodim do 17. da dodjem tad na sledeci ctg.

I mene isto zanima to tumacenje kontrakcija,i ta linija se krece izmedju brojeva 0,20,40,60,80 i 100... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos svima, dal je neko imao slucaj da mu je beba manja u odnosu na tu nedelju, te dal je posle napredovala normalno? Meni je sve ok srazmerna beba, sve je super samo je manja.

Uz inače nije precizan po pitanju kilaže. Imam drugaricu u Kg-u, koju za malo nisu stavili na carski jer je bilo reči da beba ima preko 4 kile. Na kraju je ispalo da je rodila devojčicu od 2800g, a bila je kod najboljeg lekara tamo, kod koga svi idu, ali eto, desi se... Bitno je da je sa bebom sve ok. Meni je i prošli put, a i sada beba veća, tj. naprednija 10 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja se vratila sa ctg-a zeza me doktorica kaze sledeci 17.02. ako se ne porodim dotle :lol:

Nego,dala mi fabricet da pijem 3 dana svakih 6 sati,kaze ni slucajno kapi za nos sada niti bilo kakav fizioloski rastvor,a ja umreh od nosa :(

Baš čudno za taj febricet. Moja mama je lekar, koliko ja znam trudnice to ne bi trebalo da piju. Kad sam imala temperaturu rekli su mi da smem samo andol, a ja sam alergična pa nisam mogla (febricet je inače za temperaturu i bolove, kao miralgin),

a fiziološki ne razumem zašto ne smeš. To je slana voda.Ja svaki dan ispiram nos preventivno, jer je klinac bio slinav pa da me ne uhvati. Skoro sam uzimala efedrin kroz inhalaciju, imala sam laringitis, znam da imaju i kapi i daju se i bebama. Ne bih da se pravim pametna, ali da pitaš ti još nekog doktora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vidjala ovo,uvek uzmem euro krem pa i ne gledam sta ima jos. Ma jos mesec dana cu jesti, ne verujem da cu preci preko 15-16kg,a posle cu razmisljati kako cu smrsati u zavisnosti koliko izgubim na porodjaju. Sutra cu slikati da vidis koliki mi je stomak,ogroman. Bebana bas fino rucka,samo da ne bude preko 4kg na porodjaju.

Hehe, devojke, vi ste baš pri apetitu. Taj kremić ima kog nas u Veru(Bg, Voždovac), inače smo se ubijali sam njim letos u Hrvatskoj. Mm i ja smo jeli po jednu teglu za veče, užas! Baš lep način da se započne trudnoća. Međutim, meni su se hormoni i u prošloj trudnoći, a i u ovoj sredili, a valjda su i bebice jele mnogo pa se ja nisam preterano ugojila. Jedino što sam dobila 5kg za mesec dana kad sam prestala da dojim, ali valjda je to jer sam izašla iz stresa (imala sam 200 mastitisa svih vrsta tokom 10 meseci dojenja, a bebac je imao 10kg sa 6 meseci, samo na mleku, što znači da sam ja imala 4 puta više nego što je njemu trebalo. Ne znam ni odakle mi, a još manje gde je sve to stalo). Kad krene nosanje, nespavanje i trčkanje sve će to da spadne, samo se ne opterećujte. Meni moj sinčić malo-malo pa viče da sam lepa, tako da se u životu nisam bolje osećala, i ne znam koliko kila viška imam, a i ne zanima me. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

I ja sam u fazonu da ne govorimo nikome, ali posto ce mi se zakazivati onda je to neizbezno... svi ce da iscekuju, pa i ja :) ali to me je najmanje briga. Ja sam u fazonu kada ce mi je doneti da je vidim, kada da dojim, kako cu se snaci... ali to je sve normalno ja mislim, pa ipak nam je prvo dete. Sutra imam skolicu u 10h, poslednja 2x nisam isla pa reko red je da sutra odem...a muka mi je kad pomislim na ovaj minus...

Ja sam isto išla na carski i htela sam svima da kažem kad bude gotovo da ne brinu, ali je mm svima ispričao. :angry: U bolnici treba da ostanes 5 dana, računajući i prvi, ali smo mi zbog žutice ostali malo duže. Ja sam bila sa bebicom pa mi je bilo ok, ali sad ne znam kako ću kad ostavim sina od dve godine kod kuće i odem. Mislim da ću da pobegnem iz porodilišta čim budem mogla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i vama :) Nego,citala sam ovde po forumu da nije zdravo kao zbog protoka krvi i materice,mada ja licno nisam pitala dr,ali bas cu da je pitam sada,kad budem isla na kontrolu.Meni takodje najvise prija na ledjima,jer beba stalno udara sa strane.Pozdrav i vama :wub::) od nas!

Kažu da ne valja na leđima jer krv sporije dotiče i do srca majke, a i do bebe, plus stomak pritiska aortu. Nije smak sveta ponekad leći i tako, ali ne valja dugo. Meni inače ne prija, nemam vazduha i bole me leđa, tako da spavam na strani, a najradije bih na stomaku. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh ja sam to zavrsila, dala krv i odradila urinokulturu valjda je to poslednji put do porodjaja, a ovde inace od nocas pada sneg.....e a ja ne znam da li da kupujem te mrezaste gace s obzirom da cu na carski??? Valjda ne treba, a?

treba, treba....i mi imamo čišćenje 40 dana kao i normalne porodilje. Te gaće ti drže uložak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, konacno si nasla one koje ti se svidjaju. Videcu ako mi budu trebale, ja sam kupila 20kom, a u onom paketicu cu dobiti jos 10. Tako da ako mi zatrebaju, uzecu. Jos koliko ides u skolicu?

Ne preterujte sa jedinicom (mislim na pelene). Beba ih brzo preraste pa će da vam ostanu da se slikate. Tako sam se i ja zeznula prvi put. Jedinicu i dvojku pakuju po 100 komada, a kad dođu veći brojevi pakovanja su sve manja i manja da bi se češće kupovala. Mafija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, da... ne smeju da rizikuju zbog hipertenzije... ja kad obavim internistu idem u Betaniju pa kada me zakazu... kontam da ce pocetkom marta jer mi je termin 14i, a znam da cr rade desetak dana ranije bar....

sto se tice gacica - kupi bar dvoje da imas, ne znam iz kog si grada i kakva vam j politika u porodilistu, kod nas ne dozvoljavaju "redovne" gacice...

ma gaćica nakupujte, one su za jednokratnu upotrebu, a trebaće vam minimum mesec dana (bar za one koje idu na carski)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja dr rekla da smem samo paracetamol... Bilo kako bilo nemam sad nikakav lek ovde tako da moram da se strpim dok se mm ne bude vracao sa posla pa da kupi... Hvala u svakom slucaju :)

A za tursku, nju ne podnosim da pijem :(

Ma najbolji lek za moju glavu jeste da izbacim mm iz kuce, posto je on najcesci uzrok glavoboljama....

Febricet i paracetamol je isto, ali ja nisam sigurna da mi to smemo da pijemo, mada sad sam zbunjena pošto ste već vas dve dobile tu informaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.