Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo ja da napisem da ja necu skoro i da nikakve simptome nemam, cisto da malo razbijemo postove o porodjaju, ovde se sve zene poradjaju vec nedelju dana. :D 

Skuvah se ovih dana i mnooogo mi se spava.

MicaZoki2, svejedno i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima budnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je probudio neki jaci bol u stomaku i kada sam isla u wc,bilo onako malo sluzavo sa malo krvi,malo me trema uhvatila,mozda je i krenulo. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda kao da stiže bebuška :) 

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage,evo mene u porodilistu,cekam da se porodim. Drzite mi palceve da to sve brzo prodje. Kada sam dosla oko 4 h,bila sam tek 1,5 prst otvorena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micooo, cekamo lepe vesti! Setaj koliko god da imas snage. Brze ces se otvarati, a bol je izdrziviji tad.

Mamino i MicaZoki2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, navijamo za tebe! Samo da sve bude brzo i lako! :babymommy:

MicaZoki2 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav vam je pritisak kad merite? Ja primecujem da ujutru ide do 140 sa 80 a posle nemam tako visok posle bude dosta nizi taj gornji. I da li bam je oticanje izrazenije ujutru ili kasnije u toku dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene iz porodilista prebacili na ginekologiju,prst ipo otvorena,uzas. Prodova voda curka,ja cekam,a umorna sam uzas,dve noci nisam spavala. Javljam se cim bude sve gotovo. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicoZoki jer imas svog ginekologa ili si u vecem gradu pa odes i koji je bio dezuran te primio.

Misle da neces brzo da se otvoris pa te  ostavili da lezis da te ne vracaju ali to ne mora nista da znaci, mogu da ti krenu bolovi i da se otvoris za dva tri sata ma sad si tek na korak do porodjaja uzivaj tu, citaj malo po internetu proxice vreme brzo.

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja lezim,odmaram malo,jer dva dana nisam spavala. Neznam da li se otvaram,jer me niko negleda,bolove imam jednom u 20 min. Jako sam nervozna i bojim se uzas. Jos dok sam bila u pripremnoj sali,slusala sam jednu kako se poradja u sobi do mene. Uzas,meni suze krenule od straha i te bespomocnosti,uzas,uzas. Cujemo se zene,samo da prezivim ovo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, u Mitrovici nisu hteli da pregledaju dok ne dobijemo bolove na 7min. Tako su nam rekli, nema bolova, nema pregleda. Ti odspavaj sad malo da odmoris, a posle setaj. Nemoj se bojati, poroditi se moras. Nema sta sad da mislis, ne moze ostati u stomaku sto godina (ovo su mojoj mami govorili kad je bila trudna sa mnom, kad se bojala :)). To je sad to, ako ne danas, za koji dan ces se maziti sa svojom bekom. Ajd, ajd sad se trgni i nema mesta stahu i panici. Grlim te!

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja lezim,odmaram malo,jer dva dana nisam spavala. Neznam da li se otvaram,jer me niko negleda,bolove imam jednom u 20 min. Jako sam nervozna i bojim se uzas. Jos dok sam bila u pripremnoj sali,slusala sam jednu kako se poradja u sobi do mene. Uzas,meni suze krenule od straha i te bespomocnosti,uzas,uzas. Cujemo se zene,samo da prezivim ovo. :(

Mico, da se ukljucim kao stara porodilja :) Ako nastavis sa "uzas, uzas", porodjaj ce biti uzasno i bolno iskustvo koje ces kasnije prepricavati kao najgori dan svog zivota. Boli, to je bol koji osetis samo par puta u zivotu, pokusaj da se sazivis sa tim saznanjem. Kontrakcije imaju pocetak, vrhunac i kraj, nije bas da se bacas u bolovima i urlas, ako sw koncentrises na njih lakse ces kroz to proci. Znaci-zamisli talas, on raste i raste i odjednom pokopi pa se povuce. Disi kratko dok je kontr. na vrhuncu, kroz zube kao s,s,s. Sad si tek u prvoj fazi i probaj da spavas, disi polako i ohrabri sebe: ti to mozes jer se tako radjaju deca vec milenujumima i tvoje telo je spremno za to. Tvoja beba ceka da upozna svet a ti ces biti jako ponosna na sebe kad ovo prodje. Ej zeno, doneces novi zivot, malo li je?! Bravo za tebe i samo polako, koncentrisano i hrabro, sutra ce ri biti krivo sto si dala sebi da izgubis snagu. Srecno!

svejedno, Mamino, Chipsym i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja lezim,odmaram malo,jer dva dana nisam spavala. Neznam da li se otvaram,jer me niko negleda,bolove imam jednom u 20 min. Jako sam nervozna i bojim se uzas. Jos dok sam bila u pripremnoj sali,slusala sam jednu kako se poradja u sobi do mene. Uzas,meni suze krenule od straha i te bespomocnosti,uzas,uzas. Cujemo se zene,samo da prezivim ovo. :(

i dobro je da su te vratili ako nisi otvorena jer sad imas mogucnost da se odmoris malo i da setas sto vise da ubrzas otvaranje. Na to se skoncentrisi i ne misli na strah..bice sve dobro ne brini se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, samo hrabro, polako i smireno. Kad je mene moj muž sad treći put pitao da li sam se uplašila , rekla sam (bez obzira na strah koji osećam) ''beba mora da izađe, nemam kud sad :-) ''Tako da beba mora da izađe, nazad nema, samo guraj :-) Biće to ok. Ja naravno dugujem post o carskom, ali kako me još drže neke ružne stavri iz porodilišta, ne bih da mračim postom, nego hoću samo ključne stvari da iznesem. 

vaskrsija, miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicoZoki ja imama hiljadu i jedan strah i svi koji me znaju se cude da sam se odlucila za drugu trudnocu, u prvoj sam isto prosla kroz pakao plasila sam se svega isla na psihoterapije sto cuda ali jedno je sigurno kada sam legla na porodjajni sto rekla sam sebi opusti se to je prirodna stvar zene su se poradjale u kuci, briga me koliko ce da boli ta bol je prolazna i od nje ne moze da se umre.Porodila sam se, vec sam vam pislala, sama u sred bolnice, oni rekli neces ti jos a moja beba izletela kao tajfun.Veruj mi sto se vise plasis grcis matericu,strah ti pojacava strah i sve se vise stezes i otvaranje ide sporije.Sto je napisala Shana beba mora da izadje pa mora .Ne znam dal hoce da ti daju nesto za smirenje malo da se opustis i zaspis da se odmoris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, ti si od straha poranila u porodiliste,kontrakcije na 20 minuta su pocetak tek.Sada kada si vec tu, samo polako i bez panike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, ja ne znam mozda je to do vremena ili sta, u Mitrovackom porodilistu je zaista bila ludnica sad. To je porodiliste koje sam ja u zvezde ukivala posle prvog porodjaja, a sad ga ne bih nikom preporucila. To je haos sad bio. Jos mi je drugarica jos uvek tamo, pa se cujemo i sokirana sam sta se jos izdesavalo zenama koje su ostale posle mene da se poradjaju. Hvala Bogu pa sam ja imala lak porodjaj, ali tretman posle je katastrofa. Dete dva dana mi nisu donosili i evo sad muke oko dojenja. Jer je navikao na silikon, nece bradavicu u usta ni slucajno da stavi, odmah plac. Vec sve preko silikonske jede i to ne one normalne silikonske, nego preko cucle od flasice! Kako ste se vi snasli? Kako se ti osecac posle 5 godina nova beba? Jel ti neobicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, i moj bebac koristi silikonske, navikao se, ja sam zbog ragada zaradjenih u porodilistu morala da ih koristim, a imam i jednu ravnu bradavicu i sada nece bez njih. Ali primetila sam i zasto, na silikonsku ide malo sporije a bez njih se naguta vazduha i zagrcne, tako da nije strasno, samo oputeno, ja sam se vec navikla da mora tako bar dok se ne navikne da lepo vuce i da se ne zagrcne, da ojaca, pa cu bar ovu jednu da izbacim, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mico,ne brini. To sto si cula neke zene pogotovo... neke zene se deru bez potrebe i panice i vriste bezveze. Ja sam se*o*a nevidjeni pa sam sedela,disala i cutala i nije bilo strasno! Ostani pri sebi,nije uzas nista veruj mi. Samo smireno disi... za sada odmaraj malo,odspavaj ako mozes da imas snage i onda setaj tamo stepenicama gore-dole. Ako tivodenjak curka(i meni je tako i ksto sam bila sam 1,5otvorena) do ujutru su mi.lpceli bolovi...  setaj malo,malo odmaraj. Bice to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja danas bila na pregledu, ravnih 5 sati sam ostala u bolnici....po dva sata cekanja pa vi vidite, trebala sam sator da ponesem.

Pregled je protekao ok, ima dovoljno plodove vode, posteljica na zadnjem zidu, beba sada ima oko 2600gr, 35+3 sam po UZ...da se javim 25og na ctg, 11 da me prime u bolnicu, 14og ako Bog da carski. Zato shana do 14og hocu izvestaj :D

Cipelic i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina,mislila sam da mi je vodenjak puko,zato sam i dosla,inace nebi zurila. Malo su me sirili,bila sam i dalje na 1,5 prst otvorena,pa sam onda na 2 posle pregleda. Dali su mi bensedin,da se opustim i da pocnem da se otvaram. Tako da su bolovi poceli,imala sam jednom na 10 min,pa na 7,6,6. Pa onda nista 20 min. Pa onda neke malecke. Evo sada poslednjih sat vremena imam onako jake traju oko 30-40 sekundi,na 10,15 min. Rekli su mi da brojim,ali dobro,malo brojim,malo ne. 

miliccam i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, samo polako, negde sa 5 prstiju ces preko u pripremnu, tamo dok te srede i odrade CTG opet, sa nekih 8,9 ides u salu. U pripremnoj trazi ako zelis onu loptu za pilates, malo na njoj skakuci, mada meni nista nije znacila, ja je imam kod kuce, ali nije mi pomagala.Malo setaj i sto manje slusaj zene tamo, da se ne naslusas svakakvih  polu netacnih prica i losih iskustava. Ko je od lekara dezuran?

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, Leni ti je sve lepo napisala. Dobro je što si tu gde si, možeš lepo da šetaš a i dobila si bensedin da se opustiš. Sad tek nemoj da slušaš druge žene, fokusiraj se na svoj cilj i brzo će to!

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.