Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma spavala sam lepo,probudila me besika :D Zoe,bila ja do kardiologa,imam neki perikardni izliv i prolaps,pa mi rekli na kontrolu u slucaju jaceg pada albumina i otoka.Za sad verapamil po potrebi.Nego mislim da mi ovi moji akrepi nemirni podigli i dijafragmu i srce.Nemaju mira ni dok spavam ^_^

Kikiriki, MicaZoki i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, idi do doktora obavezno, u trudnoci za cas skoci pritisak. Govorim ti iz licnog iskustva.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze se porediti po jacini bola sa i bez indukcije. Sad su bolovi bili jaki, ali ne i neizdrzivi. A prvi put sam rikala od bolova. 

Inace Mateja mi je od danas na ab. Radili su mu lab pa je jedan parametar malo povisen pa su mu uveli ab. Sve to jer je malo bio u zamucenoj plodovoj vodi. Mada se on ukakio kad su ga nosili na kupanje. Sad ne znam s cim se zamutila plodova voda.. e pitanje, da li neko zna koliko traju te terapije sa ab?

 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je dobijala preventivno, jer sam ja u brisu imala streptokoku. Kod nas je trajala 5 dana.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,dobro je da si bila na kontroli,moguce je i da su se bebice malo podigle,da su podigle dijafragmu,pa zato da lupa tako,bice to sve dobro. :) Cipelic,ja ti nemogu pomoci,jer nemam iskustva. A sto se tice plodove vode,mozda se zamutila na kraju trudnoce,da se beba malo ukakila dok je bila u stomaku,ja to nagadjam. Dusa mala,zelim da mu to sve prodje do sutra,da mozete lepo kuci da uzivate i da se mazite. :wub:

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag,merim i pritisak kuci,sreca,pa je dobar ;)  Cipelic,zamucena voda,kao sto.ti je Mica rekla,beba se verovatno ukakila u stomaku.Cim su ukljucili ab,ili su leukociti ili crp poviseni.Ako su vec poviseni,verujem da su mu uzeli kompletno sve  briseve,i oni se cekaju tri dana.Terapija ide 3,5,7 dana.Bice to sve ok,takva je procedura kod novorodjenceta .

MicaZoki i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag,merim i pritisak kuci,sreca,pa je dobar ;)  Cipelic,zamucena voda,kao sto.ti je Mica rekla,beba se verovatno ukakila u stomaku.Cim su ukljucili ab,ili su leukociti ili crp poviseni.Ako su vec poviseni,verujem da su mu uzeli kompletno sve  briseve,i oni se cekaju tri dana.Terapija ide 3,5,7 dana.Bice to sve ok,takva je procedura kod novorodjenceta .

Jutros su mu radili laboratoriju i rezultati su stigli dok dr nije otisla kuci pa je dosla da me obavesti. I ja sam pomislila da mu je crp povisen. Nego me interesuje koliko traju te terapije. Znaci moze i 3 dana?

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,brzo cete vi kuci. To nije nista strasno,pricam ono sto su nam pricali u skoli za trudnice,ako se beba ukaki u stomaku,to znaci da se mucila u stomaku,nesto mu nije odgovaralo,pa se ukakio. Ali mislim da nece duze od 3 dana.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros su mu radili laboratoriju i rezultati su stigli dok dr nije otisla kuci pa je dosla da me obavesti. I ja sam pomislila da mu je crp povisen. Nego me interesuje koliko traju te terapije. Znaci moze i 3 dana?

moze,ako mu uzeli i briseve danas,oni ce u sredu da stignu!A ponovice mu sigurno laboratoriju sutra i prekosutra.Mislim da je procedura sto se tice beba relativno svuda ista.Ali ne verujem da ce pre cetvrtka da vas puste,ne bih da ti ulivam laznu nadu da ce da vas puste bas u sredu .

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cipelic verovatno je crp povisen sa mnom u sobi je bila zenica cija beba je imala povisen crp i 3 dana je dobijao terapiju inekcijom. crp se radi 24 sata nakon rodjenja. Bebama ne rade briseve vec samo crp.

Izmenjeno od strane Zoe86
Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicka...dva dana gore dole..bebac je super, a to ce brzo proci..znam da svi zurimo kuci ali ne misli o tome i ne nerviraj se..

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam pitala i sestru, rekla je od 3 do 5 dana da traje terapija. Lakse mi da znam da se psihicki pripremim koliko sigurno cemo biti ovde. Hvala zene! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ti tesko pada sto morate da lezite duze u bolnici nego sto bi trebalo,ali izdrzi. Najbitnije je da je sve dobro,ovo ce brzo da prodje. A i ti i beba ste najbitnije vec prosli,jos malo pa cete da idete kuci,da uzivate. :babymommy: :wub:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke. Vidim svašta nešto se dešava, samo da mahnem ispod klime. :baby:

MicaZoki i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, cestitam. Neka ste zivi i zdravi 100godina. Zelim vam brz oporavak i sto pre da izadjete kuci.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu 2,ostala si duzna na temi epidural,pisi kad budes mogla,meni termin za 9 dana,pa ako stignes dotle,stigla si. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za info o indukciji.

Ovo mi je bio prvi porodjaj i to sa indukcijom, pa me živo zanimalo koja je razlika sa i bez :) Možda mi se drugi put posreći, pa će biti bez indukcije, ali o tom po tom.

Cipelić, pisala sam ti i u ćaskalištu, nemoj se brinuti, biće to sve super. Njih par je bilo još u porodilištu sa mnom, sa istim problemom i sve je bilo ok. samo su bile par dana duže dok su bebaći isprimali terapije.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer imate problema sa napadima vrucine, ja sedim pod klimom a obliva me znoj, pa jeza, to je sad novo, lice u znoju daleko bilo.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ja vas ali me mrzelo da pisem,od ulaska u 9-ti mesec beba se namestila za porodjaj tako da cekam svaki dan,za sada imamo oko 3400,ali ja ovu vrucinu ne mogu vise da izdrzim jedva ceksm da se porodim,imam lazne bolove,nisam otvorena jos uvek,stomak se spustio samo da se porodim sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena super što si se javila, ti si pre mene :lol:

Odmah mi je lakše. Ja sam od danas 39 nedelja, ako to uopšte neko broji pred kraj. Vrućina me razbija. Iskočila bih iz svoje kože. Pojavljuju mi se neke bubuljice na guzi, užas. Ne znam kako to da sredim. 

MicaZoki, neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,te bubuljicice ti izlaze od znoja,vrucine su velike,proci ce same od sebe. Eleena,niko nemoze vise da izdrzi ove vrucine,sve nas cini nervoznim,jedva cekam da malo zahladi,uzas je. Neka si se ti nama javila,jos malo nam je ostalo. Ti,Mamino i ja smo tu sa terminima,samo za koji dan razlika. Meni od danas opet pocele neke kao bolne kontrakcije,stomak malo boli. A danas kada sam bila na ctg-u,sve super bez kontrakcija,,to tako valjda u inat doktoru. Tako sam isto kada sam htela da zatrudnim,par dana ranije odem kod njega na ultrazvuk,zbog  kontrole i kazem da hocu da zatrudnim,a on mi kaze kako su mi jajnici previse mirni za njegov ukus,kako mu se to nesvidja,kao nema sanse da tada ostanem trudna. I ja sledeci mesec otisla kod njega,a ja trudna. :) Tako i sad kaze necu ja pre sledece nedelje da se porodim,pa se ja nadam da cu se poroditi njemu u inat ranije. :D

miliccam, vaskrsija i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kome jos prijaju ovolike vrucine? Mene grlo razbija, kasljem vec skoro 10 dana, ali najvise uvece. Ne znam sta mi je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene , uzmite u plastici nek vam kupi neko ilinod starog spreja za telo/kosu bocicu,napunite vodom i prskajte se po ovoj vrucini. Pogotovo ako idete negde. Ja sam tako radila,to i lepeza obavezna oprema. Ne mogu da zamislim kako vam je sa tim stomacima sad.

miliccam i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, baš je optimista taj tvoj dr. ;)

Kod mene prva prospavana noć u poslednjih desetak dana. Klinci nisu kod kuće, ja se razbaškarila u krevetu starijeg sina, on ima dušek od memory pene. Koja razlika! Simptoma za porođaj još uvek nemam, osim što se bebana umirila. Planiram da idem u petak na uz kod dr privatno da tu obavim i ctg, i briseve... da ne moram da se vučem po porodilištu i po dz... a i da me doktor upamti ako upadnem u njegovu smenu....:(

Tackice, ne možeš ni da zamisliš koliko je teško sa ovolikim stomakom u devetom mesecu.  Ubitačno teško... ni da zaspeš... ni da jedeš ko čovek, ni da se prošetaš... ni da sediš... ništa više nije jednostavno. 

miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.