Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipelicka nam se pritajila, nadamo se da privodi posao kraju ;)

Mene čeka još jedna noć puna prevrtanja po krevetu, gorušice, žeđi.... laku noć svima.

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino i tebi se blizi termin.Ja kako sada ne spavam verovatno pred termin necu ni toliko.

Najvise me nervira kad se probudim da idem u wc pa legnem a  pocne ona uznemirenost, kad pomislim na porodjaj pa dal cemo da budemo dobro, i ta uznemirenost me skroz razbudi, posle se nadoveze nervoza zbog nespavanja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, mene malo "drma" uznemirenost jer ću se sada, posle dva porođaja,poroditi u novom okruženju.  Strepim od onog bespomoćnog stanja kad bolovi krenu, i ja od straha zaboravim na sve ono što znam. Brine me to što se sporo otvaram. Porodilište je na 40 min vožnje. Brinem i za decu, nismo više sami mm i ja, pa kako bude da bude. A najgori je onaj osećaj kad si svesna da si potpuno sama, i može biti pored tebe ko god hoće, ne može ti pomoći.

Eto vidiš, i mene svašta brine.  Sad mi se nešto ne žuri da se porodim jer mi je hemoglobin nizak, pa ne bih da mi to napravi problem na porođaju. Skrenem sebi misli sa slikanjem i crtanjem, isprobavam nešto novo i skroz odlutam mislima. Trudim se da se pomirim sa strahovima, jer možda na kraju sve bude brzo i lako. Treći mi je porođaj, beba oko 1000gr manja od prve dve... možda izleti za čas :angel:

nebevita i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mene to brine,ti bolovi,ta bespomocnost,kako cu da se otvaram,da li cu dobiti taj epidural,bez obzira sto sam se sve dogovorila sa anesteziologom,samo psihicki da ostanem jaka. Sad me bas hvata strah,ali na trenutke,pa se nekako smirim. I ja tako Nebevita,probudim se u sred noci da idem u wc i onda mi samo proleti misao porodjaj,bolovi i ja se samo preznojim,razbudim i neznam sta cu sama sa sobom,jos ove vrucine nedaju da se spava,tako da uzas. Ali moramo same sebe da smirimo i ohrabrimo,porodjaj jos nije poceo,samo polako,neznamo sta ce biti i kako ce biti,nadamo se najboljem,mozemo mi to. Mamino,mislim da ce to kod tebe biti ocas posla,vec ti je trece,brzo ces ti to. :)

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebevita, bolje bi ti bilo da se dodas tamo na spisak trudnica a ne ja da budem tako blizu kraja hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta li nam je sa Cipelićkom? Svaki put kad sam noćas dojila bebca sam ulazila da vidim da nije šta pisala :) Sve vreme virkam i iščekujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma imam utisak da je to gotovo ili barem da ce danas biti gotovo, samo da se javi

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame,imate li vrucinu :D??? Mene vec drugi dan muci zeludac,sta god da pojedem,nikako ne vari,vec me i boli.Stomak u zadnjih par dana otezao,bas se tesko okrecem u krevetu.Opet imam ove lazne kontrakcije.Uh ,moram da izguram ceo juli,kako znam i umem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao Mateja!!!:wub::wub::wub: 3990 g i 59cm. 

Porodjaj za pozeleti! U pola 4 mi pocele prve kontrakcije, u pola 7 se rodilo nase drugo zlato! Bez indukcije. Sve vreme sam setala, legla sam na sto tek kad sam osetila napon. Svaku kontrakciju sam predisala (kroz zube sitno s s s s s). Ne moze da se poredi porodjaj sa indukcijom i bez nje. Ja sam i piskila vec i istusirala se i jela. Mateju sam sad isla da vidim. Malo je bio bledunjav pa su ga stavili na kiseonik. Isti je Luka. Dusica mila ja kad sam dosla on plakao i kad sam krenula da mu pricam umirio se i poceo da mljacka. Sutra mi, ako Bog da dolazi na podoj. 

Eto drage moje izvestaja i od mene. Svima vam zelim ovakav porodjaj! 

P.S. popucala sam, jer je dasa izlazio sa rukom pored glave, kaze babica kao Supermen:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Cipelic,neka je ziv i zdrav decko,a tebi brz oporavak!!!

shana i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nek je sa srecom Cipelićka. Dobro nam došao drugar Mateja :wub:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravoooo Cipelicu! Nek je ziv i zdrav momak!

I moj je izlazio kao Supermen hehe

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelićka, čestitam! Divan porođaj! Blago tebi, sad uživaš uz svog bebana! :babymommy:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Cipelić!!!!! Divno!!! Nek je momak živ i zdrav! Baš je dugačak a bogami i težak! :baby: pravi dasa

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, pa bravo, skroz si me raznežila, divno. Mateja, dobro ti nama došao! Svaka čast! Sad još mlekce da ti krene i uživancija 

Cipelic i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Cipelicu, stvarno porodjaj zmajski! Neka se nastavi tako niz. :D Mateja je predivno ime! Neka vam je ziv i zdrav!

Cipelic i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Cipelic i Mateji....sve najlepse.Ujedno i Shani da cestitam...uzivajte sa bebicama.

Mamino i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, cestitam! Svaka ti cast, veliki beban. Da ti je ziv i zdrav, a ti brzo da nam se oporavis. Veliki pozdrav za hrabru mamu i njenog Supermena. :wub:

Mamino i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo Sunce ti poljubim koliko dete :D, jos sa sve rukom pored glave. To da mu napominjes celog zivota hahahha

 

Svaka cast!

Cipelic, Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Cipelic:wub:Bravo za velikog dasu.Dobrodosao Mateja

Vidis da je lakse i brze drugi put, eto disanjem  si uspela da preguras kontrakcije, odlicno

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicka cestitamo kakav veliki dasa :wub: neka je ziv i zdrav :babymommy: 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, ljubim te kaži mi razliku izmedju porodjaja sa i bez indukcije. Ja sam se porodila sa indukcijom, pa me živo zanima je l' lakše bez :)

Pretpostavljam da je manje bolno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.