Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Shano super, bas mi je drago, da ne brines vise! A i datum mi je lep:). Ajd ajd, da krenemo i mi za tobom

shana, miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

173cm. A sekreta koliko hoces. Bas mi je pojacan ovih dana i sve nekako kao komadici. Poceo je opet stomak da me boli, kao da cu da dobijem i preseca me skroz dole. Ali nista sto ne mogu da istrpim. I malo ledja bole. 

Ista nam je visina :D samo da znas meni se beban nije uopste ranije spustio. Spustio se dok sam se otvarala od kontrakcija tako da je bio u kanalu dok sam dosla do napona. A npr.prvi sin se nije uopste spustio pa ga izgurivali oni nalegali mi na stomak. Kazu da kod drugorotki moze neposredno pred porodjaj da se spusti ;)

Shano mislimo na vas :wub: 

shana, miliccam i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, to su te malo bolnije pripremne, sada ce to uskoro, ja mislim za vikend:P:P:P

Mico, nemoj ti kao ja, kada me je doktorka na prijemu pitala, pa da li vas nesto boli sada, ja rekoh paaa nista sto ne mogu da izdrzim, tada sam bila 8 prstiju otvorena.:P

Shana , znaci cekamo sutra

Cipelic, shana i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,nemoram bas tako,ja bi da primim epidural,ako budembila otvorena 8 prstiju,nista od njega. :P Neznam da li se to beba priprema da nas obraduje ranije ili sta je. Saznacu u ponedeljak,ako bude hteo doktor da me pregleda,nadam se da hoce. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam kazem da sam ja na prvom porodjaju dobila epi kad sam bila 5 prstiju. Dok su oni meni dali anesteziju, dok su nasli gde da me ubodu, dok su postavili sve kako treba, dodjoh ja do osam prstiju. :D Pa mi je opet znacilo, tacno dva sata od dobijanja epidurala sam se porodila i sam porodjaj nisam ni osetila.

MicaZoki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

shano, cekam izvestaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene stomak ceo dan boli,pa prestane i sve tako u krug. Poceli mi sada bolovi oko 23h,ali sve nesto na 2min,6min,10min,pa opet 2min,15min,desilo mi se da mi se steze i boli i tako na svaka 2 min ,moze da se izdrzi normalno,ali mi je bilo lakse kada mi se stegne stomak da  disem na usta. Ja otisla istusirala se,sredila se,trebalo mi je vise vremena za sredjivanje,ali ako krene da budem spremna. Osetim pritisak dole,kao da je beba malcice nize nego sto je bila,a mozda i umisljam. Mozda nije nista,pa se na kraju porodim i posle termina. :P Nema sluznog cepa,bol je konstantno ista. Moram da prelistam da vidim kako je kod drugih kretalo,ja bi volela da je to,to,ali mi dve nedelje pre termina,pa mi nekako tesko da poverujem,a volela bi bas. Danas  mm i ja kada smo setali videli neke slatke stvarcice za bebe,pa smo morali da kupimo i promenili kombinaciju za iznosenje iz bolnice,jedva cekam da vidim bebu u tome. :wub:

Cipelic i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, ne spavaš...

Ja ne mogu nikako, a kod tebe se podrazumeva. Kod nas se rascvrkutale neke ptice, komarci ušli u sobu, uz sve ostale tegobe koje imam. :wub:

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uleteh na temu, cim sam videla da je neko pisao. Jurim nove bebice. :D

Moj beban spava, a ja zalegla na forum, da procitam sve sto ne stizem danju. Nikada nisam koristila kad bebe spavaju, da spavam i ja. Pogresno je, znam, ali i dalje radim isto. Moram uvece da iskuliram sa mm, pa ostajem do 1h ili 2h, iako deca spavaju od 21:30 max 22h, moram nesto da procitam, moram da virnem na forum, moram nesto da pogledam... sve ce mi to "e sad malo ja", organizam naplatiti u borama. :):(

Hajd' sad, dajte nove bebe! :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piši nam malo kako se snalaziš, jel bebica mirna, pomaže li ko...

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa ctg. Super je. Kontrakcija ni na vidiku. Mada dr me je pregledao (ju, al boli!), kaze otvorena 3cm, grlic skroz skracen, to je to, samo mi fali bol. Da vidim danas ili sutra, ako ne krene samo, da odem u porodiliste i da kazem da sam dobila bolove, da mi prikace indukciju i da me porode, da izbegnem porodjaj vikendom. E sad taj deo sa indukcijom me ne odusevljava bas, mada sam je i na prvom porodjaju dobila. Idem sad da setam i radim nesto da ipak sam krene.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka tebe kući draga, izbegavaj indukciju koliko god možeš. Ne žuri u porodilište osim ako ti ne pukne vodenjak. Porodićeš se za čas. Ajde navijam da bude danas!!!!! :angel:

Cipelic i MalaNina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, sada setnja, stepenice, ananas i ostali trikovi i krenuce i kontrakcije. ;)

 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa ctg. Super je. Kontrakcija ni na vidiku. Mada dr me je pregledao (ju, al boli!), kaze otvorena 3cm, grlic skroz skracen, to je to, samo mi fali bol. Da vidim danas ili sutra, ako ne krene samo, da odem u porodiliste i da kazem da sam dobila bolove, da mi prikace indukciju i da me porode, da izbegnem porodjaj vikendom. E sad taj deo sa indukcijom me ne odusevljava bas, mada sam je i na prvom porodjaju dobila. Idem sad da setam i radim nesto da ipak sam krene.:)

i tako odes prekosutra i nema bolova i kaze 8 prstiju otvorena ^_^

Cipelic i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano,mislimo na tebe,cekamo lepe vesti :wub:. Cipelic ti probaj sve sto mozes,mozda nesto pomogne i ubrzas proces ^_^ Mico ,ti ako tako nastave bolovi bolje se javi kod dr-a!Sretno zene!!!

Cipelic i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, udari u ples, seks i ostale stvari. Batali to kacenja zavesa, bolje nesto lepse da radis hahahah

Ajde, navijam da se sto pre odmota to klupko <3

MicaZoki i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prala sad Luki bazen :DNapadala muza, al nece ni da cuje, kaze kad smo izdrzali ovoliko ima jos malo da izdrzimo.<_< juce sam po kuci plesala. :D ma ceka ovaj mali svoj datum, sve se nadam da mu se svidj 6. Ili 7. :P

Mico ma kod tebe je to, do ponedeljka ces se ti sa bebom maziti, kakav ctg.:wub:

Javi se Shano!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer deveti startuje sa 36. nedeljom ili 37.nedeljom, vise tekstova na netu i svi pisu razlicito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic kad pomenes muza,ja se setim serije "Prijatelji" kad se Ros iznervira i kaze Rejcel:"Isteracu ja tebi tu bebu napolje!!!":lol::lol:

MicaZoki i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

36+1, znaci kad udjes u 37. Ja sam opet mesece brojala po terminu. Ako je termin 10. Onda svakog 10. ulazim u naredni mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebevita sa 36

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic kad pomenes muza,ja se setim serije "Prijatelji" kad se Ros iznervira i kaze Rejcel:"Isteracu ja tebi tu bebu napolje!!!":lol::lol:

i ja se setim Rejcel, kad kaze da podlozimo neku vatru dole, mozda je dim natera da izadje :lol:

Zoe86, Oblacak i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.