Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Neco:(... Jako mi je zao, verujem da ces imati snage i hrabrosti da izdrzis prestojece dane... Prosla sam prekid u petom mesecu i veruj sve prodje...

MalaNina, meni je oporavak od prirodnog porodjaja daleko teze pao, tako da ni carski nije bauk. Ovo kazem zbog zena koje moraju na carski, pa misle da su zbog toga u losijoj poziciji i preispituju odluke lekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je gore od svih bolova odnos medicinskog osoblja prema porodilji.Prvo  ne znam zasto zena mora da ima svog ginekologa kada u bilnici ima dezurnog.Moje je misljenje da zena treba da vodi trudnocu u svom domu zdravlja a da se porodi kod dezurnog doktora.Medjutim kada dodjete u moju bolnicu prvo te pitaju ko ti je doktor.Daleko bilo da on ne dodje, onda se svi nesto kao gledaju gurkaju.Verujete mi na prvom porodjaju su me ostavili samu , kaze prvortoka se ne poradja za 4 sata. E sada hocu da kazem da je 4 sata prirodnog porodjaja,pod uslovom da su oni bolovi najjaci traju oko sat vremena, podnosljivo i ok i mislim da ne moze da se poredi sa carskim.Ipak zene na carskom posle zahvata leze 24 h.Prirodni porodjaj od 8 sati pa ako se zena ne otvara je vec problem ali ko zna dal  ce prirdni da traje 8 i vise.

Mada mene sada vise plasi osecaj kada mi daju bebu u ruke, jer sada kad zamislim tu scenu ja pomislim ali moje dete je kod kuce, e to je trenutno moja najveca nocna mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj nebevita, tebe prosto grize savest sto ces roditi drugu bebu. Nemoj tako zeno. Radis najlepsu mogucu stvar svojoj cerkici. One nece moci bas da budu najbolji drugari, jer u detinjstvu 8 godina je puno. Ali uvek ce imati jedno drugo i kad odrastu ta razlika se nece ni primetiti. Moci ces obema da se posvetis bas zbog te razlike. Kad je starije dete u skoli ti mozes svu paznju posvetiti mladjem. Samo joj pricaj kako je to divno, kako ce biti starija sestra..a i ti ces uzivati ponovo se prisecajuci bebeceg mirisa. Nemoj misliti da ce te uhvatiti kao prvi put. Sad si iskusnija i znas kako sta ide. Sve mi imamo strahove, ali moramo da ih izguramo sto dalje od nas, da ne dozvolimo da nam zasene najlepse trenutke u zivotu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi ni prva ni poslednja koju to tisti hocu li drugo voleti ko prvo ali veruj mi cim ti opet bebana stave na grudi javlja se neopisiva ljubav. Oni su tako majusni i slatki da ne mozes da se ne zaljubis. Malo negde jeste teze kako oba deteta da dobiju jednako paznje ali dok beba spava posvetimo se drugom i tako u krug. Ja sam seku dobila sa 6 god i znam da sam bila najsrecnija na svetu. Bilo je tu ljubomore normalno je to ali sam vec bila dosta velika da i pripazim bebu ili pomazem mami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada  citam kako protice carski ne mogu da verijem da je recimo kateter jedan od gorih problema.Vidim da se zene zale na bolove u ledjima posle carskog a mnogo malo na ranu.Meni je to bas cudno da rana boli manje od svega.Ja se nadam da ce beba da mi se okrene jednom sam pregrmela prirodno valjda cu i ovaj put, jos sada ima epiduralna.Naravno ni nocas ne spavam posla sam u wc , vratim se u krevet onda mi prodje kroz glavu tih kako cu na porodjaju , pa neki nemir i san ode.Naravno posle sam lose ceo dan.

Nebevita, prošla sam dva carska reza i treći je na pomolu. Ko kaže da rana ne boli, taj ne zna šta je operacija cr. Stvar je na šta se stavlja akcenat, ja sam misli usmerila ka tom malenom biću što se rodilo, pa sam taj bol od cr, time potisnula inače bolje da ne pišem detalje oko rane, posebno nakon drugog cr, a prvi nas je valjda i spasio jer nam je obema bio ugrožen život, pa je rana smešna naspram činjenice šta je moglo da se desi.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

shana, posto ces pre mene na carski cekam detaljan izvestaj, samo da znas.

 

Mene je grizla savest sto sam ostavila dete kad sam trebala drugi put da se porodim. E sada ovaj treci me ne grize nista, rekoh da me ostave koji dan pre malo da se odmorim :P

Mnogo lose podnosim poslednja 4 dana...ja ne znam d ali je od vrucine ili od niskog pritiska ali sam nesposobna na kub.

shana, Mamino i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, meni je prošli vikend bilo teško kad sam mislila da će me zadržati, pa se rasplakah pred decom, a već sutradan kada sam išla prevazišla sam to, jer vidim i oni jedva čekaju, a i stariji su. Ćerka je već to prošla sa batom kada sam išla i bila je dosta mlađa, a bata je sad mnogo stariji nego ona kada je ostajala bez mene, a plus ima seku stariju da se igraju i druže dok mama ne dođe sa Iskrom :-) Kompletan izveštaj ćeš dobiti iz prve ruke :-) od trostruke caroreznice :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noge su počele da otiču poslednjih par dana, tako da to moram sad u nedelju da prijavim doktorki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,podrska sta god da odlucite i zagrljaj do neba...

 

Nebevita,kada su meni posle porodjaja doneli bebu,ja sam sve vreme mislila na cerku kod kuce.Tek sutradan sam se suocila sa cinjenicom da imam jos jedno dete :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, pisala sam vec, ali uvek imamo nove clanice, pa nije lose ponoviti, moja mama se u prvoj trudnoci ugojila 2,5kg(sa bratom)i u drugoj 4kg(sa mnom).Brat je imao 3850g, a ja 3750g, oboje 52cm dugacki. 

Ne slusaj nikog, sem svoje telo i kako se osecas i sta ti prija, tako jedi i radi. Kilogrami nisu garancija velikih i zdravih beba. 

Margaritta i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam sto se brines za kilograme, prva trudnoca dobila 8-9 kg beba 2655, druga trudnoca sada ja se ugojih jedva 6kg, beba 3250gr, izasla iz bolnice sa - 6kg, ali ono sto me brine sto su opet pocee noge da mi oticu.

Ja sam jako tesko podnela rastanak od cerkice i odlazak u porodiliste doduse ytaj dan nije bila tu, ali posto sam se porodila za sat vremena, uvece je doktorka uspea da je uvede da me vidi. i da vidi batu.bila je presrecna. Muke su pocele sada kada smo kod kuce i kada joj ne posvecujem paznju, tesko je ...proci ce.

Mislila sam da necu moci da volim ikoga kao nju, ali videcete......za one koji imaju kod kuce jedno dete, Nebevita videces, ne brini.Ja sam danima plakala pred porodjaj, misleci kako cu

Shano ti to znas najbolje, tebi trece

Vuciguraj, miliccam i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dva dečaka jedva čekaju da im se rodi sestra. Čak sam im obećala da ću ih voditi sa sobom ako se desi da treba da idemo preko dana. Za njih je to kao jedna super avantura, a muž im je rekao da će ih voditi na pizzu kad mene ostave u porodilištu. Učestvuju u svim pripremama, kad sam sređivala sobu za bebu " pozajmili" su par igračaka iz njene sobe, da i njihova soba bude lepa. 

Znam da ću plakati kada se budemo razdvajali, ali pokušaću da se urazumim.

MalaNina i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnicice,ja vec dve veceri malo losije spavam,zbog ovih vrucina,spavam sa sirom otvorenim prozorom,ali nevredi. Jedva cekam sutra,javljaju malo zahladjenje. Sto se tice oticanja,meni su dole zglobovi na nogama poceli da oticu  pre dva dana,prijavila sam doktoru,kaze da to nije nista,zbog vrucina je to,a i vec sam na kraju,pa je normalno. Mene moja beba ubi,toliko gura dole da me bas,bas boli, Cipelic,kako si ti,za 10 dana ti je termin? :) Mene malo hvata trema,ali se trudim da nemislim preterano,da me panika nebi uhvatila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,posalji Vukovicu poruku preko vibera da opet otices,cisto da vidis sta ce da ti kaze,da budes mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja povracam danas, ne znam dal sam nesto pojela ili je stomacni virus.Uglavnom zvala sam dr on kaze ne jedi nigde nista samo kod kuce spremaj i popi probiotik.Nije mi rekao ni da dodjem na kontrolu ni nista.Praticu kako ce da bude ja inace povracam jako retko jednom u pet godina a u trudnoci nisam nikad, osim u zadnjoj pred sam porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče, evo mene kao iz crtanog filma, ne znam da li da plačem ili da se smejem. Ctg u domu zdravlja je danas opet zezao i bio visok, bilo je i gorih ali je doktorka rekla da se javim na kliniku, tako da ja sad krećem da tamo provere. O bože ima li kraja ovome. Šaljem izveštaj večeras :-) Nebevita, prati, pa ako bude učestalo i obilno, javi se doktoru obavezno. 

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, ne bi me čudilo da tamo dobiješ krevet, kafu i kolače kao stalni pacijent :) nije mi jasno šta uopšte čekaju sa tobom. Ako se ne varam, imala si dva carska, što ne završe to odmah...

Moje noge su danas neverovatno natekle, koža počinje da me svrbi i boli. Ovako mi nije bilo do sada. Ne znam koliko se tolerišu otekline i koliko su opasne. Ne bih u porodilište.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mi se cini da njima nije dobar ctg aparat u dz

svejedno i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco:(... Jako mi je zao, verujem da ces imati snage i hrabrosti da izdrzis prestojece dane... Prosla sam prekid u petom mesecu i veruj sve prodje...

MalaNina, meni je oporavak od prirodnog porodjaja daleko teze pao, tako da ni carski nije bauk. Ovo kazem zbog zena koje moraju na carski, pa misle da su zbog toga u losijoj poziciji i preispituju odluke lekara...

posle koliko sme nova trudnoca? Dace mi epidural ako je to za utehu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, koliko vidim u pitanju je trizomija 18. Edwards. Ako zelis uvek mozes da sacekas 23 nedelju i uradis eksprerdski UZ i to zaista negde gde ga rade profesionalno i budes sigurna. Edwards se na UZ u 23 . moze videti bolje nego Daunov.

Naravno treba cekati do tada i mislim da je teze, ali to bi bilo sigurno onda. Ja Neco imam 37 godina nisam radia nijedan test jer nije moralo, bili su dobri nalayi Dabl, ali sam se plasila , bez obzira sto nikada niko u porodici nije imao bilo kakve anomalije.

Cipelic priprema se organizam, ako krene dijareja, gasovi, sve je normalno da ynas, organizam se priprema. Mene nisu klistirali upravo iz razloga jer sam se danima praynila i 3 puta na dan porodjaja, doduse malo i od treme.

 

I da svaka cast zenama koje su prosle carski, ja ne znam kako bih. Ja muku mucim sa grudima, i bebom, a mogu misliti da imam  jos i ranu, pa sto kazete kateter, ma svaka cast 

moj dabl je super bio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle koliko sme nova trudnoca? Dace mi epidural ako je to za utehu

Meni je dr rekla slobodno posle 6 meseci, a radjen je hitan carski rez.

Tada je bila nacelnica odeljenja u Visegradskoj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Neco,  divim se tvojoj hrabrosti. Bićemo svi uz tebe. :angel:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ceo dan razmišljam o tebi. 

Piši nam ako će ti biti lakše, preteško je to što ti se dešava i želim ti mnogo snage u narednim danima. 

Mi stigli kući. Premorena jer sam loše spavala, pa se još raspala od puta, dođoh kući i videh da mi je svekrva, koja je trebalo da nam zaliva cveće, sve cveće ubila, računajući i omiljeno za koje sam posebno vezana, pa sedoh i isplakah se kao malo dete. Sad mi je malo lakše, odoh da perem veš. Radila sam briseve danas privatno u Medigrupu, sutra vadim krv i nosim urin i spremna sam za ponedeljak za bolnicu. Idem tamo da malo ćutim, za promenu bila sam nerazdvojna sa četvorogodišnjakom deset dana, a taj ne ćuti ni kad spava. 

shana, zeklica i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primila infuziju , dobila uput za bolnicu ako se pogorsa stanje.Sada cu da pokusam malo da spavam bas sam se namucila od povracanja. Inace retko ali retko povracam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, da nije stomačni virus? To baš ume da iscrpi. Ali nije sezona, baš me čudi što povraćaš.

Moje noge su toliko natekle da počinju da bole. Masaža ne pomaže. Od sutra ću so potpuno da izbacim iz upotrebe.

Lepo spavajte mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.