Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam posle porodjaja smrsala na 50 kg a standardna mi je oko 53 kg..i dojila 2 godine bez dohrane do sestog...

Oblacak i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Visegradskoj za carski postoji mogucnost i spinalne anestezije, za koju su potrebni isti nalazi kao i za epidural. Ne daju je bas svakome, to anesteziolog procenjuje da li moze i sme. Mislim da se Vaskrsija poradjala carski sa spinalom, pa moze iz prve ruke da ti kaze kako to izgleda.

Oblacak i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na netu ima puno snimaka o porodjaju u spinalnoj..kao epidural se daje. Laksi je oporavak nego kod totalne. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako se daje,i ostatak procedure .Samo sam se pitala da li to ima nekog redosleda,tj,kom se daje a kom ne.Marg hvala :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice ruckaj kako tebi odgovara,sve je individualno!A za dojenje polako,cekaj dase porodis,paces da korigujes ishranu kako tebi prija.Jedino te noge...Pij tecnost,malo setnja i noge u vis!!!Obavezno to prijavi lekaru,otoci nisu bezazleni.Jedno pitanje za vas koje se poradjate u Bg-u na  carski rez,kako se kod vas to radi?Totalna ili u spinalu(epiduralu)?Kod nas samo totalna,tek juce shvatila da postoji jos neka mogucnost :)

Oblačak, u Višegradskoj sam imala dva carska i to u totalnoj anesteziji. Vidi po meni, kad već mora tako ozbiljna operacija da se izvede, onda i treba da bude u totalnoj anesteziji.Ovde konkretno nije ni bilo izbora. Mardž, baš ti zavidim, na ovoj vrućini najradije bih bila u moru sa decom, ne bih izlazila iz vode. Nadamo se da kad nam stigne Iskrica, da ćemo ići da se osolimo i nadišemo morskog vazduha. Ja sam najviše do sad nabacila kg, ali startovala sa najmanje, tako da sam plus 14 i 65kg:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana slazem se s tobom,vise sam za totalnu,ili treba biti mnogo hrabar ili mnogo ne osetljiv pa slusati sve sto ti se desava.Zato i pitam koja je procedura kod vas,da budem spremna.Reci mi da li se kupuje kateter ili stavljaju njihov?

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana slazem se s tobom,vise sam za totalnu,ili treba biti mnogo hrabar ili mnogo ne osetljiv pa slusati sve sto ti se desava.Zato i pitam koja je procedura kod vas,da budem spremna.Reci mi da li se kupuje kateter ili stavljaju njihov?

Njihove katetere stavljaju.Ja sam kupovala i one elasticne zavoje za noge,ali nisu ih stavljali.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,dobro,sigurno je tu i neka apoteka,ako treba da kupim.Hvala vam na odgovorima,malo sam dosadna :)

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,dobro,sigurno je tu i neka apoteka,ako treba da kupim.Hvala vam na odgovorima,malo sam dosadna :)

Nisi dosadna i pitaj sve sto te zanima.U blizini ima nekoliko apoteka,a u samoj klinici ima jedna radnjica u kojoj naravno ima svega i svacega i za mamu i za bebu.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,da sta me jos zanima :). Kakvo je stanje za hranu?Da li moze da se unese u sobu nesto od grickalica(plazma)?I kakvo je stanje za posteljinu,nosimo ili imaju?Trebaju li za porodjaj oni podmetaci(museme) zbog krvarenja?

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,da sta me jos zanima :). Kakvo je stanje za hranu?Da li moze da se unese u sobu nesto od grickalica(plazma)?I kakvo je stanje za posteljinu,nosimo ili imaju?Trebaju li za porodjaj oni podmetaci(museme) zbog krvarenja?

Moze naravno,meni su cak moji donosili i pre i nakon porodjaja sve sto mi se jelo.Posteljina je njihova,a museme obavezno,tu se oduseve ,a i da ne razmisljas da moras u krvavom carsavu da lezis,nego promenis musemicu,podmetac i milina. Hoce oni i carsav da promene kad kazes,ali necu da razmisljam na kakvu cu sestru da naletim

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci i to da kupim :) Moram da ih potrazim kod nas,da vidim da li ih ima,ako ne,onda tamo da kupim.A treba li nesto protiv bolova da nosim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci i to da kupim :) Moram da ih potrazim kod nas,da vidim da li ih ima,ako ne,onda tamo da kupim.A treba li nesto protiv bolova da nosim?

Ja nisam nosila,ali svako vece i jutro nakon carskog r.,sestre su uvek pitale da li treba nesto protiv bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca79 kako se tvoja deca slazu imajuci u vidu 14 godina razlike, mislim da li se poigraju nekada, imaju li zajednicka interesovanja.Kolika ce razlika da ti bude izmedju drugog i treceg deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad imas one flufsan prostirke 60x60 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca79 kako se tvoja deca slazu imajuci u vidu 14 godina razlike, mislim da li se poigraju nekada, imaju li zajednicka interesovanja.Kolika ce razlika da ti bude izmedju drugog i treceg deteta.

super se slazu samo sto to nisu sati igre...ovaj mladji obozava da se uvali bratu u sobu i da se tamo igraju. Bice 4 god razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila prostirke ali nisam koristila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem za njih,iskreno.Kod nas se menja posteljina jutro-vece.Svaki krevet ima musemu,i dobijas cist carsaf za preko nje cim malo isflekas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podmetači za krevet su zakon!!! Kad se istuširate, sredite, naprskate rivanolom, ništa bolje nego leći na čist podmetač, naravno bez gaćica i pustuti ranu da se suši na vazduhu. Najtoplije preporučujem. Štaviše, ako vam ostane koji, dobro dođe za krevetac i kao podloga za presvlačenje.

Drage prvorotke, zapamtite da rana od epiziotomije brže zarasta ako se često pere.

Nebevita, ne dozvoli da depresija upravlja tobom. Ja sam se lečila od duboke depresije, čiji uzrok nije bio porođaj već , na žalost, zlostavljanje i proganjanje( ali to je druga priča, pre 15 godina...). Imala sam krizu posle prvog porođaja, ali posle drugog ne. Ali apsolutno ništa. Nemoj da misliš da će se ponoviti. Nauči da upravljaš sobom. Ugađaj sebi, čitaj afirmativnu literaturu, gledaj lepe filmove. Kad se porodiš, što više budi napolju. Ja sam spas pronašla u slikarstvu, a ti možeš u nečemu drugom. Slušaj lepu muziku, igraj kad si sama. Voli sebe. Ja te zaista razumem. Strepiš od novog okidača, ali, veruj mi, ne mora da bude tako. Ne očekuj razumevanje od drugih, pa ni od muža, to drugi ne mogu doživeti umesto tebe. I ne mogu ti pomoći osim ako ti sama ne odlučiš da ćeš pustiti sreću u svoj život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super se slazu samo sto to nisu sati igre...ovaj mladji obozava da se uvali bratu u sobu i da se tamo igraju. Bice 4 god razlike

znaci ima sanse i da se moja deca igraju, ja sve mislim 8 godina je puno i da nece hteti da se igraju zajedno.Cerkica sada pridje poljubi mi stomak, joj kako je to cudno cerka mi je sada centar sveta ne mogu da zamislim da cu da imam dva centra :)

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

znaci ima sanse i da se moja deca igraju, ja sve mislim 8 godina je puno i da nece hteti da se igraju zajedno.Cerkica sada pridje poljubi mi stomak, joj kako je to cudno cerka mi je sada centar sveta ne mogu da zamislim da cu da imam dva centra :)

Ili tri centra plus muž :-) Moje najstarije 8 god., mlađe 5 god., pa se isto pitam da li će se seke igrati.Velika razlika, ali sam sigurna da se neće ni primećivati razlika kad postanu devojke, tada će sigurno biti najbolje drugarice :-) Mamino, svaka čast za prethodnu iskrenu objavu.

Izmenjeno od strane shana
Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva stigoh da vas iscitam, ali ne mogu dugo, samo da vas pozravim, izdrzte

Ja sam 5 dana pred porodjaj pocela da oticem , u porodiistu , izbacila vodu i izasla sa 6 kg manje, A ugojila se 6, takle sa istom kilazom.

Ali sam yato sada ponovo pocela da oticem, kazu normalno je malo opet, vraca se voda zbog hrmona grudi i ostalo, ali meni to nesto cudno.

Inace cerkica nije bas najbolje prhvatila bebu, bas je tesko, to je jace od njih i poseno je ljubomorna kada ga tata uzima.Pre dva dana sam se isplakala bas, ne bih nju da zapostavim a ne znam gde se nalazim.

Inace u Pancevu evo za tri dana rodjeno je 23 bebe, sto je dosta i od nas 10 bila je jedna epiziotomija zbog velike glave bebe i tezine 4100 a mama sitnija. Nijednoj nije uradjena epiziotomija, babice su agano sirile medjicu i sve je super prosla. Ali yato je svaka drua treca dobila upale grudi ii ragade i muku jer babice nisu prilazile

Mico meni je bebac a dan porodjaja procenjen na 2900 , a rodjen sa 325, sasvim ok. A Vukovic je na poslednjem UZ u 37 nedelji rekao 2890 grama, i racunaj tu oko 3200. Pogodio

 

MicaZoki i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • Nina, polako treba joj vremena, prihvatiće, samo strpljenja, organizacije i vremena. Uključiti je što više u sve oko bebe da se oseti važnom, a i generalno vole da pomažu i da se uključuju u svakodnevne stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo moram da kazem kao plus za spinal u odnosu na totalnu da je ipak neprocenjivo prva videti i poljubiti svoju bebu. :wub: 

Oblacak, KruelaDeviL i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Marg, da li misliš u slučaju carskog reza? 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.