Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

E pa o mom ctg moze jedna studija da se napise.Otisla kod cerke na roditeljski, istusirala se presvukla,ponela torbu za porodiliste,otisla prvo u dom zdravlja na ctg,kad ono savrsen,nikad bolji,ali bukvalno i tako ja ne odoh u Visegradsku jer je danas ok.Poenta je izgleda da ne voli kad joj stave one kaiseve preko stomaka,danas nisu nego sam rukom pridrzavala,tako su mi i u Visegradskoj radili i mm je bio tu,kao i u Visegradskoj,tako da sam povezala da ima veze sa tim.Chipsym, hvala sto se javljas i pozdravi nam imenjakinju vasu cimerku.Slazem se sa Mamino , Mico nema tajnog recepta za grceve,sve je individualno,ono sto jednoj bebi pomogne,ne znaci da ce drugoj,ali svakako sve to olaksava. Mali termoforcici za stomak su pomagali,ali preko pelene tetra nikako direkt na kozu i pomagalo je kad se beba skroz gola skine u pelenu i stavi se na mamine ili tatine gole grudi,koza na kozu.

Chipsym, MicaZoki2 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,nemracis,samo ti kuckaj,lakse ce ti biti ako nam se iskukas,nego da trpis u sebi,samo ti pisi slobodno,nesmeta. Ja nemam iskustva,samo prenosim sta mi se predlozi,pa mozda nekom nesto pomogne. :) Shana,dobro je da je sada ctg dobar,zna beba sta joj odgovara,a sta ne,samo da tako ostane do kraja,da te nestrecaju vise. Ja ujutru idem na uz,da vidim koliko je beba napredovala. Ja sam danas prvi put primetila da mi se noge malo nadule,dole zglobovi,nisu do sada.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do ulaska u osmi mesec sam se osecala dobro, bila aktivna.Sada me je bas sve stiglo troma sam iako ne oticem, nervozna jako, jako lose spavam, cini mi se da mi se beba popela do grla i da ne mogu da disem.Kako se vi borite sa promenama raspolozenja.

Mamino i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nebevita, kako se borim? Trudim se da ignorišem ove promene. Pred spavanje popijem sodu bikarbonu obavezno, i dobro rashladim sobu. Kad mi svi idu na živce uključim crevo za vodu i polivam dvorište, tako se rashladim.

Trenutno mi najviše smetaju deca iz komšiluka kojih ima čitav čopor i koja su non stop kod nas u kući, viču, prljaju, mrve. To su drugari moje dece. Nisu mi smetali do sada jer volim klince. Mame iz komšiluka ne puštaju klince u kuću, a meni ih bude žao. Juče sam im isključila wi-fi, znam, grozna sam.

I vrućina mi ide na živce, i kuvanje, peglanje, ma sve odreda. Ne mogu nigde da odem da mi bude dobro.

Troma sam, težak mi je stomak, noge otekle. Trudiću se da izbrišem iz sećanja ove dane.

Izmenjeno od strane Mamino
nebevita i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam nikakva :D...mislim ipak da je to do ovih vrucina koje lose podnose i oni koji nisu trudni a kamo li mi hehhe

miliccam, MicaZoki i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

meni je juce bio bas tezak dan, stavila sam rucak dete  kaze ja nisam htela tu corbu , a ja vec gola voda, ne mogu do prodavnice po druge namirnice, sednem i pocnem da placem.Posle razmisljam to su hormoni, dolazi mi cerkica ona kaze ti places, salila sam se nisam gladna ja onda jos vise placem.Pa se seliram kako su mi pred njom posle suze, ali one idu same.Ne razumem da sedam meseci nisam zaplakala sta me snadje sada pojma nemam.Nekad mi bude lakse kad napisem poruku na forumu.Kad se pozalim muzu on kaze ti si luda nek jede to sto ima rekla je da hoce corbu a meni opet hoce suze da krenu.Tih ako me jos 7 nedelja drma ovako stanje pretupicu.

Izmenjeno od strane nebevita
Mamino, MicaZoki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro ti je muz i rekao :D

moj mladji sin se ne odvaja od mene, tako je i cerka kada sam bila pred porodjaj...svi size zbog toga oko mene a meni se scenario vec dva puta ponavlja :)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa ctg. Oblacak, tumaci mi sta znaci kad u jednom momentu otkucaji odu na 90? Inace je sad prosek 136. Dr kaze to je ok. Ali on je poprilicno opusten lik pa bih ipak jos necije misljenje. Kao prekid stoji. Ovako su se motali oko 140, isli i do 110. Mada bebu tad nisam osecala, izgleda je spavala. Sad se vrti.

Sad me i stomak boli, mada ctg nije ni pokazao neke bitne kontrakcije. Ne znam da li sam se ja navikla na vrucinu, ali sad mi je malo lakse. Uspem lepo da se naspavam. I da, hocuuuu da se poooorooodiiiimmm!

MicaZoki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ne drma samo mene neka nervoza -_-. Sinoc i ja bila na ctg!Cipelic,to samo bekac bio uspavan,dobar ti je to ctg,ne brini!Tvom bebcu sve lepse u stomaku :wub:. Mene juce non-stop stezao stomak,i sinoc pozovem dr-a,ajde oodmah na ctg,i ona stezanja su one lazne kontrakcije,nista bitne,i sad lezi kuci.Mislim da sam se malo vise uprpala,samo motam sta da spremim za Bg,sta da ponesem,samo da izguram sto vise.Mm se juce uplasi,i samo razmislja kako da otvori bolovanje da podje u Bg.A ovi moji bebci pooooludese u stomak,em karlicno,pa samo sutaju dole kod grlica,a glave im gore,i podizu i dijafragmu i srce i zeludac.A vrhunac,kako me ko vidi,svi pitaju. "Oopa ,tebi vec vreme,kad se poradjas???".Grrr.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ne drma samo mene neka nervoza -_-. Sinoc i ja bila na ctg!Cipelic,to samo bekac bio uspavan,dobar ti je to ctg,ne brini!Tvom bebcu sve lepse u stomaku :wub:. Mene juce non-stop stezao stomak,i sinoc pozovem dr-a,ajde oodmah na ctg,i ona stezanja su one lazne kontrakcije,nista bitne,i sad lezi kuci.Mislim da sam se malo vise uprpala,samo motam sta da spremim za Bg,sta da ponesem,samo da izguram sto vise.Mm se juce uplasi,i samo razmislja kako da otvori bolovanje da podje u Bg.A ovi moji bebci pooooludese u stomak,em karlicno,pa samo sutaju dole kod grlica,a glave im gore,i podizu i dijafragmu i srce i zeludac.A vrhunac,kako me ko vidi,svi pitaju. "Oopa ,tebi vec vreme,kad se poradjas???".Grrr.....

kazi im za 8 dana 17 sati 38 minuta i 56 sekundi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudničice! Kako meni bude lakše kad pročitam da sve delimo iste muke, strahove, nelagodnosti ovih dana u ovom trimestru. Sve isto kao kod vas, razdražljiva, neispavana, nervozna, zabrinuta itd. Danas ne paniram ništa posebno, da bar jedan dan predahnem i da ne radim ništa, jer neću uskoro imati takav izbor da baš ništa ne radim :-) Mamino, pa sad tebi svi uvališe decu kad si u devetom mesecu. Kako bre ljudi nemaju osećaj, a tebi glupo da kažeš. Ja sam dodevetog isto tako kao ti, puna kuća drugara iz škole i onda sam presekla i rekla da to ne mogu više da preuzmem na sebe, da mi treba mir i da ne mogu da gostim sa stomakom do zuba četu dece. Ok, kad jedna drugarica svrati, ali čim ih je više od dvoje odmah gužva.

Oblacak, Mamino i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na moru ne osetih trudnocu. Mnooogo mi je lakse ovde, bucnem se, rashladim, atmosfera je takva da sam ko leptiric. Citam vase jadanje i prisecam se kako mi je bilo u Bg i place mi se sto se vracam kuci. Jos sam Duju povukla iz vrtica do avgusta, ako ne zbrisemo negde, tacno da se roknemo ceo dan u kuci. Mi u petak vece stizemo, u subotu vadim nalaze pa u ponedeljak u bolnicu da gledam bebu, nisam dugo. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do ulaska u osmi mesec sam se osecala dobro, bila aktivna.Sada me je bas sve stiglo troma sam iako ne oticem, nervozna jako, jako lose spavam, cini mi se da mi se beba popela do grla i da ne mogu da disem.Kako se vi borite sa promenama raspolozenja

Iste simptome sam imala i ja,osecala sam kao da se gusim,nisam mogla da jedem,da pije vode,pa me je i panika uhvatila,sada od kako sam usla u 9. mnogo mi je lakse,bar sto se tice disanja,spavanja,mogu malcice vise da pojedem i popijem,beba mi se spustila. Tada sam smrsala 2 kg.  Ali od juce sam primetila da su noge pocele da mi oticu,nisu nikad do sad i sada mi j teze da se krecem. Pokusaj nesto da radis sta te opusta,ja sam npr. setala po basti,to me je opustalo,priroda i onda sam svako vece setala po basti bar pola sata,kao ludak,ali sam se lepse osecala i onda sam terala jos dodatno mm da idemo negde da setamo,onda sam lepse spavala,tako sam nervozu ubijala.

Oblacak i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da povedem racuna o ishrani ne smem do kraja da dodam vise od 2 kg           ( termin 22.8).Kad sam ostala trudna vec sam imala problema sa kilazom.Moj muz je rekao pa taman rodi pa posle mrsavi.Doktor kao pa dobro imate visak kg vodite racuna strogo sta jedete.Naravno ja sam kriva za svoje stanje, radila sam puno sedela u kancelariji i po 12 sati za racunarom.Nije da ne volim decu, svoju cerkicu gledam kao malo vode na dlanu, ali sam se dvoumila sa drugom trudnocom.Majka mi odavno nista ne pomaze, svekrva mi nikad nije ni pomagala.Kada je jedno dete nekako je lakse, sada sam psihicki opterecena da izguram do kraja trudnocu da budem tu uz svoju cerkicu, ne znam kako cu posle sa dvoje, tesko je kad nemas gde da ostavis dete na sat vremena a pogotovu kad imas dvoje dece :) ali za sada mi je najbitnije da do porodjaja bude kako treba.

MicaZoki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita,sve te razumem i ja sam pocela da placem od pre mesec dana,kad se nesto pozalim mm,njima je sve dobro,neznaju nase muke,pa ako kaze nesto sto mi se nesvidja u tom trenutku,meni suze,sve su to hormoni,nezove se za dzabe drugo stanje. Samo sto je meni sada prvo dete,pa je drugacije,a inacee imam pomoc od svekrve,ona mi kua sada sve veme,jer su vruine,pomoci ce mi i kada se porodim,ona mi je stvari za bebu ispeglala,sta god da mi treba,ona hoce da pomogne. Shana,i meni bude lakse kada vidim da nisam sama u mukama i da je svima isto,lakse podnesem dan,kad vidim da vas nema,sve mi prazno. A mene ovaj moj bebac toliko gura glavicom dole,da mislim da ce mi vodenjak puci i da cu se kuci poroditi. :) Oci mi ispadnu koliko boli... Bila sam danas na uz,beba ima sada 2500g,sto se meni svidja,lepo napreduje,taman dok se porodim ima jos 3 nedelje,imace taman tu oko 2800 do 3 kg. Kaze doktor ima dovoljno plodove vode,sve je super. U ponedeljak idem na ctg i kod anesteziologa,da zavrsim i sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta,uzivaj dok mozes,mm i ja zamisljamo svaki dan kako smo na moru i kako se brckamo i uzivamo,ali mozemo samo da zamisljamo. :P Zato ti uzivaj jos dok mozes.:)

Mamino i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki ne odbija pomoc ako svekrva hoce da pomogne,super.Ja sam cerkicu sama gledala mislim ja i moj muz i super smo se snasli prvi put.Valjda cu i drugi tako, mada sam sada starija imam  36. god .Posao me je godinama iscrpljivao i na kraju su zatvorili moju firmu.Sada radim honorarno, povremeno, al eto 6 godina stresa i opet sam bez posla.Ja sam ostala trudna a bucka da ne kazem debela , ostala bez stalnog posla, lecila se posle prvog porodjaja od postporodjajne depresije a moj muz kaze lako ces, sta ti fali.

MicaZoki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od juce pocela ozbiljno da oticem, noge su mi kao balvani... inace imam tanke zglobove a sada, pa ja vam ne mogu opisati koliko je to.

Inace sam takodje na 3 coska i mogu da placem zbog svake gluposti.

Svaka svoju muku muci, meni su pre par dana rekli da sam se premalo ugojila (5kg a usla u 31. nedelju, inace sam mrsava) tako da moram jos minimum 4kg do kraja. A ljudi su poceli da mi pametuju da necu imati snage da dojim. Pa nisam anoreksicna...

Oblacak, shana i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, ugojices se koliko ti prija i koliko tvom telu treba. A te sto lupetaju za dojenje, mogu ti samo reci da lupetaju.

shana, MicaZoki, vaskrsija i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita,neodbijam pomoc,jer mi je lakse tako,znam koliko ce mi pomoc tek dobro doci kada se porodim. Ja imam 27 godina,napunila ovaj mesec. Snaci cete se,naravno,zasto se nebi snasli,da a muzevima je sve tako,sta ti fali,lako ces ti to,ajde sta kukas stalno,njih bas briga. :) Miliccam,nema veze koliko se ti ugojis,bitno je da beba napreduje,sta ti doktor kaze,kako beba napreduje? A price neslusaj,zasto nebi imala snage da dojis,lupaju,mani ih...

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od juce pocela ozbiljno da oticem, noge su mi kao balvani... inace imam tanke zglobove a sada, pa ja vam ne mogu opisati koliko je to.

Inace sam takodje na 3 coska i mogu da placem zbog svake gluposti.

Svaka svoju muku muci, meni su pre par dana rekli da sam se premalo ugojila (5kg a usla u 31. nedelju, inace sam mrsava) tako da moram jos minimum 4kg do kraja. A ljudi su poceli da mi pametuju da necu imati snage da dojim. Pa nisam anoreksicna...

Pa ne moras da se gojis na silu,  ako jedes normalno, pod tim mislim da ne drzis neke dijete, ne moras da se gojis preterano a na nekim forumima mozes da procitas da nema pravila , neko se ne ugoji do osmog ni 2 kg pa u zadnja dva meseca dobije preko 8kg . Oni prate bebu po nedeljama a ni tu nema pravila ako si ti sitna i mrsava i beba moze da bude sitnija.Ja strepim da ne dobijem secer, pritisak zbog svoje kilaze a opet se jave trudnice na forumu koje su mrsave a od pocetka trudnoce muce muku sa secerom i pritiskom.Sve u svemu nikakvih pravila nema, kao da smo na lutriji :)

shana i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da nema pravila u vezi gojenja u trudnoci i da je individualno, i sama sam o tome pisala ali moj doktor smatra da bi trebalo da se ugojim izmedju 9 i 14kg , a do donje granice mi fale jos 4 kile. Tako da on ima pravilo :)

Inace, dijete ne drzim, jako se zdravo hranim, aktivna sam, idem na razne kurseve za trudnice itd. Jedem normalno, ali kolicinski ne mnogo posto mi ne prija. Pre mesec dana su mi dijagnostikovali secer, koji se kasnije nakon 14 dana svakodnevnog merenja ispostavilo da nemam. Ali je to doprinelo da nisam dobila na kilazi nista vec vise od mesec dana, a stomak i beba rastu.

A to da necu imati snage da dojim kazu zato sto cu verovatno sve izgubiti na porodjaju, a prilikom dojenja se jos dodatno mrsavi i generalno bicu iscrpljena i umorna pa kao necu imati snage. Ja se nadam da to nece biti slucaj.

Oblacak, shana i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice ruckaj kako tebi odgovara,sve je individualno!A za dojenje polako,cekaj dase porodis,paces da korigujes ishranu kako tebi prija.Jedino te noge...Pij tecnost,malo setnja i noge u vis!!!Obavezno to prijavi lekaru,otoci nisu bezazleni.Jedno pitanje za vas koje se poradjate u Bg-u na  carski rez,kako se kod vas to radi?Totalna ili u spinalu(epiduralu)?Kod nas samo totalna,tek juce shvatila da postoji jos neka mogucnost :)

miliccam i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.