Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Inače, zaboravim da tražim kod dr da mi izmeri pritisak i sad odem do apoteke... 130/80, a celu trudnocu nije prešao 110/70... Mozda me zbog toga i boli glava, pa me zanima u kom slučaju bi trebalo otići kod dr? Sutra cu ponovo proveriti, nadam se da će biti ok... 

ma i meni je ponekad 130/80 ili cak 90.Rekla mi je dr da je to normalno.Ako ti smeta slobodno popij jednu methyl dopu.Tek ako prelazi 145/100 je alarmantno, tako mi je rekla i dr i internista

Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja se vama divim, kod mene kontrakcije izmedju 20 i 40 tako da ih i nemam. Juce bile ucestalije nego danas, ctg ok. 

Jedina promena pocelo ispadanje sluznog cepa, a grlic i dalje 2 cm, ali uloziv za prst. Mada prst doktorice koja je dezurna je taman jagodica doktora koji me je pregledao pre toga.  Bekan i dalje visoko, ipak kazu nisam.jos u porodjaju i da cekamo jos neki dan, jer kazu beba visoko strah ih da mi ukljuce indukciju, a  da se bebac ne spusti onda mora hitan catski. Nisam znala da i to ima veze, ali ok. 

Vanjita resila ja da revidiram spisak.jeste plavi ili roze i kad je termin? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Kaca88 jeste plavi ili roze i kad je termin?:) bese decak?

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mm da li zelis da te upisem na spisak? da pisem roze, plavo ili mix?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mm da li zelis da te upisem na spisak? da pisem roze, plavo ili mix?

E, pa to je malo komplikovanije kod mene, termin mi je 7.3. ili 10.3. ali cu svakako ranije, mozda cak i sl.nedelje! A inace je duplo roze :wub::wub:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal vi sada idete svake sedmice na ctg ili? Ja sam bila pre nedelju i opet tek 14.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa to je malo komplikovanije kod mene, termin mi je 7.3. ili 10.3. ali cu svakako ranije, mozda cak i sl.nedelje! A inace je duplo roze :wub::wub:

da pisem 7.3.,a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal vi sada idete svake sedmice na ctg ili? Ja sam bila pre nedelju i opet tek 14.2

ja idem u nedelju, a bila sam danas.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jel osecate te kontrakcije? Meni je na prethodnom bila jedna od 50 al nista nisam osetila a svo vreme malisa je bukvalno skakao po stomaku... 

a meni bila od 100, a ja nista nisam osetila! a moguce je i da se ritnula guzica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja idem u nedelju, a bila sam danas.

neznam zasto meni pravi takve razlike sad pred kraj :( a prvi ctg mi je uraden u 29nedelji.. Cudan je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, 12.3, plavi smo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da pisem 7.3.,a?

pa ti pisi, a ja cu preko reda da se guram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragg,je l' decak?Vidim da nisi ofarbana na spisku pa  da te ofarbam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mer, pa zaista, kako ne znas do sad? :P Seka je, ako ne iznenadi. Ako bude bata, imam 3 doktora od kojih cu da trazim refundaciju za sve zenskaste stvari koje sam nabavila :D

Ana87 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita resila ja da revidiram spisak.jeste plavi ili roze i kad je termin? :)

Meni termin bio 4.2. Plavi smo ali nema potrebe da  nas ubacujes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mer, pa zaista, kako ne znas do sad? :P Seka je, ako ne iznenadi. Ako bude bata, imam 3 doktora od kojih cu da trazim refundaciju za sve zenskaste stvari koje sam nabavila :D

izviniiiii please....trudnicki mozak, vidis da sam izlapotina!!

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni termin bio 4.2. Plavi smo ali nema potrebe da  nas ubacujes :)

ok,no problemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izviniiiii please....trudnicki mozak, vidis da sam izlapotina!!

kad to rece ja jutros skuvah kafu, sipah u soljicu i stavih u frizider pa je posle trazih .... e to je izlapotina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne, definitivno u trudnoci svasta zaboravljam! zaboravila sam danas da imam kupus za salatu-setila se pred kraj rucka.zaboravljam da li sam popila magnezijum pa moram da pisem.i tako svasta po nesto.strasno!

missN, Vanjita i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pojavilo mi se nesto braonkasto, kao sekretic, sta da radim? da idem da se javim doktorki ili je to pocetak sluznog cepa?

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos malo, mozda ispadne sluzni cep u toku dana... meni je dr rekao i ako ispadne sluzni cep da cekam vodenjak ili kontrakcije, da nema potrebe da dolazim u porodiliste pa da me vracaju kuci i da me setkaju... i ako krenu prvo kontrakcije da ne dolazim dok ne budu na 20ak min... koja si ti bese nedelja?

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pojavilo mi se nesto braonkasto, kao sekretic, sta da radim? da idem da se javim doktorki ili je to pocetak sluznog cepa?

ja bih se javila doktoru

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Js bih otišla kod dr, pa neka me vrate ako treba, doći ću ja ponovo... :-) Sad sam u fazonu da bilo kakvu promenu proverim, za svaki slučaj... :-) Naravno, ne znači da je to ispravno razmišljanje... 

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.