Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvalaaaa svima! Devojka je kao da ima mesec dana što baš olakšava sve početne situacije, dojimo i tu je najveća bitka, ali za sada uspevamo. Zaista beba za poželeti! Svima želim da što bezbrižnije privedete kraj trudnoće i da uživate kao i mi! Pozdrav!

Melissa, Cintia, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste radile papu u trudnoci? Ja jos uvek nisam imala nijedan pregled. Dr mi kazu da nema potrebe ali otkud znam. Nesto me kopka. Papa mi je istekla u julu, dr je u fazonu da sada nema potrebe da se radi... inace brisevi su ok, radim ih svakih mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste radile papu u trudnoci? Ja jos uvek nisam imala nijedan pregled. Dr mi kazu da nema potrebe ali otkud znam. Nesto me kopka. Papa mi je istekla u julu, dr je u fazonu da sada nema potrebe da se radi... inace brisevi su ok, radim ih svakih mesec dana.

ja sam papu u petom mesecu radila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam Agnes!

Jao kikiriki, ismejah se!

Ni ja ne umem da se svadjam ko covek, posle prve recenice krecem da placem- i to zbog gluposti da se razumemo.

 

 

Agnes, Kikiriki, kaficica i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja inače jesam dosta brza na jeziku, zato me i nervira ta usporenost i plačljivost. A još kad krene da mi se smeje onako bezobrazno, a ja kao zlatna ribica... :angry: Uh , stvarno mi je sve teže i teže... Noge su mi danas baš otekle. A i stomak nešto zeza. Bukvalno mi dani prolaze u iščekivanju da prođe još dan, pa još dan...uh...

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste radile papu u trudnoci? Ja jos uvek nisam imala nijedan pregled. Dr mi kazu da nema potrebe ali otkud znam. Nesto me kopka. Papa mi je istekla u julu, dr je u fazonu da sada nema potrebe da se radi... inace brisevi su ok, radim ih svakih mesec dana.

ja sam radila na prvom pregedu jer mi je zadnja bila 6 meseci pre trudnoce i sad opet u petom mesecu ali to zbog preseljenja pa su oni hteli svoje nalaze kad nisu razumeli ove stare :D 

Agnes cesitke velika bebica svaka cast :)

Agnes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su Papu radili pre VTO, ali mi je dr. iz dz. htela da ga radi kad sam prvi put otišla kod nje već trudna, naravno kad je videla da je to nedavno rađeno, odustala je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene u Višegradskoj. Noćas opet bolovi, i pola noći sam provela u porodilištu, sad sam na Partusistenu, malo me još boli ali je bolje. Oko 9am su me premestili na VRT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bre Kikiriki :( jel su gledali grlic? Kakvo je stanje? Ajde da se curice jos malo strpe kod mame ♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki drzi se i javljaj kako si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grlić se drži zahvaljujući serklažu. Inače, spoljašnje ušće je 0,5-1cm skraćeno. Tako da nije konca porodila bih se (verovatno još pre mesec dana). Zbog serklaža je on ceo, normalne dužine.

E sad, kaže dr. da on nije čeličan, i da se opet nisam javila na vreme, popustio bi. Jer kad su manje ili srednje jačine kontrakcije, on može to da podnese, ali ritmične jake kontrakcije ga rasture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj bre Kikiriki drzi se i bice to sve kako treba....:babymommy:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se Kikiriki. Cure,budite dobre i izdrzite jos malo kod mame u stomaku. :babymommy:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki drzimo palceve i mislimo svi  na vas, da sto duze devojcurci ostanu u tibi! 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, drži se!

Evo i mene, doseljavam se ovde kod vas, danas sam 27+2. Bila na pregledu, bebac ima 1070g, i dalje nogama na dole, kaže sve ok. Imam malu anemiju, pa sam dobila gvožđe, i gljivice, pa mi dade neku vaginaletu da stavim večeras samo. Rezultati ogtt testa onako, jedna vrednost je povišena, ostale u redu, pa moram da ponovim taj je**ni test za tri nedelje. Jedva sam izdržala i sad ponovo. Kaže za sada nemam gestacijski dijabetes, ali moze da se javi kasnije. Šta da radim, šta je tu je. A do tada mi je rekla da ne jedem baš slatko. Ima li neka ovde koja ima gestacijski dijabetes ili bar neku dijetu shodno njemu? Zanima me kako se hranite? Da li ste bas skroz izbacile slatko i koliko uzimate ugljenih hidrata? Meni se slatko baš baš jede.

Vuciguraj, Kikiriki i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,javljj nam kako si.Zasto su krenule kontrakcije,sta kazu,opet zatvor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kikiriki, sad procitah, Drzi se i javljaj nam kako ide, valjda ces kuci za koji dan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznam danas u DZ da mi je knjizica overena do 30.9. iako mi na njoj napisano 31.12.

Nemam pojma sta su zeznuli. 

Vrlo moguce da je zbog ugovora, ja sam na odredjeno, tacno pre oko godinu dana primljena pa mi to nekako deluje kao da je povezano ( mada je moj ugovor od 17.10.) Sve se nadam da je neka greska, al sumnjam ipak..pritom mi je ugovor zamena trudnice (kojoj u februaru negde istice porodiljsko)

Zakonski valjda moraju da mi produzavaju ugovor do isteka porodiljskog??

neznambogumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, cak i sa neoverenom knjizicom imas pravo na besplatnu zdravstvenu zastitu :) 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG ifi u firmu da ti knjogovođa overi knjižicu i treba da dobiješ aneks ugovora i/ili rešenje kojim ti se produžava ugovor do isteka porodiljskog.

Sad nisu kontrakcije, već jaki bolovi u dnu stomaka. Ali oni što okice iskaču. Sa Partusistenom se sve to malo smirilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inače jedna ženska mi se definitivno okrenula nogama na dole.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.