Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kiki pošto se očigledno gadno nerviraš, sutra kod dr. reci da si pod velikim stresom jer se plašiš za bebu i reci ovo za pritisak i pitaj kad će da te porode. Kad vide da ti pritisak varira, verovatno će te poroditi ranije naročito ako im se ne sviđa CTG. Ili će te makar ostaviti u bolnici da te prate, pa ćeš opet biti mirnija. Najgore je da sediš kod kuće živciraš se. Mislim da je džabe da ti se govori da se ne nerviraš. kad bi se realno svaka od nas nervirala u toj situaciji.

Ja pijem tothemu,i dve ampule dnevno mi drže gvožđe na donjoj granici normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno, i ja bih se nervirala. Iskreno mislim da treba da trazis da te ostave i prate na ctg. Cisto da budes mirnija jer ce stres jos vise uznemiriti bebicu

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, ja sam se nervirala u prošloj trudnoći i nabila sebi pritisak na kraju. Polako, sutra već sve razjasni i, ako ne valja ctg, traži da te porode. Mogu da ti izazovu porodjaj i da se porodis prirodno, ako već nije kontraindikovano. Sve ce biti ok, samo što mirnije moguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Kiki92 slazem se sa devojkama. Popricaj sa doktorom. Stvarno nije resenje da se nerviras a pritom sedis kući. Neka izazovu porođaj ako misle da tako treba. Nervoza jako utice na tebe a i na bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvo treba da idem u Institut za transfuziju da mi rade antitela. Jel mogu normalno da jedem pre toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kud sam rekla da me ne bole prepone...danas su krenule da otkidaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Antitela na šta?

U sustini nebitno koja antitela, smes jesti i pit, posto to nije nesto sto se menja u zavisnosti od ishrane-ili imas AT ili ih nemas.

No za svaki slucaj drzi se neke laganije hrane i pica to jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros povremeno strecnu leđa i prepone. Idem na CTG popodne. Jao, neće valjda jos. Moram dusek za krevetac danas da uzmem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila juce na uz-u,bebac dobar,1350 g,prednjaci glavicom,poteljica I stepen.Doktorka se razmisljal da li da dodjem jos koji put,ali posto pratimo protoke,koji su za sada dobri,ipak mi je zakazala za cetiri nedelje pregled.

Za krvarenje iz nosa kaze da je zbog uzimanja Aspirina,koji inace moze do 32. nedelje,ali je u redu i sto sam ja prestala u sedmom.

Pustila nam bepca i na 4d,isti mm :DImam i sicicu na kojoj se smeje,dusa moja lepa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila juce na uz-u,bebac dobar,1350 g,prednjaci glavicom,poteljica I stepen.Doktorka se razmisljal da li da dodjem jos koji put,ali posto pratimo protoke,koji su za sada dobri,ipak mi je zakazala za cetiri nedelje pregled.

Za krvarenje iz nosa kaze da je zbog uzimanja Aspirina,koji inace moze do 32. nedelje,ali je u redu i sto sam ja prestala u sedmom.

Pustila nam bepca i na 4d,isti mm :DImam i sicicu na kojoj se smeje,dusa moja lepa :wub:

Vuci,superiska,bebci su cudo i dar od Boga :wub::babymommy:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Antitela na šta?

U sustini nebitno koja antitela, smes jesti i pit, posto to nije nesto sto se menja u zavisnosti od ishrane-ili imas AT ili ih nemas.

No za svaki slucaj drzi se neke laganije hrane i pica to jutro.

Nemam pojma na šta, nisam ni znala da ima više varijanti pa nisam postavljala pitanja. Doca mi je samo dao uput i rekao da su to standardne analize koje se rade trudnicama u ovom periodu trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno za hiv, hepatitis, torch ili tako nesto jel? Jel uput za gradski zavod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uput je za Institut za transfuziju krvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam onda...ja sam tamo radila trombofilije i krvnu grupu...znam da se hiv i hepatitis takodje tamo rade ali ne znam kakva jos antitela mogu da traze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, ja sam isto krvnu grupu radila tamo. Videcemo sutra kad odem danas nisam uspela da stignem...nadam se samo da rade sutra 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina da nisi ti mozda negativna rh  grupa a muz pozitivna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, oboje smo O pozitivna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj pa bravo za velikog bepca! 

Kako ste stomacici?

Ja sam sva nesto smusena i teska samoj sebi :(

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske sve je super bebanovovi otkucaji su super tu su oko 140-160 neki put dodje do 180 samo kad ono pocne da suta,ali ja msm da je spavala gospodjica :D

Dr je reko da je carski zbog mene,zbog operacije materice sto mi radio ali ja sam skrenula sa uma da kad radis neku vrstu operacije materice da posle nema prirodnog porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM, vadi se iz depre...napolju je sunčan dan...

 

U bre Kiki al' nas štrecnu. Hvala Bogu, pa je sve ok... Jbg Cr, ako mora, nije teško. I ja sam se malo smorila zbog CR, ali šta sad.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to mi i nije neki problem tj nista to samo kad je bebac super... Kad sam videla kakvi su otkucaji i ja sam se smirila...sad 19og idem na kontrolu i tad da se dogovorimo za cr

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske sve je super bebanovovi otkucaji su super tu su oko 140-160 neki put dodje do 180 samo kad ono pocne da suta,ali ja msm da je spavala gospodjica :D

Dr je reko da je carski zbog mene,zbog operacije materice sto mi radio ali ja sam skrenula sa uma da kad radis neku vrstu operacije materice da posle nema prirodnog porodjaja...

Kiki kakvu operaciju si imala?

Ja sam pre sest godina operisala miom na materici, pa me bas interesuje da li cu zbog toga morati na carski? Da li je to uvek tako? (Nisam jos dosla do te teme sa mojim ginekologom, a sve mislim da cu morati na carski...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Kiki!

Mmaro,sta je bilo?

Ja sam pocela da placem svakog dana,te mi nedostaje dete dok je u vrticu,te od srece sto je ucestvovala u recitalu,te sto me nervira sestra,pa sto me niko ne razume,pa sto imamo neke probleme zbog nekih ludih ljudi...Hormoni me unistise :D

Kiki92, zeklica, Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O daa. hormoni u ludilu. Zaplacem ako mi se ne kaze dobar dan na nacin na koji meni odgovara maltene.

Sama sebe ne mogu da trpim, ustajem 1001 put nocu. 

Milen@, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji hormoni divljaju...kako vidim bebu, plače mi se...na slici, na tv-u... A mm-a bih rado razvalila nečim teškim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.