Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

42cm. Moguca odstupanja ali trebalo bi da je otprilike to to :)

Hvala :-* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje te je obračunala :D ali inače imaš sajt gravidanzaonline.it i tamo imaš kalkulatore. Samo si malo pogrešno (ili ti je dr. pogrešno upisala) Bpd je 81.4 hc 280,6 ac 239.5 Femur (Fl) 61.2a Tdc ne znam šta je.

Mozda je samo upisano u cm,ja sam prepisala sa njenog papira.

A hvala za sajt. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki,ne razumem se u otkucaje ali ti zelimda sve bude OK.

Inace,i ja ću u petak na CTG.

Zenske,jel i vas povremeno kao da bocne dole? Sve do par CM unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usled mojih vena koje su se pojavile i iskocile dobila aspirin protect od 100mg da pijem a svuda pise da u trecem trimestru ne treba da se pije.

Da li je neka od vas pila u trudnoci aspirin ili imala problem sa venama i ako jeste sta je koristila?

Hvala devojkeeeeee 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki,javljaj sta se desava,nadam se da ce sve biti o.k.

Jaco,ja sam pila Aspirin zbog mutacije Pai1, ali po savetu hematologa i ginekologa prestala kad sam usla u 7. mesec.Mnoge zene ga piju do par dana pre porodjaja,sve zavisi od procene doktora.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudila sam se u cetiri,vec drugi put mi za par dana curi krv iz nosa...Kada sam ustala da je obrisem,lose sam stala na nogu pa me i clanak boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je samo upisano u cm,ja sam prepisala sa njenog papira.

A hvala za sajt. :-*

Ma jeste to u cm, ali na sajtovima se svugde upisuje u mm.

Kiki, javljaj šta se dešava, a ja ću ti sad dati link sa tabelama normalnih vrednosti za sve ove parametre po nedeljama. Doduše sajt je ruski ali mislim da ćeš se snaći. Što ne znaš da prevedeš pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto tako rekla da ga pijem do par dana pre porodjaja i da koristim elasticne carape a noge mi toliko oticu da ne mogu da ih trpim. Kao krofne su. :)

Ja u toku noci kad ustanem do kupatila uspem da zakacim sva vrata koliko mi se spava. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su noge isto sve više krofne. Zglobovi više i ne splasnu. Stopala i noge splasnu ujutro, ali do predveče su opet velike, čarape se useku...

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako je  i meni samo sto se otok pojavljuje od ujutru. Pocinjem i da imam problem sa obucom,cizme su mi uske. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-_- Nadam se da su mi natečene i butkice i guzica, ali sve mi se čini da nisu.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je, da kazem, normalno da pocnu prepone da bole? 

Ja sam u 27.nedelji i od pocetka ove nedelje me ubi leva prepona, mislila sam da se to dogadja vise tamo u 9.mesecu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je sve individualno... Mene npr. prepone još ne bole. Ako su krenule sad da te bole, znači vreme im je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki javljaj sta se desava! Moja cera je cesto na ctg-u imala tahikardiju pa su me na kraju zbog toga i porodili najvise.

Vuciguraj kazu da je normalno da curi krv iz nosa jer je povecana kolicina krvi. Meni se juce prvi put pojavila krv iz desni dok sam prala zube.

Prepona me.boli vec neko vreme al samo ujutru kad ustanem. Valjda i bebac i ja nagnjecimo neki nerv.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos ni zakoracila u treci trimestar a "zurka" vec pocela,  ne mogu noge uopste ni da rasirim ni da skupim. Ustajanje nakon duzeg lezanja je ubitacno, izlazak iz auta, ustajanje po noci......oci mi ispadaju! ALi dobro, prvih 6 meseci sam prezivela prilicno lako i bezbolno, verovatno je moralo jednom da pocne! :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki javljaj sta se desava! Moja cera je cesto na ctg-u imala tahikardiju pa su me na kraju zbog toga i porodili najvise.

Vuciguraj kazu da je normalno da curi krv iz nosa jer je povecana kolicina krvi. Meni se juce prvi put pojavila krv iz desni dok sam prala zube.

Prepona me.boli vec neko vreme al samo ujutru kad ustanem. Valjda i bebac i ja nagnjecimo neki nerv.

jel je sve bilo super? Jel carski ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam vam sve sutra ujutru idem pa ja msm da nije to nista strasno(ipak treba misliti pozitivno zbog bebca njemu ne treba da se stresira)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki jeste sve je bilo dobro. Prirodno sam se porodila. Al obicno su mi ponavljali ctg. Ajde javi se sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, ja koliko znam, puls 180 nije previsok ako je u pitanju devojcica, a vidim da kod tebe jeste. Decaci imaju od 140, a  devojcice od 160 pa navise. Takodje vidim da imas jos dve nedelje do termina, pa ako bilo sta nije u redu, trebalo bi da te porode jer ti si zrela za porodjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usled mojih vena koje su se pojavile i iskocile dobila aspirin protect od 100mg da pijem a svuda pise da u trecem trimestru ne treba da se pije.

Da li je neka od vas pila u trudnoci aspirin ili imala problem sa venama i ako jeste sta je koristila?

Hvala devojkeeeeee 

Ja pijem aspirin, doduse ne zbog vena nego zbog protoka. Po preporuci hematologa, picu ga do tri nedelje pred porodjaj.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam vadila kks, Hb mi je 107 a Eritrociti oko 3. 4, tako da sam uzela neki Feroglobin sirup. 

Je l pila mozda neka od vas?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kiki, ja koliko znam, puls 180 nije previsok ako je u pitanju devojcica, a vidim da kod tebe jeste. Decaci imaju od 140, a  devojcice od 160 pa navise. Takodje vidim da imas jos dve nedelje do termina, pa ako bilo sta nije u redu, trebalo bi da te porode jer ti si zrela za porodjaj. 

celo jutro ne mogu da podignem glavu iz kreveta imam vrtoglavice i nmg ds jedem pritisak cas 140/80 cas 110/70. Verovatno od juce sto mi to dr reko

Izmenjeno od strane Kiki92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

celo jutro ne mogu da podignem glavu iz kreveta imam vrtoglavice i nmg ds jedem pritisak cas 140/80 cas 110/70. Verovatno od juce sto mi to dr reko

kiki, znam da je to lako reci ali probaj da se ne stresiras previse. To sto Cintia rece za otkucaje kod devojcica ja isto znam da je 160 i vise normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam vadila kks, Hb mi je 107 a Eritrociti oko 3. 4, tako da sam uzela neki Feroglobin sirup. 

Je l pila mozda neka od vas?

 

 

Sirup nisam pilaa,pijem Tothemu,moja sestra,farmaceut,kaze da ona najbrze popunjava depoe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.