Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Samo da znaš 12.10. se rađaju super cure. :) A ako hoćeš ranije navali na taj ananas :D i na muža :D hihihi

Agnes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ee zenske sad bila malo napolju u dvoristu i samo odjednom me zabole ispod stomaka i to bas i samo me probode kroz preponu desnu, ja reko dal nije to to,jedva sam dosla do kreveta i kad udjoh u kucu presta bol kao da ga nije ni bilo...hmm sta vi mislite mozda je to nesto onako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh Kiki što me štrecnu! Taman mi zamirisa peto mesto :D

Pazi može da bude da je krenuo porođaj, ali pre će biti da se bebac pomerio i seo na neki živac ili na nešto drugo što te je zabolelo. Jel ti nije još izašao čep?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeh nije jos uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e Kiki, meni se desilo pre neki dan. Bukvalno nije duze od minut 2 trajalo ali je bas bolelo, tako da sam gotovor sigurna  da je bebac naseo na neki nerv ili tako nesto.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e Kiki, meni se desilo pre neki dan. Bukvalno nije duze od minut 2 trajalo ali je bas bolelo, tako da sam gotovor sigurna  da je bebac naseo na neki nerv ili tako nesto.

e bas tako i meni bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... Ja se poslednja dva dana osećam kao prenadvani balon. Prepone me bole, stalno mi je leva strana guze u nekom polu grcu, stomak kao da mi je između nogu,kao da mi je utrnulo "dole".... Ma sama sebi sam teska. Nisam navikla da sam ovoliko troma. Cim sam malo aktivnija, eto ih kontre na 15-20 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nešto grebucka grlo, moram da navalim na čajeve. Sutra idem po rezultate vg brisa. Joj samo da sam se otarasila one bakterije smaračice. Jedva čekam utorak da vidim kako su devojke, i kolike su.

sakovac, Milen@, mica 82 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i mene neki bolovi sa strane stomaka uhvate pa puste pa uhvate i dok ne ustanem da setam ne prestaje... Kad ce da pocne da znm da se ne strecam svaki put pomislim sad ce ,sad ce... A ono cvrc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene leđa otkidajuuuu, više ni pojas ne pomaže. Kičma je mučenica nagrabusila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan dan se osetim ko leptiric, ( ali to traje svega pola sata :-)) a drugi dan ko da me neko tukao celu noc.

Juce i danas se jedva vucem...

Sutra imamo radionicu u vrticu, ukrasavamo fascikle za portfolio.

bas volim takve stvari i radujem se, samo ne znam kako cu da sedim na onoj malenoj stolicici sat vremena. :unsure:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG, traži veliku stolicu. Ja sam na roditeljskom tražila... Pa ne vredi, ne možeš ti na tome da sediš. Ja se odaaavno ne osećam kao leptirić. Kolena me otkidaju od težine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je,izgleda,grip uhvatio. Jedva gledam, jedva govorim, jeza me hvata,sinusi ubise... Plakala bi od muke.

malagarava, sto već rece kikiriki,trazi veliku stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bih, al onda mora i V sa mnom da sedi za velikim stolom a ne znam koliko je to izvodljivo. mislim da cu najpre na pod. Trazicu neko jastuce :D

 

Mada mi i glupo da tako trazim posebne uslove, osetim se ko "razmazena trudnica" kako se to popularno zove. 

pre neko vece sam izlazila u grad. Drugaricin rodjendan bio pa smo isli na pice. Sedela sam na barskoj stolici jedno 2 sata i skroz mi je oke bilo. Najveci razlog sto sam otisla kuci jer mi je bilo muka od dima.

Inace u poslednje vreme mi sve vise muka, narocito ujutru. Nije kao ona iz 1. triumestra nego bas nagone na povaracnje imam cim mi nesto malo zasmeta-miris, ili poza, ili neki nagao pokret. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi sutra imamo radionicu,mada videcu,ako K. bude

dobro,ici ce u vrtic posto sam je danas ostavila kuci,imala je povisenu tt za vikend.

Ja sam bas i bezvoljna i umorna,jedva se nateram da ustanem...Jos se sad najedoh cokolade,haos,zeludac me ubi...

U cetvrtak idem na dopler,prestala sam sa Aspirinom,frka mi je ali eazmisljam pozitivno...

bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesu ti dali neku zamenu Zoxx? Ili samo pratite Ti bese homizigot PAI ili?

Ja sad svaki mesec radim protoke uz UZ, mada sam ja na fragminu. 

Ima li neko predlog za neku dobru seriju? Sve zive sam odgledala skoro. Filmove sam skoro i prestala da gledam, nesto mi nijedan ne deluje dovoljno dobro pa sam skoro u potpunosti presla na serije.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne primam,praticemo protoke i d dimer.Ja se nadam da ce sve biti o.k.,stav mog hematologa je da u mom slucaju(heterozigot pai) nije morao ni Aspirin,nego zbog spontanog-za koji takodje ne smatra da je posledoca mutacije-cisto kao profilaksa...

Ja trenutno pre spavanja gledam Poaroa,posle cu Miss Marple :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je hematolog rekao da prava slika protoka može da se vidi samo u vreme drugog ekspertnog uz, znači od neke 20. do 20 i neke nedelje. Kaže da sve posle toga nije dovoljno precizno jer ne znam šta prekriva matericne arterije, pa se na osnovu rasta bebe uglavnom utvrdjuje da li su protoci kako treba. Meni takodje na svakom uz gledaju protoke, ali on mi reče da je to više radi reda. Tako da, na osnovu toga, ja sam zaključila da ako beba napreduje kako treba, onda su protoci ok. E sad ko će ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u vg i cv brisu i dalje ima mnogo streptococcus aureus-a :( To je neko mnogo žilavo g... Već sam dve ture antibiotika popila a one tamo niš', Bole ih uvce... Uh, sve mi miriše da će me spengati u bolnicu, ali neka, samo da su deca dobro...Ako i dalje ostane tu bakterija o prirodnom porođaju ne mogu ni da maštam.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u vg i cv brisu i dalje ima mnogo streptococcus aureus-a :( To je neko mnogo žilavo g... Već sam dve ture antibiotika popila a one tamo niš', Bole ih uvce... Uh, sve mi miriše da će me spengati u bolnicu, ali neka, samo da su deca dobro...Ako i dalje ostane tu bakterija o prirodnom porođaju ne mogu ni da maštam.

Prirodni porodjaj sa blizancima, da nije to malo zajebana varijanta? Naravno da doktori znaju bolje i ako su ti to rekli ok, ali nešto msm da je sigurniji carski rez. Ne znam kako je u bolnici u kojoj ćeš se poradjati, ali carski može i sa epiduralom, sve vreme si svesna i nema oporavka od anestezije. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,do sada protoci dobri,beba krupnija nego po pm-i,pa i ja racunam da je to o.k.

Videcu za neki dan i pitati doktorku ginekologa kod koje idem,pisala sam vec da je zena vrhunski strucnjak pa ce sigurno znati.

Kikiriki,a neki prirodni lek,beli luk ili slicno?Mislim na ulje koje se stavi na tampon,ili ulje od origana?Ne znam da li bi to delovalo?

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene opet neki bolovi kratkotrajni,cas kukovi bole,cas sa strane pa me zigne..pojma nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A beban je jos i aktivan uz to sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Kikirki, s*anje!

Nemam pojma to za protoke. Meni je sin slabije napredovao krajem 8, meseca pa sam onda jednom nedeljno isla na dopler ( u onda ostajal po 24 h u bolnici). Sad je hematolog preporucio da mu odnesem na sledeci pregled nalaz protoka a gin je rkao da ce raditi svaki put od sada- do eksperskog nismo nikad radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma @Cintia dr. kaže da će možda biti i prirodno, ali samo ako je sve idealno. A sve mi nešto nije baš idealno...videću sutra šta mi kaže.

@Vuciguraj , pa jbt i ovako im je tamo fino, još da ih nahranim...beži bre, zvaće i rodbinu na žurku. :angry: Od tri patogene streptokoke ta je najgora i najžilavija, izuzetno prilagodljiva i veoma borbeno nastrojena. Preživi i 150C temperaturu, a kad je u krvi, pravi oko sebe mini trombove da bi se sakrila od imunog sistema. Kad sam iščitala, digla mi se kosa na glavi. Inače je organizam lepo kokne, ali kad ti padne imunitet (kao npr. u trudnoći) onda se duuugo družite...<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.