Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bila sam na UZ u petak, 1100 gr, imam i 4D slikicu malenog decaka. pa deluje ko da ima puuuno kose. Je l moguce tako rano vec ( 28 nedelja?)

No ako su bapske price tacne da kad imas gorusicu to znaci da kosa raste moje ce biti mali monkeyboy. 

Radio je dr i protoke ( dopler??) kjoe ce ubuduce raditi na svakoj kontroli. (da ne brinete, to se ne radi standardno nego u mom slucaju jer je visokorizicna trudnoca)

A da, imam i dosta bakterija u urinu, moram dati urinokulturu pa da vidimo sta dalje.

Manje od 3 meseca do kraja a ja vec imam potrebu da polako budem spremna za polazak.

Danas sam nesto sva umorna, glava me boli, jedva se vucem, jedva cekam da muz ustane pa da preuzme dete.

A vi kako ste?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava bebe su u stomaku prekrivene neznim dlakicama kao paperje to stiti kozu dok su u vodi. Moj sin je rodjen ranije i bas je bio dlakav po ledjima,ramenima i po licu je imao, brzo su otpale one inace pocnu da otpadaju pre termina, cerka je rodjena 3 dana posle termina i nije ih imala. Kosa je vec nesto drugo neke bebe bude celave neke sa prilicno kose verovatno zavisi od genetike.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete se rodilo crno i dlakavo ;D a i muž i ja smo beli sa smeđom kosom...Imao je dlakavo čelo, ramena... maalo majmunče :D ali sve je to pootpadalo i sad je smeđ.

Vuciguraj i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kafičice čestitam! :*

Malagarava i ja sam radila na svakom uz nakon 20 ili 22ge nedelje dopler zbog rizika, tad si bar bezbrižnija. Hihi kosica, baš je u mom slučaju babska priča o kosi i gorušici ispala tačna :) obojica su kosu imali za kikice :)

Mnogo dragih članica je ovde u trimestru, uživajte u trudnoćama. :*

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, to sto ti pricas su lanugo malje kojima je prekriveno celo telo. Ja sam konkretno kosu videla-na glavi. (sumnjam da bi se i na 4D slici videle malje po telu) Samo se pitam u kom mesecu raste kosica. Mislila sam da to tamo kasnije ide. 

 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavala sam ok, još da mi se dete nije upiškilo...eh gde bi mi bio kraj. Sad mm spava preko bare :D a ja i naša privatna fontanica spavamo uz drugu ivicu kreveta. A ja sa ovim stomakom se roštiljam malo levo pa desno.

malagarava i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste?

Ja svaku noc imam budjenje oko 1 i onda bauljam po kuci do jedno 4-5.

Al dobro, naspavacu se kad se porodim :D

Pre nekoliko dana smo sina prebacili u svoju sobicu a on jos uvek odbija s bilo kim drugim da zaspi osim sa mnom. I tako ja i nocu setam od jedne do druge sobe sa sve svojim beluga jastukom. 

Sve mi teze sa stomakom, nekoliko puta čučnem i gotova sam. Tad me sve boli i jedva se vucem. 

Polako pocinjem da kukam sve vise :unsure:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da kad se porodiš, pa još godinu dana, pa ćeš da se naspavaš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da kad se porodiš, pa još godinu dana, pa ćeš da se naspavaš :D

Ili kao  u mom slucaju,tri i po :D

bikica85 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG je optimista :D Uh noćas sam išla dva puta na šorić :D ali sem toga sam se naspavala. Negooo ja ovo gvožđe iz totheme mogu sa zuba samo da skinem uz pomoć električne četkice za zube. Bez toga mi zubi izgledaju užasno, sve se crni između zuba. Inače tu el. četkicu koristim jednom u nedelju dve sve se bojim da ne razdrndam zube. A sad bre moram svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, a da probas nesto drugo? Ima onaj feroglobin ili jos neki koji su u kombinaciji s vitaminom C.

Meni su ti bili skroz oke a nisam imala neka nezeljena dejstva.

Nocas sam se kao naspavala, inace delimo sin i ja krevet na sprat, tj spavamo zajedno. pre neki dan smo mu opremili sobu da ga prebacimo dok se ne rodi bata.  Lakse mi da lezim s njim tu nego da prelazim zilion puta kod njega u sobu kad se probudi. 

Budila sam se nekoliko puta al sam ubrzo zaspivala svaki put. (za razliku od prethodnih noci)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dobra je meni tothema, drži mi gvožđe na dobrom nivou, nego jedino što zubi postanu crni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki probaj da pijes sa cevcicom pa malo je dublje gurnes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prikljucim 3.trimestru :) juce smo usli u 7.mesec pa sada u iscekivanju famoznog 9og. 

Inace na kontroli pre 2 dana smo imali 1172g i bebica je aktivna i lepo napreduje. Butkica 10ak dana unapred ali razumljivo, mama i tata su dvometrasi :) vazno da je sa tezinom u granicama nedelje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Nešto mi miriše da će da me spengaju u bolnicu za par nedelja...i da me neće pustiti dok se ne porodim. Već sam počela da paničim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e Kikiriki, moja komsinica se pre nekoliko dana porodila u terminu, jedna beba 3 kg a druga 3,5 Kg, cak je trebalo i prirodno al su na kraju ipak CR.

Eto ima i svetlih primera s blizancima, ne mora da znaci da ce te spengati.

A iskreno i mene je strah da ce i mene tako. Kad me vec prime, da me ne puste. <_< A tek tu sto sam skepticna...nikakva mi garancija nije ako lezim tamo da ce sve biti sjajno, tek tad mislim da me ne bi pogledali.

(al to sam samo ja)

I muz i dete kaslju i smrcu i evo i ja pocela. 

I dalje nesanica ubi, po ceo dan sam sama s klincem. 

A da odem ja ipak u bolnicu da odmorim ko covek??:huh:

salim se..SA LIM SE

Maajaa:), Kikiriki i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se polako useljavam ovde kod vas, napravite mi malo mesta :wub:

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Čitam vas redovno, ali tek sada pišem... Termin mi je 5.10, za tri dana... Ali za sada nema izgleda da će se desiti ranije ili na sam dan... Imam zakazan pregled na dan termina, pa ćemo videti šta kaže doktor... Pre deset dana radili ultrazvuk, sve ok, pre pet dana išla na CTG, sve ok, zatvorena sam i nemam nikakve kontrakcije... Osetila sam možda dve, tri pre nekoliko dana, ali pošto sam prvorotka, pitanje je da li su to bile kontrakcije, jer se i beba istovremeno jako pomerala... Tako da se ovaj mesec odužio kao ni jedan do sada... Beba je krupnija, prošlo merenje oko 3500 gr... Videćemo šta će biti do srede, a posle kontrole će verovatno i doktor reći šta je činiti, pretpostavljam da će me vratiti kući ukoliko ultrazvuk i ctg budu ok... Iako su svi mislili da će beba malo poraniti, ona je rešila da još sačeka.;)

Izmenjeno od strane Agnes
Kikiriki, Maajaa:) i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Agnes :) mada vidim da ćeš brzo da otperjaš sa ove teme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Agnes :) mada vidim da ćeš brzo da otperjaš sa ove teme..

Bilo bi lepo da bude tako, svakako javljam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma boli vas uvo sve ste u devetom, sad ćete da se isporađate i gotovo. A ja sam danas bila na vikendici gde nije radila voda!!! A u wc idem na pola sata...a wc je bio žbun...i sad, da čučnem mogu...ali da ustanem nikako. Uh, pa ajmo akrobacije četvoronoške, pa iz tog kučećeg položaja nekako se podignem. Nekoliko puta mm je služio kao dizalica... Centar za ravnotežu mi je totalno pomeren, stomakom nalećem na stvari jer nemam osećaj svojih gabarita...od kad ne smem da se savijam sve mi ispada na pod. Majke mi, dođe mi da plačem koliko su neke jednostavne radnje postale zahtevne i traže moju snalažljivost i kreativnost. Srećna sam naravno što sam trudna, i nemojte me pogrešno shvatiti, izdržaću ja sve ovo sa osmehom na licu, ali da je lako - i nije baš.

Vuciguraj, Cintia, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jesen stiže, junački sam se obukla u farmerke sad još da savladam i čarape i neće biti ni podne a da sam se obukla. Gledam mm-a sa blagom zavišću kako se saginje, kako u kadi ne kači vrelu slavinu stomakom. Gde ste bre sve? 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Kikiriki! Sjajno. :D

Pa gde ces bez wc-a s takvim stomakom? smejem se tvojim ( i svojim mukama). Mene mrzi da idem bilo gde da prespavam kad mi je wc na vise od 10 metara. kapa dole Kiki!

Mene uhvatila isijalgija. Inace imam taj problem povremeno al u trudnoci mi je izgleda obavezni pratilac. A imam i ono trnjenje u nogama.

Spavam ko na iglama uz 1001 budjenje. 

gorusica-isto povremeno uvece al za to imam lek pa mi nije frka.

 

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.