Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ah. Moze, a i ne mora bit', jel' ? :D

mi sutra putujemo, nista spako vala nisam, kanim se ici do prodavnice prvo prosetati po kisici pa onda oakovati :D bas sam lejzi :D

zna li ko gde u kojoj sekciji da trazim uloske za porodilje u aksi, na netu? evo vec sat vremena bauljam po svim kategorijama, mislila sam poruciti to i neke jos sitnice, stici ce na kucnu adresu, new moram da se cimam.

reko' li da sam nasla odelce juce za mudonju? :D e pa, jesam :D

jooooj, moram i do banke :(

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam mahnemo :D

Mi smo dobro,rastemo lepo. Vidim da je ovde opet neki zastoj?!

I da,po ovim vrucinama definitivno vam ne bih bila u kozi :P

Po tom pitanju odmah bude lakse,cim se porodis,ali krenu neke druge muke..

andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja napravila zastoj, prva sam već nekoliko nedelja na top listi, kao pevačica. :D

Nadam se da ću uskoro da otvorim sezonu, a onda u avgustu ima da nam se prepolovi spisak.

MakiJana, andjelita, LadyN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelita kucaj u pretragu mrezasti ulosci. Tako sam ja prosli put. Stiglo na kucnu adresu, milina. Sad sma uzela iz dva navrata, valjda ce biti dosta. 

Kolibri, kako joj i ime kaze, drzi top poziciju na julskim listama, a prognoze su da ce biti i deo avgusta :P 

 Juce kad je bilo onako vruce, sedela sam u stanu i znojila se i setila da nam tako bilo u porodilistu. Al tad me nije bilo briga, imala sam bebu :D

p.s. Ne smem zaozbiljno da razmisljam o porodjaju, frka mi je.:huh:

andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste vi paketa mrezastih ulozaka spakovale u torbu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste vi paketa mrezastih ulozaka spakovale u torbu ?

4 :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste vi paketa mrezastih ulozaka spakovale u torbu ?

ja 2,ne volim da nosim puno, bolnica mi je na 10 min,donece mi neko sve sto mi zatreba.

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam 4 zato pitam , ovdje jedna rodjaka mi rekla koliko god da kupis nece ti biti puno :D I ja uzela 4 i ubacila , ako bude trebalo jos donijece neko sto rece kolibri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Koliko ste vi paketa mrezastih ulozaka spakovale u torbu ?

4 isto. Jedan za prvo porodjajno doba, i tri za sobu. Jesam i ja blizu, ali ovde ne nose po sobama kako sta stigne, vec se ostavi na prijemu pa kad se nakupi kesa onda raznesu po sobama. Donosio mi je mm prosli put jos, trebalo je. I dve podloge za krevet sam spakovala. 

plazma, voda i jedan sok od jabuke, mozda omasis veceru a dorucak daleko :D

10 pampersa, kremica, rukavice za bebu i 3 tetra, mada su prosli put njih imali. 

Ostalo mi spakovati licnu higijenu, kesu za bebin izlazak iz porodilista i kesu za moj. Mada, ogranicen mi izbor garderobe, verovatno to sto skinem ce mm da opere i vrati :D Nevidjeno se flekam, sta god jedem ispadne mi iz usta ili kapne i naravno na stomak :D

 

Izmenjeno od strane LadyN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam potrosila 4 paketa ulozaka,i 10tak podmetaca. Prva dva dana se jakooo krvari..

Moje iskustvo

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo sve nosile po 4 pakovanja;-) Meni je preteklo. Nego recite vi meni je li moguce da se ne krvari svih 40 dana? Meni ovog puta ni 30 dana nije trajalo.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tnx lady :)

ja cu 2 pak.

Snow, sve izmedju 2-8 nedelja je normalno.

meni je oba puta trajalo po 8 ned., dakle 2 meseca, pop.... sam. Taman pomislis da je stalo ono krene opet...

snowhite i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej ali btw jedno pak. ima 20 komada :D a ja stavljam po 2 uloska, da podebljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej ali btw jedno pak. ima 20 komada :D a ja stavljam po 2 uloska, da podebljam...

 

 

Kako 20 ?:huh: Ja uzimala ovdje neke ima samo 10 u paketu. Jel to znaci da mi trebaju jos 4 paketa najmanje ?:o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoje pakovanja od 10 i 20. 

ja nosim 4 od po 10 :) tako da je 2x20 isto to :D

 

zeklica i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo  sto je lady rekla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pomislila da se nose 4 od po 20 :D Reko odmah kofercic na tockice da povucem :D 

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lady, ne javljas nam se u caskalistu!

kad ti je termin?

vidim da se spremate.... Meni je trebali brdo ulozaka.... Zavisi koliko ostanete. I puuuuuuuno vode. Za dva dana sam popila 6x1.5l

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj kofer ima tockice :D al manji je onaj, taman u knap stane ono osnovno. Ne secam se za vodu, pila sam i donosili su mi, ali ne znam koliko tecnosti. Iskreno se nadam da cemo ovaj put ostati krace, prosli put od pon vece (utorak noc se porodila) do petka u 13h. Nikao docekati  <_<

Nini, termin je 16. valjda cemo stici proslaviti 2. rodjendan kuci :D jos od kako forum nije radio, svelo se na ovu grupicu, pisacu kad predjem na 2-3 god temu. Kako ste vi?

Molim Vas aktivirajte onu temu Kada dodje drugo dete, moram da procitam iskustva :baby:

 

septembar26 i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo sve nosile po 4 pakovanja;-) Meni je preteklo. Nego recite vi meni je li moguce da se ne krvari svih 40 dana? Meni ovog puta ni 30 dana nije trajalo.

Meni je prošli put trajalo oko 30 dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

moji su super. I nama uskoro drugi rodj. Znas da smo bile komsinice u boksovima,

stariji smo citavih sat vremena

;)gde ti je ta tema otprilike? Da ti aktiviram, da mi cmicak ne iskoci

Izmenjeno od strane Ninimimididi
LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Molim Vas aktivirajte onu temu Kada dodje drugo dete, moram da procitam iskustva :baby:

 

nasla sam ti

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće kolibri skoro izgleda, od jutros kao da nisam trudna, obišla sam već i pekaru i prodavnicu, sredila malo kuću,sad spremam ručak :D Pritisak ne ide preko 130/80 tako da kuliram još kući i čekam da samo krene.

Izgleda da neću ni ja skoro! :D Aktivnija nego ikad čini mi se, u protekle 2 nedelje! Pre posla završavam po administraciji i domu zdravlja šta imam, šetaju me levo-desno kao mladog majmuna, no dobro, i to će proći ;) onda na posao, s posla kući, dete nestrpljivo na kapiji čeka da akcijamo, pa večera, pa stigne muž-puž, pa još akcijanja, kupanjac i spavanjac i ujutru sve Jovo-nanovo! :D Do te mere, da mi još torba za porodilište nije spakovana, sve kao nešto odvajam na jedno mesto, pa mi fali ovo, pa mi fali ono, pa dokupiću sutra, pa zaboravim...I taaaaako! Kolege mi se sprdaju da foliram trudnoću sa nekim gumenim stomakom, a kad me neko pita kad mi je termin, postalo mi glupo i da kažem da je 3.avgust, odmah se svi beče. iščuđavaju, leleču, kukaju! :mellow: Aman za'man ljudi, ne postoji status neporođena, kontrole su redovne, CTG uredan, kad počne znaću, samo da ne preguram preko termina puno kao prošli put pa da me spakuju da ležim kao krava i čekam indukciju posle 7 dana, pa da ležim još 6 jer su oni zeznuli stvar itd...Najviše se pribojavam tog ponavljanja lošeg iskustva.

Elem, trebalo bi da i muž-puž prisustvuje porođaju, Gradska bolnica u Bg je u pitanju, a još nismo otišli da čekiramo uslove i kad da tempiramo vađenje briseva da ne budu "stari"...

Jel zna neka od vas nešto o tome? 

Mašem! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.