Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A što se tiče noktiju,tačno je,ako nokti počnu da modre to im je prvi znak da nešto nije u redu, meni su to rekli pre operacije žuči da ih ne mažem. E sad ne znam za noge,ali za ruke znam sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke, ja nisam cula da ne sme lak na nogama, ali mi koleginica kaze da ne sme, ali se ona nije poradjala, pa rekoh bolje da se ja raspitam kod vas :)

Sto se vrucine tice, ja se nocu budim non-stop mokra skroz i samo se pljuskam vodom, ne smem ni da zamislim kako ce tek biti posle porodjaja, vrucina i krvarenje mi nikad nisu bila dobra kombinacija :(  A gde je jos sve ostalo sto posle dolazi, mislim da cu biti nervozna za sve sto nisam. Spavacu u kadi. 

Zelim nam svima manje vruc avgust. 

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su trazili da na oba cr i na druge dve hiruske intervencije,  nokti i na rukama i na nogama budu bez laka. Ne znam da li zavisi od politike bolnice. Modri nokti upozoravaju na nedostatak kiseonika u krvi.... Ja bihskinula lak, lakse je kod kuce nego da u bolnici juris za acetonom..... Kao ja<_<:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, zahvaljujem, nisam znala to za lak pa se zacudih.
Vruce i kod nas bas bas,ja ocekujem neku kisicu, neko osvjezenje....javlja mi se:-)
Drzite se, stomacici;-)

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih lak poskidala i na rukama i na nogama, jer bih volela (ako ne daj bože nešto krene po zlu sa količinom kiseonika) da lekarima olakšam posao i da imaju na više mesta da to vide i na rukama i na nogama. Meni je komšinica pričala da je njena sestra ginekolog, i da jednom zamalo da izgubi pacijentkinju jer je sestri rekla da joj da kiseonik, a u boci sa nalepnicom kiseonik je bio ugljen dioksid, sreća pa su na vreme shvatili (po noktima) u čemu je problem pa su dali iz druge boce gde je stvarno bio kiseonik. Tako da...namazaćete ih posle...

A u razvijenijim zemljama nivo kiseonika ti meri ono čudo što ti nakače na prst, tako da im nokti često nisu bitni.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stigla od dr, kaže ctg nije loš,ali nije ni idealan, ja pitam šta to znači, ona kaže znači da nije savršen. Ja se samo nadam da to znači da ćemo se uskoro upoznati moja cura i ja. 

Merila mi pritisak 105/65, kaže ako opet primetim da skače da dođem odmah. Hoću malo sutra, odoh ja pravo u bolnicu ako primetim nešto, i onako me od sinoć boli sve živo. Bolje da me oni drže na oku, nego da me vucaraju po dz. Nego jel moguće da ovi digitalni merači pritiska pokazuju veći pritisak nego oni stari na slušalicu? Ja kući opet merim više nego oni u dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da su najtacniji ti sa slusalicama. Ali koji meri vise ili manje, to ne znam. Ako se ne osecas dobro, najbolje do bolnice. Sad ce to. 

Mi smo nocas imali katastrofa noc. Isla sam u wc garant 25 puta. S skoro nije ni spavala, vruce bilo, sve sam cekala da ce neka kisa, al nista od toga. Posle mi se klima nije palila jer smo svi bili mokri. Uzas. 

To da se vratim u formu sa nespavanjem :D i sad sedim i preznojavam se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore je što ja ne osećam ništa vezano za pritisak, da nisam merila ne bih ni znala i sad se samo nerviram.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenske, da se upisem i ja, za 3 dana ulazim u 37.nedelju, druga trudnoca, opremili smo sve za princezicu, torbu pocinjem da pakujem ali je pocela bas da me hvata neka panika, jos od ovih vrucina ne mogu da dodjem do vazduha, samo se znojim iako je klima pustena haos, gorusica vec 2 meseca zeza i danju i nocu pa sam pocela neki lek da zvacem i pomaze mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stigla od dr, kaže ctg nije loš,ali nije ni idealan, ja pitam šta to znači, ona kaže znači da nije savršen. Ja se samo nadam da to znači da ćemo se uskoro upoznati moja cura i ja. 

Merila mi pritisak 105/65, kaže ako opet primetim da skače da dođem odmah. Hoću malo sutra, odoh ja pravo u bolnicu ako primetim nešto, i onako me od sinoć boli sve živo. Bolje da me oni drže na oku, nego da me vucaraju po dz. Nego jel moguće da ovi digitalni merači pritiska pokazuju veći pritisak nego oni stari na slušalicu? Ja kući opet merim više nego oni u dz.

Upadam ko padobranac. Digitalni uvek pokazuju vise nego sto jeste. Oduzmes oba za po 5 i to bi trebalo da je starno. Nekad cak i vise narocito kod povisenog pritiska. Pre par godina sam prodavala i digitalne i mehanicke pa uporedjivala. Pozdrav.

Kolibri, LadyN i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri, a sto brines zbog pritiska, ovaj sto si navela je ok, koliki ti je inace?
Meni je u trudnoci bio ok, pred porodjaj 140/90 :-)
Kod nas je u toku noci pala kisa(kao sto sam i prognozirala:-)mada izgleda da ce biti sparno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa obično mi je 110-120/70-80, ovo je sad samo odjednom skočilo,evo i danas ceo dan kao i juče. Frka mi je jer mi je prošla trudnoća završena zbog visokog pritiska, tad je bio veći,ali strah mi je ostao. Bojim se da mi ne skoči još više, bila bih zadovoljna da do kraja izguram ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja upadam kao padobranac. Kolibri, ako ti pritisak bude gornji preko 140 a donji preko 90 treba da se javis u bolnicu najbolje. Mislim da dom zdravlja nije bas najidealniji za to. I meni je u prethodnoj trudnoci skakao pritisak pred kraj i na kraju su me zbog toga zadrzali u bolnici. Ako oni smatraju, mogu da ti daju lek ili čak i da izazovu porodjaj ukoliko jos poraste. U svakom slučaju, ne sme se kulirati povišeni pritisak u trudnoći, može loše da utiče na bebu.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, meni su za vreme carskog reza držali to čudo na prstu, ali ja nisam znala čemu služi. Evo naučila sam nešto novo :).

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pratim ceo dan,nije skakao preko 135/85, a i planirala sam da odem u bolnicu ako pređe 140/90, iskusna sam nažalost.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke! Kako ste danas?

Ni ja noćas nisam spavala zbog zubobolje. Bila kod zubara i trebala sam da ga izvadim,ali nisam imala hrabrosti. Stavila mi je dr.neki lek da umrtvi živac da pokušamo da odložimo vađenje posle porođaja. Sutra idem na drugi CTG i UZ. Jedva čekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico i tebi zub stradao od trudnoce? Ja sam vec popravljala neke i imam jos, pre trudnoce svi bili savrseni.

Ja jos nisam bila na ctg-u, a ni u prvoj trudnoci nisam isla do pred kraj.

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej zene. ja danas neplanski bila na ctg-u. otisla do dz-a da mi gin da upute za svasta nesto, a oni me zadrzase na ctg-u. sve je ok, dade mi dr dozvolu za banju :D vuhu

inace, danas se bas nasetah,mnogo sam umorna :(  i nadjoh odelce za bebca u pandi. bodic i pantalonice. kupila sam, bilo je ili to ili karters i to da ga jurim po gradu... manje cimanja za mene :D

oprala sam i ves, moste misliti, ali pegla ce da saceka. 

MakiJana, LadyN, zeklica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj zub stradao u prvoj trudnoći. Doktorga ga je popravila , ali je bilo pitanje vremena kada će se vaditi pošto je umnjak u pitanju. Inače ja sam na početku trudnoće sve zube sredila, promenila plombe.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helo stomacici , kako ste ? 
Ju kod nas malo zahladilo pa se malkice lakse dise . Navijam za kisu i pad temperature, da mi bar malo olaksa. 
Sto se zuba tice, joj ta bol to je nesto najgore sto moze biti. Mene je samo dva puta bolilo ono bas sto kaze da se ne moze spavati , i ta oba zuba sam izvadila bile 6 i 7 u pitanju. Ja za sada imam par sitnih kvarova , sve sam mislila popravljati na pocetku trudnoce, al nisam. Moracu u jesen ili na zimu to rijesiti da ne ide dalje. Dok se beba i ja uhodamo nakon par mjeseci. 

E zene ja vec drugi dan trckam na wc malo -malo. Samo me presjece nesto , i da izvinete imam dijareju. Citala sam da to zna biti kao pred porod ciscenje crijeva , al nikakvih dr simptoma nemam- osim sto me beba tuce kad god stigne. Al to onako posteno bas. Pocelo je juce poslije podne i sinoc nisam jedino isla na wc. A od jutros vec nekih 6 puta sigurno. Javnem vam ako bude jos kakvih simptoma,mada mislim da je to laznjak sigurno. Jos bi nesto osjetila pored tog.Ima li neka slicnu situaciju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda si pojela nesto samo- neku cudnu kombinaciju hrane napravila? :-) Meni se desilo pre nedelju-dve mozda :-) nije mi bilo dobro kad me sastavilo :-) ali to je jer sam u toku dana jela na smenu melcne proizvode, voce i sardine :-)

Mene opet grlo zeza i to vec neki period... ispirala sam kratko zalfijom, nego lenja sam malo... sigurno su neke bakterijice, ne znam... ne boli, ali osecam kao da mi nesto stoji u grlu, ma neku nelagodu i zadah malo...

Zubice sam popravljala- nekoliko u trudnoci, da li sad u 9. da odem i sredim jos koji zub da se posle ne zezam, kad cu sa bebcem... ne znam, mozda i odem ovih dana, sve me mrzelo po ovim vrucincinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam sve sredila pre trudnoce, ali kaze mo zubarka da to hormoni urnisu zube, tako da se tu ne moze mnogo, ali bitno je popravljati ih na vreme, jer kao mnogo brze se kvare nego u "normalnom" stanju. Ja imam jos jedan da sredim i posle porodjaja, kada se uhodam sa bebanom, jos jedan. Nije strasno, one najgore sam sredila.

Imala sam i ja dijareju par puta.Ali kao i za simptome trudnoce, tako i za porodjaj, ne mozes znati kako je kod koje zene. Kada pocne bas porodjaj, znacemo. :P

LadyN i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulazimo u 38 nedelju. Odvela sam dete u vrtic, odgegala se do pijace, kupila dva grudnjaka, valjda ce biti ok, i taman dosla kuci kad kisa pocela. Sad opet u stanu toplo, sparina se uvukla. 
Moje starije dete (kako mi to cudno napisati) i ja nikako da se dogovorimo oko spavanja. Prvo  ona lepo spava, a meni nikako san na oci, pa onda ona pocne da se budi, a ja umreti... I tako. 
Sve po starom. 

Mah mah 

zeklica, septembar26 i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zenee , ima li vrucine ? :) 
Moguce da je i od hrane neke, ajde znaj , u svakom slucaju kad krene porod znacemo . :D Uglavnom i jutros se moje stanje nastavlja, trckam u wc i tako. Al bar sam nocas malo bila postedjena samo sam 4 puta trckala piskiti, a mm spava kao klada. Toliko o ravnopravnosti roditelja :P  Inace juce mi je muz prokomentarisao kad je dosao sa posla , sta mi je sa stomakom? Kaze nije kao prije , nekako je citiram : ,,veliki dolje " . Hahah to znaci kao da se spustio. Beba me tuce u mjehur, voli da boksa mamu a mama broji zvjezdice tad. 
Imam posla a nikako da pocnem , nisam za nista danas :* 
Gdje kolibri , da nece prije 30 og , na taj dan sam se kladila :D

 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće kolibri skoro izgleda, od jutros kao da nisam trudna, obišla sam već i pekaru i prodavnicu, sredila malo kuću,sad spremam ručak :D Pritisak ne ide preko 130/80 tako da kuliram još kući i čekam da samo krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.