Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kolibri, ja mislila tebi termin prosao pa te prozvah Georgina, sorry;-) Ja tipujem na 31.07.

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh, pa to je. ja danas prospartala kroz stadion, jadan izbor ili pak nema brojeva. uzela sam neke bodice, ali svi su 68, sto je za 4-6 meseci...  znaci h&m, c&a, menda, beba kids, dexyco... i nista nasla nisam. gledala sam svasta i preko neta, i kazem najlepsi su mi kartersovi setovi, 3 komada-pantalonice, i dva bodica jedan sa kratkim, drugi sa dugim rukavima. problem su velicine, reeeetko koji ima u vel. za 3 meseca, da poludis.

te museme i peskire sam ja kupovala polovne, taman mi stize na kucnu adressu a nije da je odrpano niti bilo sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moras kupovati rukavice, ima li ko da ti da? mozes i carapice staviti na ruke.

rukavice imaju onaj lastis koji malo stegne rukice, za razliku od carapa.

(recite mi da nisam jedina koja je svom detetu stavljala carape na ruke :D:P )

septembar26, mama maza i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelita, nisi jedina;-)i ja sam al samo prvom djetetu.

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, da li se spustio ili ne, pitanje za milion dolara :-) ne znam, mozda samo tako deluje na ovoj slicici, zbog trenerke a i majica kratka, mozda malko... nemam pojma :-) nisam primetila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radi forum sve mi cudno ja vec bila odustala...

zene priblizava se termin mi 19 avgust sledece nedelje idem na prvi ctg.pripremam stvarcice za bebu perem peglam,al mi sve nesto tesko stomak se spustio otvorena prst i takooo.bila u ponedeljak kod dermatologa pojavile mi se neke ospice po nogama i rukama po psrtima prvo pa se siri kao mali mehuri puni vode koji jako jako jako svrbe kad se pocesem pukne i naduva se opet kazu od znoja dobila mast nista mi ne pomaze sve gore siri se i sve me svrbii,malo sam zabrinuta po nogama je haos tj po prstima i gore do zglobova sve crvene tackice ne vidi se koza od tih bubuljicica

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ne vredi, moraš opet kod dermatologa i vidi da ti uzme bris. Neverovatno, zar ne shvata da žena pred porođajem mora to da reši što pre, nećeš valjda sa takvim nogama u bolnicu...a šta ako je neka gljivica, jel treba celo porodilište da je zapati...eee moji lekari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri, jesi jos u komadu?:-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima vrucine, cure? 

Ovde bas uprzilo, ili se meni tako cini. Moji dremkaju, ja pijem nes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još sam 2 u 1, danas ništa od bolova. :)

Nema meni ništa do termina... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam te rukavice kupila u h&m-u, a po potrebi sam djeci stavljala i carapice na ruke :)

Sto se tice odjece najvise imam u velicini 56. Trebala bih kupiti jos koji body 62.

Kako bih ja voljela da rodim 19.avgusta :rolleyes: ne bi bilo ljepseg poklona za rodjendan -_-

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri mozda i rodis pre, to samo odjednom krene, ne mora duga uvertira :D kod mene jesamo odjednom naprsnuo vodenjak, do tada nista, ni bolovi, ni onaj cep, ma nikakav pokazatelj.

Videcu ovaj put kako ce biti :rolleyes:

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i kod mene bilo, taj dan bila na CTG, dr rekla nece jos, nema nijedan pokazatelj. I dogegala se kuci, ispao sluzni cep i poceo curiti vodenjak (napukao). 13h od "nece skoro" do gotovog porodjaja

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vi sto se porodile bez 'uvertire' :Djeste li bile otecene ili tako nesto? Ja kako sam usla u deveti, uopste nemam utisak da sam trudna, osim stomakaa... Da nije ovih vrucina, ovo bi mi bio najlaksi mesec, nekako sam se 'izduvala'-em nisam natekla, cini mi se da mi se i salo istopilo od ove vrucine :D Nemam utisak da cu se za 12 dana poroditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh Reina i ja nekako imam taj osecaj, sad mi lakse nego pre i sto se spavanja tice i svega. :-) Kao da nisam trudna. Medjutim danas i juce vidim da su mi malo stopala otekla, nista drasticno ali primetim. I ne mogu da ih rashladim, topla su, sad cu napuniti lavorce sa vodom, sinoc opet spavala sa mokrim peskirom na nogama, ne znam koliko to ima efekta uopste u sprecavanju oticanja, al meni lakse... Samo ne soliti hranu puno, samo koliko mora bas i treba sto vise vode piti, tako u skolici rekli, jer se otok ne stvara od vode vec od soli koja zadrzava vodu u organizmu. Poslednjih dana inace slabije vode pijem, otkad muz bolestan pa ne moze da donosi vodu, posto ovu sa cesme ne pijem, grozna mi je stvarno... treba da povecam unos vodice...

Uh Majo, sta je tebe snaslo pred kraj...

Zvala juce da proverim za urinokulturu, kazu sve ok... Znaci nema bakterija, mozda me ovako zabolelo, hm, uglavnom nije me posle toga boleo bubreg, ali ja odmah otisla jer sam i pre sa tim imala problema, pa da ses ne igram sad...

Pozdrav stomacici, idem na more u lavor pa da se kuvam malo nad peglom posle :-)

ReinaS i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se secam da se nisam osecala nesto oteceno, al posle porodjaja kad sam lezala u sobi znam da sam se cudila kako mi nesto tanko zglobovi izgledaju :D Valjda sam se bila srasla sa tim stanjem :D

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da se porodim bez uvertire, iznenadi te i ne znaš šta te snašlo :)

Ja se u devetom osećam kako kad, nekad lagano kao da nisam trudna, a nekad kao da imam 100kg... Poslednjih par dana sam valjda i nervozna,pa mi je dodatno teško. Ni ne otičem kao u prvoj trudnoći, otičem, ali mnogo manje,uglavnom kad je pretoplo napolju.

Ali zato što imam problema sa stomakom kad me šutne kod desnog rebra, pa kad preseče, ostanem bez daha, a boliiiii. Inače žuč mi je izvađena pa sumnjam da imam tu neke priraslice pa da me baš potrefi nezgodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je deveti mesec super, nema oticanja, ni grceva. Zeklice, moguce i bebac da ti je nalegao na bubreg, ovaj moj je glavicu stavio na moj levi jajnik i urnise nekad :lol:

Ni u prvoj trudnoci nisam imala tegoba u devetom mesecu, tako da nisam vec bila 40 +2 iznenadio bi me skroz porodjaj. Isto na ctg-u dan pre, dr rekla nece beba napolje :D

zeklica i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da cu bar malo da oteknem, pa da budem u pripravnosti da sam tu negde :D

Volela bih u terminu ili malko kasnije, ako mogu da biram 8.8. onda :D

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta da vam kazem osip ne prolazi sve gore po nogama,al vise ne svrbe al sam istackana potpuno po stopalima do zgloba.bas sta me snaslo pred kraj.o ovo sto imam od prepona sto se siri nema nikakvih bubuljica ni svraba samo se zacrveni kad pokvasim vodom i brzo prodje to crvenilo da mi nije od kilaze kako se noge cesu jedna od drugu,jaoooo poludecu ne znam ni ja sama...

Kikiriki i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvacu u ponedeljak da se najavim za utorak tako to funkcionise kod nas u novom sadu u poliklinicu tamo je haos opsti. mada prosle nedelje kad sam bila kod dermatologa pregledala me i kaze nisu gljivice i nije nista zarazno to je osip od znoja.mada se bojim grozno izgleda i stvarno zar u porodiliste ovakva ko sugava jaooo

septembar26 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam danas neki članak, navodno telo pre porođaja počne da luči adrenalin i žena prestaje da se plaši porođaja. Po tome, ja neću skoro, jer mi je baš frka, ne znam ni sama zašto.

zeklica, andjelita i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su u skolico rekli da te u 9.om sve pritisne, kao i tesko i insomnija i zgaravica i da priroda uredila da bukvalno jedva docekas porodjaj. 

Mislim da svako ko je normalan a prvi mu put plasi se od nepoznatog, a svaki sledeci  put jer zna sta ga ceka :D

Kikiriki, MakiJana i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.