Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da vam i mi mahnemo :D

Zone :wub: sad uzivajte,, uhhh kako sam se uzelila onog bebaceg mirisa :rolleyes: jedva cekam :D mada me jeza obuzme kad pomislim na sam porodjaj. Jest da sam vec imala dva, ali nikad se ne zna kakav ce biti onaj sljedeci i to me plasi :unsure:

Pumpicu nisam nikad imala, al ovaj put se kontam da je mozda i kupim. Kontam ako bih se izmlazala poslije podoja da bih imala vise mlijeka pa kad je bebica vise gladna da bi joj dobro doslo ako se nadje "viska mlijeka" :D

Andjo, ja bih uzela jedan kratkih i jedan dugih rukavcica, za svaki slucaj, da me vrijeme ne iznenadi :)

Ja sam mislila da sam zavrsila sto se tice odjece, ali nekako mi sve malo :huh:

Neki dan smo kupili novo auto, sa 7 sjedista :) stolice imamo, samo treba skontati gdje ce ko sjediti pa da ih fino postavimo :)

Kako se vi borite sa depilacijom?? Ja jedva, ziva se preznojim dok zavrsim <_< jos mi stomak i nije sad bas toliko velik.

Septembar, ni ja ne volim ljeto u ovom stanju, fuj sam samoj sebi. Mada da budem iskrena ljeto u Prijedoru ne volim ni kad nisam trudna. Mozak da ti prokljuca u bilo koje doba dana :ph34r:

septembar26, Zone* i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, meni je bas pomagao onaj caj za trudnice Josif Pancic. I od brusnice je dobar.
Makijana, kod nas traze krvnu grupy, meni gin nije dao da odradim i to i u porodilistu naravno da mi nisu vjerovali na rijec:-)vec je mm morao da se vraca do stana i trazi otpusnu listu od cerkica gdje pise kg. Tako da provjeri ti to, za svaki slucaj.

dr mi radi u porodilistu, ona mi je i rekla to :rolleyes: al sto kazes, raspitacu se jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, taj caj i pijem, sad evo, pila ga ja preventivno i pre, nego prestala...

Meni muz rekao vec par puta da mu mirisem na bebu, mislim da se tripuje, mozda oseti kremu sto koristim :-) ne verujem ni da je to moguce... :-) 

Jetzel, da, lepo radi masina :-)

Dobro je, ne boli me sad nista, neka nelagodnost samo. a beba se vrpolji mnogo. Eh, sutra prvi ctg :-) da vidim i to cudo :-) hahaha. Inace resila sam kad dodje porodjaj, bicu smirena, jer ne smem bebu da uznemirim, njoj je gore svakako nego meni :-) a ona sve oseti, tako da sam ja odlucila da necu da se plasim, jer ja neke stvari mogu da shvatim sta i kako a ona nista jadna, mala ne zna :-) zbog bebe :-) everithing is gonna be fine :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mi na 36+2  2700gr. Sto mi je manje nego S, ali kaze dr da u 9om mesecu idu i do 250gr nedeljno.
CTG ok, nemam kontrakcije, ali lezim i slusam onaj zvuk i panika mi samo raste sve vise jer se prisecam porodjaja koji sam tako fino zaboravila... 1.08. CTG opet.  Polyginax povremeno stavljati, tothemu, vitamin C i magnezijum nastaviti. 

Zeklice, to je duh, tako je :D A i sad nema nazad :P 

kaficica, Jecy, mica 82 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad sedim, stomak mi sedi u krilu :-) dodiruje se sa butinama :-)

Muz me zeza da mi je pupak srecno dugme- pa kad sam nesto ljuta on ga pritisne da se odljutim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, testovi, uputi i ostala cudesa.... sacekace da se vratim iz banje. B)

valjda nisam toliko baksuz da se porodim usput :D

vama extra za te ctg-ove i uz-ove :D bar znate kako je beba :wub:

zeklice ja odavno sirim noge, kod mene se odkad dodiruje sve :(

sto se depilacije tice nisam se depilirala sigurno jedno 4 meseca. mozda i vise. jbg, tusiram se kad okupamo decu, sto dodje oko 22 h, i tad samo operem najkriticnija mesta jer mi mala place. tusiranje od 5 min sa sve svlacenjem i oblacenjem. isto tako mi lak na nogama stoji vec 2 meseca, nmg da se sagnem da namazem drugi, niti uvece u ponoc da mi m maze ne ide.... bem ti zivot

septembar26, zeklica i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počelo je, zovu ljudi i pitaju jesi li i kad ćeš :D A mojoj bebi baš super unutra,izgleda ni ne misli skoro napolje :D Sve je spremno,samo da je dočekamo.

A mogla bih i kladionicu da organizujem pd silnih prognoza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se za kolibri kladim na 30.07. Ne znam zasto , okrugao broj pa eto nek bude :D  Vase procijene ? :D 

I meni se sto rece andjelita , dodiruje sve :D Imam osjecaj da sam se pretvorila u tuljana samo se valjuskam , a stomak i salce se treska :lol: Hahaha , neko vece nasla sliku od prije god i po dana, gledala sam je 10 min :D Da ne povjeruje covjek kakva sam macka bila :D Cak sam stikle mogla nositi i cak su mi se zglobovi poznavali , a sad ko krofnice :D Al ok , vrijedi sve , stize beba i proci ce :D 
Juce sam se depilirala kad smo kod toga , al u kucnoj varijanti. Trajalo je pola sata , prvo noge , pa ruke , pa bikini zona -nekadasnja ,koja se bay the way vidi samo uz pomoc ogledala. B) I tako stavim ogledalo i skontam da imam 4 strije po dnu stomaka , koje i ne vidim ovako.B) Stigle bestije sad na kraju , a ponadala sam se mozda me omasi. Nisu modre, malo onako roza boja , al ima do termina mogu biti i ljubicaste nikad se ne zna -_-

mica 82, zeklica i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, strije :rolleyes: vole one deveti mesec:lol: proslu trudnocu sam dobila par na butini, sada mi se cini po stomaku par. Ali moram da vam priznam da sam ih posle volela, ja inace volim sva svoja obelezja po telu, mladeze, te strijice, malo sam luda znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, volim okrugle brojeve, može, ja sam navijala da bude 20., ali sam omašila. :)

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče strija,ja sam iznrazdana još od prošle trudnoće, tako da više ni ne obraćam pažnju na njih. 

Depilaciju sam isto sama završila,a gospođu ću da sredim kad krenem u porodilište ako budem mogla,a ako ne nek me oni srede, otkud znam kad ću, a smeta mi kad je baš skroz glanc. :D

zeklica, andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri - the next Georgina;-)
Andjelita, sve te razumijem(ovo za tusiranje;-) i da te 'utjesim' - bice jos gore kad dodje beba :-p;-)

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri 25.07.

Što se strija tiče, na stomaku ih za sada nemam. Ja se nadam da ih neću ni dobiti, već imam jako puno na butinama i guzici još od sedmog razreda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kazem 02.08. :P  Veliki svetac, nemas sta raditi :D

Jeste ime odabrali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kolibri, ti u inat na termin 1.8. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto se zezam, koliko su me istripovali sa tum prevremenim porođajem,sad ću dočekati termin. :D Mada čudno me danas boluckaju stomak i krsta :) i to sve počelo pre jedno sat-sat i po vremena. Možda sam nešto prizvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

a jbg, omasi onda do 7-og avgusta :D tad je mojoj starijoj rodj :D

strija imam koliko oces pa mogu samo da vam zavidim, :P a sto se gospodze tice, to ce mm da osisa i obrije i potkrese.... :D

e vala ne. ja cu lepo da se zakljucam u kupatilo pa nek placu svo troje :D a i mm sa njima :D pa jbg, izdrzace bar 10 min bez mene, a za tih 10 min mozda mogu i kosu da perem cesce nego do sada- jednom u 10 dana. bas sam smor :D

Izmenjeno od strane andjelita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na ctg-u, sve ok, malo duze trajalo, kaze uspavana beba, pa da ne mora ponovo da se radi. Ali cim mi je prikopcala ono i pocelo da se cuje srce, beba pocela da stuca i da se pomera bas, mislim da se plasljivko malo uplasio od zvuka sopstvenog srca :-) posle se smirio :-) stucavac jedan :-)

To je bas smor sad svake nedelje treba ici... cekala sam baas dugo posto je ta doktorka otisla i nije je bilo jedno sat-sat i po, nema veze sto je trudnice cekaju, da mi samo procita- sve ok :-) a opet 29. idem pa nece moja doktorka biti tu, pa ne znam da li da idem... Ova doktorka mi rekla da ce mi moja dati upute sve- za epidural, porodiliste, briseve, test onaj na Hiv i zuticu... sta onda da idem bezveze, nemam kontrakcije, necu se poroditi :-) ne znam, videcu...

Strije me jos nisu napale :-) po stomaku mislim, na grudima odavno, ali ne marim. Neki dan isla na depilaciju, pa pred termin opet nameravam, uh ala je neprijatno prepone, to prvi put sad radila, uvek sama sredjujem... mada izdrzi se. Izrazene su mi venice dosta po nogama, otekla nesto nisam, mozda malo- prsten ipak ne nosim zadnjih par dana, tesko ga skidam.

mica 82, septembar26 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne usuđujem da poverim tu dužnost mužu, i sebe poseče kad se brije, a i ne vidi dobro :D

septembar26 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 Evo nas pre par dana :-) sad mi se nekako cini veci :-) Lopta, okrugao baas :-)

Izmenjeno od strane Admin 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kolibri, posteno me nasmeja! :D  nek popravlja oci dok moze, posle ce se zali :D

 

zeklice, pa super si misa mu :)

inace svaki put pre no sto odete na ctg obavezno jedite. tad se beba razmrda i nema potrebe da se dugo radi ili ceka ili... sta vec. Naprno je i lezati na ledjima ako ne mozes da dises od bebe...

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, kazu cokoladica i malo uz/niz stepenice ako se beba uspava. Nije ni bilo bas prijatno juce lezati tih 15tak min, pritiska stomak, tesko se dise. Meni stomak iz profila izgleda super, al od spreda sam kao ormar :D Strije ne vidim nove, imam ih iz puberteta i mislim da se koja provukla i sa S, ali nisu nikad bile ljubicaste. A ni ne mazem se svako vece, vruce mi. Uzasna sam. 

Nakit bese se skida pred prijem u porodiliste? Za lak za nokte znam, cisti nokti da moze da se prati stanje organizma...

Depilaciju treba da obavim, boli ali posle miran :)

 

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego nesto razmisljam o odelcetu za iznosenje iz porodilista... Da uzmem neki kompletic sad zbog toga, ne radi mi se to nesto, a i mislim da ce mu biti vruce... sta ste vi odlucile? Mozda 2-3 kombinacije poneti pa zavisno od vremena, ma sigurno ce biti toplo- kraj avgusta pa ne bih da pretoplim bebu... A rukavice one- to izgleda nema da se kupi odvojeno, koliko kontam to se stavlja dok bebica spava da se ne izgrebe nokticima slucajno...  Ostalo mi peskir i rukavica jos za kupanjac, rukavice te za spavanje i musema ona za dusek a to sam mislila da uzmem odmah onu veliku sa gumicama, jer kad malo poraste i pocne se odvikavati od pelena sigurno ce zalivati krevetac obilno :-) Koliko vidim peskiri su oko 900-1000 din, ima i jeftinijih ali nisu mi nesto... moram jos to ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec pisala o odelcetu, uzela sam kompletic-ima bodic bez rukava, kapica obicna pamucna, te rukavice da se ne izgrebe, lagani duksic na duge rukave i donji deo sa stopicama, pa kakvo bude vreme iskombinovacu od toga nesto :rolleyes:

zeklica i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, ti si bas super! Je l' se to tebi stomacic spustio ili je takav sve vreme? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.