Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

e, a ja povrce obozavam, posebno onako sveze...dok seckam za corbicu pola pojedem :D

A sto se eurokrema tice - od kada se pojavio JUHU - tamanim ga kao luda. :D Posto vise volim onaj mlecni deo, kontam da kupim belu Linoladu, videla sam negde da ima... :rolleyes:

2in-Lino-l.jpg

Nisam vidjala ovo,uvek uzmem euro krem pa i ne gledam sta ima jos. Ma jos mesec dana cu jesti, ne verujem da cu preci preko 15-16kg,a posle cu razmisljati kako cu smrsati u zavisnosti koliko izgubim na porodjaju. Sutra cu slikati da vidis koliki mi je stomak,ogroman. Bebana bas fino rucka,samo da ne bude preko 4kg na porodjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vidjala ovo,uvek uzmem euro krem pa i ne gledam sta ima jos. Ma jos mesec dana cu jesti, ne verujem da cu preci preko 15-16kg,a posle cu razmisljati kako cu smrsati u zavisnosti koliko izgubim na porodjaju. Sutra cu slikati da vidis koliki mi je stomak,ogroman. Bebana bas fino rucka,samo da ne bude preko 4kg na porodjaju.

Super, samo neka ona rucka! :) e, slikaj bas da vidim, zanima me :)

Ja ne razmisljam kolika ce biti jer cu imati cr, samo kontam koliko cu se zadrzati u porodilistu, mos' misliti cime se ja opterecujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, samo neka ona rucka! :) e, slikaj bas da vidim, zanima me :)

Ja ne razmisljam kolika ce biti jer cu imati cr, samo kontam koliko cu se zadrzati u porodilistu, mos' misliti cime se ja opterecujem :D

Hocu sutra,obecavam :lol:

Hehehe tako i meni svasta prodje kroz glavu,npr.dal je hladno u porodjajnoj sali,dal cu se smrznuti :lol: pa dal ce okupati bebu pa mi je onda dati,ima da se zgadim ako mi je daju krvavu,pa da je ja odmah vidim da vidim na koga lici. Ma svasta mi prodje kroz glavu. A vec danima ubedjujem mm da kad odem da se porodim nikom ne prica,tek da kaze kad se porodim,zamisli da se poradjam 48sati i sad svi iscekuju,uzas me uhvati kad pomislim na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu sutra,obecavam :lol:

Hehehe tako i meni svasta prodje kroz glavu,npr.dal je hladno u porodjajnoj sali,dal cu se smrznuti :lol: pa dal ce okupati bebu pa mi je onda dati,ima da se zgadim ako mi je daju krvavu,pa da je ja odmah vidim da vidim na koga lici. Ma svasta mi prodje kroz glavu. A vec danima ubedjujem mm da kad odem da se porodim nikom ne prica,tek da kaze kad se porodim,zamisli da se poradjam 48sati i sad svi iscekuju,uzas me uhvati kad pomislim na to.

:lol: :lol: :lol:

I ja sam u fazonu da ne govorimo nikome, ali posto ce mi se zakazivati onda je to neizbezno... svi ce da iscekuju, pa i ja :) ali to me je najmanje briga. Ja sam u fazonu kada ce mi je doneti da je vidim, kada da dojim, kako cu se snaci... ali to je sve normalno ja mislim, pa ipak nam je prvo dete. Sutra imam skolicu u 10h, poslednja 2x nisam isla pa reko red je da sutra odem...a muka mi je kad pomislim na ovaj minus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

I ja sam u fazonu da ne govorimo nikome, ali posto ce mi se zakazivati onda je to neizbezno... svi ce da iscekuju, pa i ja :) ali to me je najmanje briga. Ja sam u fazonu kada ce mi je doneti da je vidim, kada da dojim, kako cu se snaci... ali to je sve normalno ja mislim, pa ipak nam je prvo dete. Sutra imam skolicu u 10h, poslednja 2x nisam isla pa reko red je da sutra odem...a muka mi je kad pomislim na ovaj minus...

Ja ne idem na vezbe vec dve nedelje,od kad sam imala one jake bolove. Jako slabo izlazim pa sam se sva ukocila i malaksala, kad hodam duze kukovi me bole pa onda kao patka s guza na guz :lol: odoh ja malo da prilegnem uz knjigu, postaje mi mucenje da kuckam jer sam preko tel,mm radi nesto na kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne idem na vezbe vec dve nedelje,od kad sam imala one jake bolove. Jako slabo izlazim pa sam se sva ukocila i malaksala, kad hodam duze kukovi me bole pa onda kao patka s guza na guz :lol: odoh ja malo da prilegnem uz knjigu, postaje mi mucenje da kuckam jer sam preko tel,mm radi nesto na kompu.

ok, odmaraj i lepo spavaj, sad cu i ja da legnem :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke!

U Smederevu prijatnih -20 :lol:

Danas opet ctg. Iz nekog razloga mi tiker kasni jedan dan. Prekjuce sam imala neki zastoj u tiker saobracaju :lol: i sad kasni jedan dan. Hakerke, jel znate kako da ispravim, osim postavke tikera od pocetka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke. Evo da i ja malo poranim :lol: imala sam sinoc kontrakcije kad sam legla,ali sam uspela da zaspim,jutros se probudim da odem do wc-a i one su i dalje bile tu,i tako od 5-7 sve cesce i odem kod doktorke,a ono lazne kontrakcije kao i protekle dve nedelje :(

Anusa,i meni tiker pokazuje dan vise,ali ga ne planiram menjati,jer svi imaju problema sa tikerima ili pokazuje jedan ili drugi. Nesto bas baguju u zadnje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke. Evo da i ja malo poranim :lol: imala sam sinoc kontrakcije kad sam legla,ali sam uspela da zaspim,jutros se probudim da odem do wc-a i one su i dalje bile tu,i tako od 5-7 sve cesce i odem kod doktorke,a ono lazne kontrakcije kao i protekle dve nedelje :(

Anusa,i meni tiker pokazuje dan vise,ali ga ne planiram menjati,jer svi imaju problema sa tikerima ili pokazuje jedan ili drugi. Nesto bas baguju u zadnje vreme.

Znaci Milanka,polako se pripremate,tj bebana :wub: Jos malo vremena,pa se druzite :wub::) Moja bebana sutira li sutira,i sinoc i preksinoc sam spavala kao na grani,sve teze mi je da nadjem polozaj.A uvek kad se probudim da odem do wc-a,probudim se na ledjima,a cula sam da nije zdravo :blink: I ja stvarno vodim racuna da spavam samo na strani,ali nesto izgleda ne ide :lol: Pozdrav i vama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dve :)

Ja sam jedva ustala, ne mogu da se ugrejem nikako...Smrzavam se,a u kući je oko 30 stepeni.freddo2.gif

Jelo što nije dobro spavati na leđima? Ja jedino tako mogu da spavam, bar koliko toliko :unsure: jer kad se okrenem na stranu beba me jako udara pa mi je nezgodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene,bas je lepo videti sunce,mislim ovako kroz prozor :lol:

Mm juce kupio jungle vrtesku za krevetic,sutra cu postavti koju sliku,mnogo je slatka sa plisaim igrackicama :wub:

Sto se kontrakcija tice i ja ih osecam,kad legnem uvece najcesce,mada i jutros kazem mm da me boli karlica kao da sam se udarila negde,on se sprda pa kaze da je mali "nabubrio"od slanine i cevapa koje slistim za dorucak(haha bas volim zdravu hranu) :lol:

Sto se porodjaja tice ja sam odlucila da mnikome ne govorimo dok se ne porodim,bice im lakse :lol: Znajuci moju mamu setala bi oko bolnice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dve :)

Ja sam jedva ustala, ne mogu da se ugrejem nikako...Smrzavam se,a u kući je oko 30 stepeni.freddo2.gif

Jelo što nije dobro spavati na leđima? Ja jedino tako mogu da spavam, bar koliko toliko :unsure: jer kad se okrenem na stranu beba me jako udara pa mi je nezgodno.

Dobro jutro i vama :) Nego,citala sam ovde po forumu da nije zdravo kao zbog protoka krvi i materice,mada ja licno nisam pitala dr,ali bas cu da je pitam sada,kad budem isla na kontrolu.Meni takodje najvise prija na ledjima,jer beba stalno udara sa strane.Pozdrav i vama :wub::) od nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

knock, knock!?

Nema nikoga :(

Jutros sam bila u skolici pa me nije bilo na forumu, dokupili smo jos neke sitnice za bebicu i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam ja....blago tebi ti se setas i kupujes.....mene su stavili pod stakleno zvono, ne daju mi da mrdnem nigde, a trebaju mi jos neke sitnice za bolnicu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam ja....blago tebi ti se setas i kupujes.....mene su stavili pod stakleno zvono, ne daju mi da mrdnem nigde, a trebaju mi jos neke sitnice za bolnicu :(

Mm me je vozio inace ni ja ne mrdam mnogo. Nisam jos kupila Pampers, vlazne maramice i za sebe Lanolin, mrezaste gacice...ostalo uglavnom imam.

Pa, ja reko da iskoristim danas jos ovo vreme, od sutra opet sneg :angry: a moram da idem ujutro da vadim krv, mora opet mm da me vozi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh ja sam to zavrsila, dala krv i odradila urinokulturu valjda je to poslednji put do porodjaja, a ovde inace od nocas pada sneg.....e a ja ne znam da li da kupujem te mrezaste gace s obzirom da cu na carski??? Valjda ne treba, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čekam da mm završi ručak i čim jedem idem opet pod jorgan planinu. Ovo nije normalno koliko je meni hladno.A izgleda da sam se malo i prehladila, moraću opet onaj čaj za trudnice da pijem,za svaki slučaj. Imam osećaj da me moja Sofija udara u rebra,auu.Razigrala se moja devojčica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, ali samo na kratko...danas mm nije isao na posao zbog mene, pa mi zao da ja visim ovde a da on samo trckara oko mene i prica kako ga zapostavljam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh ja sam to zavrsila, dala krv i odradila urinokulturu valjda je to poslednji put do porodjaja, a ovde inace od nocas pada sneg.....e a ja ne znam da li da kupujem te mrezaste gace s obzirom da cu na carski??? Valjda ne treba, a?

Mislim da nam bas posle cr trebaju mrezaste gacice jer druge i ne dozvoljavaju da ne pritiska rez.... ja moram jos jednom da izvadim krv, 21-og imam internistu...imam jos par stvari da odradim. Jel' ti vec zakazan termin ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čekam da mm završi ručak i čim jedem idem opet pod jorgan planinu. Ovo nije normalno koliko je meni hladno.A izgleda da sam se malo i prehladila, moraću opet onaj čaj za trudnice da pijem,za svaki slučaj. Imam osećaj da me moja Sofija udara u rebra,auu.Razigrala se moja devojčica :)

Dea, i ja imam nekad osecaj da me udara u rebra, ili da je ispod njih, ne mogu da se savijem kad hocu da sednem...ali ja imasiram taj deo i izbacim je odatle :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, ali samo na kratko...danas mm nije isao na posao zbog mene, pa mi zao da ja visim ovde a da on samo trckara oko mene i prica kako ga zapostavljam :(

Ehej! Dobro je da si ok, odmaraj i uzivaj sa muzicem :)

Kupila sam strava pelene u apoteci, toplo preporucujem ako ih nadjes u BGu, a hoces sigurno...

http://www.lolaribar.hr/proizvodi_opsirno....ID=3&pID=10

Nasla sam samo pakovanje od 6kom, kosta 740din cini mi se...super su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nam bas posle cr trebaju mrezaste gacice jer druge i ne dozvoljavaju da ne pritiska rez.... ja moram jos jednom da izvadim krv, 21-og imam internistu...imam jos par stvari da odradim. Jel' ti vec zakazan termin ili?

Nije dr. rekao tacan datum ali mi je rekao da izguram jos ovu nedelju tj. sledecu i resicemo to, najvise zbog visokog pritiska inace bi cekala mart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej! Dobro je da si ok, odmaraj i uzivaj sa muzicem :)

Kupila sam strava pelene u apoteci, toplo preporucujem ako ih nadjes u BGu, a hoces sigurno...

http://www.lolaribar.hr/proizvodi_opsirno....ID=3&pID=10

Nasla sam samo pakovanje od 6kom, kosta 740din cini mi se...super su...

E super, konacno si nasla one koje ti se svidjaju. Videcu ako mi budu trebale, ja sam kupila 20kom, a u onom paketicu cu dobiti jos 10. Tako da ako mi zatrebaju, uzecu. Jos koliko ides u skolicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke :D

Milanka jel ti to nesto nije dobro pa zato tm kod kuce?

Dea ja sam bas pitala za lezanje na ledjima dr i rekla mi je da nije dobro, pa cak ni na desnu stranu nije isto preporucljivo, najbolje na levoj da se lezi jer tako ne pritiskas nikakve vene koje idu do bebane :) I ja se trudim isto da lezim na strani, i sto je dobro i jesam uvek na levoj, mada sam dosta i na ledjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije dr. rekao tacan datum ali mi je rekao da izguram jos ovu nedelju tj. sledecu i resicemo to, najvise zbog visokog pritiska inace bi cekala mart.

da, da... ne smeju da rizikuju zbog hipertenzije... ja kad obavim internistu idem u Betaniju pa kada me zakazu... kontam da ce pocetkom marta jer mi je termin 14i, a znam da cr rade desetak dana ranije bar....

sto se tice gacica - kupi bar dvoje da imas, ne znam iz kog si grada i kakva vam j politika u porodilistu, kod nas ne dozvoljavaju "redovne" gacice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.