Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja idem bas kod specijaliste, koji se samo time bavi. Ovde sve zene na odrzavanju upucuju da to rade, a znam da su nekima radili i ovako, pa rekoh da pitam. U prvoj trudnoci nisam radila ni to ni ekspertski, bezbrizna trudnoca nema cenu.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg sad svasta nesto novo traze da se rade.Meni se smucilo,moja sestra koja se prosle godine porodila,deseti deo ovih analiza nije radila.Ovo sad,samo nesto dodatno,ispred svake analize se brinem,strepim,unisti me pre stres nego bilo sta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, kod tebe ima i toga da je rec o blizanackoj trudnoci, one se uvek vode kao rizicnije. Bolje da budemo sigurne nego da strepimo, a jeste da je svaka dodatna analiza i dodatan stres. Sta si se ti odlucila, Visegradska ili Front, hoce li ti uopste dati dr da biras? 

pupsik i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ja biram,a i iskreno meni je svejedno.Ima neka sema po kojoj se mi iz unutrasnjosti saljemo za Bg.U utorak opet idem da provere protoke,tad cu znati i malo vise.Ne bi trebalo da me salju dok moj dr ne ode na odmor.Nadam se da na odmor ne ide pre polovine ili krajem jula.

neca79, Margaritta i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista nemoj da se sekiras. Bices u sigurnim rukama, a iskustvo koje steknes tamo i poznanstva sa zenama iz sobe bas su dragoceni. Nece ti biti ni dosadno niti ces imati vremena da mozgas, videces. Ja uvek ponesem knjigu, ne stignem ni da je otvorim. :D 

miliccam, neca79 i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ja biram,a i iskreno meni je svejedno.Ima neka sema po kojoj se mi iz unutrasnjosti saljemo za Bg.U utorak opet idem da provere protoke,tad cu znati i malo vise.Ne bi trebalo da me salju dok moj dr ne ode na odmor.Nadam se da na odmor ne ide pre polovine ili krajem jula.

oblacak, I ja Sam proveravala protoke I Odlicno su, a Jel se Taj nalaz vise puta radi?

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od nedelje jedan dan. Rekao je da ce me tad pregledati. Ne znam, vec sizim. Ako je to jedan od simptoma super, nervoza i na ivici sam suza vise. Nekad me pece savest, al stvarno mi je dosta vise trudnoce. I opet kazem da mislim da je to najvise sto vise od pola sam je prelezala, beba nisko da ne krene porodjaj ranije i sad nikad da krene. 

Cipelic sta bi ja dala da sam tako blizu kraja kao ti.Tebe deli tako malo. Ja sam do  osmog bas isla levo desno,renovirali kupatilo, isla po radnjama birala namestaj. Od kada sam usla u osmi mesec sve je drugacije vise lezim, mada se trudim da bar malo prosetam, skuvam rucak.Dani idu sporo, jos 50 dugih dana me ceka ( nadam se da beba nece da preskoci tih 50) zato se ti opusti ti si svoje dana iznela i kad se opustis pocece porodjaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg moja doktorica sve salje na fetalni eho u sklopu drugog ekspertnog ja radila imam slike ali se ne razumem sareno je a doktor je rekao da je nalaz super.Sa dvoje starijih nisam to radila.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li vam neko pomaze u trudnoci i da li ce posle kada dodje beba.Moja majka ne dolazi ona je nesto stalno bolesljiva,svekrva mi ne dolazi, brace i sestara nemam.Sve drugarice su mi vec razvedene, izlaze mlade su se udale dobile rani decu.Ja sada lezim dva dana posle infuzije i malo mi je zao sto niko nije dosao da me obidje i pita dal mi je bar dete jelo.Naravno ja sam zapekla makarone to mi je bilo najbrze i jedemo zajedno pevac supu.Muz na poslu, opet treca smema ode u pet popodne dodje u sedam ujutru.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice, mene ostaviše u porodilištu :-) Od 12 do jedno 15.30h sam bila prikačena na ctg u boksu i pošto je bio dobar, spustiše me na odeljenje, ali me ne puštaju kući idem na konzilijum sutra, pa kako odluče. Eto nadam se da će me poroditi ovih dana, da ne prolazim celu agoniju i proceduru ispočetka,ako me puste kući, a i ne bih volela sto godina ovde da budem. Marg,na kom si odeljenju sutra na kontroli?

MicaZoki, pupsik, Zoe86 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shanooo, supeeer, navijamo! Ja sam dole na -1 na kontroli fertiliteta. A ti?

Meni niko ne pomaze. Majka mi je daleko, a svekrvu zabole, da se blago izrazim. Ni kad sam prvi put bila trudna nije se setila ni da me pita kako sam, a bilo je dana kad nisam imala sta da jedem jer nisam mogla da izadjem ili spremim. Inace zivi dve stanice od nas. Kad sam se porodila, trazila sam da mi niko ne dolazi i muz i ja smo se savrseno snasli. Pomoc mi zaista nije bila potrebna. Sada sa drugim isto - niko ne pita, ne daj boze da izvede Duleta nekad u setnju, a ja ne bih trazila pomoc nikad, jer me jezivo nervira sto se ne sete sami da nekad provedu vreme s unucetom, ne zbog mene nego zbog njega. Moj tata je car, upravo ga cekamo da dodje (iako 100km od Bg zivi) i bice s Duletom par dana dok sam u bolnici jer i mm sutra pocinje da radi. Eto tu pomoc imam, kad je stani-pani. Inace sve sami mm i ja, ali ne zalim se, moj mir nema cenu. A znam da ga ne bih imala da mi se maje neko po kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg,hvala :wub:. Pupsik,meni na svakoj kontroli prate protoke.E sad,od 31-ve nedelje u blizanackoj protoci pocinu lagano da padaju,i savetuje  se cesce pracenje.Moj dr je jedini koji prati to.Moj dr mi savetuje da me posalje za Bg,gde su ipak veci strucnjaci da polezim do porodjaja i tamo se porodim,jer on nece da bude tu mesec dana.Rekao.mi je da je na meni odluka,ali je njegov savet Bg.Kaze da tamo ce i cesce da me prate,i u slucaju da ne daj Boze nesto budu losi protoci,mogu odmah da me porode.A i inace kod nas se sva deca,sto sitnija,i ranije rodjena,sa terapijama,salju dalje za Kg ili Bg,jer kod nas nemaju uslova za tu decu.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam da li sam uopste i  radila neki ekspertski osim onaj u 12 nedelji :D, a o svim tim dodatnim testovima apsolutno nista ne znam niti me ko upucuje. Jesu mi ponudili da radim amniocintezu zato sto mi je dabl bio malo preko 250 bog odina, ali ja nisam na to pristala. Cak je dr zaboravila da mi da uput za HIV a bez toga ne primaju u porodiliste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,ako ti je tako rekao tvoj doktor,onda znaci da je tako bolje. Kad god budes otisla,nemoj da se sekiras,bices u sigurnim rukama,neces biti tamo sama,bice jos trudnica,imaces drustvo. Jesta da je najbolje kod kuce,ali jos malo pa ce sve da prodje i ti ces imati svoje dve bebice zive i zdrave. :) Shana,navijamo za tebe i da to bude ove nedelje,da te vise nesetaju,ako te puste kuci,da te puste sa bebicom u narucju. :wub:

Oblacak i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod moje dr su dva ekspertska ultrazvuka, double, torch, thc, ogtt standardni testovi, dakle radila sam ih u obije trudnoce. Ne sjecam se je li jos sta bilo, ali ovo sto sam navela jeste def. E da, brisevi neki sredinom i pred kraj trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,ako ti je tako rekao tvoj doktor,onda znaci da je tako bolje. Kad god budes otisla,nemoj da se sekiras,bices u sigurnim rukama,neces biti tamo sama,bice jos trudnica,imaces drustvo. Jesta da je najbolje kod kuce,ali jos malo pa ce sve da prodje i ti ces imati svoje dve bebice zive i zdrave. :) Shana,navijamo za tebe i da to bude ove nedelje,da te vise nesetaju,ako te puste kuci,da te puste sa bebicom u narucju. :wub:

Iz tvojih usta u božije uši. Ako me puste, pa kažu dođi 11.7.,ne znam kako ću izdržati celu nedelju, još da me šetkaju, a opet ne želim ni da visim ovde do zvaničnog prijema. Sutra ću znati više. 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, pobeže ti meni :)

Što se tiče pomoći, ja je sa dva deteta nisam imala i ne žalim zbog toga. Živeli smo u gradu, malo se promučili i kraj. Sveki mi je bila nakon prvog porođaja, ta etapa je bila traumatična za mene a verovatno i za nju, jer je ona žena sa sela koja nije odlazila od kuće često. Nas dve se nismo dobro poznavale jer se pre toga nismo mnogo ni sretale. Bila je kratko i hvala joj za to jer sam ja imala epiziotomiju. U svakom slučaju bolje ona nego moja mama koja mi redovno digne pritisak. 

Sa drugim detetom mi niko nije pomagao, čuvala sam starijeg koji je tek prohodao i mlađeg bebca. Bilo je teško ali divno.

Preselili smo se na selo zbog posla, i sad nakon 8 godina ja ponovo trudna, a i mama i sveki žive u istom selu i dosadno im je više nego ikad. Jedva čekaju da se beba rodi. Moraću nekako da kanališem ta druženja i izlive ljubavi.

Nebevita, podsetila si me na 2013 godinu kad sam imala pobačaj i morala na čišćenje. Niko nije došao da me vidi, a kamoli decu i muža. Odtugovali smo mm i ja sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano,dace Bog da bude tako,mislim da su te stvarno nasetali i nasekirali katastrofa. Nebevita,razumem te skroz,mm radi od ujutru pa do 3,4,5 popodne,zavisi koliko ima posla,onda malo prilegne da odmori kada dodje kuci,sat,sat ipo,za to vreme ja sam sama,to je skoro ceo dan. Ovde prijatelje nemamo,imamo ih u Beogradu,tako da mi je cesto da izludim od samoce i uzasnih misli. Jeste da mi svekar,svekrva,baba,deda i sestra od muza zive kuca pored,ali nemogu po ceo dan da sede samnom i oni ljudi rade,imaju obaveze,a i malo bi da odmore. Sestra od muza je isto trudna,snjom popijem kafu ujutru,ali i ona ima svoje obaveze. Svekrva,pomaze kad moze i koliko moze,ona ce mi pomagati i kada se porodim,naravno pomagace i moja mama koliko moze,ali nezivimo bas tako blizu,pa kad bude mogla. U svakom slucaju mi nedostaje malo da imam neko drustvo,jos kada su ove vrucine,pa moras da sedis unutra,to mi je najgore. Sva sreca pa je danas pala ova kisa i lepo rashladila,pa moze da se funkcionise,drzim sirom otvoren prozor,a ulazi svez vazduh unutra,nista lepse. Jos kada bi potrajalo malo ovo vreme,barem desetak dana,to bi bilo idealno. Joooooj zene,bas sam napeta,kao opustena sam ali me je strah,neznam da li jedva cekam da dodje vise taj porodjaj ili bi jos malo da odlozim. Mislim svakako jedva cekam da se sve zavrsi,ali mi nije svejedno,jos 17 dana do termina. Sutra ujutru idem kod anesteziologa,a popodne na ctg.  Ja sam se malo raspisala...

Mamino i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masemo vam iz Visegradske. Cekam taj fes da mi rade, pa sutra idem kuci. Bila na uz, bebi je super, 1350g ima. 

Gde nam je Shana? 

MicaZoki, Oblacak i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shanu mozda pripremaju za porodjaj. :D Margaritta,super sto beba uziva,tako i treba.:) Ja sam bila kod anesteziologa,sve smo se dogovorili,objasnio mi je proceduru,dao mi broj telefona, tako da sada mogu da se porodim. Meni nesto slute muz i svekrva da ce biti sledece nedelje,ajde daj Boze,sto se mene tice moze da porani slobodno. :) Za pola sata idem na ctg i to da zavrsim,pa kada se vratim da mogu nesto da uradim. Ja uzivam u danasnjem danu,meni bas prija ovo zahladjenje. Kako ste vi?

Oblacak i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg super ! Mico samo opusteno,sve si blize porodjaju,sad samo da sacekas bebana :wub:. Nadam se da nam se Shana javi uskoro sa bebicom ^_^. Ja od jutros vadila krv i briseve,i samo mi se spava,taaaaako sam umorna.Konacno zahladnelo,i sto se mene tice neka potraje ovako ^_^

Margaritta, miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i Shane :-) Još uvek 2 u 1. Ne mogu na konzilijum dok ne stignu nalazi urina i urinokulture, pa kod interniste, pa valjda u petak konzilijum, ako sam dobro razumela. Marg, kad pijemo kafu u holu? Danas ceo dan pregledi, ctg, uz. Jedva sam uspela da siđem decu da vidim, načekale se duše mile. 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja ulazim da vidim jel ima vesti od Shane. Posto kod mene i dalje nista, nemam sta da pisem. Juce sam sva bila na tri coska. Posle pljuska sam malo zivnula, do tad sva cmizdrava. 

MicaZoki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, ja cekam da mi vade krv oko 2, pa posle toga ako se ne onesvestim da odremam, javljam se. Vidjamo se svakako popodne, samo da prodje guzva.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.