Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipelic, pisi sta se desava. Mogla bi još koji dan beba da sačeka, ali svakako si u terminu, čim si 38 nedelja. Meni isto danas ceo dan menstrualni bolovi. Nema stezanja stomaka, samo sam imala osećaj kao da će vodejak da pljusne na sred ulice. Bol u leđima. Evo sad malo popušta, ali zato gorušica me ubi, kako legnem, tako bih da povratim. Već treći put ustajem, ne mogu da se namestim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od jutros bas nista... Malo me prepone bole, ali ledja i stomak, nista. Al bar se lepo naspavala. Posle treba da idemo po dusek, kad su ga mama i sveki kupile, jos nismo otisle po njega. Pa cu posle malo u setnju, papuce da vidim neke za dvoriste.

Kakve ste vi od jutros, sta radite, jeste li se porodile?:D

 

MicaZoki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo tri sata spavanja uz okretanje u krevetu... tako sam umorna. Ni jedan položaj mi ne odgovara....beba se pomera celu noć...nadam se da će do porođaja shvatiti kad je dan a kad je noć...eto ja sam tako. 

Idem da otvorim porodiljsko i da uzmem uput za porodilište. Danas sam 35+1.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, 9 mesec je od 36+1 zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino jeste deveti je 36+1, ali se sve do 37+0 smatra se  prevremenim porodjajem.Tako kaze moj doca.

Ja spavala odlicno, promenila sam lek za gorusicu i mnogo mi je bilo bolje, a i vreme prohladno nocu, za spavanje divno.

Danas se mislim da li da idem na CTG.Mrzi me da tamo presedim pola dana, a CTG bude miran bez kontrakcja na primer.Mada i prosli put kada su isle do 100 doktor rekao super, sve ok to su one lazne.

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima...Ovo ne spavanje iscrpljuje stvarno!MalaNina pricaj sta pijes za gorusicu?Inace ce da me udavi gorusica.Probala rupurut i gastrorefluks,a jako kratko me drzi.Inace imam hronicni gastritis,kilu,i refluks gde se zuc iz dvanaestopalacnog vraca u zeludac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku Oblacak...gde skupi sve to covece..

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D U srednjoj skoli!Kad sam pricala kakve muke imam,oni pricali ma to je na nervnoj bazi.E sve dok nisam ostala na 48kg,i onesvestila u gradu od bolova,niko mi nije verovao!

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja muku mucim za helico i gastritisim tako da znam kako ti je...onda da znas da nema tu nekog leka koji ce znacajno sad pomoci jos plus beba sve organe izgura...izdrzi

Izmenjeno od strane neca79
Pogresno slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,imam  hronicni gastritis i Ger, zaradjen na faksu, tako da znam kako ti je:(Helico lecila i opet se vraca.Najgori periodi prolece i jesen, a ja svaku trudnocu na prolece u 9 mesecu

Pila sam Controloc onaj od 20mg, podelim na pola, znaci 10mg dnevno, i nista, pa su mi u apoteci dali Nolpaza tablete isto podelim ,pa pijem od 10mg.Reduflux koji je inace za trudnice mi nije pomogao.Izbacila sam nazalost sve tecno, nista corbe, supe,izbacila paradajz i krastavac ,uvece ne jogurt , mleko, samo nesto suvo i nista  par sati pre spavanja,iako spavam poludececi i samo levi bok, kad se okrenem na desno krene kiselina, ne znam zasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O jelu i kg da nepricam, samo se deprimiram.Svi kazu jaoo divno pa ti se nista nisi ugojila u trudnoci, bas divno,ja bre ne jedem kao covek mesecima, sve kao vrabac, jedva nakupih i ovih 5 kg.Imam 53 kg.Dijafragma mi je u grlu:(Samo kazem, jedva cekam da se porodim da se najedem kao covek

Bubu 2, MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, a jesi probala gelusil lac? Mene je on spasao. On isto sme u trudnoci. Samo posle prvog tromesecja. Ja ga inace koristim kad osetim kiselinu, a kad zeludac bas zaboli onda ranisan (naravno ne u trudnoci). Ja sam u srednjoj skoli imala bas problema sa zelucem. Meni se bio pomerio. Muke zive. Imala 51kg na 173cm moje visine. Kostur zivi bila. Zato posle i kad se ugojim ne potresam se, jer znam da je ipak teze kad si mrsav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila gelusil, drzi me fazon pola sata i to je to. 

I ja isto izludeh. Jedino ujutru od 5,6 pa do nekih 9,10 mogu da spavam kao covek. Ovo ostalo je mucenje zivo.

Inace isla sam na ctg i uz. Sve super. Beba visoko. Posteljica ok, vode doviljno. Sutra opet ctg i pregled :( krece opasno smaranje. Nadam se da ce bebac malo da pozuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam Gelusil u prvoj trudnoci i pomagao mi je, sada nisam uzimala.Ja generalno nisam mrsava, samo sam sitna, na svojih jedva 1,60m, 48 kg,, bas iz tog razloga sto sam niska, tj.niza:wub: beba ova malo krupnija, mesta nema izgleda, pa mi bas pritiska sve.

Chipsym isto, ja zaspim oko 4, budim se oko 6,7 na kratko , muz tad krece na posao, i onda spavam do 10h.Srecom pa mi cerka spavalica, spava i ona duze samnom.

Ja cu danas na ctg, a u utorak uvece  se mislim da odem do porodilista da me neko pregleda, nisam imaa pregled jos od 36 nedelje, ko zna mozda sam i otvorena malo, bilo bi divno:huh:Moji ukucani se nadaju da ce biti sreda, tada mi je rodjendan, pa da se porodim tada:baby:

Chipsym, vaskrsija i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnice,ja danas isla na prvi ctg,beba spavala,jednom se mrdnula jace i jos dva puta mi se mislim ucinilo,a mozda i jeste i to jedva.Znala sam da ce tako biti,a sat ipo pre nego sto sam otisla,djipao na sve strane. Lezala sam malo duze,prvo na ledjima,pa mi je bilo malo nezgodno,pa sam se okrenula na levi bok. Drugi doktor mi je pogledao ctg,kaze ovo je sve dobro,malo me je otkacio,jer nije moj doktor,ali nema veze. Imala sam srece jer nisam dugo cekala,cim sam stigla,sestra Ivanka me prikljucila i kada se zavrsilo,cekala sam mozda,10,15 min. E ovako da vas pitam,ja sam danas zvanicno usla u 9. mesec. Ali po nekom mom racunanju,ja u sredu ulazim u 36. nedelju,dok sam po doktorovom vec u 36. nedelji i u 9. mesec sam usla 15,16,kako on kaze. E sad,ja sam zadnju menstruaciju imala 12.oktobra,to je bila sreda,pa sam ja mislila da svake srede ulazim u novu nedelju i tako po mom racunanju za dv dana ulazim u 36. nedelju. A svakog 19. ulazim u novi mesec,jer mi je termin 19. jula. Kad god odem kod doktora,njegovo i moje racunanje se neslaze. <_<

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina,jel u nasem porodilistu ima klime ili cemo i na porodjaju da umremo od vrucine? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,ja sam alergicna na controlog:(  Rekli su mi u N.S -u kad smo bili na vto,u stvari ja sam pitala,sta za zeludac u slucaju ovakog stanja.Receno mi je da smem ranitidin sumeci.Devojka koja je imala istu dijagnozu kao i ja,ceeeeelu trudnocu je povracala i imala bolove,i primala je ranisan u flasi.Ja ga iskreno izbegavam,ali jednom u nedelju dana,ili u dve,popijem jedan.Zaista samo na levom boku i to neki polusedeci polozaj l,spavam.Ali i tad muke,gori mi grlo od zuci,i povraca mi se.A jos i obe bebe karlicno.A ne treba spavati na desnu stranu kad muci zeludac,zbog same anatomije.Imas na internetu,pogledaj :) Mi se samo zalimo od jjutros :D A helico nemam,zuc ne dozvoljava da bilo sta opstane !Dodala sam 9kg,ali imam ogroman apetit,a nista ne mogu da pojedem kako treba.Gladna saaaaaam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico ja sam mislila da odem popodne na ctg.Ivanka je radila pre podne?Doktor racuna 35+1 kao 36 nedelju, a ja racunam kao i ti, svakog ponedeljka nova nedelja kod mene. Ti si u sigurnoj zoni sto ja kazem tek od srede 21.06, tada si 37 puna nedelja, od kada se beba smatra zrelom.Klima ima jedna u delu gde je porodjaj, ali koliko to ohladi onaj ceo deo nemam pojma.Ma da samo ja umirem od vrucine, a ne od bolova bio bi super, nego ima sve da nam se skupi, jos ako mi bude neka budala od lekara na porodjaju bice veselo.

Oblacak znam za ranisan da sme ponekad, meni je doktor dao isto zbog jakih mucnina i povracanja u prvoj trudnoci.Sada u ovoj nisam povracala, mislim samo u pocetku i sada u 9. mesecu mozda 2-3 puta, sada me samo ubija kiselina i jos dobih i gest. dijabetes pa mi i tu pola stvari zabranili da jedem.

Ali jos koji dan i nadam se da ce ove muke moje da prestanu, onda stizu one slatke muke:babycrib:

shana, MicaZoki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar vam dan trudnice .Ja sam sad legla da odmorim,u neki polulezeci polozaj,da se primirim do 17-17.30h,pa da krenem na ctg ,mada sam htela danas da preskocim,ali ajde bicu poslusna. Daj boze da bude dobar,pa da tek sledece nedelje kazu da dodjem,treba da pocnem sad kad udjem u deveti 22.6.i analize da spremam,a od ovog ctg,sve odlazem. Sad citam svasta nesto ste uzimale za gorusicu,a meni je vise muka od lekova,vitamina, vaginaleta,utrogestana i ostalog,da ne znam gde bih ubacila i za gorusicu iako mi bas smeta.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina,sestra Ivanka je radila pre podne,steta sto nisi bila,ja cim sam dosla ona me uvela i prikljucila,jos je jutros bilo lepo hladnjikavo,zato sam i poranila. A u ponedeljak doktor radi pre podne,tako da cu i u ponedeljak sledeci da poranim,jer od sutra krecu vrucincine,a za vikend 37 stepeni,pa mi bolje ujutru da idem,nego na kraj radnog vremena,a i bice guzve,jer se vraca sa godisnjeg. E vidis,ti si mi izracunala da sam 37. nedelja od 21.06, a ja racunam da sam tada puna 35. i da ulazim u 36. Ma nema veze,ja bi volel da se porodim u 38. nedelji,tada je beba vec i napredovala u kilazi i sve je kako treba,a i taman da mi malo skrati muke. :wub: U cetvrtak idem u porodiliste da vidim gde je,posto nemam pojma,sramota. :P Da se raspitam za taj epidural i da nadjem anesteziologe,da se dogovorim sa njima,ustvari sa onim koji je tu,da vidim sta mi treba od analiza,da vidim sta i kako. Jos bojim se svega,samo da mogu da primim taj epidural,ali zasto i ne bi mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana,bice ti dobar ctg,nebrini,mora da bude. :) Ja sam imala problema sa zelucem na pocetku trudnoce i povracala sam i kiselinu sam strasnu imala,ali nisam nista pila,to me mucilo do 5. meseca,voce uopste nisam jela,nisam smela,peko me je zeludac sve dok nepovratim,izgledala sam kao zombi. Pa je prestalo na neko vreme,ali me sad ponekad muci zeludac,malo hoce da boli. A i nemam gde da stavim vise tecnosti,grlo me zeza vec 3 nedelje,doduse sada mnogo manje,pa sam pila cajeve,magnezijum koji trebam da pijem,dok popijem malo vode,a jos trebam nesto u medjuvremenu i da pojedem,uzas,nemam gde da stavim sve to,da moram raspored da pravim,imam 3 obroka,mala,a u medju vremenu pojedem malo plazme,ili breskvu,neku najmanju sto ima i veceram tu do 20h,najkasnije 20 i 30,da bi mi se sleglo malo dok nelegnem.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na CTG, primili me, morali su naravno, ionako znam sama da ga citam, ne treba mi doktorka za to, ali ajde nisu smeli da me puste kuci dok doktorka druga neka, ne pogleda.Nema kontrakcija sve mirno, kaze doktor dolazi 26, ja rekoh aha, tada mi je termin^_^

Onda sam otisla u MC Donalds i pojela veliki pomfrit, jedino mi je to prijalo.Onda dete kod lekara jer je pocela sa onim "pripremama" boli me stomak, malo ruka, malo glava, pa opet stomak, zadrzava stolicu, nece da kaki , kaze doktorka da je to ocekivano, eventualn probiotik, vise kao placebo. Da ocekujemo kod nje sada svakakve promene jer stize beba. Samo mi je i to trebalo danas

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anesteziolog radi u specijalistickom, nije ti na Odeljenju, neces  ga naci tamo.U cetvrtak cu i ja Mico, ako stignem....ali da se porodim, ako Bog da.....ne u obilazak

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ženice moje drage, ja ne znam više šta ću. Ctg mi dva za redom odradiše, opet visoki otkucaji i uputiše me da se javim svojoj doktorki na klinici. Ja zvala ženu, nije mi se javila odmah na mob., onda slikah ctg zapis i ona tvrdi da tehnički je bzv ctg i da nije dobro odrađen. To je rekla i za onaj prvi kad sam išla na kontrolu. Sad čekam da se čujemo, pitala sam da li čekam 2.7.kontrolu( ako ne krene ništa konkretno, pre toga) ili treba ranije da dolazim kod nje. Ovima iz doma zdravlja ne idem dok ne prođe bar sedam dana, jer će što oni od mene, što ja od njih dobiti nervni slom. Sad stvarno ne znam šta je pametno. Zapravo, samo da se ja čujem sa svojom doktorkom, pa će mi valjda biti lakše. Evo javila se,  kaže dr da idem 1x  na ctg u 3 do 4 dana, da se u ponedeljak javim na njeno odeljenje u Višegradsku, da mi urade uz i dopler, a kod moje dr 2.7. kad je dežurna da se javim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.