Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ahahah dobra si Sanja ahahh nasmeja me pošteno. Trenutno nestašica ananasa u frižideru. Pošto ananas pokreće porođaj, a banane smanjuju kontrakcije ja anuliram dejstvo ananasa bananama :D. Ali trenutno imam samo banane, pa me bananoterapija potpomaže da se ne porodim prerano. To mi je kao kućna tokoliza. :D Ajd videćemo šta će dr. da mi kaže sutra, kako deluju banane.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali peva Ko zivi u ananasu na dnu mora ... toliko sam ananasa pojela ... dakle mora da negde gresim? Pomozi mi :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da ubaciš unutra još jednu bebu, onda hoće da krene brže B) hihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomak mi je ogroman, kao da ima cela ceta djaka :lol: Mislim da bih bukvalno eksplodirala sa jos jednom bebom u stomaku u 40-toj nedelji trudnoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E imam ja spisak al su zene manje vise sve nabrojale. Ako hocete mogu da ga prekucam tu ima nekako sve na jednom mestu. Mozda mi jos nesto dodate. Mada na spisku ima nekih mozda nepotrebnih stvari koje ja imam od prve cere pa sam nabrojala da spremimo i to.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj Mm,izbacicemo  sta ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomak mi je ogroman, kao da ima cela ceta djaka :lol: Mislim da bih bukvalno eksplodirala sa jos jednom bebom u stomaku u 40-toj nedelji trudnoce :D

To sam i ja mislila kad sam trebala da rodim M... I evo sad me je Majka Priroda demantovala, u osmom mesecu sam veća nego sa M pred porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OPREMA:

-krevetac

-korito

-bokal za polivanje

-jaje (nosiljka)

-kolica

-frotirskj kupko

-njihalica 

GARDEROBA:

-2 posteljine

-5 peskirica

-4 tanja prekrivaca (za ispod bebe kad se presvlaci ili kolica)

-3 deblja prkrivaca ili cebenceta

-15 svedskih pelena

-30 tetra pelena

-10 carapica

-5 pamucnih kapica + 1 deblja

-5 benkica

- 10bodica

- 5 pantalonica sa stopicama

-10 stramplica

-5 portiklica

KOZMETIKA I SITNICE

-pavloviceva

-sampon

-krema za telo

-pantenol

-jekoderm

-sapun

-10 gazica 5x5

-povidon jod

-10 bebisol ampula

-flaster za bebu

-toplomer

-pumpica za nos

-makazice

-grejac za stomacic

-duda + kutija za dudu

-2 flasice

-cetka za ciscenje flasica

-cetka za kosu

-stapici za usi sa granicnikom

-pelene

-asepsol

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala imenjakinjo! imala sam spisak ja neki ali kolicine su mi bile rebus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supe Mm,ja bih samo dodala,ako nemate sto za povijanje tj. neku ravnu povrsinu za presvlacenje da je dobra daska koja se stavlja na krevetac,spas je za ledja,ne moras da se savijas kao kad presvlacis na krevetu.

ma.za.m i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OPREMA:

-krevetac

-korito

-bokal za polivanje

-jaje (nosiljka)

-kolica

-frotirskj kupko

-njihalica 

GARDEROBA:

-2 posteljine

-5 peskirica

-4 tanja prekrivaca (za ispod bebe kad se presvlaci ili kolica)

-3 deblja prkrivaca ili cebenceta

-15 svedskih pelena

-30 tetra pelena

-10 carapica

-5 pamucnih kapica + 1 deblja

-5 benkica

- 10bodica

- 5 pantalonica sa stopicama

-10 stramplica

-5 portiklica

KOZMETIKA I SITNICE

-pavloviceva

-sampon

-krema za telo

-pantenol

-jekoderm

-sapun

-10 gazica 5x5

-povidon jod

-10 bebisol ampula

-flaster za bebu

-toplomer

-pumpica za nos

-makazice

-grejac za stomacic

-duda + kutija za dudu

-2 flasice

-cetka za ciscenje flasica

-cetka za kosu

-stapici za usi sa granicnikom

-pelene

-asepsol

 

Bez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da obrišem viškove, ali mi baš nešto nije išlo.

Bez njihalice se živi prvo vreme...Ne znam šta će bebi 10 čarapica kad ih one razbacuju a realno ćete koristiti zeke i pantalonice sa nogama. Ajd za toplo vreme pa i još nekako, koristimo ih kao cipele. Ali za ovo doba nemaju poentu. Lično ja bih benkice zapalila koliko su nepraktične, bodići su zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5 peškira...ma daaaj bre, 2 je dovoljno... Jekoderm vam ne treba, šampon za tri dlake takođe. Bolje uzeti kupku kojom može sve...Četka za čišćenje flašica je takođe bacanje para. Flašce mogu da se operu i sunđerom. Svakako ćete ih u startu i sterilisati.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krema za telo je isto višak. Pa šta će vam i pavlovićeva i pantenol i krema za telo...sa svim tim bi to bila jedna jako masna beba...

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Da se umešam, Kikiriki je u pravu,to je sve bespotrebno bacanje para,čak po mom iskustvu ako koristite pampers ni ne treba vam toliko platnenih pelena i garederobice, pod uslovom da perete bebin veš bar jednom nedeljno, pa one se ni ne prljaju. Meni lično portiklica je trebalo bar duplo više.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo me stižem od lekara...Donje ušće jeste popustilo skroz je skraćeno omekšalo itd. Ali, gornje se zahvaljujući serklažu drži, kaže dr. pošto se serklaž drži dosta dobro da mogu ja ovako da izdržim čak i do dve nedelje. Mada i 33 nedelje koliko sam izdržala su već super, malene imaju po 2kg. :D tako da sam sad kao tempirana bomba moš sutra a moš za dve nedelje.

E da, juče sam imala jezive bolove, i kao da li da idem u bolnicu, da ne idem...ajd rekoh lećiću, pa ako vidim da ne prolazi da idem. Međutim smirilo se. A jedna beba se mrdalaaaa, pa je gurala i ovu drugu, bolelooo, okice su iskakale. Iiii danas na uz je dr. video da se gospođica okrenula, tako da sad obe idu glavom na dole :D saaad je našla kad više nema puno mesta...uhvatila poslednji trenutak. Mada kaže on da to nešto mnogo ne menja oko CR.

Izmenjeno od strane Kikiriki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj nisampult napisala jer mi je najvisi nivo kreveca super visok i bas se lako presvlaci beba jer je ogradica u nivou duseka. A dok preraste to mi najvrv necemo biti vise ovde. 

Kikiriki napisala sam iznad da sam pisala i neke manje potrebne stvari koja ja vec imam. Moja cerka nije htela ni krevetac ni njihalicu ni kolica. Carapica nam treba toliko jer nam nisu sve pantalone\zeke sa stopicama. A i nosila sam ih ispod tanjih pantalonica.

Benkice sam isto pisala jer ih imam ali one sa drikerima pa ih obucem sa pantalonicama.

Jekoderm i pantenol mi trebaju za sos situacije. Naravno nije neophodno odmah.

Sa cerkom sam imala 4 peskira i bas sam muku mucila da skupim ves da ukljucim masinu koja je za 8 kg vesa.

Opet ponavljam. Nekome ce trebati neceg drugog vise neko ce dobiti vise neko manje. Sve je individualno.

Vuciguraj, Kikiriki i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki aj navijamo da budu dve nedelje! Al devojke imaju i ok kilazu i obezbedjene su kortikosterooidima. Kad god dosle dobro dosle!

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM apsolutno se slažem, zato i kad me neko pita ja uvek savetujem da se uzme što manje, i to najosnovnijeg, jer ne znaš kakva će biti beba i bebine potrebe. Kad vidiš da bebi nešto treba, kupiš. Meni je bilo mnogo krivo što su nas u bolnici naložili da treba gomila stvari, pa smo imali kod kuće pola apoteke, a sve je to bio bačen novac. Moja drugarica je morala odmah rukavice bebi da kupi (mala se krvnički grebala), dok M nije imao ni jedne. M nije hteo ni laže, ni flašice...eto...ajde uzmeš jednu/dve da vidiš da li će ti trebati ali kad ljudi krenu megalomanski da kupuju 15 flašica, sterilizator, torbicu termos...i onda žena doji i shvati da joj je majka priroda već dala flašice, sterilizator i torbicu termos (pa i laboratoriju za izradu savršene, custom made formule za njenu bebu) koje se nalaze odmah ispod vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OPREMA:

-krevetac

-korito

-bokal za polivanje- preporuka malo skuplji MUNCHKIN mekani, mnogo zgodna stvar jer je mekana i nema povredjivanja. 

-jaje (nosiljka)

-kolica

-frotirskj kupko- ja imam plasticni, s granicnikom dole, meni prakticniji

-njihalica 

-stalak za kadicu (nije neophodan, mozete i na stolu al nama bilo prakticno)

pult za presvalcenje, korsitili u prvih mesec dana posto zbog rane i nije bas zgodno savijanje.

pumpica za izmlazanje-ne morate juriti bas s pumpicom, nije je bas svako koristio, meni su kupili dok sam bila u bolnici, preporuka Avent, al je i jedna od najskupljih.

GARDEROBA:

-2 posteljine

-5 peskirica-3

-4 tanja prekrivaca (za ispod bebe kad se presvlaci ili kolica)-1 sasvim dovoljno

-3deblji prkrivaca ili cebenceta-1 dovoljno, al za spavanje koristim dzakove. meni najprakticnije. 

-15 svedskih pelena-ako koristite siroki povoj

-30 tetra pelena- ovo je jeftino bas bas, 10 komada do 100 dinara

-10 carapica-5 pari

-5 pamucnih kapica + 1 deblja- jedna tanja i 1 deblja, ne stavljaju se vise kapice posle kupanja a u zimskim danima ionako nece napolje nesto cesto, za koji mesec ces dokupiti tanjih kapica-.ionako ce trebati veci broj, i uz vecinu odelceta se dobijaju kape

-5 benkica-bodic s kopcanjem na strani

- 10bodica

- 5 pantalonica sa stopicama

-10 stramplica

-5 portiklica- 2-3 portiklice, zgodnije su mi licno one na cicak. 

Zapravo svu garderobu bih se ograniicila na 3-5 komada, dolazice tetke, strine, babe, prijatelji i dobicete brdo garedorbe, suludo je kupovati vece kolicine. 

KOZMETIKA I SITNICE

-pavloviceva

-pantenol

-sapun- sebamed, bez sampona, kupki i krema za telo bar prva 3 meseca

-10 gazica 5x5

-povidon jod

-10 bebisol ampula

-flaster za bebu

-toplomer

-pumpica za nos

-makazice

-grejac za stomacic

-duda + kutija za dudu

-2 flasice-1 flasica ako dojis, lako ces dokupiti

-cetka za ciscenje flasica

-cetka za kosu-mi smo tako u pocetku susili kosu, iscetkavanjem (sin je imao dosta kosice) i sprecavanje temen jace

-stapici za usi sa granicnikom-ne koristim ni dan danas.

-pelene

-asepsol

 

Ovo je moj spisak, stvari potrebne za prvih 15-30 dana, lako cete dokupiti i videti sta vam fali, uostalom dobijacete brdo stvari. Te melen stvari se jako brzo prerastu.

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM apsolutno se slažem, zato i kad me neko pita ja uvek savetujem da se uzme što manje, i to najosnovnijeg, jer ne znaš kakva će biti beba i bebine potrebe. Kad vidiš da bebi nešto treba, kupiš. Meni je bilo mnogo krivo što su nas u bolnici naložili da treba gomila stvari, pa smo imali kod kuće pola apoteke, a sve je to bio bačen novac. Moja drugarica je morala odmah rukavice bebi da kupi (mala se krvnički grebala), dok M nije imao ni jedne. M nije hteo ni laže, ni flašice...eto...ajde uzmeš jednu/dve da vidiš da li će ti trebati ali kad ljudi krenu megalomanski da kupuju 15 flašica, sterilizator, torbicu termos...i onda žena doji i shvati da joj je majka priroda već dala flašice, sterilizator i torbicu termos (pa i laboratoriju za izradu savršene, custom made formule za njenu bebu) koje se nalaze odmah ispod vrata.

Upravo tako, najlakse je dokupiti, nekom flasica i pumpica nisu uopste potrebne, ja sam imala i sterilizator i flasicu i pumpicu na struju (posto sam 12 sati od 24 provodila izmlazajuci se)  i sve sam iskoristila za sve pare a sad je pitanje da li ce mi ista od toga trebati. 

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam da imam i jedno 4-5 cuclica, od toga nismo nijednu korstili. svega 2-3 puta ali jednostavno nije hteo. Vecinu cuclica smo dobili.

A ako rodbina i prijatleji zele da kupe nesto vrednije- preporuka njihalica, babygym, hranilica. Sve to ne treba odmah al kroz koji mesec je bas korisno. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidiš ja bi preporučila bokal za polivanje najobičniji, u svakoj plastikari da se uzme za 100 din. Taj bokal realno drži onaj ko kupa, a ne beba i nema potrebe da se daje 1000 din za plastični bokal. Ali opet, zavisi kakav je raspored i organizacija, ako kod nekog taj bokal pliva pored bebe ili beba ima pristup njemu, onda je drugačije. Prvo kupite taj za 100din, pa ako vidite da vam treba ovaj mekani, onda naravno uzmete to što vam odgovara, a ovaj prvi postane kuhinjska merica :D

JovanaKA i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidiš ja bi preporučila bokal za polivanje najobičniji, u svakoj plastikari da se uzme za 100 din. Taj bokal realno drži onaj ko kupa, a ne beba i nema potrebe da se daje 1000 din za plastični bokal. Ali opet, zavisi kakav je raspored i organizacija, ako kod nekog taj bokal pliva pored bebe ili beba ima pristup njemu, onda je drugačije. Prvo kupite taj za 100din, pa ako vidite da vam treba ovaj mekani, onda naravno uzmete to što vam odgovara, a ovaj prvi postane kuhinjska merica :D

to je najbolji predlog. al obavezno gledajte onda da pise mililitraza na bokalu. ;)

 

Kikiriki i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.