Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zox ja sam bas dosta razmisljala dal da uzimam skafaner sa nogavicama ili onaj sto je dole kao dzak ili to cebence sto se zakopcava. skafander mi za tako malu bebu nije praktican a ovaj sto je dole kao vreca ne moze u as da se zakopca. A sestra ima da mi da to cebence pa sam mislila za tih par puta kada ga budem izvodila da se samo lepo ususka u neko cebence.

Ja sam vec kupila odelce za iznosenje i pet bodica, flasicu, cuclu, carapice, i patofnice jedne. Dace mi sestra neke stvari od njenog sina. Moram da vidim sta ima pa sta zafali da dokupim. Super je stvar kad je drugo dete pa ti te neke sitnice imas. Al moram da nadjem svakako spisak sto sam sa cerom pravila, bas je bio opsiran. 

Od krupnijih stvari imam krevetac jednu posteljinu, drugu cu kupiti, njihalicu imam super imam i jaje za kasnije imam i hranillicu i ogradicu. Samo nam kolica fale. Za sad mi je favorit graco evo, sive boje. 

I tako se ja raspisah sa uzivanjem pisem o ovome, to mi je omiljena tema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upadam malo kao padobranac ali citam vas i nikako da docekam ta pripremanja za kraj:wub: blago vama to iscekivanje i pripremanje mi je bilo najdraze,svratite malo u drugi trimestar ipak ste iskusnije, a za sedam nedelja i ja prelazim k vama samo sto ce do tada vecina vas vec drzati svoje bebice <3

Milen@, Kikiriki i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je pravila žurku kad si ti spavala :)

Veruj mi kada ona pravi zurku i ja sam prisutna htela to ili ne. :)

Obicno zurke krecu oko 1 nocu i traju negde do pola 5... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lično ja ne nameravam ništa da kupujem. Garderobe sam se nadobijala voz, ostale opreme isto imam većinu. Šta zafali, kupićemo posle. Nego sve se mislim da krenem sledeće nedelje da perem garderobu, vadim fleke, peglam. Taman da vidim čega imamo, šta nam eventualno fali. Mm je operisan od tih stvari, sveki nesposobna, tako da moram ja. S obzirom da moram da mirujem, taj proces će ići veoma sporo, tako da treba krenuti na vreme. Da ne pričam da moram da vidim i stanje kolica, napravim spisak sredstava za higijenu da mm može da kupi dok sam ja u bolnici. Malo brinem kad ću da zaglavim u bolnicu, jer sam ja sad kao tempirana bomba, mogu da me spengaju za dve nedelje, mogu sutra, a mogu i za mesec i po dana. Neću da rizikujem pa da dođem u situaciju da nemam ništa spremno za decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedva cekam da krenem sa kupovinom :D kolica cekam dok udjem u 9.mesec da mi ne zauzimaju prostor u stanu...ogradicu za krevetac sam vec snimila, i uskoro cu je kupiti. Drugarica ce mi spremiti paketic potrebne kozmetike za prve mesece, i nakupovacu odelca za izlazak i prvi mesec...familija je ogromna tako da su oni vec spremni za kupovine :D jedva cekam gomile bebecih stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo oslobodili dve velike police u ormaru, pola tavana je puno dečijih stvari, tako da bi trebalo to sve lagano da se raskrčava. Ima stvari sa flekicama, pa da vidim šta od fleka mogu da povadim, a šta od stvari ću ipak morati da bacim. Da vidim koliko ima i novih stvari, da imamo za šetnju. Negooo šta mislite da li u onu korpu za ležeću bebu mogu da stanu dve bebe u prvih par meseci? Imam ideju da pozajmim od drugarice kolica sa tom korpom za prve zimske dane, jer ova blizanačka kolica koja ćemo dobiti su dobra za novorođenčice, ali nisu onako ušuškana kao korpa.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,stvarno ne znam,mi koristilu as od pocetka...

Zna li neko kada ce ukinuti b.f. program u porodilistina?Ja bih volela da se porodim pre toga,ali me tesi cinjenica da mi uvek jaskamo za Bg-om i Novim Sadom,pa me mozda ukidanje i ne uhvati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci ja koliko sam shvatila bice na fazon izbora. Ako zena nece b.f. bebu ce donositi na podoj a ako izrazi zelju beba je stalno sa njom. Ne znam ja ne verujem da ce tako brzo ukinuti to mi je glupost sad zbog malo da kazem nadrndanih zena sve da nam uskrate to. Ja sam pre 11 i 9 godina uzivala u b.f. zaista mi je puno znacilo sto ni na minut nisu odnosili bebe. Nadam se da ce tako i sada biti jedva cekam da je vidim, mazim svakako nisam spavala od uzbudjenja bar mi nije bilo dosadno.

bepce, Milen@, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da i dalje odmaram i sutra idem na CTG, pa se javljam, za sada i dalje bez nekih prepoznatljivih simptoma, termin bio 5. 10, videćemo šta doktor kaže sutra, verovatno ako CTG bude ok, idem opet u ponedeljak na kontrolu...

Čitam šta ste pisale o pripremama, sve se slažem, meni je prva beba, ali sve što smo mogli, pozajmili smo, garderobu za prve mesece, naravno kupili smo nekoliko novih stvari i one za izlazak i to sam uzela veći broj, jer je beba krupnija, pa mi je žao da samo jednom to obuče, svu opremu (krevetac, komodu sa kadicom, Ljuljaška, jaje, središte za kasnije) su nam pozajmili prijatelji, jedino smo kolica kupili, jer su većini ona uništena, a sve ostalo što bude trebalo, kupićemo po potrebi... Pelene i garderobu sam lagano danima prala, peglala i spremala, počela sam krajem 8-og meseca i sve je bilo spremno početkom devetog, tako da mirno možemo da čekamo kada će beba rešiti da se upozna sa nama.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Zoe,nadam se da ce tako biti,jeste da mi je porodjaj bio tezak ali sam precrkla u sobi dok mi je nisu doneli...I od tada se nismo razdvajale,okice mamine kupinove :wub:

Mi cemo se seliti verovatno kad budem u osmom pa cu tada da izvucem stvarcice iz podruma,bzvz mi je da ih sad otvaram pa posle opet pakujem.

Stalno mi se jede onaj kompot iz konzervi,trudim se da ga izbegavam i da uzimam sveze voce ali sam se navukla,strasno :)

 

 

m

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, vidite, moj stav oko bf je totalno drugačiji. Čim sam se porodila htela sam da budem u BF ali pedijatar nije dala jer je M izašao ljubičast i na vakum pa su hteli da ga prate. I tih tri dana koliko sam bila u bolnici mi je strašno značilo da se oporavim jer mi je porođaj bio katastrofa. U onom stanju jedva sam se brinula obsebi, tek o bebi realno ne bih mogla
. Tek žene posle cr nisu za brigu o bebi... Daš sebi tih par dana da se organizam poprisabere, pa onda možeš lepo sve da obavljaš oko deteta. Ali iskustva su različita, neko se ne namuči na porođaju kao ja sa M, pa je u stanju da od starta funkcioniše normalno. Za mene bi BF bio iskreno, noćna mora.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u BF prosli put ali posto mi je mali bio u inkubatoru (zbog problema na rodjenju) reetko je sa mnom provodio vreme. I kad ga donesu na podoj zaborave da mi kazu da su ga prethodno našopale sa AD pa se ja borim 45 minuta da siki a on nece pa nece. 

To mi tako tuzno bilo kad gledam ostale zamotiljke u sobici dok je moj tamo negde. :(

Inace je BF za prvorotke odlicna stvar, ti kao prvorotka realno nemas pojma. Ni kako da podojis ni kako da presvuces, i mnogo znaci sto su ti tu i sestre i druge mame iz sobe koje mogu da ti pomognu.

A realno i za drugo dete, smatram da jeste bejbi frendli-u pravom smislu te reci. Bebi je potreban majcin dodir, sigurnost, glas dobro poznati, Mislim da se beba tako oseca sigurnije i lepse.

Ja cu sad vrv na CR tako da od toga nema nista u svakom slucaju-a za CR se slazem da treba koji dan zeni da se odmori i oporavi pa bejbi frendli i nije tako mama frendli.

Maro, ti si se totalno uzivela! :wub: 

Ja nemam onu ravnu korpu, mislila sam da moozda dokupim al vrv cu u jajetu izvoditi kao sto sam i V. 

Jaje mogu i da namontiram na kolica bez skidanja klasicne navlake i tako mogu skroz da zatvorim kolica-bukvalno i s jedne i drgue strane da navucem onaj satorcic (kako se vec zove??) i beba bude skroz zasticena.

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iznosićemo i mi u jajima. Ali vozanje po kraju, u prvih par meseci...nadam se da će moći u jednoj korpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki mislim da ce stati u tu korpu ona je velika pa da ih stavis jednu nasuprot druge da se pipkaju nogicama :) mada ide zima ne znam dal ce biti za setanje dok su tako male.

joj Mala jeaam se uzivela. Zahladilo pa sam kuci i tako razmisljam. Nocas sam se probudila i nisam mogla da zaspim pa sam se preslisavala sta sve treba za prve dane. Dodje mi da spakujem torbu za porodiliste.

Sto se bf programa tice ja sam skroz za to kad je porodjaj ok i kad mama fiuicki moze da se brine o bebi.

Ja sam imala tezak porodjaj posle ponoci a noc pre toga nisam spavala uopste. Tako da sam dva dana i noc pre toga bila skroz budna. Malo je reci da sam bila preumorna. Ona dva sata dok sam lezala na stolu nonstop su me budili. Ujutru kad su je doneli ona je urlala a ja nisam mogla da ustanem iz kreveta. Onda je cinerka htela da mi doda bebu al je u tom trenutku naisla sestra i opasno nas napocila. Al svakako su uzeli malecku na neka ispitivanja na ceo dan i noc. Sutradan kad su je doneli nisam imala pojma ni da je presvucem jer sam ceo dan i celu noc prespavala dok su cimerke gugutale sa svojim bebicama. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Betaniji je b.f. samo kod prirodnih porodjaja koji su prosli bez komplikacija. Sa sinom sam bila secena ali mi nije bio problem oko njega par puta ga je sestra presvlacila nisam uvek ja.Za carski rez stvarno nikako nije izvodljivo b.f. ipak je to operacija prvi dan se ni ne ustaje pa pod sedativima nikako nije izvodljivo jos i oko bebe.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo neka sve prodje kako treba i od moje mrvice me niko odvojiti nece,makar bezala iz bolnice :D

Zezam se za bezanje,mada...

Meni je fascinantno kako su Mama mazu pustili kuci istog dana kada se bebac rodio...Potpuno drugaciji pristup nego kod nas,meni licno sestre nista pomagale nisu-mada,nije ni bilo potrebe- i bas fajn bi mi bilo da sam bila kod kuce tih par dana.

Najvise bih volela da se porodim kuci,uz dulu,naravno,ali u mojoj zabiti cak ni muzu nije dozvoljeno da prisustvuje porodjaju pa bio ovo bio cist egzibicionizam :D

 

 

m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM...moj porođaj je trajao otprilike kao tvoj...ukupno 27h plus još 2h na stolu posle porođaja pa još u sobi nisam smela da spavam jer sam krvarila pa su mi još i zaustavljali krvarenje... Ukupno 2 dana nespavanja, posle takvog porođaja da nisam mogla da se brinem o M, adrenalin naravno odradi svoje ali realno, telo mi je bilo potpuno iscrpljeno. A M se inače drao još godinu dana, tako da nisam imala tih par dana u bolnici da se malo oporavim...odlepila bi. Mi nemamo nikakvu pomoć, nema baba, deda ili bilo kog drugog da pripazi bebu (sada bebe) tako da ja moram da stavim na prvo mesto svoj oporava i da se dignem na noge što brže mogu da bih mogla da se brinem o deci kada izađem iz bolnice, a da uživanjac i mazikanje sa malom bandom ostavim za kod kuće.

snowhite, Milen@, sakovac i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite sto upadam. Samo me interesuje kako funkcionise taj baby friendly program posto mislim da ga kod nas u CG nema.
Da li se zena za b.f. odlucuje prije ili posle porodjaja? Ko presvlaci bebu? One samo sisaju, nema Ad ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se prikljucim i kazem da se nadam da se b.f. nece ukinuti dok se ja porodim. Znacio mi je oba puta, i sad bih volela da mazim odmah svoju bebu. Sestre su bile korektne, uzimale su bebu prvu noc, prvi put sam tamo najvise naucila. Bilo bi ok da moze da se bira. Mada kako kod nas sve ide sporo, verujem da ce do donosenja odluke i sprovodjenja ukidanja proci jos dosta vremena.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je u Beogradu,ali kod nas u Nisu ne donose bebu odmah posto mamu odvezu u sobu.Ja se porodila u 17 i 15,a nju su mi doneli sledeceg jutra,tako da sam mogla da odmorim,mada ja od silnog naleta adrenalina jedva da sam oka sklopila...Posto smo mi odmah krenule da sikimonije bilo potrebe za dohranom,a mamama koje iz nekih razloga nisu odmah uspele da doje,davane su flasice sa pripremljenom formulom pa su one hranile bebe.

Inace sam ja sve sama mozgala,sikenje,presvlacenje,niko mi nista nije pokazivao.

Kod nas nije moglo da se bira,bf je,ali mi se drugarica skoro poradjala carskim i beba nije bila kod nje,donosili su je smo na podoj...Nije mogla da je drzi i da brine o njoj,ali joj je psihicki bilo tesko sto nije sa bebom....Ali tih par dana prolete,naravno...

Javice se druge mame sa ikustvima iz drtugih porodilista...

Meni je ssuper ideja da mama sama bira da li hoce i moze bf,i nacam se da cetako biti...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda je samo u NS pravi b.f. eto jos pre 11 i vise godina i jos se nadam dugo ce se sprovoditi. Ovde je beba stalno sa mamom jedna zena jedna sala, tu je speru samo posto se bebe ne kupaju izmere tezinu i to i stave na grejni sto, dva sata porodilja lezi na tom tvrdom stolu, kad nas voze u sobu bebu daju mami i u sobu nas voze. U svakoj sobi imaju vagu i pultove sve tako da pedijatar kad dodje sve se radi u sobi sa majkom. Ni jedne sekunde mi bebe nisu odnosili, prvi put je sestra pokazala kako da ga presvucem i da ga postavim da sisa mada nije hteo prva dva dana je prespavao. Sa cerkom sam znala sve pa mi nisu trebali mada sa njom nisam secena ni pukla pa sam mogla da se istusiram posle 3 sata i da funkcionisem skroz normalno. Kada je porodjaj tezi bebu odnesu na posmatranje mislim ako je izmucena od porodjaja a kad je carski mislim da treci dan spuste mamu i bebu na odeljenje gde je b.f. to nisam sigurna. Mi smo se mazili, gledali malo sisali.

Vuciguraj, Milen@ i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa biranjem bilo bi baš kul. Pa kome lepo prođe porođaj, da može odmah da ščepa svoje pile i da ga mesi, a ko nagrabusi da ipak može da se oporavi a ne još da bude i pod stresom da li može da se brine o bebi.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zemunskoj moze da se bira. Bar je moglo pre tri godine. Posle cr nije bf. Jednoj zenici je bilo lose i njenu bebu su odveli da se ona odmori i primi transfuziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i na Zvezdari kao u Betaniji. 
S jednom ralzikom, odnose bebe kad su posete-dakle od 2-3 valjda i to je to.

Nocu ako zelis imas opciju da je nose da odmoris.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet, bila na kontroli, beba se umirila, ali CTG je ok, sledeća kontrola u ponedeljak, ako ne krene porođaj, u sredu će me primiti. Eto, ostaje da sačekamo da vidimo da li će krenuti prirodno ili će izazvati u sredu, termin je bio 5.10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.