Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ili ne skidaj dok se ne porodis :lol:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah i to što kažete, kad ih obujem, ne skidam do porođaja. Taman što je hladnije, biće sve deblje od prljavštine, pa će biti bolja izolacija. A posle da mi ih skinu i napravim saksije za cveće. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Agnes da li je tebi 5ti termin po menstruaciji ili po uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo mene posle 100 godina. Po UZ sam 36+2 po ciklusu 35+2. Mogu samo da sedim,mirujem i nadam se da ću sto duze izdrzati kao 2u 1.

Kod mene u toku krecenje. U sredu bi trebala na UZ,CTG i pregled. Samo da se nisam jos otvorila, da me ne posalju u bolnicu.

Izmenjeno od strane Milen@
Greske u pravopisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si ti Milena izgurala. Još nedelju dana i bebac je skroz zreo za napolje :)

Milen@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da kikiriki, ide ti na ruku sto ide zima.

Zamisli da je leto pa da moras redovno da seces nokte na nogama.

^_^

Kikiriki, Maajaa:) i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Agnes da li je tebi 5ti termin po menstruaciji ili po uz?

I po ciklusu i po ultrazvuku... Iako je beba malo krupnija i čak pre mesec dana bila sedam dana ispred termna po ciklusu... Ali izgleda da nije još rešila da joj je vreme... I dalje nemam nikakve simptome, ako se do srede ništa ne desi, videcu šta kaže doktor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa verovatno će ti sledeće nedelje izazivati porođaj. Zavisi odakle si...negde čekaju 2 nedelje, negde te tu oko termina smeste u bolnicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa verovatno će ti sledeće nedelje izazivati porođaj. Zavisi odakle si...negde čekaju 2 nedelje, negde te tu oko termina smeste u bolnicu..

Ne znam, videćemo... Iz Beograda sam, u Frontu ću se poroditi... S obzirom da sam prvorotka, svi su predviđali da će beba poraniti, jer je i krupnija, ali za sada znakova da će uskoro nema... Ultrazvuk i ctg uredni, a ja zatvorena, videćemo šta doktor kaže u sredu i do kada ćemo čekati da ona sama reši...;)

Izmenjeno od strane Agnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda će te verovatno primiti u bolnicu početkom sledeće nedelje, ako do tada ne krene samo. A to što je beba krupnija, to ništa ne znači, em UZ može da pogreši +-500g, em što veća beba ne znači raniji porođaj. Mene su tako vozali da ću se prvi put poroditi početkom aprila, a ja sam sina rodila tek 18.4. Zato sam te i pitala koji ti je termin po uz.

Agnes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa onda će te verovatno primiti u bolnicu početkom sledeće nedelje, ako do tada ne krene samo. A to što je beba krupnija, to ništa ne znači, em UZ može da pogreši +-500g, em što veća beba ne znači raniji porođaj. Mene su tako vozali da ću se prvi put poroditi početkom aprila, a ja sam sina rodila tek 18.4. Zato sam te i pitala koji ti je termin po uz.

Isto mislim i ja... Da će me, ako u sredu sve bude ok, pustiti još nedelju dana, pa će onda verovatno rešiti dalje onako kako je najbolje... ;)

Izmenjeno od strane Agnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Agnes kazu zene ovde da ananas izaziva porodjaj, pa nista te ne kosta da probas. :P

Kikiriki i Agnes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry:Mm i ja smo bili jaaako pametni pa smo se kupali nekim sapunom što mu je donela drugarica iz Nepala. A sapun agresivan katastrofa. Na sluzokoži su se pre tri-četiri dana pojavile ranice. A i mm nastradao, mukica. I sad da izvinete tretiram se Pavlovićem, a češala bih se non stop. Samo mi je ovo falilo!!! Bila sam danas do dz, uradili su mi bris tako da sad čekam 4-5 dana da vidim da li sam rešila bakteriju onim antibioticima, a i taman da vidim da nisam zapatila neko novo s.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kikirki, samo ti je to jos falilo.

Kad smo kod briseva- koji se pregledi rade jos u trudnoci? ja jos nijedan bris nisam odradila sad u trudnoci.

Koliko se secam to tek u 8./9. mesecu u Zavodu se radi nekakav bris, i posle u Depsota Stefana test na hepatitis i HIV valjda.

Jesam nesto izostavila? Je l se nesto promenilo mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,ja do sada bar tri puta radila briseve,vaginalni i cervikalni.

Virkam kod vas,preosutra i zvanicno prelazim :rolleyes:

malagarava, bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam do sad radila pet ks, tri urinokulture i tri vg i cv brisa. I Hiv i Hg abs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila uput samo za cervikalni i vaginalni bris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u prvoj trudnoći taj hiv nisu ni radili, sad me je dr. uputila a ovi u zavodu su bili u fazonu šta će vam to sad, to se radi pred porođaj. A sa brisevima su me malo iskreno smorili, ali dobro jednom su mi našli bakteriju pa vidim da nije bilo uzaludno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u prvoj trudnoći taj hiv nisu ni radili, sad me je dr. uputila a ovi u zavodu su bili u fazonu šta će vam to sad, to se radi pred porođaj. A sa brisevima su me malo iskreno smorili, ali dobro jednom su mi našli bakteriju pa vidim da nije bilo uzaludno.

meni su u 19 sedmici vadili krv na hiv i zbog krvne slike i mokracu sam davala dva puta i popodnevnu i jutarnju i papatest,dal cu morat prije poroda ponavljat sta ili mi vrede ti nalazi? Iskreno nemam pojma zasto tako mokracu a zadnji puta je bilo sterilno i sve u redu,dali su i vama tako uzimali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papa ti važi godinu dana, ali on ti ne treba za porođaj već zbog sebe da znaš da li je sve ok da nema nekih, ne daj Bože, promena. Hiv i Hbs Ag (hepatitis B ) ti važi, a briseve moraš sve pred porođaj da radiš (vg, cv) ks, koagulaciju, to sve pred kraj devetog. Takođe treba da imaš krvnu grupu sa jmbg i aktuelnim prezimenom.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego žene, noćas mi je prvi put bio problem da se okrenem sa levog na desni bok i nazad. Stomak je nekako isuviše veliki i vodi svoju politiku, ne znam kako to da objasnim ali je noćas bio jako težak za prenos sa jedne na drugu stranu. Svaki put sam se budila...Izgleda da ću opet morati da dospavavam kao juče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam Agnes, da se nije porodila?

Agnes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego žene, noćas mi je prvi put bio problem da se okrenem sa levog na desni bok i nazad. Stomak je nekako isuviše veliki i vodi svoju politiku, ne znam kako to da objasnim ali je noćas bio jako težak za prenos sa jedne na drugu stranu. Svaki put sam se budila...Izgleda da ću opet morati da dospavavam kao juče.

ja se svaki put probudim kad se okrecem jer imam utisak da imam 200kila,kao baba neka se okrecem polako

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.