Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sunasce cestitam!!! :***

Moon cestitam!!! :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene, evo mene sa izvestajšm krvne slike Da li mislite da je losa? Jos nisam stigla da odem kod lekara. Gvozdje je 8,ura 1.94smanjena.proteini 57.Hgb 98,HCT 0,295,mcv 89,0,Rbc 3,31.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka mazo, Suncokret, cestitam vam na bebironima! :baby: Uzivajte sada, mazite se i volite se i zelim vam sto brzi oporavak. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jednu anegdotu da podijelim s vama. Drugarica se porodila sa epiduralom, pa prica meni kako je super prosla bez boli i jos bi dvoje rodila. Kaze njen muz "pa jes', kad si se porodila sa HEPIduralnom"! :lol:

Vjerujem da je tako, sa anestezijom si sigurno vise happy, i neka je, super pa postoji.

veka73, Ummu, Judy i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jednu anegdotu da podijelim s vama. Drugarica se porodila sa epiduralom, pa prica meni kako je super prosla bez boli i jos bi dvoje rodila. Kaze njen muz "pa jes', kad si se porodila sa HEPIduralnom"! :lol:

Vjerujem da je tako, sa anestezijom si sigurno vise happy, i neka je, super pa postoji.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene, evo mene sa izvestajšm krvne slike Da li mislite da je losa? Jos nisam stigla da odem kod lekara. Gvozdje je 8,ura 1.94smanjena.proteini 57.Hgb 98,HCT 0,295,mcv 89,0,Rbc 3,31.

Pa jeste malo losija KS,dr. ce ti najverovatnije prepisati dodatno gvozdje ali to je sve normalno da je losija KS kako odmice T,ne brini. Vidi samo da ako mozes jedes vise mladog sira ,belanaca,zbog proteina i sve sto podize gvozdje,ali to verovatno i radis. 

Dugo se nisi javljala,kako si draga? Kako je stomacic? :) 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow, Lexy, jos malo, 32 si nedelja!

Ne brini za KS, meni je hemoglobin bio katastrofa pa je bebac ko bombona i nista mu ne fali :)

Jedino pij nesto zbog sebe,da ti ne osjecas umor od tog manjka. Bebcu nece nista da fali.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene a je l da joj dajemo Vigantol ili da nadjemo da kupimo AD kapi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale,najbolje ti u caskalistu da pitas za sve sto te interesuje.... a zar ti nisu rekli dr.ili sestra? Mene sada to zbunjuje,jel treba mi sve same da pitamo a niko da nam kaze sta,kada i kako...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale,najbolje ti u caskalistu da pitas za sve sto te interesuje.... a zar ti nisu rekli dr.ili sestra? Mene sada to zbunjuje,jel treba mi sve same da pitamo a niko da nam kaze sta,kada i kako...?

pitala i tamo. Nama rekli Vigantol od 15.dana do godine, al tu ima samo vit. D, a AD kapi su Slovenacke valjda i imaju u vit. A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U NSu na otpusnoj pise vogantol i ja sam obema davala do godinu dana. Ide jedna kap a patronazna nam rekla da moze i ad al se drugacije uvodi. Ovo mi bilo jednostavnije. E, kad smo kod pazronaznih, u susednom selu je muskarac! I tako ti on dodje i prica o dojkama, krvarenju posle porodjaja i sl.!

Izmenjeno od strane Ninimimididi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam uvek su svi davali ad kapi,i mi smo ih pili,ne znam sada otkud ovo sada...mislim da je uobicajeno mito u pitanju kao i kod svih medikamenata. Ja cu boga mi AD kapi jer imaju i vit.A. Stvarno vise svasta,te valja sada ovo,ne valja ono,a mi ko kokoske slepo slusamo. Sta bre nama fali,bez pampersa,bez vrteski,silikonskih cucli,raznih vakcina...

*TJ*, Isabella i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pa pravo da ti kazem nisam ni gledala saatav, mislila sam da je to jedno te isto samo da je drugi proizvodjac. Idu mi na zivce, zastp menjati nesto sto je provereno i dobro.

Izmenjeno od strane Ninimimididi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece zene,kako je veceras,ja ne mogu vise docekati,dosta je vala pubicna kost me razvaljuje<_<

Sto se AD i Vigantola tice,ja se uopse ne secam sta sam davala Strahinji,znam samo da sam mu davala nesto od 15.dana...

Sa Strahinjom smo na kraju otkrili Bambo pelene koje su me iznenadile i odusevile,tako da i sad planiram posle Pampersa2 Premium,da predjemo na njih..

@Brezice slatko sam se nasmejala :lol:

Zene izvolite dok ima,kako sam krenula nece dugo opstati,ali barem je od jabuka hahahah :lol::D

7p8-121792.jpg

Brezica, lexy i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko pratim vas ali nisam pisala :-) stomak raste kao tenk sam ogroman mi je stomak neznam kakva ke aituacija kod vas:-) bebica je na zadnjem ultrazvuku imala 1200kg uze mi sve pa se bas lose osecam stalno sam gladna a nšmogu da se najdem kao covek :-/  i tako nekad pomislim da necu izdrzati do kraja :-/ nekad mi je tako lose da mi dodje da odem u hitnu ali znam da nemogu nista narocito da mi daju:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene a je l da joj dajemo Vigantol ili da nadjemo da kupimo AD kapi?

Nataša, mi smo od druge nedelje pa do kraja trećeg meseca koristili d3+k1 a sada samo d3. Znam da mi je mama stalno spominjala AD kapi i  pre neki dan sam na TV-u čula od neke dr da je na osnovu ispitivanja Svetske zdravstvene organizacije utvrđeno da majčino mleko sadrži vit. A pa nema potrebe da se unosi dodatno.  Mada, pošto ti ne dojiš, onda sigurno treba.

Ove ampule koje mi koristimo mi nisu praktične pa ću sl.put. ukoliko ima kupiti vitamine u bočici sa kapaljkom.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene. Probacu da nadjem AD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko pratim vas ali nisam pisala :-) stomak raste kao tenk sam ogroman mi je stomak neznam kakva ke aituacija kod vas:-) bebica je na zadnjem ultrazvuku imala 1200kg uze mi sve pa se bas lose osecam stalno sam gladna a nšmogu da se najdem kao covek :-/  i tako nekad pomislim da necu izdrzati do kraja :-/ nekad mi je tako lose da mi dodje da odem u hitnu ali znam da nemogu nista narocito da mi daju:-/ 

Nisi jedina sto se kilaze tice,ja sam na +12 a mozda i 13,sve vise nesto jedem ,oj da se napravim na prase :)  Sve teze i teze ustajem,losije spavam,na svaka 2 sata nocu ustajem u wc,a preko dana na 15-30min,besika ko zrno graska,bolovi u preponi krenuli,malena se dobrano rita i prevrce pa mi uznemirava organe (posebno grlic kada mase rukicama :) ) i tako...al meni je to sve ok i stvarno mi je dobro,jer mi je zanemarljivo  u odnosu na to kakvih problema sve u T moze da bude. Tako i ti isto,jedi sestro koliko hoces i zelis,pa i da si tenk maknuces kg ocas posla, samo malo vise zelenisa,mesa i mlecnih proizvoda ubaci zbog KS. Jos malo i tu smo,blizu tako dugo ocekivanog cilja hehe:wub::baby:

lexy i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene. Probacu da nadjem AD

Taman ako budes koristila AD da napises kako i koliko treba da se koriste :) 

E,rece mi danas drugarica da je imala kao ti probleme sa mlekom,nadoslo katastrofa posle CR,stavljala kupus,koristila pumpicu a one buktale. Onda joj dr.rekla da uzme tablete za prestanak mleka i to samo dve da popije u razmaku od 12 sati i da nastavi da doji. I stvarno,mlecne zlezde se malo smirile taman toliko da nju vise nije bolelo i normalno nastavila da doji. Kaze da je imala mleka bas,bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Taman ako budes koristila AD da napises kako i koliko treba da se koriste :) 

E,rece mi danas drugarica da je imala kao ti probleme sa mlekom,nadoslo katastrofa posle CR,stavljala kupus,koristila pumpicu a one buktale. Onda joj dr.rekla da uzme tablete za prestanak mleka i to samo dve da popije u razmaku od 12 sati i da nastavi da doji. I stvarno,mlecne zlezde se malo smirile taman toliko da nju vise nije bolelo i normalno nastavila da doji. Kaze da je imala mleka bas,bas.

Juuu Boze ti lekovi i da doji. Kad se daju ti lekovi ne sme beka da siki. :o jednostavno ako popijes to je to nema vise dojenja. Svaki lekar svoje tera... <_< 

Nale, radije se davalo AD a sad Vigantol.do prve god. Vitamin K se prima u porodilistu u vidu injekcije tako da moze samo vigantol. Ali ako je Danica na adaptiranom mleku onda joj daj AD kapi mada i Vigantol mozes.

Izmenjeno od strane učiteljica
nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je cdr objasnila sa je jedina razlika izmedju vigantola i ad kapi u broju jedinica vitamina . Vigantol je jaci i malo prekoracuje br jedinica preporucenog unosa, pa jedan dan valja pauzirati. Druge razlike nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Hvala Veko na savetima:-*  moracu da poradim na krvnoj slico jer se bas lose osecam fizicki :-) sa stasom je bila druva prica nisam osetila. Osmi i deveti sa 62kg sam sš porodila a ovaj Mali bice razbacan na tatu samo rucka i cim ja nesto pojedem on se njise raduje se:-) jel ti se okrenula beba? Ja cu ici oko 15og na uZ na zadnjem je i dalje bila karlicni. Doktor kaze da i akobse ne okrene nemora da znaci da ce biti carski rez. Jos osecam kao da me neko jako stegao za ruke iznad laktova svom snagom i to narocito kad jedem jos vise me steze :-| milion simptoma imam u ovoj trudnoci:-) ludilo:-) dve godone tredna zeljna sam malo farmerica i lepij pantalona:-) hoggiigigigigi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je od pocetka glavicom na dole,nije se pomerala, pa se tako razmase rukicama po grlicu da me lepo nabada :)  ,a i kako god okrenuta bila mi idemo na CR. Tebi je onda glavica kod zeluca pa te zato dobro pritiska,a moze da se okrene i par dana pred porodjaj,tako da jos ima vremena :rolleyes:

Sutra idemo ponovo na UZ i CTG i da se dogovaramo za CR :) Posto je pre 10 dana imala 2200,ocekujem da ce sutra imati oko 2500g. 

 

učiteljica i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka mazo, Suncokret, cestitam vam na sinovima, da su vam zivi i zdravi 100 godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola zene :)

@Veko,i moj je glavom na dole celu trudnocu:)

Meni mama dosla sinoc ,tako da sam uspela skuvati rucak,spremiti kucu,jos smo se S i ja zabavljali praveci kolacice ,tako da izvol'te se posluziti,pride i kafa uz njih ;)

 

6u-122005.jpg

 

Sutra i mene ceka ctg,bilo bi lepo da je poslednji,tj da sledeci bude u predporodjajnoj sali ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.