Vigantol, D3 kapi, AD kapi

odgovora

Objavljeno

meni je dr rekla, posto smo mi pili samo D3 na pocetku sad kad smo prelazili na AD3 kao ranije ujutru joj daj na pocetku kapi jer vitamin A iz tih kapljica zna da izaziva grceve u stomacicu...

Pa da... ;)

Covek se uci dok je ziv. Eto zasto volim ovaj forum. I posle treceg deteta niko nikada mi nije pomenuo da ovo moze da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni niko nije nista rekao za AD kapi.Jel se one daju i od kad? Znam da sam prvoj cerkici davala vigantol od 15 dana a on se vise ne daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni niko nije nista rekao za AD kapi.Jel se one daju i od kad? Znam da sam prvoj cerkici davala vigantol od 15 dana a on se vise ne daje.

Trebalo bi da ti piše u otpusnoj listi za bebu šta da pije od kapi i koliko.

Ako ne piše, konsultuj se sa pedijatrom koje kapi da pije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da ti piše u otpusnoj listi za bebu šta da pije od kapi i koliko.

Ako ne piše, konsultuj se sa pedijatrom koje kapi da pije :)

Danas sam pitala patronaznu sestru sta da dajem bebi ali ona mi odg u fazonu sta god ja hocu.Sutra cu zvati dr da pitam sta ona kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam pitala patronaznu sestru sta da dajem bebi ali ona mi odg u fazonu sta god ja hocu.Sutra cu zvati dr da pitam sta ona kaze.

O Boze, kako moze da ti kaze - sta god ti hoces?! Pa treba valjda da znaju sta tvoje dete treba da pije! Ja bih detetu dala limunadu, eto ja hocu, i sta onda? Svasta... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni niko nije nista rekao za AD kapi.Jel se one daju i od kad? Znam da sam prvoj cerkici davala vigantol od 15 dana a on se vise ne daje.

Mozda nekad,sada se daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, pre godinu dana je bila "afera" oko Vigantola i to je sad "sređeno". Tako da se Vigantol ponovo koristi.

Vladana I već 15-i dan možeš da koristiš Vigantol, slobodno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam dr i preporucila nam je vigantol.Nisam znala da je opet u upotrebi.Nismo bas od 15 dana jer ga nismo nabavili na vreme ali sad ga pijemo svako vece. On se daje uz hranu,jel tako?Ja joj dajem uz mleko na kasicicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada ste davali deci Ad kapi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada ste davali deci Ad kapi ?

Pošto smo mi rođeni par dana pre Marka, a po savetu pedijatra smo Sdavali do kraja Aprila meseca. Jer je zima i nema puno sunca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto smo mi rođeni par dana pre Marka, a po savetu pedijatra smo Sdavali do kraja Aprila meseca. Jer je zima i nema puno sunca.

Tnx za odgovor ! Tako cemo i mi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kad ste davali bebi vigantol kapi moja beba ce jos malo 3mjeseca i jos mu dajem te kapi al samo jednu kap,malo mi cudno jedna kap al sta cu tako mi je pedijatar reko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su rekli da dajemo vigantol svaki dan jednu kap prve godine.I slučajno da ne kapnemo više od jedne kapi,jer u jednoj kapi ima 600jedinica vitamina d,a potreban dnevni unos je 400,pa da me bi doslo do prevelike količine vit.u organizmu.Ne znam šta bi se desilo u tom slučaju,al ja,ako mi kapnu dve slučajno,prospem,pa sipam ponovo.I dajem joj u kašičici,s mojim mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kad ste davali bebi vigantol kapi moja beba ce jos malo 3mjeseca i jos mu dajem te kapi al samo jednu kap,malo mi cudno jedna kap al sta cu tako mi je pedijatar reko...

Nama su rekli da dajemo vigantol svaki dan jednu kap prve godine.I slučajno da ne kapnemo više od jedne kapi,jer u jednoj kapi ima 600jedinica vitamina d,a potreban dnevni unos je 400,pa da me bi doslo do prevelike količine vit.u organizmu.Ne znam šta bi se desilo u tom slučaju,al ja,ako mi kapnu dve slučajno,prospem,pa sipam ponovo.I dajem joj u kašičici,s mojim mlekom.

Sejla - Kako je napisala Doorsy - kapi se piju godinu dana, deca koja se rode preko zime nekad piju i mesec dva duže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kad ste davali bebi vigantol kapi moja beba ce jos malo 3mjeseca i jos mu dajem te kapi al samo jednu kap,malo mi cudno jedna kap al sta cu tako mi je pedijatar reko...

Do prvog rodjendana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do prvog rodjendana ;)

Ja cu do maja da dajem Markicu iako nam je rodjus bio u februaru....Dok ne grane sunce ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su rekli da dajemo vigantol svaki dan jednu kap prve godine.I slučajno da ne kapnemo više od jedne kapi,jer u jednoj kapi ima 600jedinica vitamina d,a potreban dnevni unos je 400,pa da me bi doslo do prevelike količine vit.u organizmu.Ne znam šta bi se desilo u tom slučaju,al ja,ako mi kapnu dve slučajno,prospem,pa sipam ponovo.I dajem joj u kašičici,s mojim mlekom.

:blink: :blink: :blink: Ju pa ja ovo prvi put cujem :blink: :blink: :blink: Nama su rekli u porodilistu 2,3 kapi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: Ju pa ja ovo prvi put cujem :blink: :blink: :blink: Nama su rekli u porodilistu 2,3 kapi :huh:

To ti zavisi od deteta do deteta. Meni je doktorka (nakon sto mu nisam mesec dana skoro davala kapi) rekla da u otpusnoj listi lepo pise kako i koliko se daju kapi. Milance je imao dosta povisen bilirubin i pusten je kuci sa bilirubinom na granici, i zbog toga je pio jedan dan 1kap, jedan dan 2kapi i tako. Verovatno to ima veze, nisam uopste povezala dok me doktorka nije pitala skoro da li sam mozda ponovo prestala da mu dajem kapi, i usput mi to rekla. Od kad je poceo da pije ad mleko pije po jednu kap dnevno. Ako su ti rekli 2,3 kapi verovatno je Markicu trebalo vise D vitamina ;)

Jedini problem sto doktori nista ne objasnjavaju i ne obrazloze ako ih ne pitas bar jedno 5puta... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde u Beogradu mogu da se nadju Infant kapi (D3 200)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde u Beogradu mogu da se nadju Infant kapi (D3 200)?

kad smo mi dobili bebu,te kapi su jos bile po apotekama,ali tada su govorili da je to poslednja serija i da ih vise ne proizvode....rok trajanja je bio do 31.12.2012.

to je informacija koju ja imam...

Maki912 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daje li neka od vas bebi vigantol? Kako se daje, koliko kapi, jel mora na prazan zeludac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mogla da otvorim ovu poslednju stranu, prijavljivalo mi gresku, a vidim neke odgovore na moja pitanja.
Dakle, jedna kap u kasicici sa mojim mlijekom, prije podoja? I pretpostavljam svakog dana otprilike u isto vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad cula tu napomenu da mora na prazan stomak. Ja dam uvece, obicno kad je spremam za spavanje. malo mleka na kasikicu i kap vigantola. 
S sam davala do negde 9-10 meseca, kad je doslo leto.  i to je to, nisam prosle zime, iako kazu i u zimskim mesecima druge godine zivota..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem jednu kap dnevno uglavnom pre obroka.tajming nije bas isti svakog dana,otprilike kad se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.