Vigantol, D3 kapi, AD kapi

odgovora

Objavljeno

Pedijatar mi je objasnila da taj sadrzaj tih 10 kapljica odprilike je isti kao 2 kapi D3 ona je pila do punih 6 mes D3 od Plive i onda je dr rekla da predjemo na AD3 Krka proizvodi te nase kapi.. sad sam bas citala i piju se do 10 kapi za decu od 6 mes do 3 god :) tako da je ok valjda u zimskom periodu danas smo se suncali bas dugo pa smo preskocili kapi :) pise da nema veze da li beba pije Ad mleko ili majcino potreban je unos AD3 vitamina..

To je onda ok, bez brige :). Svakako treba da uzima vitamin i mi smo Stefiju davali do proleća - nakon što je napunio godinu, jer je bil zima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ne razumem.

Pa govori mi svaki put nesto drugo. Tih sam dana isla svakodnevno kod nje po upute, donosila rezultate urina i krvi zbog eserihije... i svaki mi je put rekla drugacije. Jedan dan mi kaze da mu dam jednu kap na 4 dana, pa mi kaze da mu dam jednu kap na 2 dana, pa mi sledeci dan kaze da mu dam jednu kap na 3-4 dana... i stalno u karton ispod pise drugacije i govori mi drugacije. Tako je za nekih 10tak dana promenila 5 puta odluku i ja sam se smorila i onda mu izbacila.

ne mozes "nista od toga" jer je vitamin D jako bitan, pogotovo u zimskom periodu kada nema sunca. Sprecava rahitis, zato je bitno da se ad kapi (vigantol) daju bebama. Ja joj dajem Vigantol svaki dan po jedna kap do godinu dana, posle godinu dana samo u zimskom periodu. Iskljuciti dodavanje ad kapi malim bebama je slicno kao i iskljuciti vakcinaciju. Tako da ne radite nista na svoju ruku!

Sad kad sve ovo procitam bas me grize savest sto mu nisam davala! Nastavicu da mu dajem vigantol, valjda mu nista nece faliti od toga sto ima AD kapi u mleku i sto mu dodatno dajem. Pokusacu danas da odem do doktorke jer treba da zakazem kontrolu kod pedijatra, pa cu je usput pitati, ako ne uspem da je pitam ja cu mu vratiti kapi pa tako do sledece kontrole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa govori mi svaki put nesto drugo. Tih sam dana isla svakodnevno kod nje po upute, donosila rezultate urina i krvi zbog eserihije... i svaki mi je put rekla drugacije. Jedan dan mi kaze da mu dam jednu kap na 4 dana, pa mi kaze da mu dam jednu kap na 2 dana, pa mi sledeci dan kaze da mu dam jednu kap na 3-4 dana... i stalno u karton ispod pise drugacije i govori mi drugacije. Tako je za nekih 10tak dana promenila 5 puta odluku i ja sam se smorila i onda mu izbacila.

Sad kad sve ovo procitam bas me grize savest sto mu nisam davala! Nastavicu da mu dajem vigantol, valjda mu nista nece faliti od toga sto ima AD kapi u mleku i sto mu dodatno dajem. Pokusacu danas da odem do doktorke jer treba da zakazem kontrolu kod pedijatra, pa cu je usput pitati, ako ne uspem da je pitam ja cu mu vratiti kapi pa tako do sledece kontrole.

sto ne uzmes vigantol? te kapi ja dajem stashi. jednu kap dnevno. ni vise ni manje. tako su mi rekli u srbiji, a i ovde u portugalu se koristi i doktorka ovde mi je rekla isto sto i pedijat. sestra kod nas u srbiji. do godinu dana svaki dan, a posle samo u zimskom periodu... i bar si mirna ne cimas se sa brojanjem kapi i dana. obavezno pitaj doktorku, a i ta doktorka nije jedina na svetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to sad Vigantol opet dobar???? Znam da se nešto davno pričalo kako ne valja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to sad Vigantol opet dobar???? Znam da se nešto davno pričalo kako ne valja?

Jeste, jeste, sad opet može da se kupi i da bebe piju.

Afera je prošla, jedno vreme ga nigde nije bilo, sad se opet prodaje - sa kapaljkom bez pipete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela Plivitove još u novembru kad su moji išli u Bosnu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sisamo i pijemo Vigantol jednu kap dnevno. Tako da mislim da neces pogresiti, da dok ne pitas pedijatra, mada je malo cudna svaki put ti prica drugo, da dajes po jednu dnevno. Nama se desi i da preskocimo, zaboravimo ;) , pa nikom nista..poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vigantol i jeste u pitanju :)

Uspela sam da vidim doktorku danas! Ona licno zakazuje kontrolu, tako da sam je ipak videla, i pitala! Kad sam joj rekla da mu nisam davala i da sad ne znam da li sam pogresila, kaze - DA DA, VIGANTOL JEDNOM DNEVNO SVAKI DAN DO GODINE... au, je l' to ona ista zena koja mi je govorila sve razlicito? Ma bas me briga, danas sam mu dala i nastavljam! :)

Kud mi je mozak bio, da se prvo ne raspitam za sta je ta jedna kap dnevno, pre nego sto sam prestala da mu dajem... ali dobro, valjda mu nista nece faliti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vigantol i jeste u pitanju :)

Uspela sam da vidim doktorku danas! Ona licno zakazuje kontrolu, tako da sam je ipak videla, i pitala! Kad sam joj rekla da mu nisam davala i da sad ne znam da li sam pogresila, kaze - DA DA, VIGANTOL JEDNOM DNEVNO SVAKI DAN DO GODINE... au, je l' to ona ista zena koja mi je govorila sve razlicito? Ma bas me briga, danas sam mu dala i nastavljam! :)

Kud mi je mozak bio, da se prvo ne raspitam za sta je ta jedna kap dnevno, pre nego sto sam prestala da mu dajem... ali dobro, valjda mu nista nece faliti :)

Nećeš pogrešiti, i neće ništa faliti što nije pio. SAmo mu sad davaj redovno i sve bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nećeš pogrešiti, i neće ništa faliti što nije pio. SAmo mu sad davaj redovno i sve bude ok.

Pa da, od viska glava na boli! :) Imam ja svescicu u kojoj pisem sve - kad je jeo i koliko, kad je kakio, kad je pio koje kapi (vigantol i espumisan dok sam mu davala), kad je sta prvi put uradio... sad videh u svesci da sam mu kapi poslednji put dala 1.12., ali ne pise nista cudno posle toga, tako da predpostavljam da mu nije skodilo. Znam da moze da ima i posledice koje nije ispoljio, ali nema ih :P

Do tog prvog decembra sam mu davala u malo mleka jednu kap na kasicicu da popije, a juce sam mu kapnula jednu kap direktno iz bocice u usta. Bilo mi je lakse, sad ne znam da li ipak da mu dajem u mleku, jer u uputstvu pise da se daje oko obroka, ali ne pise da li se mesa u mleko ili sama kap... kakve ja gluposti pitam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, od viska glava na boli! :) Imam ja svescicu u kojoj pisem sve - kad je jeo i koliko, kad je kakio, kad je pio koje kapi (vigantol i espumisan dok sam mu davala), kad je sta prvi put uradio... sad videh u svesci da sam mu kapi poslednji put dala 1.12., ali ne pise nista cudno posle toga, tako da predpostavljam da mu nije skodilo. Znam da moze da ima i posledice koje nije ispoljio, ali nema ih :P

Do tog prvog decembra sam mu davala u malo mleka jednu kap na kasicicu da popije, a juce sam mu kapnula jednu kap direktno iz bocice u usta. Bilo mi je lakse, sad ne znam da li ipak da mu dajem u mleku, jer u uputstvu pise da se daje oko obroka, ali ne pise da li se mesa u mleko ili sama kap... kakve ja gluposti pitam :unsure:

Pa ja sam kapala u mleko, u kašičicu, sad ne znam šta faali i direktno iz bočice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela sam povezivati AD kapi sa grčevima...nakon probe dvije kapi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela sam povezivati AD kapi sa grčevima...nakon probe dvije kapi <_<

Meni je to isto palo na pamet :rolleyes: , jer dok nismo krenuli da pijemo - dete je samo jelo i spavalo... Pa su nam posle u DZ rekli da to nema ni veze <_< ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj samo dvije kapi da popiješ...sve će ti biti jasno...grozan bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj samo dvije kapi da popiješ...sve će ti biti jasno...grozan bol.

Je l' to samo sa AD kapima, ili i Vigantol? confused0.gif

Bas cu da probam vigantol, da vidim sta ce da se desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' to samo sa AD kapima, ili i Vigantol? confused0.gif

Bas cu da probam vigantol, da vidim sta ce da se desi...

Pa mislim da je to isto...ja sam probala Plivit :D ...neko će reći da sam luda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mislim da je to isto...ja sam probala Plivit :D ...neko će reći da sam luda.

Ne, ne... :rolleyes: Ja sam o tome više puta pričala sa mužem, pa smo zajedno rekli pedijatru... Naravno ona nas otkačila da nema veze...

Pa žene kad preskočite da date vitamin bebi, jel primetite bar malu razliku u ponašanju bebe? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da kapi mogu imati veze sa grcevima. Petar uopste nije imao grceve, Vanja malo a Luka najvise od sve troje, svi su pili kapi. Mislim da se samo poklapa, kapi se pocinju davati od 15-og dana zivota a grcevi krecu od dve nedelje pa nadalje. Iskreno bilo bi me strah da im nisam davala, strah da cu im iz svoje gluposti nazao uciniti, mnogo lekara sam obisla sa decom od privatnika pa do doktora u institutu za majku i dete, svi savetuju da se deci daju kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od pocetka dajem Vigantol i nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je dr rekla, posto smo mi pili samo D3 na pocetku sad kad smo prelazili na AD3 kao ranije ujutru joj daj na pocetku kapi jer vitamin A iz tih kapljica zna da izaziva grceve u stomacicu...

Pa da... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mislim da je to isto...ja sam probala Plivit :D ...neko će reći da sam luda.

Ju, ala sam ja blamara! Ja sam mislila da je Vigantol samo D vitamin... love7.gif

Mama Dy ja sad bas mislim da sam pogresila sto sam prestala da mu dajem, na svoju ruku... bas to - mozda iz moje gluposti i mog pametovanja moze bebi nesto da se desi... ali eto, kad se pravim najpametnija... love7.gif

Meni je Micko imao grceve ja mislim od osmog dana, tako moja sveska sa beleskama kaze, samo je pitanje da li su to bili grcevi ili nesto drugo ;) Imao ih je bas jake, ali hvala bogu kratko je trajalo... i prestalo pre nego sto sam prestala da mu dajem Vigantol tako da kontam da njegovi grcevi nisu imali veze sa kapima, ali ipak da pitam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da uljane kapi izazivaju grceve a vodene ne?Sta vi mislite o tome?

i kako cuvate vodene a kako uljane kapi?Jel na sobnoj temparaturi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da kapi mogu imati veze sa grcevima. Petar uopste nije imao grceve, Vanja malo a Luka najvise od sve troje, svi su pili kapi. Mislim da se samo poklapa, kapi se pocinju davati od 15-og dana zivota a grcevi krecu od dve nedelje pa nadalje. Iskreno bilo bi me strah da im nisam davala, strah da cu im iz svoje gluposti nazao uciniti, mnogo lekara sam obisla sa decom od privatnika pa do doktora u institutu za majku i dete, svi savetuju da se deci daju kapi.

Ja ne dovodim u pitanje davanje kapi. Mislim da svakako treba da piju, jer i to sa grčevima prođe. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam kapala u mleko, u kašičicu, sad ne znam šta faali i direktno iz bočice...

Ja sam do nedavno kapala u kasicicu,sa mlekom,pa posto mi se desavalo da zaboravim,pocela sam direktno u usta.Lakse mi cim vidi bocicu ja se setim pa mu dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dok je hranim ujutru. jede kasicu sa zitaricama pa kapnem u kasicicu gde je hrana i tako joj dam. drugacije nece nikako jer je revolucija. a stasa mi je samo jednom imala grceve i to sa 3 nedelje kada sam pila limunadu i nikad vise tako da kod nas kapi ne izazivaju grceve... ne znam, mozda drugacije reaguju kod drugih beba. sto kazu sto ljudi, sto cudi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.