Porodilište ''Dr Dragiša Mišović'' - Beograd

odgovora

Objavljeno

Sveza informacija od danas. Da, sve mora u kesu, evo spiska koji su mi dali.

1. Uput 2. Zdravstvena knjizica 3. LK  4. Ostalu medicinsku dokumentaciju

5. Pribor za licnu higijenu 6. Peskir 7. Ulosci 8. Pampers pelene 9. Spavacica

To je bilo na njihovom spisku koji su mi dali... a ja na mom imam jos stosta, ne znam u koju kesu ce to da mi stane... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunshine17 hvala na odgovoru! I moj spisak je svakako veci od ovog.. zar ne bi trebalo bar i papuce poneti?! <_< gde su ti dali taj spisak? Na salteru? Je l se priblizio termin? Ja imam jos 15 dana :angel: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je bio pre 2 dana <_< 

Dali su mi papirce na prijemu dole u petak, i napomenula je bas to da se ne nose papuce, moraju njihove.. ali opet ima tu jos gomila stvari koje trebaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je sve dobro proslo?! Znaci spakovati samo ono sto je na spisku! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrezaste gacice.brus za dojilje(meni je lakse bilo sa njim nego bez brusa)...kremica za bradavice (u sobi sam je imala samo ja pa smo sve mazale i prosle bez ragada) Beba se tamo doji na zahtev 24h dnevno i budi se na 2 ipo h ako se ne probudi sama.zato treba pripremiti i bradavice.Punjac.telefon :D pelene ponesite par komada posle ce Vam u poseti donositi jos.Obavezno keks i vodu (vode posle porodjaja morate popiti litar ipo.posto Vas spuste u sobu)Ako ne ponesete keks postoji mogucnost da ne dobijete prvi obrok i ostanete gladne (posle Vam vasi mogu doneti i nesto drugo od hrane) sve ostalo imaju oni.

Ne mogu da se setim niceg drugog (do duse mi smo i spavacice dobijale tamo ali su bile poprilicno uzasne) ali ako se nose spavacice onda ponesite vise komada.posle porodjaja ce Vas ubrzo voditi da se tusirate i trebace Vam cista...

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragisa Misovic nije baby friendly? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na info. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

btw sad procitah predhodnu stranu,Zene koje tamo imaju vezu obicno leze nekoliko dana u bolnici pri kraju trudnoce,.ja sam licno lezala 3 dana pred porodjaj i sve ostale zene koje su lezale nisu tu bile samo zbog rizicnih trudnoca nego prvenstveno zato sto su imale vezu pa su tu cekale porodjaj.TO je jedini siguran nacin da se tamo porodis.Desava se da zene dodju samo sa uputom i prime ih..ali retko kada ima mesta.Sobe su dvokrevetne jedna cetvorokrevetna ..stalno su pune.,zene posle porodjaja cesto leze u sobi pored porodjajne sale dok se ne uprazni mesto dole na odeljenju..pustaju kuci i pre isteka 72h ako je sve ok sa mamom i bebom.Meni su menjali posteljinu svaki put kada bih to zatrazila i obavezno ujutru pred vizitu.Uglavnom ako ikada budem ponovo radjala icicu na to da se tamo porodim,nemam ni jedan negativan komentar sto se njih tice.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da pitam :) kako znate da ćete se za par dana poroditi? :lol: Ili kako neko ko se uvek ranije porodi da dođje? Ovo prvi put čujem da postoji 

primaju žene da leže tako čisto red radi . Meni bome naplatili 25€ u drzavnoj bolnici kada su me zadržali zbog lažnih kontrakcija ovde , plus sto pokriva osiguranje.

 

majat i Mirka90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da pitam :) kako znate da ćete se za par dana poroditi? :lol: Ili kako neko ko se uvek ranije porodi da dođje? Ovo prvi put čujem da postoji 

primaju žene da leže tako čisto red radi . Meni bome naplatili 25€ u drzavnoj bolnici kada su me zadržali zbog lažnih kontrakcija ovde , plus sto pokriva osiguranje.

 

U zemlji Srbiji sve moze ;)

Earl Grey i Mirka90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

indukcija EG.... Ugovoreni porodjaj itd... #NacionalniParkSrbija

Earl Grey i Mirka90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ukoliko ima indikacija za cr onda pred carski rez dodju par dana.cimerki su dali vanginaletu za otvaranje.meni nemam pojma sta su radili.ali cim mi je ispao sluzni cep na indukciju :)..inace lezala sam zbog viska plodove vode.moja kuma u istom porodilistu je lezala ne znam ni ja zbog cega,ali su je otpustili pre porodjaja.kada je porodjaj krenuo primili su je iako nije bilo mesta pa je lezala u hodniku malo duze  i sobi pored porodjajne sale,sigurno je ne bi tako primili da predhodno nije lezala tamo.e da dodam zena koja je lezala samnom na post-porodjajnom odeljenju je zvala svog doktora da je porodi kada je krenula u porodiliste (pretpostavljam da se ta usluga naplacuje),i normalno primljena je (inace taj doktor joj je privatno vodio trudnocu a bila je samo 2 puta u dm na pregledu pre porodjaja.

Izmenjeno od strane Mirka90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ljudi a u cemu beba bude tamo ta dva,tri dana? U sta je presvlacite ako ne treba da se nose stvari? Je l bude zamotana u pelenu kao kiflica? Ja kao pala s marsa :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ikreno mislim da je jedina mana to sto buduci tata ne moze da prisustvuje porodjaju..i da ostala porodilista treba da budu kao ovo,da smo normalna zemlja tako bi i bilo i ne samo porodilista nego uopsteno bolnice.No mi zivimo u zemlji Srbiji gde je sve bitnije od toga da se ljudi osecaju kao LJUDI//znam sada ce neko reci neka je zivo i zdravo.pa nije bitno gde se porodis to je 2 dana.i slazem se sa tim.ali meni licno je trebalo mesto gde cu se osecati sigurno .s' obzirom da mi je bilo prvo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E ljudi a u cemu beba bude tamo ta dva,tri dana? U sta je presvlacite ako ne treba da se nose stvari? Je l bude zamotana u pelenu kao kiflica? Ja kao pala s marsa :huh:

Draga imaju oni benkice ,a dole idu 3 tetra pelene savijene preko pampersa,prva do njega u pravougaonik,druga trougao i preko skroz rasirena,pokazace ti sestre kako.Prvih nekoliko puta ti objasne,ali brzo se ukapira :D Po potrebi ako jako puno placu umotaju ih kao kiflice ,ali to je bas ako vriste pola noci i ne mozes da je smiris :)Inace pelene i benkice uvek stoje ispod pulta za presvlacenje i uvek donose ciste..nisu bas najreprezentativnije,ali za 3 dana su dobre.

Izmenjeno od strane Mirka90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mirka90 :D znaci za bebu nista ne nosim,samo da mi donesu za izlazak? A pavloviceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je imala vezu-babica. Ona je otprilike u terminu kada treba da se porodi smestila u bolnicu noc pre, rekla sutra moras da se otvoris.. celu noc setaj. Sto je i uradila... ujutru bila spremna za porodjaj..;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mirka90 :D znaci za bebu nista ne nosim,samo da mi donesu za izlazak? A pavloviceva?

ne i kremicu imaju tamo.samo jednokratne pelene za bebu ..a meni su doneli taj dan kada su dosli po nas garderobicu i babica ga obukla kada smo sisli dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne i kremicu imaju tamo.samo jednokratne pelene za bebu ..a meni su doneli taj dan kada su dosli po nas garderobicu i babica ga obukla kada smo sisli dole.

e hvala,hvala! :D

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao opet ja! :rolleyes: pise na spisku pampers pelene. Da li stvarno misle na Pampers kao proizvodjaca pelena ili mogu bilo koje za jednokratnu upotrebu? Posto ja ne planiram da koristimo Pampers.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovom DM je ludnica. Je*b'o lud zbunjenog! Nemaju gde da pregledaju,lekari se nadigravaju za ambulantu,dobija je jaci, salju u d.zdravlja na ctg koji se donese nakon dva dana kod njih da se pogleda sto gubi svaki smisao! Meni je termin sutra,prosle nedelje na pregledu kaze dr grlic 1 i po cm. Danas kaze zatvoren! Tacno bih sad otisla u bilo koju drugu bolnicu ali nemam snage da se dodatno psihicki pripremam za to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla u Srbiju draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao opet ja! :rolleyes: pise na spisku pampers pelene. Da li stvarno misle na Pampers kao proizvodjaca pelena ili mogu bilo koje za jednokratnu upotrebu? Posto ja ne planiram da koristimo Pampers.. 

Oni su imali Violeta pelene!? Mozda im je pampers sponzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa stvarno ne znam da l da se smejem ili da placem! S jedne strane ,malo je porodiliste,verujem da je pretrpano,ali onda ne treba da primaju sve ! Samo da sve prodje,da mali stigne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.