Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Farbe za kosu

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
253 odgovora na ovu temu

#181 Hellen

Hellen
  • Član
  • 6081 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 06 August 2012 - 01:34 PM

(Nice @ 30.07.2012, 19:01) View Post
Ajmo ako ima žena koje izvlače pramenove, zanima me kako ih radite, pomoću kape ili folije, koliko dugo vam traju i nakon koliko vremena ih ponovo izvlačite, kako vaša kosa sve to podnosi? Sede su ubrzano počele da mi se pojavljuju, malo bih da ih zakamufliram a ne bih se počinjala farbati odmah, pa bih htela da isprobam pramenove.
P.S. Nikad u životu nisam ništa radila sa kosom po pitanju promene boje jer sam zadovoljna sa svojom, pa otud malo čudno pitanje.

Ja sam jedno vreme izvlacila pramenove, pa sam se posle vratila klasicnom farbanju, jer je tesko odrzavati pramenove, tacnije nisam mogla da trpim da gledam tamni izrastak 3-4 meseca, a izvlaciti pramenove na izrastku od 1-2 cm bi bilo suludo, da ne kazem nemoguce.
Na kapu nikako ne bih savetovala, to sam jednom radila i nikad vise, doduse ja imam bas bas gustu kosu, mozda je za retku kosu kapa ok.
Na foliji mogu da se odrade savrseni pramenovi ako imas provereno dobru frizerku, i boja moze da bude prelepa, ali eto to odrzavanje je minus..
Ako ti je kosa tamna, svakako nek ti stavi blans, jer u protivnom ces imati one ruzne zute pramenove...mislim, bar su meni ruzni, kad vidim na tamnoj kosi zute pramenove.
Onu belo sivu nijansu tesko da ce ti izvuci farbom, ali ima kvalitetnih blanseva danas, meni uopste nije bila unistena kosa.
Naravno - sve je do frizerke

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#182 Nice

Nice
  • Član
  • 8779 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 06 August 2012 - 02:04 PM

Hvala vam lepo, drage moje devojke. Kod frizerke kod koje idem videla sam fantastične pramenove, i ja bih nešto tako, kosa mi je tamno smeđa. Sede nisu još uvek tolikp primetne, pogotovo ne iz daljine, a nekako nisam primetila nijednu farbu koja mi liči na moju boju kose, a ne bih da menjam, ako ću već menjati onda bih se radije ofarbala u plavo pa nek ide život laugh.gif Naravno da ne bih da ispadnu žuti, pa videću šta će mi frizerka predložiti. Dobro šiša, a kako radi s bojama nemam pojma, pa nek mi je Bog na pomoći huh.gif
Objavljena slika

A leader does not deserve the name unless he is willing occasionally to stand alone. (H. Kissinger)
Money can't buy you happiness, but it does bring you a more pleasant form of misery. (S. Milligan)

#183 Miva

Miva
  • Član
  • 15426 posts

Objavljeno 06 August 2012 - 06:41 PM

(Anchy07 @ 3.08.2012, 13:57) View Post
Miva, ako ne dodjes uskoro sklanjam sliku  tongue.gif

e breeeeeeee  dry.gif  nisam bila tu.
Objavljena slika

#184 Mina78

Mina78
  • Član
  • 800 posts

Objavljeno 07 August 2012 - 09:08 AM

(Miva @ 3.08.2012, 12:12) View Post
Ma ja koristim 1517 ali mi je zuta kosa. Mislis dva hidrogena na jednu farbu? Da nije to mnogo, da ne osteti kosu?

Pa tako pise u uputstvu, mada su male flasice i to je onaj gusti (mlecni) hidrogen. Evo ja se godinama farbam i stvarno mi kosa nije ni malo ostecena.
Objavljena slikaObjavljena slika</p>

#185 Mina78

Mina78
  • Član
  • 800 posts

Objavljeno 07 August 2012 - 09:11 AM

(Anchy07 @ 3.08.2012, 12:16) View Post
Ja koristim u zadnje vreme Still-ovu farbu "Blue Ice" iliti Plavi led, 11.1. Ako si nekada koristila Igoru ovo je nesto slicno. Ja inace imam jako tamnu prirodnu boju, za sada mi ova koren najsvetlije ofarba. Pricala sam sa prodavacicom kaze da zene sa raznim prirodnim bojama nju koriste i da se nijedna do sada nije pozalila, svima izvlaci skoro istu boju.

E pa meni je frizerka preporucila bas tu stll-ovu farbu, moracu da je probam.
Objavljena slikaObjavljena slika</p>

#186 Miva

Miva
  • Član
  • 15426 posts

Objavljeno 07 August 2012 - 09:19 AM

(Mina78 @ 7.08.2012, 09:08) View Post
Pa tako pise u uputstvu, mada su male flasice i to je onaj gusti (mlecni) hidrogen. Evo ja se godinama farbam i stvarno mi kosa nije ni malo ostecena.

Sad pitah drugaricu sto me farba, ona kaze da dva i stavlja  dry.gif  a opet je zuto. Kakva li je ta still-ova, moracu nju da probam. Ne mogu da pobegnem od zutila.
Objavljena slika

#187 cekalica

cekalica
  • Član
  • 8401 posts

Objavljeno 07 August 2012 - 10:56 AM

I meni je kuma hvalila tu stilonu farbu,probacu je za par dana
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika

#188 ptičica

ptičica
  • Član
  • 1020 posts
  • Interesi:vaspitanje, psihologija, književnost, odrastanje...

Objavljeno 07 August 2012 - 12:44 PM

Da li je neko koristio SYOSS farbe za kosu? Probala bih neku pepeljastu varijantu, pa me interesuju vaša iskustva?

#189 Sonjita

Sonjita
  • Član
  • 39 posts

Objavljeno 07 August 2012 - 12:51 PM

(ptičica @ 7.08.2012, 12:44) View Post
Da li je neko koristio SYOSS farbe za kosu? Probala bih neku pepeljastu varijantu, pa me interesuju vaša iskustva?

Moja drugarica je koristila njihovu smedju, jednom valjda kesten, a drugi put tamno smedju i jako je zadovoljna... Kaze i da se dobije dosta smese... Ako te zanimaju plave, to stvarno ne znam...

#190 ptičica

ptičica
  • Član
  • 1020 posts

Objavljeno 07 August 2012 - 01:02 PM

(Sonjita @ 7.08.2012, 12:51) View Post
Moja drugarica je koristila njihovu smedju, jednom valjda kesten, a drugi put tamno smedju i jako je zadovoljna... Kaze i da se dobije dosta smese... Ako te zanimaju plave, to stvarno ne znam...

Pa da, neka plava 8-52, tamnija je. Nije od onih belih. U svakom slučaju, hvala ti na odgovoru. Interesuje me kakva kosa bude posle nje. Više od godinu dana sam koristila kene, ali mi je kosa bila očajna, kao metla. Sad bih malo da je oporavim, pa sam htela da probam ovu bez amonijaka.

#191 Hellen

Hellen
  • Član
  • 6081 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 08 August 2012 - 06:52 PM

Ja sam jednom probala syoss, neku najsvetlije plavu i ispala bas bas narandzasta  angry.gif

Tako da za farbanje iz tamne u plavu nikako ne preporucujem...ko ima svetliju prirodnu njemu je mozda je i ok
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#192 ptičica

ptičica
  • Član
  • 1020 posts

Objavljeno 08 August 2012 - 08:39 PM

Ofarbala sam se juče, i baš sam zadovoljna. Ispala je pepeljasta i lepa boja, ali je i moja kosa svetlija, a prirodna boja vrlo slična ovoj u koju sam se ofarbala.

#193 Me me

Me me
  • Član
  • 1251 posts

Objavljeno 13 August 2012 - 02:29 PM

(ptičica @ 8.08.2012, 20:39) View Post
Ofarbala sam se juče, i baš sam zadovoljna. Ispala je pepeljasta i lepa boja, ali je i moja kosa svetlija, a prirodna boja vrlo slična ovoj u koju sam se ofarbala.

Mozda sa svetlijom bude bolje, ja koristim crnu koja se isprala za dvadesetak dana, prirodna mi je slicna ali imam sede.

#194 Mali Idjos

Mali Idjos
  • Član
  • 1158 posts
  • Interesi:Also sprach Zarathustra...

Objavljeno 10 October 2012 - 11:21 AM

Vec se izjadah u Jadanju.

Koju masku preporucujete za suve krajeve kose? Koristila sam skoro sve hem. preparate, a od domacih, maslinovo ulje+zumance.

Pa ako znate jos neki domaci lekic, pisite!

#195 Mali Idjos

Mali Idjos
  • Član
  • 1158 posts

Objavljeno 10 October 2012 - 11:54 AM

Jos ovo, krajevi su mi nakon farbanja narandzasti (bas slatka moja :angry: ), a ostatak kose smedja boja. Imam crveni pigment, pa koju farbu preporucujete za "ubijanje" zutila na kraju? Ne bih da je potamnim, nego samo da dobijem neku finu boju bez odsjaja koji vuce na garez :) Opet, probala sam sve boje, navodno kvalitetnijih proizvodjaca, ali nista posebno.

#196 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 7945 posts

Objavljeno 10 October 2012 - 12:08 PM

probaj alter egove farbe, odlicne su!
Objavljena slika

Objavljena slika

#197 Mali Idjos

Mali Idjos
  • Član
  • 1158 posts

Objavljeno 10 October 2012 - 12:13 PM

View PostIvana :), on 10 October 2012 - 12:08 PM, said:

Nisam cula za njih, pogledacu da li ih ima kod nas. I ĆU odmah veceras da se farbam :)

#198 Schveca

Schveca
  • Član
  • 11871 posts

Objavljeno 27 October 2012 - 08:35 AM

View PostIvana :), on 10 October 2012 - 12:08 PM, said:

a gde ih kupuješ?
Objavljena slika
Objavljena slika

#199 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 7945 posts

Objavljeno 27 October 2012 - 08:57 AM

View PostSchveca, on 27 October 2012 - 08:35 AM, said:

a gde ih kupuješ?
u unitech prodavnici koje imas u NS i u BG- mislim da je u BG samo u Ustanickoj a u NS ima na vise mesta..
ne znam da li ih jos neko prodaje, vidjala sam ranije po ovim online sopovima ali nisam smela uzimati dok ne vidim uzivo kako izgleda boja u katalogu, na slici je ipak malo drugacije.
Objavljena slika

Objavljena slika

#200 mojabeba

mojabeba
  • Član
  • 495 posts

Objavljeno 02 November 2012 - 08:10 PM

Ja koristim sta stignem :)
Objavljena slika

Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu